Поканена на сватбата на бившия
Здравейте!
Историята ми ще прозвучи като сюжет на американска комедия, обаче аз моля за съвети.
Преди три години имах тригодишна връзка с един мъж. Познаваме се от деца, родителите ни са близки семейни приятели. Покрай еднаквата компания и многото общи приятели, между нас пламна искра. Даже поживяхме заедно няколко месеца. В крайна сметка се разделихме. Установихме, че няма да се разберем. Аз бях инициатор на раздялата, честно казано ревнуваше много и безпричинно, не ми даваше да чета книга, или да изляза с приятелки сама, да слушам музика, която той не харесва. Всичко трябваше да правим заедно и съгласувано. Разделихме се без скандали. На мен ми остана леко неприятно чувство от връзката ни, но от уважение към миналото ни и родителите му не съм го игнорирала. Честитим си рождени дни, засичали сме се в компания, . "Здрасти, как си" и това е. Въпросната бъдеща съпруга той си намери 2-3 месеца след раздялата. Засичала съм и нея, познаваме се бегло.
Както казах, бащите ни са големи приятели. Явно бъдещата януарска сватба е от старомодните - родителите канят когото пожелаят. Така аз и родителите ми получихме покани. Честно казано се шокирах още като разбрах, но после нещо ме шокира повече. Той ми писа следното " Хей, Дива (наша си шега, още отпреди да сме гаджета, не го е ползвал след раздялата). Разбрах, че вече си получила поканата и искам да знаеш, че много, много ще се радвам да бъдеш до мен в този ден и да споделиш празника ми. " Хич не знам какво да правя. Даже тъпото е, че отскоро съм необвързана и ще трябва, ако отида, да съм сама. На мен ми е неловко, тоя неговия ентусиазъм не знам откъде извира. Защо му е толкова важно - фука ли се, носа ли ми натрива, искрен ли е? Да отида ли, да се направя на ударена ли... Жена му знае ли? Само аз ли мисля, че е странно?

Коментари

1.   Не странно, повече от ясно е. Един вид .... можеше ти да си на мястото на щастливата булка, това иска да ти покаже според мен. Измисли си някакъв предлог и вежливо го отсвири - няма да ти е ок на тази сватба, колкото и да не държиш на него вече.

2.   Не се филмирай излишно и не се опитвай да разбереш какви са неговите мисли. Ако ти се ходи - няма лошо, ако не искаш - недей. Защо трябва да гадаеш "Ама защо сега, аджеба, ме кани... ". Ако не сте се разделили със скандали, разправии и т. н. и нямате проблем да сте си в компанията, какво лошо има?
Виж, аз нямам отношения с бивши, дори в интернет, камо ли да получа покана за сватба, съответно и да получа не бих отишла, просто няма за какво реално да съм там.

4.   Е защо да ти натрива носа, това може да се погледне от тази перспектива само ако имаш чувства към него.

5.   Странно е, защото сте бивши, но е и някак разбираемо, предвид факта, че се познавате цял живот и сте от приятелски семейства. Никой тук не може да ти каже причината да те покани, ти го познаваш и трябва да можеш да предположиш поне. Аз мисля, че те кани от уважение към родителите ти, заради дългите години приятелство и за да не се почувстваш изолирана. Жена му със сигурност знае, че си поканена, съмнявам се точно булката да не е наясно със списъка на поканените. Ако мислиш, че не ти е там мястото и не се чувстваш добре от поканата, откажи я. Не е станало нещо кой знае какво, няма и да се случи нещо особено в деня на сватбата. Довери се на интуицията си и не се терзай излишно.

6.   Е, коя се е излъгала да го вземе тоя, тартор :) Явно, някоя, която не обича да чете, няма музикални предпочитания и никакви приятели... Да го ожалим задружно, горкия :)

Сериозно, авторке, не ходи, най-добре, че само докато те чета се депресирам от комплексите ти, завистта и липсата ти на адекватност.

7.   Ако моят съпруг беше поканил някоя от бившите си на нашата сватба, аз нямаше да отида на тази сватба. Това е унижение и за двете ви.

8.   Отиди според мен! Ако имаш някой добър приятел мъж вземи го за подкрепа. Кажи че сте само приятели, не лъжи, че сте двойка. Това просто, ако се притесняваш, че ще ти е неудобно или ще се почувстваш сама, когато има танци по двойки и в разни такива моменти. Няма значение какви са мотивите му. Щом сте приятелски семейства дръж се човешки като близък човек от приятелско семейство и все едно нищо друго не имало между вас особено пред жена му и други хора. Инструктирай и родителите си да не се изпуснат. Ако той реши да каже или е казал на жена си, добре, ако не да се оправят помежду си, както искат. Приеми го просто като сватба на роднини.

