Имам дете от жена, която никога не съм обичал..
М на 28г. така се случи, че в момента имам дете от жена, която никога не съм обичал, моето мнение беше, че след 3 месеца връзка, не е редно да имаме дете ние дори не се познаваме, но уви тя реши едностранно, че това е съдба и трябва да се роди.

От там нататък започнаха мъките за мен. В момента няма как да преодолея психически това, че реално съм тежко прецакан, да това е точната дума, когато една жена вземе едностранно решение да роди вашето дете... Е върза ме бях подходящият баща и умствено и финансово и в момента си патя за това ( за 15 минути секс ), но трябва ли да съсипва живота на един млад мъж, като го поставя пред свършен факт. И в момента Бебенцето е вече на годинка, но аз не го обичам толкова истински, както е необходимо, защото реално не е било желано никога от мен и никога не съм обичал майка му...

Моля за съвет от мъже и жени в подобна ситуация, къде сбърках аз...няма да го оставя естествено винаги ще им помагам, но много силно съм се затворил в себе си и не мога да се усмихна на нищо.

Коментари

1-50 от 57

1.   Къде сбъркал... Това, че спиш с жена, която не обичаш (и то в продължение на цели 3 месеца, не е като да е било за една вечер) ще го оставя без коментар, но за предпазни средства не си ли чувал?

2.   Каквото ще да е, то е твое дете. Ако искаш да го обичаш, просто го приеми, защото гледам, че не си го. Ако го отхвърлиш е доста възможно да съжаляваш след години, моят съвет е да не го правиш. Прекарвай време с детето. Относно майката, в крайна сметка тя го носи, макар да е и на двама ви. По-скоро можеш да се разделиш с нея щом не я обичаш, но си се грижи за детето. И това е едно дете, как по-точно ти съсипва живота? Големи егоисти сме хората, мамка му....

3.   Разбирам какво ти е, но ти предлагам да мислиш положително. Не знаеш какво ще ти сервира живота, утре може да си с жена, която да не може да има деца. Детето не е виновно. Намери път към сърцето му.

4.   Къде си сбъркал? !?
Знаеш ли какво е презерватив?

5.   Сбъркал си, че не си ползвал презерватив. Иначе детето реално не е виновно с нищо. Разбирам до някаква степен това, че не го обичаш достатъчно, защото е от жена, която не обичаш. Аз самата много пъти съм си мислела, че ако детето ми е от мъж, който не обичам, следователно и него няма. Но пак казвам, реално детето с нищо не е виновно. Похвално е, че не си го изоставил. От една страна си прецакан, но от друга не. Да, не я обичаш тази жена, но пък сега имаш живо същество, което е твоя плът и кръв. Сега го гледаш бебе, което реве и се насира, но след време ще порасте и ще се заформя като човек. Затова най-добре се постарай да бъдеш добър баща за това дете.

6.   Какво значи "едностранно решение"? Секс се прави от двама души, доколкото знам. След като не обичаш майката и детето, просто си превеждай месечната издръжка и с това се приключва. Но имай предвид, че животът си играе странни номера с нас. Един ден може да почувстваш силна емоционална нужда от това дете, което е твоя плът и кръв. А за него ти вече ще си чужд човек.

7.   Имал ли си някакви чувства към нея в началото на връзката ви и ако не, защо изобщо си тръгнал с нея?

9.   Има си процедура. Щом не чувстваш отговорност към детето, съдът ще присъди някаква издръжка и и повече няма да чуеш, нито за детето, нито за жената. За твое успокоение, сумата е малка. Въпросът е, готов ли си да забравиш за съществуването на детето?

10.   Еми то не може хем с **** докрая, хем душата в рая. Тежко прецакан си защото сам си се прецакал и колкото и да ни те си вярва 15 мин секс без предпазни мерки са напълно достатъчни за това. Ти може да не желаеш това бебе, но жената го желае и не е длъжна в случая да ти иска мнението. Радвай се че поне е желано от нея и не се излагай да цивриш.

