Разбита
Чувствали ли сте празни, разбити и ненужни? Усещали ли сте болка, само и единствено болка, самота и безумна тъга? Боляла ли ви е душата така, че и самото ви тяло да страда! Психическата тежест превръщала ли се е във физическа болка? Изпитвали ли сте страх от всеки следващт ден? Борите ли се в ежедневно с гнева, болката, самотата, омразата, желанието за мъст? Плачете ли всеки ден от безсилие? Имате ли нужда да говорите, да излезете всичко, което ви спира дишането всеки ден или просто пренебрегвате чувствата си с мисълта, че утре ще е по добре! Тъга, болка, умора, сърце, душа, безсилие, БЕЗКРАЙНОСТ....

Л. Ш.

Коментари

1.   Но Защо?

2.   Красиво

3.   Трябва да преживееш разбито сърце и несполучлива връзка с идиот,за който си била готова на всичко ПРЕДИ да срещнеш правилния и да се омъжиш .
Иначе как ще усетиш разликата?
Тази болка за която говориш е унищожителна,но след като го преживееш-си като нова.

4.   М31

Чувствам се точно така всеки ден, освен страх, не се страхувам от нищо.
Влюбих се в едно момиче, с което няма как да съм. Познато ми е чувството емоционалната болка да се превръща във физическа, най - лошото чувство, което някога съм изпитал, не пожелавам това на най- големия си враг. Все пак се опитвам да бъда позитивен.
Не си сама

5.   Много хора сме минавали през подобни периоди. Съвета ми е да махнеш маската(каквато и да е тя) и ще си намериш някой с когото да споделяш. Мисля че проблема е именно в това че си самотна. Пиши в темата, създай диалог с нас(съветниците) ще се почувстваш по-добре. Шибана работа, ама не се затваряй в себе си..
Горе главата

6.   Всеки ден съм така. Мъж на 30.

7.   Дръж се и това ще мине!

8.   От вътрешна болка, през това да се чувствам мъртва и така, все едно някой е изтръгнал сърцето ми, до това да усещам празнота и невъзможност да изпитвам радост. И много моменти, в които нищо няма смисъл за мен, а единственият изход от това състояние е смъртта. Не след дълго следва страх от неизвестността ѝ. Случвало се е да се задушавам. Самотата понякога дава прекрасна възможност да се занимаваш с четене или творчество, но по- скоро може да те съсипе. Понякога дъхът ми трепери така, все едно съм плакала с часове, а не съм плакала а дни. Почти всеки ден се боря с желанието да отмъстя на тези, които са ме наранили, но няма смисъл от отмъщение. Всичко това са отрицателни емоции, които само ни натоварват и ни пречат да продължим напред; замъгляват преценката ни за всичко, което ни заобикаля. Мястото на миналото е точно тогава, когато се е случило. Ако не можеш да забравиш миналото, няма да можеш да погледнеш настоящето и бъдещето.
Звучиш като много наранен човек. Потърси помощ. Не говоря само за специализирана такава, а за близък, който да е до теб. Ако това състояние продължи дълго време, можеш да станеш опасен/опасна за себе си и околните.

Black Sabbath

9.   Да. Нарича се депресия. Потърси помощ!

10.   На всеки се случва в някакъв период от живота му.
Не си първата, не си и последната, която се чувства така.
Кажи поне защо, за да имаме някаква насока да помагаме.

11.   Да!
Е, и?
Са кво да се бесим ли?
Я се стегни!

12.   В момента съм в същото положение...
Момиче, 20г.

13.   Да, разбира се. Имала съм чувството, че някой е пуснал сърцето ми в онези машини, които смилат месото на кайма, после е скачал върху него и накрая го е хвърлил в локва по средата на улицата. Чувствала съм го след раздяла, след загуба на близък, след болест на близък, след грандиозен провал, след поредица несполучия, след бурни скандали в семейство или с приятел, много пъти. Понякога е траело дълго, има неща, които още ми тежат, а са минали години. Понякога ми се е отразявало физически- нервен стомах, треперене, сърцебиене, потни ръце, пребледняване, да.

