Любов ли?!?
Добър вечер на всички! Предварително се извинявам за глупавия въпрос, но бих искала да получа съвет. От 2 месеца живея (живеех вече) с едно момче на семейни начела. Въпросът е там, че аз до този момент не съм живяла с мъж/момче, а само с нашите и никога до сега не бях готвила, но въпреки това се научих, както и доста други домакински неща. (до този момент аз можех само да бърша прозорци, да чистя, да пера и т. н) Днес сутринта той преди да замине за работа ми заръча да изчистя банята и понеже аз не можах да го направя, тъй като имах ангажимент (той знаеше за това), като се прибра веднага ми се развика, че не съм била изчистила, при което аз му казах, че след като прибера прането от простира и го сгъна ще го направя. А напоследък само ме обижда, че съм била мързелива и т. н. На всичкото отгоре за капак ме изгони от апартамента си. Просто останах изумена, при което го попитах това ли му е любовта? ! Аз откакто се помня тати винаги помагаше на мама Бог да я прости, какво му пречеше и той да го направи? ! Та нали за това сме двойка, за това сме отбор... Въпреки всичко аз си прибрах прането, сгънах си дрехите и тъкмо да отида да чистя в банята той ми се развика за пореден път и ме изгони. Но понеже аз имам достойнство, си събрах багажа и се изнесох. Преди това се разплаках и го целунах и му казах, че ако един ден ме няма на този свят, искам да знае, че има човек, който го обича повече от себе си.
P. S. Въпросът ми е правилно ли постъпих?

Коментари

1.   Ами аз имах една такава приятелка, която ме обичаше повече от себе си, та тя не чакаше да и казвам кога да чисти, готви, пере, а си знаеше кога сама да го направи.
Аз също съм и помагал разбира се, дори единствените ни караници бяха кой да пусне прахосмукачката, кой да измие чиниите...
Така разбира се е най-добре, но човек има ли желание няма оправдание

2.   Тояе невероятен охлюв и не те заслужава. Не си постъпила правилно. Трябваше шамари да изяде

3.   Я не се излагай.. Къв е тоя да се държи така с теб? Как може да си мислиш, че те обича или че ти го обичаш... Я порасни, намери си някой друг, който няма да те третира като боклук. Вие жените ме изумявате. Само да ти кажа, че се е пръснал от смях зад гърба ти - говоря за последните глупости, които си му казала. Честно, никой не заслужава такова отношение, надявам се да се осъзнаеш и да си намериш някой друг. Пожелавам ти късмет и здрав разум.

4.   Да. И не се връщай при него!!!

5.   Още една фалшива тема, развикал ти се е за дето не си изчистила пък е знаел че си била заета. Пълна глупост, не си правете труда да коментирате изобщо.

6.   Вероятно сме на горе-долу еднакви години. Живея с приятеля ми, дори не знам от кога, година има, май вървим към втора даже. В началото можех да готвя само определени неща, винаги беше изчистено, но не боравех правилно с всички препарати. Нормално е, всеки минава по този път. Приятелят ми никога не ми е заръчвал да изчистя дадена стая и никога не ми е крещял за домакинските задължения. Веднъж прегорих една манджа, той ми каза, че няма да я хвърляме и не се оплака. Аз плаках, почувствах се като пълен провал, но той не каза и една лоша дума, дори поиска допълнително. Ако нещо не му харесва, го оправя сам. Основно аз чистя, готвя и пера, което изобщо не ме засяга, защото той се държи нормално с мен и не се чувствам като робиня. Ако той ми крещи за всяко малко нещо, ако нонстоп ми прави заръчки, ако се държи с мен така, сякаш съм му задължена, без да ми казва аз ще си тръгна. Правилно е, ти си млада и отношението е изключително важно в една връзка. Не бих си тръгнала, защото човека иска чиста баня, но бих си тръгнала, ако се държи зле с мен.

7.   Да. Като много знае да вика сам да си чисти банята. И нашите си помагат. Грозно е това, което е направил. Явно не може да те оцени, а щом е така не те заслужава.

8.   Какво си му харесала на този? Ужас!

9.   Правилно си постъпила. У нас организацията е следната. В събота или в неделя, според ангажиментите ни, си изпиваме кафето в леглото, помързелуваме някъде до към 10 часа и давам сигнал: "Хайде, пич, да чистим. Ти кое поемаш? " Той казва: аз ще мина с прахосмукачка, ти почисти банята, ще пусна и пералнята, а ти избърши праха. Речено-сторено. После отиваме на пазар. Натъпкваме продуктите в багажника, той ги реди после в хладилника, а аз си оправям тоалета, защото, след като сме приключили с тази цялата работа, отиваме на кино. И целият следобед ни е свободен за забавления. Като се върнем, аз приготвям вечеря, докато той си почива. Но след вечерята той разчиства масата, докато аз оправям леглото. Както ти казваш: отбор! Само дето не може да готви мъжа ми. Той, завалията, един домат да нареже, я сол няма да му сложи, я олио - пълна трагедия. Но в останалите домакински дейности напълно мога да разчитам на него. Когато ме види, че съм преуморена, самият той ми казва: да те видя в леглото, аз ще прибера прането и ще измия чиниите!

10.   Правилно си постъпила.
И не се връщай повече при него!

11.   Той не иска жена, а втора майка. Защо той не изчисти?

12.   Ако имам 100 милиона и стоте ги давам за момиче като тебе ;).

13.   Не, сгрешила си! На тоя му трябва слугиня а не любов. Забрави за него!
М. 48

14.   Аз пък съм направо изумена от мазохизма ти. Как можеш да обичаш подобен тип, който гледа на теб като на слугиня и се държи по такъв начин? Не знам на колко години си, но такава любов на мен ми е непонятна дори и при липса на житейски опит.

15.   Мисля, че един мъж който те обича ще се задоволи с това, което му предложиш дори ще г
Еда да не те натоварва..