Влюбена съм в бившия си
Здравейте,
Нека заглавието не ви накара да си помислите, че съм луда. Проблемът ми е следния. Аз съм на 19 и вомента съм във връзка с 30годишен мъж, който е много близък приятел на семейството ми, но съм влюбена в човек с когото съм имала връзка преди време, но за съжаление трябваше да се разделим, защото аз не живея в България. Той остави отпечатък върху мен. Всичко си вървеше нормално с настоящия ми приятел докато един ден се чухме с бившия и всичко се промени. Той иска да замине от България да дойде при мен. Да сме си заедно, но на мен ми е изключително трудно да приключа връзката си с настоящия, тъй като има някаква връзка със семейството ми както споменах. А пък и ми е жал за него... на толкова години и все не му се получава. Той не е лош човек, но просто не съм влюбена в него и никига не съм била.
Моля ви дайде ми съвети как да постъпя с него така, че да не го нараня и да си останем в добри отношения?
И мислите ли, че постъпвам правилно, ако бившия ми дойде при мен и да живее в къщата с родителите ми?
Само градивна критика и съвети. Без хейт!
Благодаря, че отделихте време за мен.
Виктория

Коментари

1.   Никога не трябва да бъдеш с човек, с който те е жал да се разделиш. Я помисли Представяш ли си да остарееш с него. По-добре бъди с бившия си. Все пак не сте си изневерили или карали, а просто сте се разделили, защото си заминала от България.

2.   Здравей,
Колкото до настоящия - просто бъди честна с него. Обясни му, че колкото и да ти се иска, просто не го обичаш по този начин. Може да бъде наранен, но в последствие, предполагам, ще оцени честността ти. Ти реално по този начин няма да му губиш от времето да срещне друга, която ще го обича.
А за бившия/бъдещ бих те посъветвала да не живеете с родителите ти. Този тип съжителство е съсипало много връзки. Не си го причинявайте.
Ж30

3.   Какво ти е жал на 30 години в разцвета на силите си, може да си намери. На мен повече ми е жал, че му изневеряваш с бившия ти и мислиш за него, това е по-тъжно и жално, отколкото да си от съжаление с някого. ТИ го нараняваш по този начин и всичко ще ти се върне, ако продължаваш.

Остави го и си продължавай напред

4.   Защо предварително ни предупреждаваш да няма хейт. Ти сама усещаш, че заслужаваш критика и затова бързаш да ни предупредиш. Защо не кажеш в коя държава живееш и какво работиш. Виж колко тайни пазиш, а не искаш критика.

5.   На този 30-годишен господин няма да му се получи в любовта, докато не попадне на взаимни чувства. Ти си млада, дори и да прекарате 5 години заедно, сигурно няма да го обикнеш. Ти след 5 години ще си на 24, а той ще е на 35 години. Той сигурно не иска да си губи времето във връзки, които само привидно са искрени, човекът на този етап има нужда от нещо по-сериозно, по-градивно и по-истинско. Стига да е сериозен, ако не е, то е с теб, защото си млада и някак още наивна, като кратко забавление за черните дни. Ти не можеш да му дадеш обещание за семейство и вечност, не защото си млада, а защото нито си влюбена, нито го обичаш, нито сте на един етап от живота. Кажи му тези неща. При раздяла е хубаво да си искрена, вместо да увърташ и да даваш напразни надежди. С бившия ти може и да не се получи, но поне ще си дала шанс на истинските си чувства и ще си опитала. Ако не го направиш, после тази връзка ще остане неизживяна и ще се тормозиш с въпроси. Ако се притесняваш за мнението на родителите ти, по-добре поговори и с тях и им обясни ситуацията така, както си я описала в този сайт. Не мисля, че те ще те упрекнат, надали са много доволни, че ходиш с по-възрастен мъж, който им е и приятел.

6.   Не бива да си с някой от жал, пък и какво общо има семейството ти, да не е казано да сте заедно само заради тях? Пък и защо с бившия трябва да живеете заедно при вашите? Трябва да си изясниш дали този бивш наистина иска да е с теб, а не просто да търси начин в чужбина да живее, всякакви ги има. Може примерно първо на квартира, пък каквото стане между вас. А настоящият мисля, заслужава повече от момиче, което не знае кого иска. Изясни си чувствата.