Приятелят ми е мързелив
Имам връзка от 8 години. Приятелят ми не работи от почти 3 години. Не ми тежи особено, тъй като не живеем под 1 покрив. Вечер аз се прибирам у нас - и на другия ден отивам у тях.

Не съм дребнава, нито пък материална, но ето сега идва лято.. за коя година подред не мога да отида нито на море, никъде :(

Зная, че има далеч по-лоши неща в живота, но като за млад човек, водя доста еднообразен живот.
все още уча, студентка съм, и нашите ме издържат, и ми е много объркано всичко.

Той така и не хваща нищо.
Все се обижда като подхвана темата, и казва ''толкова ли ти тежа... ''.
И тка вски ден едно и също.
Ако аз започна работа скоро, доста ще се позинерва парите ми да отиват, и за мен нищо да не остава...
Никога не съм искала да е богат или кой знае какво, но на 1 заведение не можем да излезем.
Стоим само на 1 място о това е..
А връзката ми е много дълга, имаме много общи неща, и не ми се захвърля с лека ръка..
Но хич не ми е лесно при тази липса на инициатовност от негова страна.
Има слабо семейство, но не го оправдавам кой знае колко.
Всеки си има своите проблеми..
Моят проблем е, че не зная докога ще продължавам така, в задънена улица съм.

Коментари

1-50 от 68

1.   Един мъж трябва да може да се грижи за себе си. В бъдеще, ако решите да имате семейство и ти станеш майка, трябва д аразчиташ на него да ви издържа и ако не може, какъв мъж е.
Оправдания много, връзката ви вярно е дълга, но ако той не хване живота си в ръце, постави му ултиматум и за тво добро, бягай от него.
Успех!
G.

2.   1 е прав, но сестра ми е и беше с такъв и нищо не помогна. Майка му е същата, а лошото е, че и двамата му родители никога не са плащали осигуровки, взимали са заеми и сега сестра ми трябва и семейство да издържа, и неговите родители - що за живот е това?
Според мен - бягай! Никога няма да се промени и винаги ще сте мизерници, защото ти като жена колкото и да се бъхтиш, никога не можеш да стигнеш заплатата на един мъж, никога не можеш да издържаш семейство

3.   А него семейството му ли го издържа, или ти? С какво живее?
Щом се изнервя като му напомняш постоянно, направи му лек намек с нещо, или пък най-добре му го кажи направо-че имаш нужда да излизате, че не ти тежи той, а липсата на забавления. В крайна сметка попитай го какво му пречи толкова да работи? Или му намери ти някоя работа, нещо по-леко. И дори да не е за много пари, поне да е нещо, да не стоите на сухо. Той е мъж! Трябва да се научи на работа, как ще издържа семейство след време. А имай предвид, че ти може да си това семейство. Как ще се справяте ако имате дете?

Мег*

4.   Е, голям мъж няма що! Три години да гоиздържаш ти и родителите ти. Това е безотговорно и той не става нито за сериозна връзка нито за семейство. И защо не ще да работи? За млади мъже, които не са мързеливи винаги ще се намери поне временно работа - физическа или друга. Охранителните фирми търсят хора и др. - снабдители, в строителството. А ти като си студентка той има ли образование? Освен да е много способен в леглото за друго не виждам да става.

5.   Поговори с него, кажи му, че не можеш да живееш повече така. Ако държи на теб ще си намери работа. А той търси ли всъщност или не иска? Защото наистина се намира работа, особено по-свястна и доходна.

6.   АВТОРКАТА:
ами аз му помагам.. знам че сега много ще кажат, че ме използва, но не е така, тъй като през тези 8 години е имало всякакви моменти.
той остана сам, оставиха го с много задължения семейството му, и наистина ми е жал. не съм с него от съжаление, да подчертая.
но друго би било ако работеше.

номер 4, може в известен смисъл да е прав коментарът ти, но винаги съм била благодарна за семейството си, , и като съм гледала хора като него, които не разполагат със същото, в случая не ми коства особено да му помогна..
един човек, когато няма какво да яде, и всички са го оставили, и е бил с теб в лоши и хубави моменти, защо да не съм до него.
проблемите му ги приех твърде лично, и смятам, че е нормално, защото ако го бях зарязала, става някакси, , много материално'' от моя страна, а аз съм точно обратното, ако забелязвате.
той има проблеми с образованието, иначе въобще не е глупав, наче нямаше да съм с него толкова време.
аз не мога да кажа за себе си, че съм най-съвършената- напротив, но това ми тежи... нормалните моменти, които другите имат.

