Най-глупавата първа среща
Здравейте.
От скоро сме гаджета с едно момче, но не официално. Тоест не ми е казал "Искаш ли да ми бъдеш гадже", а направо започнахме да си пишем "Обичам те" и така нататък. Преди няколко дни беше първата ни среща. Беше неловко, не знаехме за какво да си говорим, той гледаше в различни посоки и избягваше очния контакт. Държа се с мен като с приятел, дори не ме прегърна най-малкото, просто си стиснахме ръцете. В чата ме сваля, но на живо нищо. Бих казала, че той е романтичен, внимателен. Аз съм от хората, които не обичат да овъртат, казват всичко, което мислят и очакват същото от отсрещния човек. Притеснявам се, защото може да си кажа всичко направо и да проваля нещата между нас. Разбирам, че може би го е срам, но се почувствах много глупаво. Падна ми малко самочувствието, доскуча ми, въпреки, че сме още в самото начало, срещата не беше изобщо това, което очаквах. По някакъв начин се накърни егото ми и сега тайно изпитвам някаква малка омраза към него, но искам да спра това чувство.

Коментари

1.   Социалните мрежи промениха изцяло поведение и отнушението на хората един спрямо друг, а това с "да си ми гадже" не знам изобщо последно кога го ползвах може би като бях 5-6 годинки. Така по темата. Типичния пример че момчето се е държал като кавалер а не ти е налетял да те гушка и целува на първа среща било то от страм или каквото и да било, има някаква странна закономерност, когато понечиш за физически контакт на първа среща заглавието на темата ще е: "Налетя ми на първа среща, сигурно мисли само за секс" и съответно текущото заглавие ако не го направи. Не всички са търговци на локуми за да може да разтяга теми и да преминава от пусто в празно за да ви забавлява и на база на това да го съдиш че чак и вече мразиш малко защо и ти не знаеш. Аз теб не те видях никъде да предприемеш действия така че не знам на кой си ядостана в момента.

2.   Тръгнала си с голямата кошница и само след една среща разиграваш цяла драма. На живо може да се е притеснил, да не е знаел какво точно да ти каже, чудел се е. Това даже говори добре за него, защото ако се е притеснявал, значи не е някакъв обигран играч, за който ще си поредната. А ти предразположи ли го по някакъв начин? Нормално е на първа среща да се чувствате неловко и да има притеснение, особено пък ако сте тийнейджъри или на двайсет и малко. Както е казал човекът преди мен, ако те прегръща и целува -, , само секс ли иска? '', като не те е докоснал, само ти е стиснал ръката -, , накърни ми егото''. Жена съм, но се чудя... Понякога и ние не знаем какво искаме.

3.   Спокойно, трябва ви време, явно е срамежлив и това, че не ти е налетял, означава, че не иска да се изложи пред тебе. Може и да чака, ти да проявиш инициатива, няма да се учудя. Аз например имах един образ, който след 1-ва среща ми се разсърди, че не съм го целунала :D А той стоеше на метър и 50 от мене разстояние, все едно, че ще го хапя. Е, на следващата ни среща се коригираха нещата. Така че, съветът ми е, да си початите честно за тази първа среща, да кажеш, че малко май ви е било неловко и явно сте се притеснявали. Пробвайте няколко пъти и бъди по-усмихната, разпитвай го, закачай се и ще се получат нещата да се отпуснете. Късмет :)

4.   Аз също не обичам да се натискам на първа среща, ако имам сериозни намерения към момичето. После ще каже "този е загорял и явно иска само секс". По-добре така, отколкото да случиш на някой тъпкач. Освен ако ти не искаш точно такъв де.

5.   Щом обичаш да си директна на втората среща идете някъде на топло и се съблечи дибидюс ;)

Е те тогава ако не ти скочи вече работата няма да стане ;)

6.   Момчето просто се притеснява, какво искаш? Направи ти първата крачка и ще останеш учудена след това :)

7.   Затискаш го и му взимаш девствеността. Вземи си хапче анти бебе и го изкърти. След това ще сте разчупили ледовете. Срамува се, не знае още кск да се държи.

8.   Хаха, напомни ми за моето първо гадже. Аз бях седми клас, той осми. Никой не беше имал връзка преди това. Седяхме в едно кафене и си мълчахме близо час :)
После уж се подобри комуникацията, но дойде лятната ваканция и "ходихме" още четири месеца без изобщо да се видим. Накрая човека бил искрено учуден, че скъсах с него.

9.   Не се занимавай с този онлайн отворко. Важни са делата, излъчването... Ако не са окей, личността му я няма. Не става дума за някакви наглеци, а да си личност и да ти личи.
Мнозинството човеци не могат да заявят личност, защото я нямат. И се показват разни егота, самочувствия, пари, цици, дрехи, дипломи, кариери.... глупости.