Защо повечето мъже нямат достойнство?
Момиче на 27 години.
Преди една година го срещнах, перфектният за мен. Красив, мил, добър, интересуваше се постоянно как съм, обгрижваше ме. Със събуждането си той ми се обаждаше, пишехме си от сутрин до вечер, а вечер не заспиваше докато не заспя и аз. Сексът с него беше невероятен, правехме го по цели дни с голяма доза целувки, прегръдки и любов. Още от началото той заживя в нас, заспивахме прегърнати, събуждайки се по същия начин. Постоянно се шегувахме, смеехме се. Бяхме щастливи, но с времето всичко това се промени. Същинската част е от там, че преди да се запознаем той беше прекратил връзка с дългогодишна приятелка. Приятелка, която за толкова години не спираше да му изневерява, караха се постоянно, тя правеше циркове, всички му се подиграваха как и ходи по гъза, а тя си вее байрака тук и там, обиждаше я пред мен, тя ги била съсипала, мразил я, Никога не би се върнал при нея, тя не спираше през периода да се меси във взаимоотношенията ни, но това не ми пречеше, защото беше категоричен, че обича мен и НИКОГА не би се върнал при нея, аз съм била момичето мечта. Последните месеци го усетих хладен, субуждах се не беше писал, по цели дни не пишеше, нито се обаждаше, звънях аз, всякаш бързаше да затвори, отначало не ми правеше впечатление, мислех, че е период и ще отмине, но това продължаваше, виждах, че вече явно не е щастлив с мен по необясними причини, аз бях толкова грижовна с него, много пъти съм го съжалявала и съм плакала заради него, защото виждах, че е чист като сълза, много добър човек и не е заслужавал униженията на бившата си приятелка. Виждах, че нещо го мъчи и му предложих, ако иска да се разделим, казах му, че го обичам, че винаги ще съм до него, винаги ще му помогна, ако има нужда от помощ, нека мине време да помисли, че всичко зависи от него. Казах му, че ми липсва времето в което се смеехме, шегувахме, а той написа, че имал достатъчно проблеми, аз съм искала твърде много, което не е така, че за да се занимава и с моите, блокира ме навсякъде, обади се не вдигнах, бях афектирана и не исках да кажа нещо, което не мисля. Писах му след време смс имаше имен ден, а тях поне не беше блокирал.. скромно пожелание, исках да го уважа, извини се за постъпката си, че е реагирал остро, аз му казах, че няма проблем след което той каза, че се е извинил просто за да изчисти съвестта си. Блокира и смс-ите ми. Плаках и болеше, бях премахната без вина, само добрина, топлота и разбирателство съм давала на този човек. Реших да изляза след няколко дни малко да се оттърся на кафе с приятелки, влизам и пред мен той щастлив с бившата му приятелка, целувайки и прегръщайки я.. тогава вече всичко ми беше ясно.. чрез мен се е опитал да я забрави.. Чудя се защо толкова умело ме лъжеше и толкова искрено казваше обичам те, чудя се обичал ли ме е изобщо.. защо всичко приключи така.. Не знаам боли ли ме, може би повече че въпреки всичко вярвам в добрината на този човек и знам, че тя пак ще го нарани и пак ще го остави, а не искам той да страда.. защо хората бягат от добрината, а отиват там където са били унижавани, неуважани и пренебрегвани.. В момента не знам озлобена ли съм, някак искам след време да ме оцени, да разбере, че ме е наранил, но дори и да стане чудя се има ли смисъл? Защо мили мъже давате жените така да ви усмиват, да ви командват, да ви изневеряват, обиждат, а вие летите точно по такива жени, Защо се връщате там, където не ви оценяват?

Коментари

1.   Наистина тъжна история.
Бил е с маска през цялото време, та той не те е обичал дори.
Въпреки, че съм мъж, такива "мъже" не заслужават добро момиче като теб, против постъпката му съм и му пожелавам да си намери майстора отново в нейно лице и вярвам, че ще се случи, тяхната песен е изпята.
А за теб ще бъде най-голямата грешка, ако те потърси и му простиш, дано си умно момиче
М33

2.   Номер 1. е прав. Не мисли за него повече и ако се опита да се върне не си губи времето. Този човек е изпитание и път към някой друг с който ще бъдеш щастлива. А това с блокирването е много смешно и жалко.

Аз мого обичах първия си приятел, живяхме около година заедно. И в квартирата намерих една огромна кръгла сребърна обица, като гривна реших че е останала от предните наематели, защото ние наехме жилището заедно. В деня в който се разделихме реших, че след като съм си събрала багажа ще си прехвърля и снимки от компютъра на приятеля ми. Той имаше папки с много негови снимки и ги разглеждах набързо и тогава видях бившата му с тези обеци, кръгли гривни. Гледала бях снимките сумати и пъти и никога до този момент не направих връзка. След това ме е търсил няколко пъти през годините, а 2-3 пъти случайно сме се засичали на улицата.
Много се радвам, че не посветих живота си на този човек. Сега си емоционално обвързана с времето ще разбереш, че той не е бил толкова добър и готин, т.е. бил е ама само в твоите представи.

3.   Ти си жалката в случая , спри да се правиш на курва щото само такива мъже привличаш.