7.   Е, то няма лошо да му помагаш, но не и да живее на твой гръб. Разбирам, че го подкрепяш и си до него- хубаво! Може да не те използва, но явно му е добре така. Щом ти му помагаш, защо пък да си търси работа, не е останал без пари.. Не се оставяй така! Накарай го да се почувства зле, засегни мъжкото му достойнство и ще видиш как ще побегне да си търси работа.

Мег*

8.   Имах същия проблем, ама наполовина. От 4 години съм с моя приятел и около 1 год и половина без работа. На моменти усещах как многократния неуспех с търсенето на работа го сломи и го направи утрепка, самия той се чувстваше кофти. Аз изкарвах пари и му помагах. Но рано или късно нещата се обръщат. И въпреки че казваш, че не ти е жал, ЖАЛ ти е! За него, за живота му, за тебе си ти е жал, че си попиляваш младостта без развлечения, жал ти е за 8те години връзка. Решението е едно! Заставаш до него и почвате да търсите работа. Нещо да прави, този човек 3 години е в застой! Ако му помогнеш да излезе от това положение, ще сте добре! Макар че с такъв човек рискуваш много да си сасипеш живота!

9.   Миналото си е минало - винаги има хубаво и лошо, но не ставай жертва на сантименталности. Връзката между двама души не се крепи на "жалост" и "имаше и хубави моменти", а на екипност.
Спокойно ли ти е с него? Удовлетворява ли те животът ти с такъв човек? Ако не - изобщо не му мисли. Нищо на този свят не е лесно, особено да кажеш "край".
Освен това - на теб самата действа ли ти добре подобно 'стоене на едно място'? Защото всеки се развива и допълва от едни дълги взаимоотношения. Харесва ли ти в какво се превръщаш? След още 8 години чувството за неудовлетвореност ще се задълбочи. Не си го причинявай.
Не мисли как изглеждат нещата отстрани, а дали можеш да имаш добро партньорство с този мъж. Действай.
:))

10.   Ужас! Как търпиш такъв паразит? Той направо се подиграва с теб...

12.   разкараи го или го издържаи цял живот ти избираш не смчтам че нчма да си намериш по добър ако искаш да поговориш даи скаип. брат ми е като твоя човек

13.   моят брат също е като твоя човек и като братът на 12, а е на 25г

14.   номер 11, за подигравка едва ли мога да мисля, тъй като го познавам от толкова години... не е това. ако беше някой който познавам отскоро, бих се съгласила.

номер 12 и 13, тъй като вашите братя са такива, как си го обяснявате?
родителите ли така са ги възпитали? каква е причината?

искам да добавя нещо.. да споделя, може много от жените тук да не се съгласят с мен..
може и моята позиция да не е добра, но честно да ви кажа, никога не съм приемала големи матреиални жестове от мъж/ може би възпитанието ми е такова/. сега например имам 1 позната. която тръгна с 1 момче.. на 1я месец - той 30 г мъж много влюбен в нея, й купи 1 гардероб дрехи... тя казва, , много се обичаме''.... лицемерие..
в този ред на мисли винаги съм се опитвала да си докажа сама на себе си, че не съм като всяка на пътя, която се продава за 1 рокля, и 3 чифта обувки, и това за нея значи, , любов''...
надявам се да ме разберете...
и много ми е интересно 12 и 13 kaкво ще кажат. :)
мислите ли че с друга жена би бил друг/ аз мсиля че не..
иначе в очите му се чете че ме обича, но ви споделих какво ми тежи.

15.   зет ми е такъв - т. е. сестра ми има такъв мъж. Много пъти се опитва да го зареже - не може и не може, той на мира не я оставя.
В един такъв период, когато не са били заедно, неговото семейство са ипотекирали панелката -
сега и 30 000 лв. дълг има с големи лихви.
И ето - пак е със сестра ми, паричките са ги профукали обаче без нея, разбира се. Сестра ми трябва да го рита едва ли не по Д-то за най-малкото поклащане. Принудиха се да емигрират и да работят като черни роби, по-скоро - сестра ми да работи като черна робиня в една фабрика, защото него не го търпят работодателите и през месец го изхвърлят - мързел кой търпи? Парите, каквото изкара и ако изкара, ги праща на родителите си, които не работят - лесно стана. Това е положението.
Сега сестра ми се бъхти, крие парички, за да си взела апартамент в София, но не знам, как ще стане това - хранителните продукти страшно поскъпнаха, а тя го храни. Семейство не може да си позволи, е - само ако държавата, в която живее ? даде социални и се пише самотна майка - с такъв мъж, мисли тя, не лъже - самотна майка си е. Абсурд - един ти прави детето, а цялата държава, данакоплатците да ти го хранят - ама с такъв мъж, кой друг?