11.   Грозна ли е жената? Ако не е - пак си търси голямата любов, като не я намериш след 5-10г ще свикнеш.

12.   Здравей! Какво да ти кажа може би вината е твоя. Не обичаш жената, само за секса е.... използвай подяволите Кондом. Ако го беше направил сега нямаше да си в това положение. Има два варианта. Първият е да го обсъдите, да си изясните отношенията и да се разделите по взаимно съгласие и ти да поемеш своите задължения. Вторият е всичко да преключи с грандиозен скандал и респективно да не виждаш детето, което според твоите думи ще е ок за теб, т. к не го Обичаш чак толкова много. Хипотетично разделяте се, намираш друга пак за едното е**б**е и пак същото.... какво пак няма да го искаш детето. То не е виновно за твоите моментни прищевки(15 секс). Все пак си на 28 носи отговорност за последствията...

13.   Опитвай се да си баща, детето има нужда от двама родители. Какво е виновно дете, и мъжа като не иска деца да не ги прави.

14.   Привете!

И аз бях на същата слама.... Разделихме се и си плащам издръжката... дори не разговарям с тях и не ги търся.. нито ги виждам!
Търси любовта.. тя е всячко свято на този свят!

15.   Ами като не си сложил презерватив, а си решил да си "гледаш кефа" така става. И това бебе е било в корема на майката и ти изобщо нямаш думата тя какво да прави с него.

16.   Името на жената да не започва с Б? Преди 2 години една жена(на 26-27 беше тогава) така се опитва да ме убеждава за дете, въпреки че се познавахме от няколко седмици. Не искаше презерватив, но още не се чувствах готов и си носех мои. Абе предпазливо го раздавах...

17.   6, Какво значи "едностранно решение" ли? - Хайде не се прави на ударена, и всички като теб...

Жената днес има на разположение всякакви контрацептиви и в краен сучай дори аборт. Тя еднолично решава дали ще има дете или не. Мъжът няма думата. Така го измисли феминизма, и е признат дори от тях ФАКТ. Ако не си чувала американския надслов е - my body, my choice. Няма 100% мъжка контрацепция, но е факт, че и много мъже изобщо не се замислят когато кръвта се пренасочи към гащите...

Пич, това и за теб се отнася. Да беше мислил с голямата си глава как стоят нещата и да беше внимавал повече. За мъжът, никога не е имало безнаказан секс. Навремето щяха да те оженят, сега "само" с издръжка можеш да се отървеш. Само жените в днешно време могат да правят каквото си искат. Честно, нечестно, това е положението. Иначе ти благодаря за иначе глупавата тема, която да изкара наяве колко двулично същество е жената. И как никога, ама никога няма да признае че е привилигвана в нещо, а мъжът прецакан. Само тя може да е жертва, никой друг...

7, "Имал ли си някакви чувства към нея в началото на връзката ви и ако не, защо изобщо си тръгнал с нея? "

А нима всяка жена дето прави секс има чувства към мъжа и иска дете от него? Не, интересно ми е просто колко глупости ще изтърсите... Вярно темата е тип тъпа, тук отговорите ще са по-интересни...

18.   Не знам какъв съвет очакваш да получиш, животът ти е отредил да платиш висока цена за полученото кратковременно удоволствие. Има си предпазни средства да се избегне подобна ситуация - кондоми, хапче до 48 часа и т. н, затова се мисли предварително. Браво на момичето, че въпреки обстоятелствата, майчиният й инстинкт е надделял и е решила да поеме отговорност и да си отгледа детенцето. Вместо да седиш и да хленчиш, може да се опиташ да се поставиш и на нейно място. При жените един аборт може да причини здравословни проблеми и пречки за износване на плод в бъдеще. Да не мислиш, че на нея и е лесно да гледа детенце от мъж, който се самосъжалява и върши всичко толкова неохотно? И какво общо има малкото невинно същество с чувствата, които изпитваш към майка му, че да не е достойно за бащината ти обич и грижа? Жалко е, че главната ти мотивация е чувството за дълг. Ако си щастливо женен и обичаш съпругата си, каква е гаранцията, че като заживеете заедно няма да възникнат пречки? В повечето случаи на някакъв етап силните емоции иzстиват и остава доверието, разбирателството, уважението. Никой не е казал, че трябва да се жениш за майката на детето си, бъдещето е пред теб, все още имаш шанс да срещнеш "любовта на живота си" и да имаш още деца, но дай шанс на сегашното си детенце, опознай го, погрижи се за възпитанието му. То е само едно мъничко човече, появило се на света, което няма никаква вина за случилото се. Не бъди егоист.

