Все още мисля за бившата си.
Здравейте,

Момче на 21 години съм. През декември 2016 се запознах с момиче, в което се влюбих до уши. Бяхме заедно 8, след което през август 2017 се разделихме за глупост (малка, стандартна кавга ) и от ината си никой не потърси другият повече. Живеем.. живеехме близо и отначало се засичахме често, но в разстояние от 2/3 месеца спряха и случайните срещи. Не усетих как отминаха 17 месеца от раздялата ни, но снощи я сънувах, сънувах че сме се срещнали и сме се уговорили да се видим в един парк наблизо, и планирахме да избягаме някъде заедно, тя е отишла и ме е чакала, а аз колкото и да бягам все не успявах да я достигна. Като се събудих чувството беше много гадно, разплаках се. Като се замисля как някои толкова важни неща поемат обрат по такъв елементарен начин, и променят толкова много неща в живота ни (за протокола, от 12месеца живея в чужбина).
Тя мнооооого ми липсва, липсва ми да гледам как грее пламък в очите й след като сме правили любов. Връзката ни е изгубена, а исках да се оженя за това момиче някой ден.

Надявам се че това ще бъде публикувано, защото наистина имам нужда от съвети от хора с по-богат опит от мен.

Коментари

1.   За автора: Ако наистина искаш това, преглъщаш всякаква гордост и и пишеш, слагаш картите на масата и се надяваш да не те обезглави. Вероятно всичко е свършено, но има шанс и тя да се чувства по подобен начин. Малък е, но го има. Ако не искаш да преследваш мечтата, просто си взимаш поука и ако съдбата те благослови със друго момиче, към което чувстваш толкова силно и с което споделяте силна любов някога, за нищо на света не и даваш да си отиде.
За читателите: Его<Любов. Ако можете да избирате, преглътнете гордостта и не давайте на дреболии да ви разделят с любовта на живота ви.

2.   Ако някой може 17 месеца без теб, значи ще може и цял живот.
Тъжно е, но всеки по пътя си е добър вариант.

3.   Спрете да спите с отвити крака и да споделяте фантасмагории в тоя сайт.

4.   Свържи се с нея и и кажи всичко което чувстваш и мислиш!

5.   Щом не си направил нищо по въпроса да се видите, значи не ти липсва чак толкова.

6.   Сам си си виновен, че не си я потърсил и не си и показал колко значи за теб.

7.   Няма да те лъжа, такава любов а именно недовършената, никога няма да избледнее, дори и да не я видиш, понякога такива спомени и сънища ще се прокрадват.
Най-добрия съвет, за да продължиш напред е да я потърсиш, да поговорите сигурна съм, че имате какво да си кажете. Тогава ще успееш да продължиш живота си напред.

8.   От инат никой не потърсил другия. Щом не си я потърсил значи не си я искал достатъчно. Ти какво очакваш да стане, тя да ти се моли ли. Ти си момчето ти я потърси, кажи и че не можеш без нея, защо не го направи още веднага? ! Всички двойки се карат за някакви неща. Аз веднъж много лошо се скарах с приятеля ми, едни негови постъпки толкова ме отблъснаха, че му казах че не мога да живея с него и че искам да се разделим. Той какво ли не започна да ми говори само и само да сме заедно. Аз няколко дни му се сърдих, даже му казах че не искам да го виждам повече. Той ме пресрещаше от места къдетознае че минавам само и само да ми каже че много съжалява, че ме обича и не може да живее без мен. Това определено имаше ефект. Аз също признавам, че му наговорих много лоши неща и въпреки всичко той искаше да остане с мен, е това е любов. Така че още не е късно да поправиш грешката си, кажи й всички тези неща. Кажи че откакто сте се разделили не спираш да миклиш за нея сънуваш я и факта че не е до теб те измъчва. Кажи и че тя е любовта на живата ти и искаш да остарееш с нея.

