Да се обезкосмя ли?
Мъж съм на 24. Чудя се дали да не си обезкосмя тялото. Сега се бръсна само под мишниците и оная работа. Нямам големи косми, нямам по гърба, но се чудя дали да не ги махна изцяло и тези които сега имам (гърди, корем, крака, ръце). На мен ми е все тая дали ще съм с косми или без, но попадам на момичета които все предпочитат мъжа да е без косми и се чудя дали заради тях да не го направя, иначе ми е все тая, на мен не ми пречат, нито ми помагат с нещо. Чудно ми е какво харесват на гладки като бебе мъже, но тяхна си работа.

Коментари

1.   На първо място е по хигиенично, тъй като космите задържат влага, миризма и това от своя страна е предпоставка за развитието на повече инфекции, болести и тн. А на жените им харесва може би от чисто естетична гледна точка ! Не мисля, че има нещо мъжествено в космите, така че аз бих казал, че жените харесват обезкосмени мъже, просто защото е по приятно за гледане, а и за докосване, още повече пък ако мъжа има хубаво мускулесто тяло, тогава формите му още повече ще изпъкнат, ако е обезкосмен. Всеки сам избира, но не мисля че трябва да го правиш заради някой, не си мисли че ако си обезкосмен, ще те харесват повече - няма общо ! Ако го правиш, направи го за себе си, не заради жените или някой друг !

2.   ама и ти си едно мъжленце, нямам думи :)

утре ако жените вземат да предпочитат мъжете без пишки, просто пак ще има да пишеш тука. :)

3.   1, това дали е по-хигиенично е малко спорно, защото всяко бръснене носи риск от инфекции, раздразнение, обриви и др. Има хора, чиято кожа просто не понася бръснене. Айде за гениталиите и за подмишниците добре, но чак гърди, крака и тем подобни ми идва в повече. Е, освен ако не е като орангутан. Но иначе пък ако няма и един косъм, то това мъж ли е, бебе ли, кренвирш ли е, какво е?

4.   Тази тема не е за този раздел, а за 'спорт и красота'. Имайте малко чувство за такт и ред бе хора.

5.   Не се прави така!
Бръсненето със самобръсначка е само за лицето и нищо друго!
Аз се обезкосмявам от ушите надолу изцяло, но с машинки и тримери! От чисто егоистична гледна точка е супер, бързо, сухо, не дразни, не сърби - като подстрижка.
От естетическа гледна точка - не си гладък като бебенце, но не си и космат като шимпанзе.
21ви век сме, стегнете се.

6.   Да има косми по ръцете и краката за мен е съвсем нормално, дори по-мъжествено ми изглежда мъжа. На други места като гръб, корем, подмишници, интимни части е добре да е обезкосмен. Все пак да личи малко, че е мъж, понеже има такива, които си бръснат краката пък после космите порастват и изглежда грозно, боде и тн, ако ще махаш всичко трябва да поддържаш гладкост. Пък и нищо чудно накрая да си по-гладък и обезкосмен от момичето, с което си, само че не знам после кой ще бере повече срам.
Ж25

7.   Не ги махай. Това те прави мъжествен. Но ги поддържай. Да не са прекалино дълги, все пак не си маймуна. Освен това не ти препоръчвам да използваш самобръсначка а тример. С неговите приставки можеш да контролираш дължината на косъмчета. Самобръснаката сгъстява космите, стимулира техния растеж и освен това ги прави и по твърди и здрави, което затруднява тяхното премахване след това.

Ж 21 г.

8.   Номер 2 го каза точно! Ти джендер ли бе? ! Мъжа е мъж защото е груб, недодялан, космат и стои на мястото си с вдигната глава! Щом искаш да ти лакират маникюра и да ти правят кола маска, бъди женчо. Жената избира мъжкар а не този който и ползва пинсетата.