19.   Еми разделете се. Грижи се за детето, но не си длъжен да живееш с майка му. Няма да му направиш услуга като му показваш какво не е любов.

20.   Ами това ще ти е урок за напред, да се пазиш. Грижи се за детето.

21.   А като не си я обичал, що не си сложи презерватив? Или и това е било едностранно решение?

22.   Ето защо трябва да правиш секс само с човек, когото обичаш много.

23.   Вярвам, че темата е провокация.
Ж

24.   Аборт при нераждала жена може да доведе до много тежки последици за здравето и, включително безплодие.
Много жени възприемат аборта като убийство, което ще ги преследва цял живот. Те усещат много по-силно нещата, защото се касае за тяхното тяло - бебето е в жената. За мъжа в този момент сякаш бебето е една абстрактна идея.
Поради тези причини няма как да кажеш на една жена да прави аборт или да я обвиняваш, че не го направила.
Ваша обща грешка е това, че не сте се пазили, заради което си носите последствията.
Писаното от теб звучи доста гадно и егоистично - бебето вече е налице. Това е твоето дете, то е живо, диша, чувства.. а на теб ти е кофти, че не си го убил!?
Еми сори, ама не мога да ти съчувствам. По-добре не участвай в живота на това дете, щом ще го възприемаш така. Гарантирам ти, че то ще усеща, че е нежелано.
Освен това, никой не те е вързал - хващаш си багажчето, плащаш си издръжката и си живееш както си желаеш.

26.   Типичния български мъж-мисли само за своя кеф и себе си.Като не си я обичал,какви си правил с тая жена бе?И не те е никак срам да се изцепиш,че не обичаш детето си а?!?Но обичаш да правиш секс с жени,към които нямаш чувства,нали така?Сега си понасяй последствията

27.   Оставиш ли детето сега, някой ден то ще иска обяснение от теб и може би да не те погледне никога, а след време ще търсиш неговата любов, в това съм сигурен. Видял съм го от хора в подобна ситуация след години, всички изпитват емоционала празнота от това, че са оставили детето и жената.

Опитай се да я обикнеш.

Как правите секс, започвате нещо, без да имате чувства и после страдате за последствията. Твоята вина не е по-малка. Защо момичето да прави аборт и да си съсипва живота (евентуално може да няма деца никога повече, а и отдолу жените след аборат някой стават като кофи), защо, като ти си и свършил. Вината е на първо място твоя!

28.   Никой не те е карал да го припознаваш. Като ти постави така нещата тая, казваш и "ми ок, оправяй се". Сам си си виновен.

29.   Авторе, щом си на 28 би трябвало вече да си по-разумен. Сигурен ли си, че детето е от теб. Има ДНК тестове, които със сигурност ще ти кажат дали детето е твое. Преди години имах един приятел, Сърбин, който създаде връзка с една Сръбкиня и веднага се ожениха защото тя много настояваше и само след четири месеца и половина от началото на връзката им тя роди и му казваше, че детето е ОТ НЕГО. Можеш ли да си представиш нейното нахалство. А той глупака казваше: "абе много умна жена". Аз и още няколко Сърби му казвахме: "Тя не е никак умна, а ти си глупав". "Как може след 4 месеца и половина тя да роди нормално дете". Всички му се смеехме на простотията. Е, после се разведе след като се доказа, че детето не е негово и я остави тя да си чука главата. Та и ти авторе трябва да направите ДНК тест. Запомни едно, никога, ама никога не вярвай на жена, особено пък в днешно време.