Не знам, може да отричаш материалните „жестове“ от мъжете, но мъжете изкарват 30% повече пари при същата длъжност и образование в България - те не носят деца 9 месеца, не стоят 2 год. в майчинство. Ако имаш две деца - смятай, колко годинки ти трябва да разчиташ на мъж да те издържа. Мъжете ГО ЧУВСТВАТ ТОВА подсъзнателно и както пауните разперват шарените си крила, за да привлекат женска, така и мъжете се опитват да се покажат като способни да изхранят деца и семейство. Не е лицемерно, а е нормално -приятелят на приятелката ти не ? взима дрехи, за да я купи, а за да я зарадва първо, сигурно се кефи тя много, но и той се чувства много добре при това - чувства се мъж!!!

Аз съм сигурна, че твоят приятел е подобно на един паун без красиви пера, доста комплексиран човек. Зет ми е такъв - пълен е с оправдания, защо не ставало, но никога не е проблемът в неговия мързел. Сестра ми най-редовно е виновната. Когато чуе, че моят приятел или друг някой е постигнал още повече, купил е нещо, или ми помогнал на приятелката си- почва се тирадите, какъв бил и така нататък, каква била държавата, хората, работодателите.. с две думи - паун без пара и плюе перата на другите.

Сестра ми е с него, но не разчита на него за нищичко, животът ? минава в яко бачкане и с мечти - за дете един ден, за жилище. Вижда как другите двойки отдавна си взеха апартаменти двамата, но мъжете работят на по две работи! Тя стой и гледа, ама нейният пак без работа!!!
Това е - ако искаш да си ти паунът във връзката, ок - но ще гледаш как другите ЗАЕДНО постигат много, а ти сама ще се бъхтиш цял живот. Сестра ми е с него не от любов, страх е да не остане сама, свикнала му е - той само и натиска самочувствието - имала целолит какво ли не измисля и тя е вече убедена, че друг мъж няма и да я погледне. Успех!

16.   Виж ако е мързелив, значи положението върви на зле и едва ли ще се оправи. Но може да има и друга причина-например депресия. Сама каза, че техните са го оставили сам и т. н, а това лесно може да доведе до депресия. Помисли дали винаги е бил такъв, или просто някакви обстоятелства са го подтикнали. Защото аз познавам човек, които не се спираше и правеше много неща, но след една случка така се сломи, че не можеше да направи и минимално усилие за нещо и седеше без работа. Изглежда на приятеля ти му трябва нещо, което да го мотивира, на мен ми изглежда, че е изгубил всякаква надежда. А също така ми се струва, че ти си с него, за да си докажеш колко не си меркантилна-това ли е единствената причина поради която не искаш да го изостваш-за да не изглеждаш меркантилна? Ако държиш на този човек, се опирай да го мотивираш да направи нещо, ако не се получи няма смисъл да се занимаваш.

17.   аз съм 12 моя брат си е тарикат от малък. после имаше здравословен проблем и така си реши че живее 2 живот що да си дава зор. маика ми от своя страна все му казваше че му трябва по лека работа. ама цял живот не върви така. аз съм сама с дете и сметки да плащам и храна неините пари са малко

18.   та да продължа се тои не си намира работа се него го лъжат. работи 1 месец изде си и си изпии паричките и после чака ама не става. така години наред. така е като има кои да му дава ще си седи в къщи. този тип хора се задоволяват с малко не им трябва много нямат амбиции. и на въпроса ако беше с друга жена пак ще е такъв. нямаш бъдеще с такъв човек освен ако не си луда и ти се бачка на 2 места и искаш и деца да гледаш. пък и след време ще почне да те обижда. моя брат сега уж работи ма няма я кака да плаща тока и да купува цигарки. аз заминах с детето и се отделих сега няма избор. ти имаш избор. едно съветче има и по дългогодишни връзки от вашата които се разпадат по ред причини. избираи да си магаре или човек цял живот

19.   Аз съм 13. Специално в неговия случай е заради нашите. Те и мен се опитаха така да ме направят, обаче ги напуснах навреме за щастие. Много е дълго за разправяне, но аз съм свидетел как беше съвсем нормален, с интереси към някой области. Обичаше да се занимава с разни неща, а те го разсипаха... не ми се обяснява. Съжалявам го. Трябва да знаеш, че хич не им е лесно на такива хора, въпреки че така изглежда...
Но това не значи, че трябва да се примириш с това положение-напротив. Опитай се да му помогнеш да се хване на работа. Говори с него, неможе така.

