За подаръците от него
Това не е някаква много важна тема, но все пак реших да пиша..
Понеже в момента, в който се запознахме - оттогава сме заедно и оттогава живеем заедно - студенти. Вече не е студент, а аз съм последен курс.
Той помни датата на запознанството ни може би, защото много пъти съм я споменавала. Наскоро станаха 3 години и аз предварително му казах, че по повод на това искам да излезем някъде - на пицария да обядваме. 3 години не са много, но не са и малко. Сравнително често ходим някъде да хапваме, но точно тогава не отидохме. Е, няма да цепя секундата на 2 - айде, друг ден, му казвам. Ами минаха десетина дни оттогава и не стана.
И понеже съм като 'слон в стъкларски магазин' понякога, му казах, че не съм му подарила нещо, защото знам, че той нищо няма да ми подари - и така и на двама ни ще е кофти /и познах/. Понеже за тези 3 години се случиха много неща, но въпреки всичко връзката ни оцеля и сме сплотени - предните 2 години не съм си и мислила за отбелязване на датите, но тази ми се притиска - символично можеше просто.
На рожденни дни и по - големи празници си правим подаръци, даже тази година и на именния ми ден ми направи. Днес е неговият имен ден, поздравих го, но му казах, че нищо няма да му подаря, защото нищо не направи на датата ни, при положение, че му казах всичко, което ме терзае, в прав текст. Едни бонбони да беше взел само.
Също много пъти съм му казвала, че когато се прави подарък - се мисли какво се харесва на другия човек. А той търси нещо, което на него му харесва. В удобен момент аз си набелязвам той какво точно иска, и като дойде повод - хоп, ходя да го търся, защото без съмнение ще му хареса. А той нищо не знае за вкуса ми, при положение, че намирам начин да споделя какво ми харесва, даже съвсем битови практични неща понякога, а и символично да е - бележка с 2 изречения, ще ме зарадва също толкова много. Наравно обичам да подарявам и да ми подаряват.

Коментари

1.   Според мен когато някой е много влюбен прави всичко необходимо, за да зарадва другия и щом сте заедно 3 години трябва да знае, че е важно за теб.
Но може както ти забелязваш тази липса на внимание на него да му липсва нещо друго. Увери се, че не си пропуснала нещо, което е важно за него.

2.   Не знаех, че подаръците са вид разменна търговия. Никога не съм ги приемала така и се надявам, че никога няма да го направя. Правиш от мухата слон. Било е много грубо да му напомниш многократно, че не сте излезли на годишнината и да го дадеш като повод, че не си му взела подарък. Обожавам подаръци, които са по вкуса на приятелите ми, защото така чувствам, че получавам късче от тях. Някак е мило, че някой е избрал нещо, което той самия смята за прекрасно, но вместо да го купи за себе си, той го е дал на теб. Подаръкът идва като дар, ти не си дала нищо за него и какъвто и да е, приеми го с усмивка, дали са ти го с добри чувства. С приятеля ми сме забравяли наши годишнини, но никога не съм се чувствала зле. Защо трябва да ти е гадно? Всеки ден е малък празник, винаги можете да хапнете навън и да си вземете нещо без повод. Десет дни преди или след годишнината, има ли значение? Хората са много по-важни от материалните придобивки. Много по-важно е, че приятелят ти е с теб от три години. Защо един скапан ден трябва да съсипва отношенията ви и настроението ти? Пресилено е, прекалила си, на твое място щях да се извиня. Както казах, подаръците не са разменна търговия. Не е хубаво да даваш, само защото ще получиш и да не го правиш, защото няма да получиш.

3.   Издребняваш!
Вяло прочетох темата, защото избеснях на колко важно място поставяш подаръците и то за годишнина.
Ние на нашата годишнина си купуваме красива рамка в която слагаме снимка от пътуването през годината и на романтична вечеря в къщи се гушкаме.
Никой не се обременява да търси излишни вещи, да се притеснява дали ще му/й харесат... Достатъчно е лутането и стреса на рожденния ден и Коледа...
Заедно сме от 5 г.

4.   Изненадана съм, че за три години връзката ви е в толкова начален етап чисто емоционално. И нашата е на три години, но аз като видя хубава дреха и си представя как ще му стои, веднага я купувам. Той пък купи нова кола, косачка за градината, разни технически джажди, които аз наистина ще се затрудня да избера. Естествено, че на празници си разменяме символични подаръци, но годишнината от запознанството ни е по-скоро повод за майтап, защото случката се случи точно на Деня на съединението. Не зная защо толкова сериозно приемаш нещата. За какво ти е тая тъпа пицария? Аз съм измислила следния начин за пътешествия - веднъж седмично приготвям някакво ястие от индонезийската, тайландската, кавказката, мексиканската и т.н екзотична кухня, а той взема вино. И ето ти празник! При това всяка седмица.