Не мога да се/го превъзмогна..
Здравейте.. не знам колко е правилно да споделям тук страница от живота ми, но имам нужда от различни гледни точки и съвети. Не знам как ще ви прозвучи това, което ще ви разкажа, но моля ви не подхождайте със зло. На 18 години съм и досега съм нямала приятел, доскоро дори не се бях целувала... та това лято започнах да работя в едно заведение като сервитьорка(първа работа ми е ), първоначално шефът ми леко ме озадачи, защото някак не приличаше на шеф беше супер приветлив, беше ми странно, но в последствие забелязох че с всички от персонала е така. По нататък обаче някак започнах да го усещам по-близък към мен, винаги се интересуваше от мен, пускаше ми комплименти така леко ме прегръщаше(това беше изключително нелепо за мен, защото той е семеен и щастлив! ). Не смятам да навлизам в излишни подробности, защото няма смисъл предполагам знаете накъде отиват нещата, сега ще си кажете айдеей поредното клише сервитьорката има афера с шефа.. така е имах отношения с шефа ми, колкото и грозно да стоеше това на моя живот, честно казано доскоро си мислех че съжалявам за това, което се случи, но сега като се замисля не е така. Живея на принципа че всичко се случва с причина пък и да съжалявам няма как да върна времето назад и да поправя по някакъв начин случилото се. Признавам виновна съм, но донякъде се самоутешавам че всичо се случи защото бях прекалено наивна и безопитна. Не си мислете че съм преспала с него и това е било, не знам колко тъпо ще прозвучи, но всичко беше толкова различно и приказно. Той някак се грижеше за мен, не се интересуваше само за секс и продължава де интересът му все така продължава, въпреки че аз вече се държа ужасно с него, не му споделям нищо, постоянно му се репча.. истината е че просто аз колкото и да си повтарям не се влюбвай (включително и той ми го каза) аз се влюбих знаете лафа забраненото било най-сладко, така си беше. Влюбих се и не знам как да се отдалеча от него, но не мога да го гледам с жена му, просто адски ми тежи да ги виждам заедно, въпреки че външно съм като стомана хич не ми личи. Моля ви не мислете че мисля някакви простотии от типа на ох той да се раздели с нея и да е с мен, напротив не бих желала семейството му да бъде разделено заради мен, нито пък аз да нямам бъдеще.. за нас няма бъдеще поне за мен. Но просто не мога да го избия от главата ми, винаги го поставям пред себе си въпреки че в много от случаите не го заслужава. Опитвам се по някакъв начин да го отблъсна от мен не искам да се държи мило с мен или да ме търси без причина, не искам да усещам интересът му, защото става само по-зле, кажете какво мислите как да го продължа напред, знам че всичко това е грешно, но ето на сърцето пред разума. И другото, което и до ден днешен не разбирам, защо един мъж който има наистина хубаво семейство, красива жена, която си личи че обича, защо за бога изневерява, просто ми е толкова хаотично. Не знам хора винаги съм си мечтала за истинска любов а не за някакви тъпи флиртчета и зарибявки, но ако знаех че ще получа нещо такова в замяна... не знам, не знам животът е странен. МОЛЯ ВИ БЕЗ ХЕЙТ!

Коментари

1.   Любовната мъка е една от най-тежките, но е неизбежно да не ъи се случи. С времето ще се научиш. Всички сме минали през това. Да обичаш човек, който няма сериозни намерения. Мъжете са такива, имат си жена, дори тя да е най-красивата, те ще й изневеряват. Това им е в природата на повечето. Мъжа и жената имат различна природа. Жената се привързва, мъжът търси новото. Съветът ми е да се забавляваш с този мъж в най-добрия случай. Ако не можеш, напусни работа, ако ти тежи. Но според мен шефа ти е много готин и ако можеш запази приятелство с него, като си знаеш, че колкото и да е нежен и грижовен, това не означава да се влюбваш в него. Наслаждавай се и се забавлявай.