30.   Е няма лошо.
Колко мъже имат деца от жени, с които някога са се обичали, но вече не ги е еня за тях? !
При теб е горе долу така, но без обичането ;)

31.   Може просто да си безотговорен. Като те слушам звучи сякаш те е подмамила и не си е изпила хапчетата за контрацепция. Но нищо чудно и ти да си правил каквото си искаш. Детето страда най много. Ти представяш ли си кво е баща ти да не те иска въобще. Още отсега е отхвърлено. според мене трябва да живееш отделно и детето да има нов баща, който да го обича като свое.

32.   А ти защо си прецакал жена, която не обичаш ? Защо си правил секс с нея, защо като не си я обичал си и губил времето, вместо тя да е с мъж, който я обича.... Знаеш последствията от секс с непредпазни мерки, но си мислил само за собствения си кеф .
Дете се прави от двама, не от жената само.
"Га яде кюфтетата не рива"
Бог ще те накаже, няма да е днес, нито утре, но помни ще дойде ден и ще платиш за това, че не обичаш детето си.
Като не го искаш, освободи ги от себе си, но поеми отговорност като плащаш солидна издръжка.

33.   Добре де, то нали за да има дете, ти трябва да и го направиш? ! Как така е взела едностранно решение? И защо изобщо си започнал връзка, при условие че дори не си влюбен в човека отсреща? Според мен това няма никакъв смисъл, защото накрая жената ще се окаже по-прецакана, отколкото ти си мислиш, че си. Просто не мога да разбера хората, които започват връзки, та дори си правят деца (нищо лично към теб), и накрая тъжат за това, че било грешка и не са били влюбени. Тогава като не са, защо им е да започват всичкото това нещо? !

34.   Може да не си влюбен в майка му, но не е нормално да не обичаш собственото си дете.

35.   В подобна ситуация съм. На 39 съм и къде на 33 вече ми беше толкова тежко, че нямам дете, че дори стигах до размисли за сурогатна майка. Тогава се запознах с майката на детето ми и на първия месец като видях, че се разбираме директно и казах -" Аз съм на толкова, имам това и това, не ми се играе на гаджета а търся майка да ми роди дете. " В смисъл да продължаваме да се правим на прости или ще се радваме на детето си. След 6-я месец заедно, тя забременя. Като разбра, че е бременна в 3-я месец, това подобие на жена превъртя. Обърна се на 180 градуса. Отношение, държание дори и приказките и бяха типично селски. Стигна до там да се сбие с майка ми и от тогава детето е с психоза. На 5 години е и се развива като 2 годишен. Нищо не помага. Приказки, компромиси, помощ за каквото и да било. Дори и два шамара не помогнаха. Всяка вечер от 17. 30 до 22. 00 докато легнат, устата и не спира какъв мухльо съм бил, майка ми какви магии ходела да прави и какви ли не глупости.
Мълча, трая си и чакам инсулта да ме споходи. Ако трябва и ще я заровя, но детето си не го давам! Знам, че тя го тормози с крясъци и присъствие. Но за съжаление държавата е зад майката.
Обичай детето си! То е твое копие. За това живеем в крайна сметка.

36.   Аз съм мъж на 34, в същата ситуация. Детето вече е на 4. Когато беше на една аз също като теб осъзнах, че не го искам и това ми тежеше на сърцето. Казах го на жената, с която го бях направил и от тогава ги чувам само по празници. Докато го държах в себе си и се Затварях и насила едва ли не се опитвах да го обичам всичко беше отвратително, като теб се бях затворил в себе си, съсипваха ми живота тя и детето. За мен беше бреме. Съветът ми е да обясниш как стоят нещата на майката и си живей живота. Няма смисъл да се насилваш, от опит знам, че насила хубост не става.

