Влюбен или търсещ секс??
Здравейте!
Съвсем скоро се запознах с един прекрасен мъж. За краткото време, което прекарахме заедно, ми показа най-доброто от себе си! Имаме общи интереси, носи ми огромно спокойствие, разсмива ме и ме кара да си припомням онова чувство на влюбеност.
Запознахме се преди седмица и прекарахме уикенда заедно, в неговото родно място. Успя да ме запознае с по-голямата част от семейството си и всичките си приятели. Държа се прекрасно. НО не сме правили секс - за мен е твърде рано!

Сега ми отправи предложение да прекараме идния уикенд на същото място. Това предложение, разбира се, върви ръка за ръка с много мили и прочувствени обяснения в любов - как никой не го е пленявал за толкова кратко време, колко добра, мила и искрена съм и ДОРИ как би искал жена като мен да е майка на децата му.. все красиви думи..

Разбирам, че целта оправдава средствата, но много ми се иска думите му да са истина. Щом аз мога да изпитам трепети за такъв кратък период, дали и той не би могъл?

Коментари

1.   защо не и двете? Пиши първо, откога сте заедно - и какво разбираш пред „прекалено рано“. Ако не си готова още, кажи му.
Но логично е, според мен, че човек, който търси само плътското удоволствие, не би се смял с теб, не би те представил на близките си и не би ти резервирал кратка ваканция, а би те натиснал във входа например...
Според мен, който е влюбен иска и плътскто, но обратното не важи винаги.

Не приемай страстта и желанието като антипод на влюбването, а като (есетествена) част от него - аз не познавам влюбен, който да не изпитва страст към субекта на чувствата си.

Честито!

2.   съгласна съм с номер 1 :) :

