Има ли изобщо жени мислещи с главите си?
Огледален образ на съседната тема. Щом ще се хейти по мъжете, нека видим и жените що за стока са. Имам един познат - наркоман, не работи, едва завърши 12 клас по милост от учителите, но умее да омайва жените и постоянно сменя гаджета. Защо му се връзват?

Коментари

1.   Ако искаш да разбереш колко е акъла на една жена погледни мъжете с които си ляга ;)

И обратното важи ;Р

2.   Защото логика и жена са две противоположни "понятия". Независимо дали някой ще има обективността да го признае и не не говоря така заради разочарование от някоя жена, разочароват се тези които не знаят горепосочената истина.m18

3.   Зависи. Ако знаят за проблемите му и т.н. веднага мога да кажа "майчински инстинкт". Сериозно познавам много млади жени, а понякога и аз самата съм такава, дето като видят някой разбит и се втурват да го спасяват, да му помагат,а някой направо да го дундуркат. И това се появява доста преди на жената да ѝ затиктака "биологичния часовник". Много жени просто са свикнали или обичат да се грижат за някой, нищо, че мрънкат, че ходят подире му.
Аз само така мога да си го обясня.

4.   Голяма тема:) Ти какво засегна се от другата ли? В днешно време и двата пола не стават. И двата търсят само секс удоволствия забавления и т.н. А мъжете много ли ги слуша главата като видят някоя с перфектното за тях тяло? :) Отговори си за себе си дали ако се запознаеш с някоя която за теб е идеала за женска красота но пък е наркоманка за нищо не става и т.н. просто ще я подминеш или ти си избираш дали да изпитваш някакви емоции или не? При жените "перфектното тяло" не е толкова важно а по скоро е важно "перфекнтото" държание което те смятат за "мъжко" което често е далеч от разбирането за добро/красиво държание.

6.   Има жени, мислещи с главите си, просто не са много.

Black Sabbath

7.   По същият начин по който 90% от мъжете се връзват на меркантилни златотърсачки, които са с тях само за авантата, обаче нашият горд, че си е намерил "много яко гадже". А през ум не му минава, че "якото гадже" му се подиграва зад гърба, спи с който и падне и само се оглежда дали няма да се появи някой с по-готина кола, за да го зареже.

8.   Рядко. Ако мислехме с главата си нямаше да правим секс с вас, а щяхме да седим и с дни да анализираме бъдещите си действия, преди да вземем решение. Вие пък от липса на секс ще психясате. Дали това би било добро или лошо ще трябва да се проучи.

9.   С годините, жените занижават своите изисквания.
10 г. - принц със замък
15 г. - рок звезда
20 г. - красив, умен и богат младеж
25 г. - умен и богат мъж
30 г. - мъж, който да готви и чисти
35 г. - мъж
40 г. - котка
45 г. - две котки

10.   Връзват се защото влюбването не подлежи на здравия разум , а на емоцията. За вас мъжете важи същото. Ти винаги ли се влюбваш в правилната?

11.   Да си се сещала, че някой хора предпочита, да излизат и да си лягат с други хора, а не с дипломи, работни позиции и банкови сметки?

12.   При мен изискванията са ето такива:

10 г. - принц със замък
15 г. - рок звезда
20 г. - красив, умен и самостоятелен, който да не иска деца
25 г. - красив, умен и самостоятелен, който да не иска деца и животни
30 г. - красив, умен и самостоятелен, който да не иска деца и животни (сега съм на 30)
35 г. - красив, умен и самостоятелен, който да не иска деца и животни, а ако вече има такива в никакъв случай да не ме занимава с тях
45 г. - -//-
n г. - -//-

13.   Примера с наркоман не беше подходящ.
В този случай доста жени си падат по bad boy виж ако беше мухльото с тройки дето живее с мама и не работи само глупав човек би намерил нещо в него. Друга причина даде номер 3, ако не е обичайното така, да се каже лошо момче на ръба на закона, а е някой затънал от всякъде може, да се породи чувство, за помощ точно като майчин инстинкт, за съхранение, подкрепа, помощ дори бих го свързала с власт, за помощ. А понякога има и глупави жени с лош вкус, за мъже :)

15.   9 - коментарът ти е противоречив. От това, което си написал излиза, че жените увеличават изискванията си след 40 г, а не обратното.

Котката е:
- чиста
- гальовна
- не лъже
- не изневерява
- не те тормози за секс
- не пие алкохол
- няма да те напусне заради друг/а

16.   Жените действат емоционално и лесно и бързо търсят промяната. От личен и чужд опит знам, че почти всяка реагира на "обичам те". По един и същ начин и това води до раздяла почти при всеки. Не знам какво им става в главата, но това ги стресира някак. Друго съм забелязвал, че имат неправилно мнение за някой човек. Примерно една приятелка не харесва един от най-готините пичове в компанията ми. Харесва един от скучните, а уж търси хубавец с чувство за хумор. Има много нелогични неща и примерите ми са десетки, обаче не ми се занимава да пиша. Лично аз съм ставал свидетел на бая тъпни и не ги намирам за много способни да мислят.

17.   "Има ли изобщо жени мислещи с главите си"
Отговор: Не повече от 5-10% и то в по-напреднала възраст. Младите момичета са просто с вятърничави глави.

18.   Не няма такива индивиди, стига с тези утопии.

19.   Традиционно, през милионите години история на човечеството, жените са били по-скоро добитък, отколкото хора с права. Били са продавани на пазари за булки (както е било в Месопотамия преди 4000г. и както калайджиите правят и до днес), били са давани в уредени бракове (както е било в 90% от обществата в миналото), били са крадени (в Киригстан дори днес на всеки 20 минути се краде момиче от улицата за булка), били са завоювани след битка (дори днес, когато Ислямска държава извърши геноцид над езидите им убива мъжете и им взема жените за булки и секс робини).

Така че отговорът е - практически не. Жените не са били подложени на същия натиск от средата да развият логическо и дългосрочно мислене. Жената например автоматично започва да изпитва симпатия към по-силния мъж в дадена ситуация, просто защото преди 30 000 години този по-силен мъж е щял да убие или прогони по-слабия мъж и да я вземе, а ако тя не е искала, вероятно е щял да убие и нея. Тоест, има еволюционен натиск, селекция, при който днешните жени са силно емоционални, слабо рационални, и се поддават на по-силния. Това е дълбоко в биологията ни като вид. Разбира се, ние сме развили нео-кортекса именно, за да можем да контролираме дълбоките си импулси, но импулсите са си там. Жените с по-слаби задръжки (задръжките са функция на нео-кортекса) се поддават на първичните си импулси най-лесно.