37.   Какво да ти кажа, авторе, нещата се променят. Моят мъж, като беше по - млад, хич не се интересуваше от сина си. С дни не се прибираше, обикаляше кръчми и хотели, не се интересуваше болен ли е синът му, здрав ли е. Не знаеше името на училището, в което учи, не ходеше по родителски срещи. Абе живееше си живота човека. Ела да го видиш сега... Синът ми, Синът ми. Като завърши езикова гимназия и право синът му, като стана човек, радиото вече пее друго. Ама добре че тогава и аз не реших да си живея живота, ами си стоях в къщи при детето.
Не отхвърляй детето си, то не е виновно за нищо. Ако не обичаш майка му, се разделете, но си грижи за сина си - плащай издръжка, интересувай се от него, Обичай го. Че е много тежко родител да не те обича - Баща ти или Майка ти.

38.   Супер странни коментари. Вие правите секс само с хора, които обичате и само, когато искате деца, така ли? Може би след брака, защото човек не заобичва за месец?

39.   Защо оплождате жените, като не искате да забременяват?

40.   ОТ АВТОРА:

Явно се разделихме на две противоположности, ХЕЙ ЖЕНИ, Мъжете не са кретени. Аз съм интелигентен седнах с нея поговорих. Казах и, че не трябва да имаме дете и Аборта също беше вариант, стига с тези оправдания време и било и т. н. ЗАЩО НЕ И БЕШЕ ВРЕМЕ С ПРЕДИШНИЯ И ПРИЯТЕЛ!?
Тук говорим за това, че тя ме постави пред свършен факт, макар и да знаеше истината за отношенията ни ( И че вече ги няма ). Тя реши да роди детето. Какво значи Проявила е майчински инстинкт, трябва сериозно да спрете да мислите само за себе си. А мъжа, нали искате равнопоставеност, защо във важен момент не ме послуша и просто всеки не пое по пътя си.
Защото съм Супер отговорен Финансово стабилен и страхотен баща.
НО НЕ ЗА НЕЯ. Разбирате ли.. Това беше идеята на това което съм написал, колкото и грозно да ви звучи. Никога не взимайте толкова важни решения в живота си САМИ.
Благодаря ви за хубавите коментари.
Това за презерватива много добре знаете, че вината винаги е в двамата партньори не ми казвайте, че вие винаги слагате презерватив.
Повечето от жените тук, дори не разбирате, какво съм имал в предвид. Естествено, че ще защитите жената, но поставете се и на мое място. Винаги съм бил искрен и прям с нея и и казах всичко когато имаше време за реакция...

41.   Бившата след като избра майка си пред мен и семейството ни вече беше родила детето ни и само 10 м след раждането му си отиде на село при скъпата си майчица. И до ден днешен вече 4-5г стои до полата без перспектива, както и да е минало свършило, но мисълта ми е че детето ни се роди с желание от двамата и въпреки, че нито успях да видя първите му стъпки, първите му зъбчета, нито на кръщенето ме извика, аз до ден днешен си го обичам, помагам финансово и когато почивам гледам да съм с него, да знае, че има баща, не е виновно за грешките на празната глава на майка му. Не бих си зарязал детето за нищо на света, то в твоя случай е твоя плът и кръв(не 100%, добре е да провериш)и винаги ще се чувстваш гузен, ако би го зарязал

42.   АА значи тя вместо да помисли, че след този аборт може повече да не може да има деца и че това може да не го забрави за цял живот и да е на съвестта и, трябва да помисли за "много скъпото си гадже" и да направи аборт. Дано никога не попадна на мъж като тебе. Щеше да е много хубаво ако и майка ти беше направила така, но за съжаление те е родила.

43.   Не, 38, ние правим БЕЗОПАСЕН секс!

44.   Напротив, Авторе, к.етен си! ТИ не си взел предпазни мерки, а сега обвиняваш САМО нея!

45.   42!
Значи за да може да е плодовита /след няколко/години за някой друг рокфелер, една детска душа трябва да бъде наранявана и мачкана от капризите на майка си? ! Така ли? Или да го остави в сиропиталище? ! Всяко едно дете, трябва да бъде обичано и подкрепяно от ДВАМАТА си родителя! Без значение колко се мразят, обичат или не навиждат! Децата не са виновни да плащат грешките на родителите си. Дете-това е живо същество! С чувства, с разум с желание за живот!