"Пиши първо, откога сте заедно - и какво разбираш пред „прекалено рано“. Ако не си готова още, кажи му.
Но логично е, според мен, че човек, който търси само плътското удоволствие, не би се смял с теб, не би те представил на близките си и не би ти резервирал кратка ваканция, а би те натиснал във входа например...
Според мен, който е влюбен иска и плътскто, но обратното не важи винаги. "
~~~Милана~~~

3.   Тъжно е как всички започнаха да си задават този въпрос в началото на една връзка. Къде изчезна истината? Толкова ли сме лъгани и заблуждаваме, че не можем да повярваме на нещо хубаво, което ни се случва?
Повярвай му! Не се пази винаги от огъня, защото можеш да минеш през него, но да не се изгориш. Отпусни се и се отдай на това, което чувстваш.

Мег*

4.   Чакайте, бе, хора - само аз ли разбрах, че са заедно от ЕДНА СЕДМИЦА. Не се предоверявай, сложи го на изпитателен срок. Ако наистина държи на теб, би разбрал притесненията ти.

Борония

5.   ЕДНА СЕДМИЦА и той вече да ме обича? ! Аз не вярвам в тези глупости. Едно е да си влюбен, друго е да обичаш. Когато човек е влюбен почти губи разсъдака си и говори какво ли не. Вие още не сте правили секс дори, а той е (според мен) най-важния фактор в една връзка...

6.   Я ми обясни какво общо има това, дали след една седмица ще правите секс или не, с това - как и дали ще се развие връзката ви по-нататък?
Въобще - опитай се да погледнеш нещата от един момент, примерно след 10 години.

7.   Искам да изразя личното си мненеие-Има мнооого мъже които спекулират точно с това, ела да те запозная с маминка, и ти вече си във възторг, че той е със сериозни намерения, а мама си казва какво хубаво момиче, дано се задържи по-дълго, че този нашия само като ги е засменял...
Само не се впечатлявай много, много, минала е седмица, изживей пълноценно тази връзка колкото и да продължи и какти и да се развие, просто недей да мислиш толкова, защото в началото на всяка връзка се раждат най-великите заблуди..
И все пак граби от всичко, няма нищо по-хубаво от това да си оглупял от любов...
Нел

8.   Не бъди мнителна, а отвори сетивата си. Опитай се да откриеш отговорите на въпросите си в неговите дребни жестове и изпуснати думи. Възможно е да е много влюбен и да иска д ате направи част от живота си, а и може да е просто завоевател, който набира бройки. За да знаеш какъв е трябв ад аму дадеш шанс да се разкрие. По-добре да дадеш повече, отколкото да изпуснеш шанса си. Все пак бъди малко резервирана и подготвена за всичко...

9.   Лелееееееее, номер 6 незнам ти как си с мъжете, но повечето жени както си ги сменят, ако трябва с всеки да си представят след 10 години, едноседмичните забежки, ще е доста интересно...

10.   Не разбирам защо някой момичета мислят за секса така, сякаш той е някаква преебавка за тях? !

11.   10 - ами преебавка е за тях. Има много жени, на които не им е толкова приятно, а го правят за момчето. Затова ги е и страх, че ще ги „използва за секса“.
Само прочетете тук колко подобни оплаквания има - ужас.
Човек да си помисли, че едва ли не жената е била насила напъхана в леглото, изнасилена, изоставена, че мъжете са едни елементарни животни, водени от животинските си инстинкти - бягайте дамиииии

12.   Авторката:
Не отричам секса и ошределено не се чувствам като парче месо, което може да бъде ползвано единствено и само за задоволяване на мъжкия нагон.
Сексът е прекрасен! Но на мен ми е нужно известно време, за да опозная някого (колкото и субективно понятие да е това), да го УСЕТЯ и едва след това се отпускам и давам всичко от себе си в сексуалните ни отношения. Така сексът е неповторимо удоволствие както за мен, така и за другия. Иначе... е като недовършена картина, нещо ми липсва. Не мога да се раздам докрай.

Съгласна съм, че нищо не бих постигнала, ако се спирам... но изпитвам страх. Много лесно се тдавам на някого в емоционален план. А с него се чувствам приказно!!! И той не спира да ми го повтаря и демонстрира щастието, което изпитва. Но.. срещала съм толкова изкусни лъжци - хора, които живеят, за да заблудят някого, сякаш това ги прави щастливи. Не знам дали той не е един от тях.

Мотивира силните си думи по следния начин - има нужда от нежност, от разбиране, от взаимност и обич, а аз съм много нежна и добра с него, карам го да се чувства обичан и ми връща обич. Дали не вижда това, което му се иска да види у мен? Не искам да бъда подведена, нито искам да подведа него...

13.   Изглежда много харесваш този мъж... Какво ще стане, обаче, ако наистина се влюбиш много, всичко е прекрасно и изведнъж дойде времето, когето си готова да му се отдадеш напълно и го направиш с най-голямата страст и се окаже, че не е това, което си очаквала? Имам предвид, да не те удовлетворява секса, който правите? Случвало ми се е и за това те питам как би приела това, защото на мен не ми беше лесно. Както всичко изглеждаше идеално и бях хлътнала и лудо влюбена, така си останах разочарована от това, което получих в леглото. И това много зле ми повлия на психиката. Гледаш някой срещу себе си, с най-влюбените очи, изграждаш си образ и накрая - той не го оправдава - направо си е ужасяващо.

14.   13, наблюденията ми показват, че липсата на качествен секс, води до огромни проблеми в отношенията м/у партньорите.
Обаче лични разочарования в това отношение не съм имала. Силно сексуална съм и само такъв тип хора ме привличат - ако не усетя, че някой има капацитета да задоволи нагона ми, изобщо не си правя експерименти в сексуално отношение. Този мъж излъчва секс с всяка чатица от тялото си, но това не ме прави по-доверчива към него.
Ще прекараме и този уикенд заедно и.. каквото е писано :)
Благодаря на всички ви! Имах нужда от съвет!

15.   От личен опит мога да кажа, че липсата на секс ме натъжава, но не разваля отношенията ми с човека, който обичам. :) Преди са се разваляли, но защото не съм обичала човека до мен. Което е логично.

16.   На мен ми стана интересно - авторке, пиши какво стана, стигнахте ли до секса и т. нт.

17.   Как обичаш някого, без да консумирата любовта си на нужното за теб ниво? Това се превръща в отношения брат/сестра. Сексът е задължителен фактор за здрава връзка. Не за всекиго е ВОДЕЩ, но качествният секс е една от основите за стабилна връзка!

18.   Аз съм 13 и чакам да споделиш, дали беше готино:)) Айде, дано се получи:))

19.   докато не пробваш няма да разбереш. а ако не иска секс значи има проблем

21.   Не се познавате достатъчно, и двамата. Дай си време, преди да си правиш по-сериозни изводи. Ако сте стигнали до секс, значи така е трябвало, но и това не приемай като знак. Вземай всичко от мига, с едно наум.

22.   Здравейте!
Нека да споделя и какво се случи :) Прекарахме 3 дни заедно и съм още по-очарована! Държи се с мен така добре, обгрижва ме и ме кара да се чувствам ВЛЮБЕНА!
Прекрасен е! В сексуално отношение съм доволна.. не е най-силното изживяване, което съм имала, но го отдавам на факта, че все още не сме се опознали достатъчно добре. Определено ми въздейства ужасно силно, постоянно съм в готовност и желание за секс.

Само се страхувам, че всичко е прекалено хубаво, за да е истина. Запозна ме с останалата част от обкръжението си - и той и близките му ме карат да се чувствам като у дома си. Но... как да съм сигурна, че всичко не е поза и добре научена постановка. Не знам дали да се раздам докрай или да си оставя едно съмнение..

23.   Дали ще свърши или не, няма значение когато се предпазваме губим много, искаш да се предпазиш от вече допускани грешки, а дали няма да допуснеш нова като бягаш от себе си? Все пак всяка любов си има цена или поемаш риска да станеш уязвим какъвто си от момента на зародилите се чувства, или рискуваш да провалиш това с излишна предпазливост...
Ти избираш!

24.   23, опитът ни е бреме! Ако можех да се преборя със страховете си, нямаше да бъда в сайта..
И този път ще дам всичко от себе си и.. може би следващият и следващият. Но се питам до кога? Дали на 40 ще имам сили да започна връзка, чиста и непорочна както първата ми такава? Силно се съмнявам.. Опитвам се да не се изхабя емоционално твърде бързо.
Благодаря за интереса, допускам, че си номер 16 :)
Желая успех!

25.   Не номер 7 съм-колкото и странно да изглежда! Точно от опит знам как се чувстваш, тук всеки споделя от личния си опит, което не значи, че развитието на събитията е едно и също! Аз имах невероятния късмет, да бъда забелязана от настоящия си партньор, който една година ме чакаше да се престраша и да започнем връзка, не бях готова, не исках никакви мъже около мен, днес след 4 год. се чудя защо изпуснахме цяла година от живота си заедно(е и тя беше много хубава), аз имах късмет и сега съм щастлива, вярвай и ти в своя, ако човека ти изглежда свястен. А това ще го разбереш с времето. Относно всяка следваща връзка, естествено е, че след всяка се чувстваме емоционална изстискани и празни...

26.   Благодаря за споделения опит!
Наистина!