Връзките са капан.
Защо жените искат да се омъжват след като в повечето случаи тръпката изчезва след сватбата, емоциите отслабват, чувствата охладняват. Нищо секси няма в омъжен мъж, натоварен с куп ограничения, мъж който е вече сигурна плячка, а не опасен ловец. Щото нали като се ожени и не може да ходи по други жени, няма риск да го загубиш. Няма ли риск - няма тръпка. Няма тръпка - няма емоции. Няма ли емоции, жената е суха като дърво и няма възбуда. Мъж който не сваля жени е отблъскващ, а като се ожениш нямаш право да сваляш. Това си е като да подпишеш сам смъртната си присъда. От там цялата връзка отива на майната си. Като се ожени мъжа вече не е същия играч, а започва да се превръща в домошар и чехльо. Обаче ако се разведе и освободи, пак става предишния мъж, пак става атрактивен за жените, но ако се излъже да се ожени втори път се повтаря същата история. Причините може да са много, но резултатът е един и същ - след сватбата вече я няма силната емоция и тръпка, настъпва скука, и край.

Коментари

1.   Като са капан недей да влизаш във връзка,
и без това разсъжденията на тази тема не ти се отдават много.

3.   Невежеството бликащо от теб, за секси ли трябва да го приема? Естествено риторичен въпрос, че като гледам втория етаж не е и предвиден за строеж. M18

4.   Искат, защото това им е целта в живота - да си намерят мъж. На тези които и на мен ще кажат, че разсъжденията не ми се отдават, да прочетат малко. Това е доказано от психологията. Момиченцата когато ги питат какво искат да правят, говорят главно чрез взаимоотношенията си с друг. Те се виждат в светлината на някой друг. Докато момчетата говорят спрямо себе си. Аз не намирам задължително нещо лошо в това. Но иронията е, че когато жените постигнат целта си - намерят мъж, направят го сигурен и удобен, изпълнителен, те губят уважението си към него. Но ще подчертая, че вината не е само тяхна, но и на мъжа, че влиза в роля, губи себе си, съгласява се с всичко, само мир да има... И с това наистина спира да бъде човекът който е привлякъл тази жена...

Бракът има много специфична цел която се е изгубила отдавна... Да узакони връзката между два рода, парите им, реномето им, и създаване на нов род. Това е било когато факторите за брак са били икономически, културни, и е нямало разводи. Брак поради романтична любов, и че някой много те кефи в леглото е безумие... И ако някоя жена го изисква от теб, просто не се връзвай. Някои от тях си дават сметка, че прави нещата по-зле.

5.   Авторе, прочети си третия ред: "Нищо секси няма в ОМЪЖЕН мъж".
Връзките не са капан, чрез тях получаваме секс. Женитбата е капан, аз затова не искам да се женя. Да си свободен и да чукаш всякакви жени, най-вече млади, е най-хубавото.

6.   Дървен философ, който си е въобразил, че жалкото му мнение е фундаментално за всички на планетата. Не се претиснявай-ти ще станеш джапанка преди всички останали, ако се намери някоя да се прежали да бъде с теб и за 3 минути

7.   Авторе, отдалеч си личи не само, че си девствен, но и че не си имал връзка досега. Защото иначе щеше да знаеш, че не само в брак, но и в продължителна връзка пак след известно време тръпката изчезва. Остават други неща-уважение, обич, силна привързаност, и т.н.

8.   Защото такава ни е природата. Любовта и флирта са за да се обвържем, да родим деца и да ги отгледаме. Благодарение на тях съществуваме. Всичко е програмирано в мозъка на жената и е с цел отглеждане на здраво поколение.

9.   Глупости на търкалета! То по твоята логика сме в наркотична зависимост от водата, и от храната... Не сме истински свободни, щом не можем да избираме да не ядем и да не пием...
Да, връзката е "природен капан", но целта му е да създадеш и отгледаш деца, а не щуротиите, които си изредил. Разбираш ли? Взе едно да използваш молива не за писане, а за да си чоплиш носа с него, и да се оплакваш, че е много ръбав.

Истинската смъртна присъда, която човек може да си подпише, е да остане без поколение. Това означава смърт и забрава не само за него, но и за рода му. И за всички онези знайни и незнайни предшественици, които в жега и студ, в болки и радости, в богатство и мизерия, в болести и природни катаклизми са успели да оцелеят и да се възпроизведат през хилядолетията. Всичко това е живяло и се е мъчило, за да се родиш ТИ - венецът на еволюцията. И ако не успееш да се възпроизведеш, въпреки благоприятните условия и сигурната среда, в която живееш, значи си тотален провал като човек, а главата ти е пълна с бръмбари... Плюеш на всичките си предшественици и обезсмисляш и техните усилия...

Всеки един човек, без никакво изключение има 2-ма родители, 4-ма баби и дядовци, 8 пра-баби и пра-дядовци, 16 пра-пра-, 32 пра-пра-пра-, 64- ...и т.н... И всичко това, за да се появи ТОЙ! Като ту изобщо не споменаваме, че всички тези хора имат и са имали братя и сестри, понякога по няколко брака и пр.

11.   Ето защо ислямът е забранил и приел като греховни всякакви интимни взаимоотношения преди брак.
За да си остане тръпката за след това.
После викате ислямът е скучна религия, забранява всичко. Еми то си има смисъл, нямаше да бъде забранено, ако беше добро за нас.

12.   Номер 11, исляма в глава "Сура" казва че аллах е изнасилвач, като гледам действията на последователите му, също виждам логика. Библията също е против интимността преди брака. Просто пояснявам.

13.   То пък като нямат право да свалят, сякаш това ги спира. Честно казано за мен мъж, който сваля всичко, що мърда е изключително противен, но както и да е.

14.   Не съди религията по последователите му .Това че някои мюсюлмани не си спазват забраните не определя религията като такава.
До номер 12

15.   14, какво му се връзваш? То въобще няма такава глава в Корана. Думата "сура" означава точно глава от Корана. Все едно е казал глава "Глава".

16.   До номер 15 от 14
Знам, че е така.

17.   Не се сърди, авторе, но звучиш като девствен дървен философ, който жена не е помирисвал.
Много наивни разсъждения. Като не искаш да влизаш във връзка, просто недей - съмнявам се някоя да ти е опряла пистолет в челото и да те притиска. Остани си тогава независим и всичко ще ти е ок - ще си супер атрактивен ловец, ще привличаш жените като магнит и всички възможности да спиш с яки мацки ще са ти отворени. Нали това искаш, къде е тогава проблема?

18.   До номер 14 и 15, това не съм го знаел, но не означава че не го пише, освен това пише и че срещу аллах ще се изправят много хитреци, но той като най-големия измамник ще ги победи или нещо такова, освен това пише и че Мади, пратеника на аллах, ще унищожи евреите. Явно има мюсюлмани тука, ако са честни, ще потвърдят. Арабски не говоря, стават грешки. Но радикален ислям няма, той е такъв по природа. Докато Исус въпреки че е наследник на царски род, "семе Давидово", той разпространява Божието слово мирно, а не чрез Джихад(свещените войни).