Доста по-голям е.. Имаме ли шанс?
Здравейте! Историята на кратко е следната.. Момиче на 21г съм, а той на 37г.. Работим заедно, отначало нямаше нищо, но от скоро започнаха закачки от типа “ ще те вземам скоро”, погледи, постоянно търсене.. Рядко си пишем, но винаги той започва първи. Започнаха да ни казват, че сме хубава двойка и подмятания, че трябва да сме заедно.. Имаше събиране от работа и той реши да ме вземе, отидохме заедно, седнахме един до друг, дори танцувахме няколко пъти. Беше хубаво, усещаше се тръпката, постоянно ми казваше, че съм много хубава, после той ме изпрати ( нищо не се случи, но всякаш очаквах поне нещо повече да каже).. Не е женен, няма деца.. явно и той се притеснява може би от годините, може би и аз го плаша, понеже съм по дръпната, срамежлива и не съм си имала приятел до сега ( това не го знае).. Ясно е че е по - опитен във всяка сфера от мен и това ме кара да правя крачка назад.

Какво мислите за такава голяма разлика? И изпитва ли нещо към мен или си внушавам?

ПС: Един път ме покани у тях на кафе, каза че нямал никакви планове и да не се притеснявам, но аз отказах.. не му стана хубаво, но поведението му към мен не се промени.. работи на 2 места и е много зает, а аз все искам повече внимание

Коментари

1.   Искаш повече внимание, но му отказваш поканата :? Ти знаеш ли какво искаш?

2.   16г. не е малко, още повече, че след 10 г тази разлика много ще си личи, сега не чак толкова, но тогава ти млада мацка той пред ТВ с ракийката, НОООО има едно Ноооо, ако човека си заслужава много и си пасвате във всяко отношение може да се опита

3.   Горещо те съветвам да си намериш човек, който е на близка до твоята възраст. Сега обаче ме мързи да ти изнасям лекция защо. Теми като твоята са много дъвкани вече. Потърси и прочети, ако желаеш.
Разбира ще ти кажа и това, че си пълнолетна и следователно можеш да си правиш какво си искаш с живота си.

4.   Какво те притеснява в разликата? 16 години не са много. Не крий от него, че си девствена. Ако чакаш да станеш на 30 и тогава да търсиш мъж до теб, няма да го откриеш. Съдейки по думите ти той е кавалер и реалист.

5.   Според мен проблемът не е в годините, а в това, че той ти е колега в работата. Ако работиш на място, където си доволна, не си струва да рискуваш да започваш връзка с човек от същата работа. После, ако връзката ви се провали, само ще си пречите на работното място. Има една много хубава поговорка: "Не сери, там където ядеш!"

6.   Лично според мен - не се забърквай. Дали изпитва нещо към теб е спорно, но едва ли би ти отказал, ако ти поемеш инициативата. Въпросът е, че разликата ви никак не е малка и ако хипотетично си представим, че между вас се получат нещата и прераснат във връзка, тази разлика ще се усеща осезаемо във всяко отношение (говоря, разбира се за продължителна, сериозна връзка).

7.   Според мен годините не са голяма пречка. Родителите ми имат 17 години разлика и все още са заедно.

8.   Ще ти разбие сърцето, защото ти се готвиш за сериозна връзка, а той директно те кани у тях за сещай се.
Като си ви представя-ситурно ще ви личи огромната разлика, а твоето сем. и приятели ще са потресени.
Я си представи че излизате с приятелката ти и нейното 22, 23 годишно гадже. Те изобщо няма да има за какво да си говорят.
Понякога е лошо стечение на обстоятелствата-но свестен мъж сам не стои.
Имай го в предвид!

9.   С най - добрата ми приятелка почти не излизаме вече понеже е бременна и темите ни за разговор се разминават. Това не е оправдание, но е като отговор към номер 8
Майка ми също знае, каза че не е против, но едва ли е най- щастливата..
Искам да имам сериозна връзка, но имам доста притеснения дали ще се справя, моята неопитност дали ще го изплаши
Авторката

10.   Точно заради неопитността ще си вкараш автогол.
Не че нещо, но от къде си сигурна че има сериозни намерения?
Някои са директни, а други подхождат тактично, с цел като те оплетат да се възползват.
37 годишен мъж - Или е голям коцкар, или проблемът във връзките му са по негова вина, или пък не е случил на жени.
Отново натъртвам на възрастта - ти си малка, а той е узрял за семейство.
Предвид годините му, много добре знае какво може да му предложиш ти.
Много малко мъже на възраст се влюбват в малки, в повечето случаи ги избират за любовници или гадженца, та да си начешат егото.
Едно ще ти кажа : Внимавай!!!

11.   Не, твоята неопитност няма да го изплаши, а точно обратното - манипулаторите и комплексарите търсят точно хора изпълнени с несигурност и по възможност неопитни. Затова осново се насочват към хора, които са драстично по - малки от тях на години.
А притеснението ти дали ще се справиш най - много да го възбуди повече. ;)

12.   Жена на 24 съм и имам дете от 37-годишен мъж! Все ми повтаряше как не съм пораснала, унижаваше ме, все той беше правия, искаше да съм като него, не ме питаше нищо, всичко правеше на своя глава. Разделих се! Недей си навлича беля! Има нещо гнило, щом до тази възраст не се е оженил. И ако го направи,ще е само за да има деца!

13.   Авторката
Покани ме за втори път у тях, говори с шефа ми да ме освободи от работа за да бъда с него.. Отидох, но през цялото време говорихме за работа, домашния му любимец и такива общи неща.. не ме попита нищо по-лично, нито се доближи до мен.. поне на тръгване реши да ме закара. На следващият ден - нищо.. едвам 2-3 думи ми каза на работа. Като го попитаха за предната вечер- той отговори.. “ Че кой съм аз, че да я правя щастлива?”
Доста гадни думи... Нормално ли е? Все пак е голям мъж, какво е това нещо?
Да кажем, че ме използва, но за какво?

14.   От опит-аз на 33, тя на 21, да, не може да се нарече фрапираща разлика, но все пак 12г не е малко.
Та с това момиче имахме най-хубавата връзка, и за нея и за мен.
Годините ни изобщо не бяха причина да се разделим, но запазихме само добри спомени и двамата.
Както двама души с разлика 2-3-4 г могат да се разделят така и с разлика 10-15-20, не тя е определяща

15.   Авторке, сама виждаш колко е непостоянен и странен.
Един ден е мил и нежен, прави комплименти, а на другия-студен и резервиран.
А сега си го представи в сериозна връзка-това ще бъде истинско мъчение.
Ще се гревожиш къде пак сбърка, какво лошо му каза, а причината е самия той!
И причината да е сам е налице-чепат характер,
Хаотични, непостоянни действия и никога не знаеш следващия му ход.
Поогледай се за мъж около твоите години, с който няма да се притесняваш от действията си и ще бъдеш себе си, защото той ще те харесва и цени!
А тоя чичак като не знае как се печели жена, да си стои сам

16.   'говори с шефа ми да ме освободи от работа за да бъда с него.. ' - уааа, човек, какъв е такъв този шеф? Каква е тази работа? Ти къде си попаднала изобщо? (реторични въпроси)

Значи ти като пълнолетна, ако искаш да бъдеш освободена от работа по някаква причина трябва САМА да говориш с шефа си, а не някакъв мъж да го прави, все едно ти не си личност, а си му някаква собственост.
Подозирам, че средата ти изобщо не е окей.
Дано темата да е измислена.