20.   авторката съм.
Винаги е бил по-мързелив. В началото, когато го изоставиха, казваше, че няма стимул, тъй като го оставиха с много неплатени дългове, и едва ли не трябваше да живее буквално като куче.. сега когато минаха 2 години, и някой неще се пооправиха малко от малко, няма причина да не иска да хване.
аз съм до него, ще го подкрепя винаги с каквото мога, но явно това е начин на живот..
много сте прави за стимула, но не го виждам.
родителите ми не го харесват от 1 страна, може би са си с тяхното право. аз обаче, нож да ми опреш на врата, няма да склоня глава за лични отношения.
държа на него и си го подкрепям.
но честно да ви кажа, на моменти ми става безразлично.
съобразявам се за някои неща, гледам да съм съпричастна.
например майка ми ми казва, че тъй като вижда че имам нужда от обувки или дреха, имам възможност и ще ми даде пари.. аз обаче отказвам - 1во, защото ми е неудобно, и 2ро - не се чувствам конфортно и ми е кофти, да демонстрирамм нещо, когато той няма нищо.
може би много проблеми тръгват от семейството. не искам да го съдя, но може и да си поопрваи живота малко.
аз каквото мога помагам. не мога да накрам насила наште да го харесат. и те са с много особени харакктери, но никога не съм го предавала, само защото нашите така мислят, както правят много около мен, , , ,
не предавам, старая се..

като завърша ще започна работа, няма да стоя така, но честно казано много ще се дразня аз да работя, да харчим моите пари, а той да стои.
не искам да слагам край с лека ръка. даже ако ми каже че утре ще иде в чужбина, не знам как ще го преживея. какървто и да е, това е най-близкият ми човек години наред..
но аз съм жена. тук тези, които споделиха че братята им са същите, предполагам, че виждат как съпругите им играят ролята на мъже, силно се надявам при мен да не е така..

преди години когато бяхме по-малки, той вземаше доста пари за около година, но на мен не ми казваше, твърдеше, че взема малко, аз отново вадих моите пари.. преглътнах го след години, и аз може би имам грешки спрямо него..
понякога си задавам въпроса утре той ако си оправи живота, как ще съм аз. ами ако ролите са разменени, дали той ще е толкова всеотдаен...

много ме дразни като каже понякога да съм си хванела работа, била съм с по-доброто образование.. а аз като му кажа, той се обижда и ми казва аз явно ти тежа...
дано се оправят нещата...
благодаря на всички, които вземат участие в темата

21.   Нещо не я разбирам такава любов, това по-скоро си е саможертва. Имам такива познати, завършиха блестящо само със собствени сили, но за работа не ги търси. Самите те се шегуваха, че до дипломите са ги издържали родителите, после жените, а скоро ще ги поемат и децата. Видях и как други талантливи специалисти се отпуснаха, хареса им да мерят улиците, някои станаха просяци, други алкохолици - социална държава сме, за 14 века история умрели от глад няма. Авторке, дано знаеш с какво се захващаш и да си струва усилията.
Мечо Пух

22.   тва че вземал по малко и си е харчел както иска. нормално е при тоя тип. казвам ти тои ще си гледа него си. в един момент ти ще си облечена като просяк а тои по последна мода. и все някои ще му подарява те не си купуват дрехи. за да ги съжаляваш повече. моя брат не работеше и имаше по скъпи дрехи от мене дето се прибирах късно скапана. аз си купувах нещо като ми се случи рядко. не търси причината само в семеиството и до характер е. а характер трудно се променя. подкрепя се човек дето има амбиции на него кво да му подкрепяш

23.   Любовта няма нищо общо с парите. Ако искаш нещо да се промени в любимия говори с него. Познавам семейства който са си разменили ролите /кой да носи парите в къщи/ и са си добре. Нали жените искаме равенство и когато работим повече изкарваме повече някой трябва да поеме домашните задължения децата и т. н. Защо това да не е мъжът нали сме равноправни? Може мъжът да работи рядко когато има работа на частно, но затова пък гледа децата, чисти, пере, готви и винаги когато е свободна да е до нея, да не е уморен да не се оплаква. Не мога да ви разбера искате половете да са равноправни а не можете да приемете жената да изкарва повече или дори мъж домакин. защо не? Бил мързелив ако не изкарва парите, бил прасе ако не помага в домакинството, бил еди какъв си ако и т. н.
П. С. Жена съм.