И какво от това? Тези моменти ме карат да се чувствам жива. Имаше момент, в който бях напълно блокирала и не ме болеше. Беше ужасно, все едно съм робот. Хубаво е, че имаш чувства, те ти гарантират, че все още си човек. Още по-хубаво е, когато превъзмогнеш болката и се изправиш. Все едно живота хвърля камък, ти го поглеждаш и казваш „Ама, не ми пука, няма проблем, ще се справя. Пробвай пак. “. Не се отдавайте на мъката, тя също минава.

14.   От автора: Благодаря на всички!!! Учудващо е как непознати могат да ме накарат да се чувствам по-добре!
Номер 3 вече съм омъжена, от там идва и болката 12год. семейство.... искам да се разделим, за да не усещам тази болка, че съм не желана и не обичана, отхвърлена... но не става имаме 2 деца, а те искат баща си...

15.   Да, чувствал съм се точно така, както си описала. Единствените две неща, които ме изведоха от онази черна дупка, бяха поезията и надеждата. Чрез писането на авторска поезия и чрез четенето на чуждата такава открих, че ми става по-леко и по-поносимо. А надеждата, че един ден всичко ще бъде наред и че ще имам свястна жена до себе си, ме крепи и в момента. Иначе самотата и депресията са брутално покъртителни и зловещи, тяхната деструктивна сила съвсем спокойно може да се окачестви като „феноменална“. Знам колко е тежко, повярвай ми, наистина знам. Но и ти знай, че докато си жива, докато сърцето тупти в гърдите ти и докато белите ти дробове поемат живителния въздух на нашата майка Земя, „играта“ не е свършила, животът ти може да поеме по нов и удивителен път, за който не си и предполагала, че съществува. В някакъв момент ще стигнеш до мислите за самоубийство, но трябва да ги прогониш решително и твърдо! Запомни, че смъртта е единственото гарантирано нещо на този свят и именно затова е безсмислено да си я причиняваш сама. Тя рано или късно ще дойде за теб. Но не бива да си я причиняваш сама! Когато преодолееш мислите за самоубийство, трябва да откриеш някакъв нов смисъл. Например аз открих упование в поезията и в надеждата, за теб може да е нещо друго. Каквото и да ти се е случило, помни, че „играта“ не е свършила, докато не си отидеш от този свят. А понякога най-големите обрати идват точно преди края на играта... Дано разбереш думите ми или поне част от тях.

16.   Прочетох ти няколко пъти историята-толкова ми е познато, дето казват французите-дежавю... със сигурност не го изписвам правилно. Лошото е, че при мен трае много дълго. Започна от най-банална изневяра... тъпо до нямай къде. Много пъти съм мислила, че ако тия, дето изневеряват почувстват само една част от болката, която причиняват, едва ли биха го направили. Пък кой знае-те за мен са завършени егоисти, на които не им пука какво причиняват на другите. Явно имаш проблеми в брака-ти си знаеш какви са, пишеш много общо. И аз заради двете си деца не се разведох-но се плаща ужасно висока цена, повярвай ми...

17.   От автора:Къде е изхода от тази ситуация? Хем децата да са добре, хем да си щастлив? Има ли изобщо изход или трябва да търпиш до край! Или пък да върнеш със същото? Клин клин избива ли?

18.   На пръв поглед имате проблем с егото, което се бунтува и се чувства недооценен, много е важно да поработите върху това, не мислете, че някой в този живот ви е длъжен с нещо, както и вие не сте длъжни на някого. Трудно ще го проумеете, защото егото ви няма да го позволи, научете се да го контролирате, трябва да заобичате отново себе си и да се погрижите за своята душа. Освободи се от страха и страданието, от усещането за недостатъчност и съответно от всички желания, нужди, зависимости и привързаности.. стигни до вътрешен мир и разбирането, че Бог управлява всичко, дори когато твоя свят изглежда готов да се срути. Освободи се от болестотворната обремененост с друг човек и помни, че на едно по дълбоко ниво всичко е наред, можеш да имаш проблеми, но това е на повърхността. Уважавай себе си и не се вживявай толкова, защото няма кой да те обича и да се грижи за теб освен теб самата.

M29