46.   А бе хора, дайте с камъни да го отрепем автора. Жена съм, с две деца, но напълно разбирам и влизам в положението на автора. Дори и с презерватив може да стане белята, скъсване, изхлузване. И при най-редовно вземане на хапчето, пак може да се случи. Авторе, ситуацията, в която си изпаднал, е много гадна. Детето е за цял живот. Според мен, плащай си издръжката, но не се ангажирай емоционално. Когато детето поиска да общува с теб, тогава ще мислиш. Майката, като еднолично е взела такова важно решение, ще си носи последствията да го гледа сама това дете. Отвратителна постъпка. Авторе, искрено съжалявам за това, което ти се е случило.

47.   Авторе, ти си леке - съсипал си живота на една жена и на едно дете, защото мног0 финансово стабилния баща са му се досвидяли 30 стотинки за презерватив, но иначе мрънкаш, как си бил жертвата.
Да пази господ от "мъже" като теб.

48.   Н: 44

Наричаш успял млад мъж кретен, които ти една ви някога ще стигнеш до моето ниво, ДАМИ вие само с някои които обичате ли си лягате !??
Стига глупости повечето от вас имат над 20-30 бройки но се правите на много морални. Стига пишете глупости винаги слагай презерватив.
Колко от вас ядат мед през буркана.. !? Или сте големите моралистки познавам жените пределно добре, всички сте една стока, като пиете две чаши и ви кажат мили думи и не мислите за нищо, нито за презерватив мислите, нито за хапчета нека си кажем, лесно е да пишете тук, но когато някои е подходящ да ви издържа цял живот и да живеете на негов гръб ви е добре... Умните мъже много трудно се доверяват на жените, всичките сте една стока..

49.   Авторе, жена на 24 съм, с дете на 1, 5 год. С бащата на детето бързо се развиха нещата и бързо забременях. Той умишлено се еякуираше вътре. Но после започна едно студено държание, не приемаше, че съм бременна и т. н. Сега сме разделени. Плаща издръжка, но не проявява интерес към дъщеря ни. Не се обажда да пита как е, не прави елементарен опит да я зарадва с нещо... Богат е, не съм за парите му, но ми е мъчно за щерката, искам да знае, че има баща, но насила не мога да го накарам да прояви интерес. И ти казваш, че си материално добре, но няма да си страхотен баща, както беше казал по-горе, ако не оставиш настрана себе си и осъзнаеш, че жените са преходни, но децата си остават за цял живот и ако сега не се постараеш за малкото човече, ще е късно утре другиден...

50.   Не прочетох всички коментари, ако се повтарям с друг, моля да ме извиниш. Имай предвид, че на много бащи им трябва повече време да заобичат детето си истински. В началото го приемат като странно същество, което им взима вниманието на любимата. Обичта към майката и към детето са съвсем различни. Моят съвет е независимо дали ще останеш с майката, не се отказвай от детето си. Имам познат, който след 18 години реши, че иска да бъде баща на дъщеря си и му беше страшно трудно да изгради връзка с нея. И неговата история е подобна на твоята, само че там майката се беше оженила повторно и детето беше свикнало с втория си баща. Така или иначе детето е твоя кръв и рано или късно това ще започне да те гложди, ако го изоставиш. Успех!

51.   Аз те разбирам, че си обиден, защото тази жена на практика те е излъгала. Но детето е факт. То не носи вина. Постави за малко на негово място. Не е готино, нали? Любовта идва и си отива, но към децата не бива да е така. Моят съвет - излизай с него, общувай, грижи се за него. Човек се привързва и заобичва нещата, животните и ХОРАТА, за които се грижи, защото е инвестирал време и чувства в тях. Дай шанс на това човече - и няма да съжаляваш! Един ден любовта в неговите очи ще е единственото, което ще те прави истински щастлив!
Ж47

52.   48, НЕ! Той заяви, че мъжете не сте били кретени, а с действията си САМ е опровергал това!

1-50 от 57