24.   номер 22, а как си обяснваш че ти си станала отговотна, а той не??
а сте брат и сестра...

25.   ами до характер е. аз не обичам да ми купуват и да прося от маиак си пари за кафенце. от ученичка със стипендиите си плащам дрешките. от 2 курс работех лятото да излизам с приятели. после останах сама с дете трябваше да се справям. към 23 ми може за тебе да е нормално и да го приемаш, за мен не е. като е мъж ще е мъж като ще е домакиня да си хване геи за приятел и да се спасява. ами като стане домакиня що и да не роди. разделяне на задълженията да но един да влачи сичко не става. щото си сбъркала човека те и в къщи не щат да помагат и в тая работа. едно е да не може човек да си намери работа друго е да не иска. и за любовта с гола любов не се живее

26.   авторката:
Понякога си мисля дали аз не съм винова, че той е такъв, но може би не съм..
не мога да се поставя на негово място с всички тези проблеми.
понякога ми казва, ти сама си си избрала съдбата да си с мен - т. е. 4е не е от нормално семейство..
майка му уж много ме уважава, но на фона на всичко, което правя и да мисли друго, няма да го каже.
на мен ми тежи по-скоро че от 1 страна се карам с нашите, от друга имам изпити, от трета- че ако аз няма пари, какво правим с моя приятел на този етап?
ина4е за вас може да е нормално, но например 1 приятелка преди 2 месеца тръгна с един мъж, той като взе да й купува рокли, обувки... няма лошо може би, но тези отношения не са реални..
ами той ако беше много добро момче, но без пари - дали тя щеше да е тооолкова хлъттнала...
на 2ри месец не бих приела гардероб с дрехи наистина..
жестът си е жест, това вече е друго..

та така...
радвам се, че ми отговаряте.
Благодаря!

27.   Е добре де №25 разбрахме, че си търсиш мъж/банкомат в едно, не се наемаи толкова. Нали идеята е всеки да си каже мнението, не да се опитваш да ни обясниш, всички жени тъй като раждат, мъжете трябва да ги хрантутят. Авторката иска да не му плаща дълговете момичето и си е права. Аз №23 исках да изкажа и друга гледна точка за вид семейства което съществуват. А ти не знаеш май какво искаш сигурно затова сама отглеждаш дете. Ако един мъж вършел домашните задължения бил гей, а ако не ги вършел защо "не щат да помагат".
Любовта е най важното в семейните отношения, задълженията могат да се разделят според желанията на партньорите. Вярно, че не може да те замени мъжът в раждането /което продължава час час и половина/ но във всичко друго може да те замени, дори може да се справи по-добре с някой неща. Пък ти със сигурност има неща в който не можеш да го замениш.
Толкова време жените са се борели за равноправие на половете сега почти го имаме и какво;
искаме да сме равни но мъжете да изкарват парите, да помагат в къщи да слушат и изпълняват, да нямат право на мнения и желания и... Няма как да им прострем кожата на простира и да искаме още нама как и те са хора.

28.   аз съм 25 мъж банкомат не търся. не си се сблъсквала с такъв човек маи и за това говориш за любов и равенство на половете. аз съм наясно с това какви семеиства съществуват. знаеш ли какъв е проблема на такива като моя брат и неиния приятел пълна липса на амбиция. моя брат не ще и да се жени не ще и деца тва са тежести за него. нека да ти обясня така нещата аз работех тои ми гледаше детето, в тва гледане се състоеше включване на телевизора и ако евентуално му е кеф да го нахрани. понякога като се върна в 11 вечерта тои става от леглото и ми казва мамо гладен съм вуичо не ми направи. ама човека си хапнал и спинка. никво разделение на задълженията не важи при него само ти обещава и подминава, накрая сам си вършиш работата. а между другото защото не съм търсела банкомат зарязах бащата на детето си и защото не правя компромиси със себе си за пари маи разбираш грешно нещата. а детето не си го гледам сама вече срещнах подходящ човек и не е банкомат а разбран и отговорен човек. много малко знаеш за мен та да коментираш какво търся и искам. парите не са важни наистина но когато всичко е на гърба на един натежава. а момичето е младо и му е писнало да няма 5 лева в джоба. до авторката: никои не ти казва че е нормално да ти пълнят гардероба за 1 месец или да получаваш скъпи подаръци тва от което имаш нужда е стабилен човек нищо повече на когото наистина да му пука за теб.

