Срам ме е от миналото
Здравейте. Преди няколко години спах с едно момче, което не беше българин. От онзи етнос.. сещате се. За мен отдавна това е минало, и все едно не съм го направила аз, вече съм в хубава, друга среда с качествени хора. Обаче понякога ме е срам някой нещо да не каже, да не ме изложат и така нататък. Да поясня, че не съм в лоши отношения с момчето, всъщност не съм в никакви. Не сме се виждали от години и не знам какво се случва с него. Но ми изплува гузната съвест... имам и друг мъж до себе си, ако разбере че съм била с циганин, какво ще правя, макар че реално доказателства няма, а хората могат да си говорят каквото искат...

Коментари

1.   Ще отричаш. Ти не си била с него и не го познаваш, неговата дума с-у твоята. Мъжът ти на теб или на него ще вярва.
А и каквото било било, забрави го!

5.   Ето заради такива като 1 никога няма да се оженя, нямам проблем да си лягате с всякакви, ако искаш не с цигани, ами с аборигени си лягай, ама после "да отричаш" и да се правиш на чиста като сълза - е няма да стане. Поне си признайте какви сте.

6.   И аз съм бил с циганка - и кво ?!
Ако е било за последно - ОК.
Пък и е най-тъпото да признаваш пред който и да било за миналото си - трай си и да не ти пука !

7.   Рано или късно истината изплува. Защо ти е да отричаш? Добре, циганин е. И какво? Той не е ли човек като нас? Не е ли нормално същество с чувства и емоции? И какво от това, че е циганин. Той е човек като теб и като всички тук. Няма нищо срамно в това да си признаеш, но естествено "Какво ще си кажат хората?". Расистите ще тръгнат да ти говорят куп простотии, а другите просто ще га приемат за нормално. Все пак той, макар и циганин, е човек. Да не би да мислиш, че на него ще му стане приятно, ако разбере, че те е срам от него. Още повече ако е свестен. Не мога да разбера какви проблеми имате с тези хора. Добре, наистина има и гадни такива, но да не мислите, че ние, българите, сме по-добри?!

8.   Много хора са правили грешки в миналото си. Важното е, че си осъзнала, че си сгрешила и не си го повторила. Не вярвам онова момче да тръгне да казва нещо. Ако е искал да казва, досега да се е разприказвал, но явно не е. А пък и щом не сте виждали от години и нямате никакъв контакт, вероятността да каже нещо става нищожна. Не виждам причина да казваш на мъжа, който е до теб в момента. Само ще предизвикаш гнева и ревността му за нещо, останало в миналото. Живей си живота и да не ти пука1 Защо отдаваш такова голямо значение на нещо минало?

9.   Спокойно, вече всяка българка е спала с поне един циганин. Даже се женят за тях и раждат мургави"българчета"... Ти си далеч по-морална от повечето българки. Не се притеснявай, няма безгрешни хора..
Лек ден и не се филмирай.

10.   За кой етнос да се сещаме, драга? За циганския? От който е световноизвестният хирург д-р Чирков ли? От който са тръгнали прочути музиканти? Чиста българка съм, но ненавиждам дискриминацията. Съпругът ми е осиновен, никой не знае откъде е, бил е подхвърлен като бебе на стълбите на Майчин дом. Мургав е, с красиви черни очи. Вероятно е циганин, но може и бащата да е бил арабин. Хич не ми пука! Важното е, че е много красив - по един източен начин - интелигентен, честен, почтен, работлив, грижовен и превъзходен любовник. Ако всички цигани са такива, горещо ги препоръчвам! Ти, авторке, от кое се срамуваш? От това, че бившият ти приятел е бил мръсен, прост и неграмотен? Ами защо тогава си имала връзка с него? Тъпи, невъзпитани и мърляви хора има и сред българите, и сред германците, и сред американците. "Циганин" не е етикет, лепнат на буркан с развалени домати. Момчето не ти е виновно с нищо, ти си го избрала, ама сега те е срам. От себе си трябва да се срамуваш, не от него!

11.   <10> Иди поживей 1-2 години в някоя или близо до някоя циганска махала (село Мечка например) и после пак ненавиждай дискриминацията ;)

12.   10 си е права донякъде, но проблема е, че не всички цигани са като Чирков.

