Да му кажа ли?
Здравейте! На 20 години съм, имам приятел от година и половина. За съжаление след 6-7 месец той много се промени стана арогантен и груб, обиди, шамари, зарязванки и т. н. Правех всичко за него, буквално! Не искам да звучи все едно се идеализирам, но истината е такава - реших в тази връзка да вложа всичко и да го направя най-щастливия, но не знайно защо, вместно да става по-добър той ме прие за даденост и започна да ме удря, обижда и тн в период на няколко месеца (рядко, но го правеше), оставяше ме сама на улицата, просто си тръгваше, не вдигаше телефона и така аз бях срината в главата ми беше само “Как може аз да правя всичко, а той от милото и добро момче в което се влюбих, да се превърне в този злобен и тормозеш тип? ”. Бях самотна дори с него... и така излязох с негов приятел (не най-близкия, но все пак човек, който го познава) с цел да ми даде съвет. И така започнахме да излизаме в моментите, когато приятелят ми се държеше зле с мен... излизах с въпросния му приятел ( ще го нарека “Н”) плачех и той ме успокояваше. Така станахме близки и вече 7-8 месеца излизаме редовно. Нямали сме никакъв физически контакт, но той се влюби в мен. За мен обаче той е просто приятел... истината е, че гаджето ми ( примерно “Г”) започна да се променя и от няколко месеца се държи много добре с мен... последната му яростна криза беше преди 5 месеца... за съжаление обаче явно от целия стрес аз развих и Паническо разстройство. Сега когато приятеля ми се държи добре с мен, а аз обичам него... дали да му кажа за Н? Или не? Тежи ми, че крия от него, ще прекратя контакта си с Н въпреки, че ми е най-близкия приятел и ми помага адски много, но вече тази дилема ми тежи и влошава състоянието ми много... Та въпроса ми е... как мислите да кажа ли на гаджето ми за тайния ми приятел?

Коментари

1.   Аз бих зарязала приятеля ми ако си позволи да ме удари! Щом веднъж се е държал лошо с теб ще си позволи пак.

Глупости, нищо лошо не си направила, защо дапму казваш? А и ако ония му е приятел може вече да е изпял.

2.   По добре си продължи с Н, защото Г няма да се промени, особено ако станене семейство! А за казването- няма нужда, той сам ще разбере!

3.   На гаджето си няма защо да казваш, но на Н кажи, за да не си губи времето с теб.

5.   От авторката: благодаря ви много... въпроса е, че с всеки ден ставам все по-объркана и има моменти, в които си мисля, че имам чувства към Н... има моменти, в които просто искам да го прегърна и целуна, но после сякаш навика се обажда и си мисля, че Г всъщност е човека за мен... не знам какво да правя не съм се чувствала така...

6.   Да "биеш дузпата" на приятелят ти (Н), който е бил до теб и те е успокоявал, само защото видиш ли гаджето ти се е поукротило, е меко казано долно. Момчето се е влюбило в теб, а ти за благодарност просто смяташ "да прекратиш контакт с него". Вземи хубаво си помисли кой какво отношение заслужава от теб и дали наистина след всичко все още си влюбена в гаджето си, да не вземе да стане така, че да разкараш другия и после да те е яд, след като осъзнаеш, че може наистина да имаш чувства към него.
".. но после сякаш навика се обажда и си мисля, че Г всъщност е човека за мен... " и какво точно те навежда на мисълта, че този е човекът за теб? Посяганията? Обидите? Или изоставянията? Хората не се променят.
Колкото до въпроса ти дали да му кажеш.. последното, което заслужава е да му даваш отчет кой ти е давал утеха, когато той те е наранявал.