Познавам я отдавна и я харесвам много
Здравейте!
На първо място се извинявам ако темата е в грешната категория.
Та така - знам, че една от многото подбни теми, но при мене е може би малко по-различна ситуацията.
На 18 години съм, а тя на 17.
Познавам момичето от вече 8 години. От 2 години насам изпитвам чувства към нея, винаги когато съм с нея и други приятели гледам да й обръщам възможно най-много внимание, да я забавлявам и т. н. Има ми доверие, дава ми примерно да си играя с косата ѝ или да я закачам и т. н. Притеснението ми е, че ако й предложа например може да си развалим приятелството. Ако някой е имал подобен случай, ще помоля да сподели как са станали работите.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Friendzoned отвсякъде!

2.   Предполагам, че всеки е имал подобен случай - това е част от порастването. Повечето момчета в твоето положение така и не правят нищо, за да "не си развалят приятелството", което води точно до това - развалят си приятелството, защото момичето рано или късно ще си намери друг.
Освен това - повярвай ми - такова "приятелство" не ти трябва. Така, че няма какво да губиш. Кани я на срещи - само двамата и когато усетиш момента - предлагай.
Ако усетиш, че няма такъв интерес от нейна страна - оттегли се, изчакай да ти мине и си намери друга.

3.   Ей това 'харесвам те много' ако ми обясниш какво значи, ще ти отговоря и аз. Завега обаче, ето ти този отговор:
Или обичаш някого, или не - харесването е друго. И аз харесвам малки кученца. Свикването и привързаността са друго. Да оценяваш някого като готина личност е трето. Да чувстваш удоволствие от общуването с някого - е четвърто и така нататък.
В една връзка - всички тия фактори трябва да са налице, не може да си с някого, само, защото те окуражава, подкрепя и те кара да се чувстваш добре, сексуална връзка - не, връзка майка-дете - да, прилича на нея. Познаваш я от 8 г., виждал си я като много малко момиченце, не мислиш ли, че я харесваш като сестра? Защо е нужно да прецакваш отношенията ви? Защото си тийн с бесни хормони... Намери си приятелка за връзка и остави момичето, не я обичаш, само ще я нараниш.

4.   От автора :
На първо място, благодаря за отговорите.
Може би, ще е най-добре наистина да намеря друго момиче. Трудно ще го преглътна това, за това реших да се занимавам със спорт, поне да не мисля за това, пък кой знае - всяко зло за добро.
Отново благодаря за мненията Ви, позамислих се и може би наистина това е правилно решение!

5.   Приятел, работата не е там да й предложиш или изобщо не се фокусирай върху това " предлагане ".. познавате се, от доста време и това е много хубаво и няма нищо лошо в това да й кажеш, че я харесваш и испитваш нещо повече от приятелски чувства, няма да загубиш нищо.. или ще я гледаш влюбен със угризения, че не можеш да направиш нищо или ще й разкриеш това което чувстваш, не знаеш изобщо какво ще стане в главата й, бъди мъж в този живот със " ако " не се постига нищо. Аз лично бих рискувал, понеже така или иначе трябва да стигна до душевно спокойствие, а бих бил по спокоен, ако знам, одговора на въпроса в главата ми " дали ще ми откликне или не "