4.   Сигурно онази е по-секси ;)

5.   Как още от началото той е заживял във вас, във вашето жилище заедно с майка ти и баща ти ли. Или ти си разведена и имаш собствено жилище. Както описваш интимните ви отношения как това не създаваше неудобство за другите в жилището ви. Не ми се струва да е реална тази история. Уточни повече ситуацията.
От заглавието на историята ти си личи, че си била с много мъже. За да казваш, че повечето мъже нямат достойнство това ти мнение не е създадено от връзката ти с двама мъже, а най-вероятно от десетина ако не и повече. Ако си започнала секс на 15, до 27 това са 12 години и няма начин мъжете ти да са били по-малко от 10,12. Ами защо ти си ги сменяла толкова много, всички те ли нямаха достойнство. Много ти е готино да упрекваш мъжете за всичко, а не виждаш твойто отношение към тях. Ако си грижовна, добра и показваш разбирателство никой мъж няма да се откаже от теб, още повече, че ти се мислиш за момиче мечта. Не авторке, неговото отношение към теб е отражение на твоето отношение към него, но зная, че ти се мислиш за невинна. Дано следващата ти връзка е по-стабилна.

6.   Ами следващия път ще си знаеш да не се занимаваш с такива, които съвсем наскоро са "скъсали"... Поне 2 години да са минали, и наистина да са се разделили и забравили.
Също така - недей да свързваш живота си с някого (имам предвид да правите деца), с когото не сте живели поне година (ако не и две) под един покрив...

7.   " Защо се връщате там където не ви оценяват? " Ето, ще имаш възможност един ден ти да не си от тези, които се връщат обратно при тормозителя си. Ако ли се върнеш, ще си отговориш сама. Вероятно някакво дълбоко загнездено чувство, да докажеш пред себе си, че си по добрия...от онзи другия, лошия... Чувство на собствен реваншизъм...изкривена му работа ...

8.   Сульо я излъгал, значи "повечето мъже" нямат достойнство. Манталитет на ревлив тийнейджър.

Оставил се е за манипулация по същата причина, по която ти си се оставила да те манипулира - липса на достойнство (ха, каква ирония).

Ако беше толкова достойна, веднага щеше да прережеш взаимоотношения с човек, който говори зад гърба на такава бивша и не я е блокирал от всички канали на комуникация (освен ако не намираш нещо "достойно" в това да се мотаеш с озлобен нехранимайко, комуто не му стиска да приеме грешките си и да продължи напред, наивно вярвайки че ти наистина си Специалната).
Не е и достойно да си правиш обобщения за половината човешка раса, защото на теб ти е криво.

По-полека със злобничките заключения, съкровище, защото още доста съзряване ти липсва.

9.   Много гадно ми стана за авторката :( никое добро момиче не заслужава подобно нещо.

10.   Номера 3,4 ,и 8 са абсолютни олигофрени! Защо сте им дали изява на гадостта? Толкова са злобни, сякаш момичето им е направила нещо, лично на тях. Гледам, че не публикувате всички коментари, ами подбирайте повечко, модератори!

12.   Номер 10, аз мога да ти отговоря защо пишат така. Те са женомразци.
Или някоя тях е наранила и сега гледат да си го изкарат на другите жени.
Въпреки че, съм съгласна с номер 8, че такива обобщения не трябва да се слагат... "мъжете това", "жените онова"... Всеки е различен и реагира според обстоятелства, интелекта си и т. н.
Авторке, знам че боли, но недей да го жалиш! С времето мъката ще отшуми и ще срещнеш наистина достойна любов. Остави бившия си вече приятел на изгората при която се е върнал, не ти трябва такъв.
Успех и горе главата! Животът е хубав!

14.   Много е гадно това, което се е случило. Обаче не ти дава право да обиждаш така половината население на планетата. С колко още мъже си била, за да си правиш такива заключения? Не е честно, разбираш ли?
Освен това, като чета как, едва ли не, си била готова на всичко за този човек, нищо чудно, че те е разигравал толкова време.
Във всяка една връзка, ти трябва да си на първо място- първо гледай твоя си кеф, и чак тогава можеш евентуално да направиш нещо мило за другия. И много рано сте заживели заедно- бързо си му омръзнала.
А бе, доста си прецакала и ти самата нещата- не е само той виновен. Защото нали знаеш приказката за баницата...
Ж 28

15.   Абе, 5, ходи на терапевт, защото имаш някакви проблеми, ми се струва, с жените най-вече.
Да не си онзи многознайко от моята тема 'Нежелани'? Имаше там един, който беше много 'наясно' - аз каква съм...

16.   Не случайно се казва "любовта е лудост". Понякога е алогична и против самия влюбен.
Не се озлобявай, той не е виновен. Може и скоро да се разделят, с един силен шут в задника му.
Се ла ви.

19.   "Повечето мъже"?
Т. е.... над 50% от мъжкото население на България (или хайде - от твоя град)?
Ти с толкова ли си била, че знаеш?

20.   Подозрителни сигнали:
"... интересуваше се постоянно как съм, обгрижваше ме. Със събуждането си той ми се обаждаше, пишехме си от сутрин до вечер... "
Сериозен мъж със здравословни намериения не обича така.

Също подозрителен сигнал:
"Момиче на 27 години. "
Стани жена и няма да привличаш подобни "играчи".

По въпроса:
Само твоят въображаем мъж няма достойнство, на другите не може да се прехвърля.