В застой и объркана, моля помогнете!
Здравейте! Писала съм тук един път и това ми е втория. Та, темата е за "любовта" и историята ми е следната:
Преди малко повече от месец се запознах с едно момче, с което сме в една компания (аз съм сравнително нова в тази компания). Той е на 17, а аз на 15 да отбележа. Ще го нарека Б. И на вечерта ми писа, тъй като преди време му пратих покана във фейсбук. Писа ми, за да направим шега на едно момче и оттам започнахме други теми за разговор. И започнахме да си пишем абсолютно всеки ден. На втория или третия ден от запознанството ни той ме покани с компанията да отидем на концерт на Криско, тъй като идваше в нашия град. Отидохме двамата до мястото, тъй като другите бяха вече там. В този ден аз започнах да го харесвам. Той ми даде якето си, качи ме на раменете си и ме изпрати до нас. Дори един познат ни видя и ни попита дали ходим.... И така, с Б продължихме да си пишем. Започна да ме посреща от училище, заедно отивахме в компанията и като цяло мога да кажа, че имаше нещо между нас. Та дори един ден, когато ми беше лошо, си писахме почти цял ден нищо, че той беше на работа. Така се радвах, че го има. Така се радвах, че е до мен. Той разнообразяваше (понякога) еднообразните ми дни. И така се случи, че на 3ти октомври ми предложи. Аз приех, тъй като бях сигурна в чувствата си. Но това ми беше първата връзка. Първите дни не се държахме така, сякаш сме заедно, тъй като аз не знаех как да се държа и ме беше срам. С времето започнах да се отпускам, но през това време му беше тъпо, че не мога да се отпусна и понякога ме питаше за това. Между другото, съжалявам, ако пиша малко объркано или несвързано, но в главата ми е малко каша :D... И така, връзката ни вървеше, на моменти обаче не толкова. Не, че сме имали конфликти или нещо, просто.... Просто винаги бяхме с компанията. Нямахме първа среща и не сме си казали чувствата в очите (Да, той ми предложи по чат). И още нещо, понякога се съмнявах в това, че изпитва нещо към мен. Не знам как да го обясня, просто имах чувството, че не изпитва същото.... Просто имах това чувство. Дори ден, преди да скъсаме, щяхме да ходим на кино (като първа среща), но той го отложи два пъти и накрая покани компанията. Имаше още някои подробности в началото на връзката ни, но с времето (мисля) се оказаха незначителни. И така се случи, че на 30ти октомври скъса с мен по чат. Дори нямаше конкретна причина, и дори до ден днешен не съм сигурна каква е истинската причина. Ще бъда малко по-конкретна, той започна темата за това, че накрая може да се стигне до край на връзката ни. И всичко започна с едно "мхм", което той мрази, а аз му го написах, за да го подразня. И той скъса с мен. Миналата събота щяхме да направим един месец и му нарисувах рисунка (тъй като се занимавам с рисуване), за да му покажа, че все още държа на него. Също му написах едно дъълго съобщение, в което като зяло му благодарих за всичко, и му казах, че имам да му давам нещо. Помолих го да се видим, но той отказа. В крайна сметка, той просто видя съобщението и го питах защо скъса с мен. Той каза, че вече не ме харесвал и нямало да каже нищо по-различно очи в очи. Да, но това ме осъмни. Смисъл такъв, че преди седмица ми писа, че няма намерение да прекратява връзката ни поне до края на тази година, пита ме какво искам за рожденния си ден (който е декември месец) и това бяха някакви доказателсва, че е бил сигурен в чувствата си. Също, неделя той дойде в компанията, но не си казахме нищо. Държахме се така, сякаш не се познаваме. Говореше така свободно, сякаш никога не сме били заедно и не е имало раздяла между нас. Единственото, което си казахме, беше едно чао и това беше. И като цяло съм много объркана, тъй като искам да си изясним нещата очи в очи, но той не иска. А тъпото е, че все още имам надежди въпреки всичко. И искам да изкажете мнение по въпроса: Според вас каква е причината за това всичко? Надявам се редакторите да одобрят историята ми, тъй като съм объркана и имам нужда от съвет. Също, съжалявам, ако има правописни или граматични грешки.

Коментари

1.   Колко прекрасно-сладки са тези усещания... Някой ден ще се сещаш за тях с умиление.
Според мен просто не си могла да се отпуснеш достатъчно и той е загубил интерес. Нищо по-сложно от това. Ще намериш някого, с когото че ще чувстваш прекрасно, не го мисли толкова.

2.   От авторката: Е, разбрахме се до си останем приятели. Странното е, че твърди, че вече не ме харесва, и това станало просто ей така, без конкретна причина. Още по-странното е, че не иска до говорим очи в очи, тъй като просто щял да се повтаря и не намирал логика в това да повтаря едни и същи неща. :/ Иначе относно #1, наистина не се бях отпуснала достатъчно, и ако имах възможност всичкото това отново да се случи.... Все пак благодаря за положителния коментар :)

3.   Спокойно, бях в твоето положение с един бивш. При нас беше даже по-зле, защото ме караше да ревнувам, на свой ред почвах да се държа надменно с него и т. н., и т. н. Спри да му пишеш. Не му казвай повече, че имаш да му даваш нещо, не му показвай рисунката, не му казвай за нея. Не го моли за втори шанс. Нека започне да се чуди какво ти е в главата. Бъди загадъчна. Излизай с приятелки. Можеш да направиш някаква промяна в прическата, в грима, в дрехите - не казвам да се преобразяваш, но някакъв лек, по-различен акцент. Знам, че ти е било много хубаво да си споделяте и да си пишете, но съм сигурна, че си имаш някакви хобита и интереси. Занимавай се с тях активно. Като се видите, дръж се с него любезно, усмихвай му се. В никакъв случай не прави сцени и не бъди тъжна! Рано или късно ще те потърси и ако дадете нов шанс на връзката си, отпусни се и нещата ще ви се получат. Да ти кажа, след раздялата ми с бившия дни наред му пишех, исках да си изясним отношенията и да ми даде втори шанс и нищо не постигнах. След време ми мина, спрях да го търся, излизах с приятелки, отдадох се на собствените си интереси и не след дълго той поиска пак да сме заедно. И като премислих защо, си дадох сметка, че може би си е върнал интереса, защото съм спряла да го търся. Каквото и да стане, животът е пред теб и ако не е този, ще имаш много други шансове. Сигурна съм, че тепърва ще се навъртат все повече обожатели край теб и ще се чудиш кой да избереш. :)))