9.   Потърси я! Виж как върви животът и, има ли човек до себе си... ако има да се случва нещо, ще се случи.
Този инат ви разказва играта, ей... Хайде живей си с него, щастлив ли си?

10.   Свържи се с нея. Не се знае какво ще стане, но го направи.

11.   Вдигаш телефона и и се обаждаш да се видите :)
Дори и да не се получи нищо, поне ще знаеш, че си опитал. Пропуснатите шансове са нещата, за които човек най-много съжалява в последствие. Действай :)

12.   Чудно е как въпреки знаейки фактът, че във всеки един момент можем да загубим възможността да поговорим с човека, който най-малкото се съмняваме че обичаме, не го правим, главно заради гордостта.

13.   Преглътни егото си и просто я потърси! Не бъди като бившия ми , който просто не направи нищо по въпроса и ме остави да си тръгна. А това адски боли. Боли да видиш как някой, който ти се клел в любов те оставя да си тръгнеш при най-малкия проблем. Боли как не иска да се бори за теб, за вас. Боли как толкова бързо те зачерква и с такава лекота. Няма жена, която не би искала приятеля и да я потърси и покаже желание да не са скарани, или че иска да си я върне. Много зависи и от причината де.....
Не бъди като бившия ми, който също искаше да се ожени за мен, а лесно се отказа от нас при една кавга.
Нищо не губиш ако я потърсиш. Може да те отреже, но ще знаеш за себе си имате ли шанс.

14.   (Автор) Причината поради която не я потърсих досега, е че едва 10 дена след като се разделихме я видях да се разхожда с друго момче в парк (не й беше роднина, или приятел така като ги познавам всичките) .

15.   Авторе, аз също скоро след раздяла съм излизала с друг. При мен е било в опит да забравя бившия и да се разсея.
Така, че това все още нищо не значи. В една разходка няма нищо лошо (не си я видял да се натиска с него, нали?)
По-добре да си изясните отношенията и чувствата. Така, ако не се съберете, то поне ще можеш да продължиш на чисто.

16.   Според мен 17 месеца са твърде много време, щом никой не е потърсил другия. Млад си приятелю, ще утихне това чувство, ще я преодолееш. Друга ще срещнеш, живота е пред теб.
П. С. До №13, щом се налага някой да се "бори" за това да се върне в живота ти, мисля че това е унизително не само за самия него. Ти си искала той да ти се моли за това. А, това говори за липса на уважение към човека с когото си била.

17.   Номер 13 съм. Просто егото му не му позволи да се бори за мен. Егото му не му позволи да ми се извини за някои неща, а обвиняваше само мен за всичко. Егото му не му позволи да поеме вина. Предпочете да се покрие в миша дупка, но не и да се изправи пред мен. След време разбрах, че просто не знае как да се справя с конфликтите и бяга от проблемите. А не беше лош човек, просто доста объркан и горделив. Пробвах да го търся, но след явния му отказ, се отказах. Но поне пробвах първа, което той така и не събра смелост да направи.
Не съм искала да се моли, а просто да признае своята вина, или поне да направи крачка към това да се оправят нещата. Да покаже, че му пука. Какво лошо има в това някой да се бори за теб? Аз съм се борила, правила съм компромиси, защото съм обичала и съм искала човека в живота си. И се е получи, защото и другия се бори и си преодоляхме различията. Резултатът е, че сме щастливо женени от 7 години, и имаме дете. Така че понякога има смисъл да се бориш.
Авторе, прекалено много време е минало, в което е можело да я потърсиш хиляди пъти, може вече да е омъжена и с дете. Може дори да не е в страната. Както каза някой по-горе, гордостта и инатът доста пречат и на двамата души. Нищо е нямало да стане, ако някой от двама ви просто бе потърсил другия, дали ти или тя. Просто да бяхте пробвали, ако срещнете отказ-добре. Но това бездействие при конфликтите и различията съсипват доста връзки.