Не е срамно да си беден , срамно е да се правиш на богат
Здравейте! Моят бивш приятел ме вдъхнови да напиша тази статия.
Има едно нещо, което правят голяма част от мъжете (по-скоро момчетата) и то е да се правят на богати когато не са такива. Да си купуват скъпи обувки и после цял месец да нямат пукната стотинка в джоба, дори за едно кафе, да си купуват скъпи коли на изплащане, които не могат да поддържат, защото частите са прекалено скъпи за техния джоб, да си купуват айфони с които да се перчат, и после да ги изплащат по 2 години. В съшото време живеят в къщи пред разпадане и вместо да вложат тези пари в нещо полезно, като това да ремонтират жилището си те харчат малкото си пари за скъпи вещи с цел да привличат мацки. После казват, че няма свестни жени, ами извинете но никое свястно момиче няма да се впечатли от тази фалшива показност. По този начин привличате единствено момичета, които искат момчета с пари за да им купуват неща, да ги водят по ресторанти и така нататък. И когато ви разберат, че не сте богати ще ви зарежат. Съответно всичката тази показност е абсолютно безполезна. В моя случай бившия ми се перчеше с обувки за 180 лв, с мерцедеса си на изплащане който като му се развали не знам колко заема взе да го оправи и със скъпия си часовник джи шок за който беше събирала цялата му рода. Докато в същото време живееше в апартамент в ужасно състояние, потрошен от всякъде. Като разбрах това за него падна адски много в очите ми, много е жалко. Момчета не бъдете жалки, като него, няма нищо срамно в това да сте бедни, срамно е да се правите на богати!!!!

Коментари

1.   Успех със следващия, с този си се подлъгала, помислила си, че е баронче, нооооо греда.
Такива като теб, които търсят такива до това стигат

2.   А де! Аз имам един израз за такива, а те са масово. "Единственото по-страшно нещо от комплексираната жена е комплексираният мъж." Защо искат да се изживяват на някакви дето всички жени да ги виждат, не знам. То бива, бива, ама изпростяват чак.

3.   Всеки си шета на акъла, това казва майка ми. Нека си купуват желаните вещи, това няма нищо общо с теб. Не се ядосвай за чуждите глупости, само си тровиш нервите. Няма ти да изплащаш неговите заеми, затова не го мисли. За някой е приоритет да има мерцедес, за друг да живее в ремонтирано жилище, а за мен е приоритет в хладилника да има храна. Бюджета се разпределя според приоритетите. Нищо лошо няма, различни хора, различни приоритети, никой не може да каже, кое е правилно.

4.   Търсенето определя предлагането. Докато има жени, които кълват на пари, ще има и псевдобогаташи.

5.   Зависи какво разбираш под бедност. Според мен ако нямаш какво да ядеш или да покриеш елементарните си нужди си беден. Но това означава, че нямаш достатъчно мозък или си прекалено мързелив, което си е срамно. Зная,че сега много хора, които са точно такива ще ме нападнат и ще почнат да се оправдават, но това си е самата истина. Работлив ли си все ще изкарваш някакви пари, за да си сит, а ако имаш си интелигентен ще изкараш малко повече и за хубава кола, часовник или тн. Всеки има различни нужди, така че спрете да критикувате и погледнете себе си.

6.   Ами има в един съседен раздел една тема за програмисти и там можеш да разбереш колко се търсят на сексуалния пазар прагматични, трезво мислещи мъже и какви етикети им се слагат.
Такива като бившия ти си знаят най-добре: Не е важно колко имаш, а колко си мислят другите че имаш. Самият факт че ти е бивш, означава че все някога си си отворила краката за него, което си е успех. Ти като си го научила какъв е, голяма работа. Има още 100000 жени, които не са.
Аз като съм точно обратното на твоя бивш, дали съм постигнал повече - не мисля.
И 1 за номер 4 - търсенето определя предлагането.

7.   Ъъъ... хем пишеш как такива мъже нямало как да си хванат свестни гаджета, хем ти самата си се хванала с такъв. Значи му работи стратегията.

8.   Номер 1 и 4 ти го казват!!

9.   Хахахаха, обувки от 180лв скъпи ли ти се виждат?

10.   Следващия път си хвани някой с ръждиво опелче или разбрицан голф 2-ка.
Поне ще знаеш, че е беден, а и секса с него може да мине за благотворителност - демек ще изкупиш някой свой грях и ше идеш в рая.

Успех!

12.   Срамно е да се правиш на какъвто и да е, защото не си истинския си ти, а някакъв мечтан образ, който почти винаги е непостижим.

Не ме учудва това, което авторката е написала. Голяма част от днешните хора робуват на сгрешени идеали и материализмът е издигнат в култ.

Ме

13.   Понеже знаят, че жените търсят богаташчета, та за това се правят на баровци...
Как да ти кажа. Влизат във фалшив образ, за да си хванат фалшива жена... Измамата е взаимна. Не мислиш ли, авторке? :)

14.   Ти описваш масово явление в България и то не само сред мъжете.
Ще дам пример баловете, за които родителите взимат кредити и се изръсват безумно само за една вечер..
За много хора е по-важно как изглеждат в очите на другите, а не да живеят добре. Но това е начин на мислене. Без човек сам да стигне до даден извод, никога няма да го осъзнае.

15.   Повечето хора, които поз авам си в и ат телефони на изплащане със сметката. Говоря за пичове с по 10000 лева и нагоре доходи.

16.   Ти да не си от въпросните мацки, които зарязват човека след като разберат, че не е богат? Честно темата е нелепа. Айде успех в любовта, дано намериш някой който да те направи щастлива!!
Пеасе