Търся съвет...
Здравейте, с моята приятелка(тя е на 21г. , аз съм на 24г. ) имаме планове да преминем към друг, по-сериозен етап в живота ни, а именно да сключим граждански брак. Проблемът е че семейството й не знае за мен, в смисъл такъв, тя е мюсюлманка, а аз християнин. Родителите й не й разрешават да има гадже, дори да е с нейта вяра. Баща й ако разбере, че сме заедно, не се знае до къде може да стигне(по нейни думи е възможно дори да ме убие). Решението е тя да избяга от семейството си и да заживеем заедно. Ще съм благодарен на всякакви съвети. Благодаря ви предварително. Обстоятелствата са много сложни, но и двамата се обичаме страшно много и не знаем какво да правим.

Коментари

1.   Аз съм момче на 40г. Моят съвет, Колкото и да я обичаш , Приключвай по най бързия начин връзката. При Мюсюлманите вярата е нещо голямо. Никога няма да те приемат защото си Българин, а по принцип Турците мразят Българите. Опитайсе да я забравиш, ако трябва посети психолог, Намери си Българско момиче и си живей живота. Но ни си пропилявай живота, от тази връзка няма да излезни нищо. Ти за майка и , и за баща и , ще си останеш Гяур. Но това е мое мнение, А решението си е в твойте ръце.

2.   Мюсюлманите за разлика от псевдо-християните имат мъже на място... И аз не бих се учудил да те гръмне...

Ясно е, че хормонът те бие, и не мислиш трезво като мъж. Ако я обичаше наистина, щеше да я оставиш. Защото в случая и отнемаш семейството, отнемаш и средата, културата. Трябва да разчита единствено на теб. И какво ще правите когато взаимоотношенията ви почнат да боксуват (като в 99% от случаите)? За нея е зле, защото ако ти се окажеш боклук, с какви очи ще се върне в семейството си? Как ще оцелява сама? Ако тя се окаже боклук, как да я оставиш, като няма на кого.

Ясно ми е че днешните мъже, особено на твоите години са феминизирани и емоционални като жени, вярват в неразделната романтична любов... докато "химията" не си отиде на н-тия месец. В случая обаче, когато химията си отиде, ще се окажете в силно неприятна точка от която няма завръщане. Ако това беше преди 50 години, когато още имаше идеята да прекараш живота си с един човек, може би риска си струваше. В днешно време - абсурд... Не може само "любов", ползвай и горната си глава...

3.   Ако ти си го резнеш, баща й ще е доволен, може и да се съгласи!?

4.   Обичаш ли я достатъчно, за да си го резнеш? Едва ли.

5.   До номер 1-К'во момче, ти си мъжище на средна възраст направо :D, не е по темата коментара, ама

6.   Обрежи го, иди да ти пребаят и после го покажи на баща й!

7.   От 1, До номер 5, Стига те със издребняването, писах момче със мисълта човека да разбере, че съм мъж, Защото може да помисли че жена дава съвета. А и между другото, чувствам се на като на 25, по всичко по физическа работа, по секса , и такаче затова писах момче. Не разбирам какво толкова те е подразнило.. Бъдете жив и здрав.

8.   Аз съм автора на темата. Значи, искам да поясня, че баща й е арабин, а майка й е българка. Тя не обича родителите си, даже напротив. От всичките забрани, които й налагат, тя не ги зачита като родители изобщо. Традиции и такива неща също.

9.   Направи това което ти казва сърцето, обичаш я, рискувай, заминете в друга държава, не казвайте на никого къде сте и бъдете заедно, ако я обичаш наистина много тогава не я оставяй, направиш ли го ще те боли, най-шибаната болка на света, ще мине месец, два, три, и в един момент когато лежиш в вас смазан от депресията ще си кажеш
-трябваше да рискувам.
Но дано тогава да не е късно.
Спомените за неизживяното ни преследват цял живот!
РИСКУВАЙ!