2.   Искаш рецепта. Ето я. Напускаш работа (хайде да сме реалисти: сервитьорка си, не си сърдечен хирург), намираш нова такава и мислиш за бившия си шеф като за един сладък мушморок, с който ти е било сефтето. От там насетне те чака нова любов, нов живот, бъдеще... След пет години, ако случайно се срещнете на улицата, няма да го познаеш, обещавам ти го!

4.   Добре де, предупреждаваш ни да няма хейт. Казваш, че си на 18 години и до сега не си имала приятел и че доскоро не си се дори целувала. А с кого си се целувала след като си нямала приятел!? Шефа ли ти те целуна за първи път? Щом си нямала приятел това означава ли, че си била девствена. Значи правиш секс за пръв път със шефа си от което се разбира, че той те е отворил. Така ли е? Ето, няма хейт, просто ти задавам въпроси и анализирам историята ти за по-голямо уточнение. Имаш ли нещо против?
А на въпроса ти защо един мъж, който има хубаво семейство и красива жена изневерява. Отговора е: Защото има млади наивни момичета, които нямат нищо против да си легнат със шефа си, макар и девствени. Няма мъж, който ще пропусне такъв шанс.

5.   Той го е сторил за разнообразие, а ти от липса на опит и скрито желание да натрупаш такъв. Много е лесно за момиче, което се е чувствало самотно, да тръгне по този трънлив път. Сама разбираш грешката и се дразниш на ситуацията. Той е голям мъж, ти сигурно не си първата забежка, с времето се е научил на поведение, подобни афери се превръщат в цялостно изграден навик. Самата ти не си срещала подобно отношение. Със сигурност си чела за любовните драми на други хора, знаеш, че не всички мъже са мили и това сигурно те е озадачавало поне малко. В следващия момент попадаш на мъж, твой шеф (авторитет), който ти дава по-специално внимание и те кара да се чувстваш единствена. Е, ти нямаш опит, естествено, че ще залитнеш и то със светлинна скорост. Той няма да остави жена си, няма и да промени отношение си към теб, стига ти самата да не заплашиш брака му и да не му свъртиш лош номер. Този мъж, ако може да има и получава всичко желано, ще прави нужното, за да е точно така. Ако ти си влюбена, проблемът не е негов, не наистина. Ако той е груб към теб, ти ще приключиш отношенията ви, преди той да ти се е наситил. Разбираш ли? Отчасти е възможно да изпитва страх и да се опитва да те задържи и убеди, че е правилно да си мълчиш. Има разни клишета, като цитатът на Оскар Уайлд, че можеш да се отървеш от изкушението, само ако му се отдадеш. Не се води от тази мисъл, когато се отдадеш на изкушението дори веднъж, става навик и в следващия момент съвсем си излязъл от себе си. Оказваш се типа човек, който преди си ненавиждал.
Скромният ми съвет е да напуснеш работа и да прекратиш всички отношения с шефа. Със сигурност няма да ти е лесно, няма и да ти е приятно, защото вече имаш чувства. Това ти се пада първото любовно преживяване, по никакъв начин няма да те съдя, но съжалявам, историята ти е трагична. Приеми го за една от гадните случки в живота, които са предварително обречени на лош край, но ако не друго, то поне ти дават нова гледна точка и опит. Не ти трябва да обмисляш повече неговата личност. Той е такъв, какъвто е, жалко за жена му. Излез от любовния триъгълник и занапред бъди по-разумна. Щом не си персона с леко мислене, все ще ти тежи, че си втората жена. Не го анализирай, не премисляй и случилото се, просто тегли една черта на историята ви.

6.   Няма мъж, който да откаже младо, а докато си му от полза и звезди ще ти сваля, но до един момент.. после ще се чувстваш използвана, защото той няма да остави семейството си заради теб.