13.   Номер 10, не можеш да ни представяш изключения с идеята да защитиш масовката, така не въздигаш голямата част от циганите, а принизяваш честните и достойните, които сами критикуват своите етнически събратя. Аз също познавам страхотни, но това е съвсем друг въпрос. Дискриминация е тогава, когато без причина имаш предразсъдък, когато голямата част от техните представители живеят като кучета поради своята липса на елементарна култура и оттам невъзможност да живеят в общност, по-точно да я създадат, защото те живеят отделно от нас. Затова и имат техни "порядки" и начин на живот. Та не защитаваш свестните цигани, посрамваш ги m18

14.   До 11, 13-В България хората схващат повече, като им обясниш наистина какво е дискриминация и расизъм, идете пробвайте в Германия, Щатите или Англия-Там било то негър, арабин или нещо друго, докато не почнат да ги содомизират тотално, ще се пръснат от кьорава толерантност

15.   (12), (13) Не се чудете на (10)

Женския начин на мислене е такъв.
Една жена да има умна - ЖЕНИТЕ сме умни
Една жена да има талантлива - ЖЕНИТЕ сме талантливи

Това разбира се важи само за положителните качества ;)

В този ред на мисли ако кажеш нещо лошо за някоя конкретна - не обиждай ЖЕНИТЕ ;)

Схванахте ли ?

Въпросната (10) от нямай къде се е взела с някой от етноса (едва ли имат брак, a и може да я побийва профилактично) и щото нали така да не обидим мъжът, който се е прежалил да живее с нея трябва да не обиждаме циганския етнос като цяло ;)

Толерантност в най-извратен вид ако питате мен.

п.п. Глей са как ще ме изкара по-черен от ... етноса ;)

16.   Проблемът при "разкриването" на твоята тайна не е в това ,че си спала с циганин, а в това, че не си казала на приятеля ( ако той има сериозни намерения)...това е липса на доверие в човека срещу теб. Ако те обича, това няма да му направи сериозно впечатление, ако е комплексар ...ще се разделите- не е за теб.

17.   15, ами по-черен си:)))
Ти от кога почна да разбираш толкова от мисленето на жените?Всички жени ли познаваш така добре, че знаеш и мислите им?По какво се различаваш от номер 10, примерно?Тя прави (според теб) обобщения, а ти правиш такива.Къде е разликата?:)
По темата, хората са всякакви.
В много от страните в Европа "българин" е нарицателно име за лошо поведени/отношение. "Балкански субект" също не е гальовно, както и "турски манталитет"(който е много проявяван от голяма част от българските мачовци).
Така че, по малко с обобщенията, моля, и повече личностно развитие и качества:)))
Ако въпросното момче има добродетели и качества на които авторката държи, какъв е проблемът , че е спала с него?

18.   Абе н16 ти нормална ли си? От къде на къде, ще казва на приятеля си с кого е спала? Че даже и да влиза в подробности, от къв етнос... Това ако го правеха жените, всички щяха да си стоят сами. По голяма глупост не бях чел...
Хахаха... Като почнат да разпраеят как от 12годишни ги, шибат.. Мда, мъжете ще се почувстваме поласкани. Комплексарката си ти, че не можеш да приемеш факта, че си спала с повече хора от колкото е нормално.
Има жени за секс(такива с много мъже зад гърба си) и жени за любов(такива които си знаят бройката). Лек ден.

19.   (17) "Ти от кога почна да разбираш толкова от мисленето на жените? "

Ами предвидих реакцията ;) Това не показва ли, че познавам достатъчно добре как мислят повечето жени? ;))

20.   Ами, не , не показва:)
Ти се дразниш от това, че се правят обобщения, а и ти правиш такива.Пак питам къде е разликата?
Така, като те чета, ми изглежда , че си слабата страна в спора:)
Не се обиждай:)
Ама, освен, че обобщаваш и обиждаш(жените, циганите), не прочетох аргументиран коментар!
Ако за теб обидите и обобщенията на полов и етнически принцип са аргумент и "истина", няма да споря:)
Нека другите преценят сами!

21.   “Срам ме е, че съм преспала с циганче.. “ НО “ модерно е да спиш с негър“ - от много други постове тук. Жалки сте ми! Това, което мразя у жените са двойните стандарти и нежеланието да посрещнеш последствията от действията си. Искала си да бъдеш с него, била си. Човек трябва да има силата да каже - поисках, направих го и не дължа извинение на никого. А не както правите почти винаги - ама то, такова, то се случи, аз го направих, но ти трябва да ме погалиш по главата и да ми обясниш как всъщност не съм виновна...

22.   Ей, нормални ли сте? Защо да се срамуваш? Да не би да си изнасилила някого или да си убила човек? Като видях заглавието, очаквах история на бивша проститутка, или нещо за СПИН, или наистина да си наранила някого. А тя спала с циганин... Спала си с мъж като мъж, какво значение има етноса му? Ама и ти си странен чешит... Да се срамуваш от отношенията си с човешко същество. Не си добър човек, не. От себе си трябва да се срамуваш, не от момчето.