9.   НЯМАШ РАБОТА НА ТАЗИ СВАТБА!

Номер 1 е изказала една много добра обратна гледна точка-на настоящата приятелка.
Дори да си го преодоляла дори нищо в теб да не трепва-НЕ ХОДИ.
Нека отидат родителите ти. Ако от любопитство ти се иска -ще разгледаш техните снимки, но да си част от празника е нелепо.
Напиши му извинително съобщение че се радваш за него, но смяташ да не присъстваш. И му пожелай на добър час и всеки пътя си

10.   Не ходи, само ще се ядосваш. Оня си вдига самочувствието.

11.   Аз пък мисля, че е цивилизовано да отидеш. Вие сте поканени семейно с родителите ти. Ако отсъстваш, ще излезе като демонстрация, един вид - цупиш се, че ще се жени аз друга. В случая и да имаш гадже, не е уместно да го водиш, защото поканите са към семейството на стари приятели, към което принадлежиш и ти, а не към теб и приятеля ти като двойка. Ако кувертите са преброени и местата разпределени, това ще създаде проблем на домакините.

12.   По-добре ли щеше да се чувстваш, ако беше изключена от кръга на поканените? Не мисля.
Така поне имаш избор да отидеш или да се откажеш. А тонът не е ''натриване на носа'', а по-скоро те уверява, че не си персона нон грата.
Имаш много варианти, включително да се появиш само за част от събитието.
Каква ''бивша'', то вашето даже не е било връзка, а просто малко секс. Не си личи да е имало чувства. Ехе, та тя булката ако знае с колко други е бил младоженецът, сигурно ще развали годежа на часа. Номер 7, 21-ви век сме, не се разсъждава толкова елементарно!

13.   Иска да ти го върне. Пълен комплексар

14.   О, не, не отивай. Тъпо е. Кажи му нещо от сорта - благодаря за поканата, но няма да мога да дойда. Желая ти щастие! И пито-платено. Няма какво да го мислиш! А ако мислиш да отидеш за да се забиваш с негови приятели или други гости и да станат сцени... Пак ти казвам, идеята не е добра. Какво като те е поканил? Може утре да те покани да скочиш от прозореца? ! Гледай си твоя интерес.

15.   Те мъжете го харесват тоя номер-да се изтъкват колко са по-оборотни и как могат без еди коя си. В повечето случаи точно това им изиграва жестока шега. Бий му един шут така, че изобщо да не те търси повече

16.   Свекървата прави мръсно на снаха си. Не участвай в този цирк. Надали ти ще се зарадваш ако на твоята сватба дойдат бившите на мъжа ти. Редно е да не ходиш.

17.   Ами от теб зависи дали ще идеш или не. Обаче щом сте се разделили относително приятелски, не виждам какво толкова странно има да идеш.
С риск да изглежда малко смешно като пример, но на сватбата на принца Хари и Мегън бяха поканени няколко от бившите му и никой не го прие трагично. Към теб няма да си прояви специално отношение, просто "стара приятелка" от детството. Какво толкова? Аз пък няма да ревнувам ако гаджето ми ми предложи брак и на сватбата дойдат и бившите ни. Какво толкова, всеки си има минало, важното е, че сега и в бъдеще е и ще бъде само с мен! А, че е имал връзки преди да ме срещне, съвсем нормално е. Не сме на 15, че да очакваме да сме си първи.

18.   <7> Ами ако не ги познаваш бившите? Тогава какво?

Само питам ;)

19.   Отиди, отиди... По сватбите стават интересни неща!
Особено ако успеете да се усамотите с жениха в някоя стая за 10-15 мин...
Не само в комедиите се случват слуки...

20.   Сигурно баща му го е накарал, за да не поканят само родителите ти, да поканят и теб. Не смятам, че е нищо лично, дори си мисля че има чисти, ако не безразлични чувства към теб.

21.   Аз пък мисля, че родителите му нарочно се опитват да съсипят сватбата на снаха си. Аз не бих отишла - нито на младоженците ще е ок, нито на теб. Вашите също не е редно да ходят. Нека не забравяме, че това е празник за младите, не за родителите, а и неговите явно не се съобразяват.

22.   Това определено не е сюжет на американска комедия, а на турски сериал.