29.   Напълно подкрепям 25!!!
Немога да понасям комплексари, които всичко свързват с пари. Ограничени до мозъка на костите си. Така е-мъжът и жената трябва да са равни, а не жената да ражда, да си гледа децата, да чисти, да готви, да пере, да мие чинийте, да глади, да работи... а мъжът да си чеша оная си работа. Това не са мъже.
27, освен комплекси за пари има и за мъжествеността си. Ясни са ми мъжете, които все се съобразяват да не изглеждат гейски. Кой каза, че е гейско един мъж да помага в домакинството? Със сигурност може ли мъжете да се справите по-добре с няколко неща от нас. Ами докажете ни като можете. То на думи всички сме велики. Кои са тези неща, които жената не може да замени мъжа-изключително интересно? . Значи ти малко си противоречиш и започна да променяш темата на "Мъжете, или жените са по можещи"...
И раждането не е час, час и половина. Може да почетеш малко, или да попиташ повече жени. Има жени, които раждат 20 часа, или цял ден. Освен това носят плода 9 месеца... Ние не говорим, че вие трябва да раждате. А и раждането не е задължение...
Когато в едно семейство двамата са работещи е допустимо повечето домакинска работа да я върши жената. Но при положение, че мъжът е нескопосан нещастник, който не става за нищо и не работи, докато жената го издържа, той трябва да поеме домакинските задължения. И без това мъж, който не работи не го имам за мъж. За децата трябва да се грижат двамата родители наравно.
Пази Боже от момчета като 27. С такива разсъждени се надявам да е малък на години, че иначе няма оправдание.

30.   29, как така е допустимо в едно семейство ако двамата са работещи, повечето домакинска работа да я върши жената? ! Ако мъжа изкарва значително повече пари айде разбирам го. Но ако не, тогава на какво отгоре ще се скатае мъжа от домакински задължения, и кой на кого "помага" като са 1 семейство? И задълженията по домакинство и дете са и на двамата... детето колкото е твое точно толкова е и негово, така и с задълженията.

31.   Съгласна съм с 30- всичко по равно.

32.   Аз съм №23, 27 почувствах нужда да отговоря. Изглежда не четете всичко или само това което ви е угодно.
№ 28 Първо брат ти не ти е длъжен да ти гледа детето, само мъжът ти има такива задължения. Второ не искал да се жени, да има деца, това не е ли негова работа, може да не е срещнал жената. Трето казваш отглеждах детето си сама ама го оставях на брат си???? това не е отглеждане сама. Хубаво-лошо момчето го е гледало, детето е живо и здраво предполагам, ако не се е грижел добре не ми се мисли какво можеше да стане. Друго може да е отчаян от живота, точно от твоят пример, познавам мъж който се ожени на 36 и ми казваше "страх ме беше защото сестра ми се разведе и гледах племенника си как расте без баща и не исках това за мойте деца". Имам голям т. е. огромен опит с мъжете говорят с мен споделят и ги разбирам. Говоря за равенство, но никой не чете това.
№ 29 писала съм под №23 това; "жена съм". Имам мъжка професия. Раждала съм два пъти не е кой знае какво всички жени раждат нито си първата нито последната. Сега ще кажеш, че лесно съм родила е не е така наложи се да лежа почти 4 месеца за задържане в болница и в родилно бях 2 дни за първото дете.
Питаш "Кой каза, че е гейско един мъж да помага в домакинството? . " № 25 го каза "като ще е домакиня да си хване геи"
Питаш "Кои са тези неща, които жената не може да замени мъжа" ами ние жените освен раждането друго няма какво да не могат да ни заменят мъже. Както и за мъжете не можеш да си направиш сама дете, да се чувстваш обичана/щастлива без мъж /ако не си гей/, не можеш да бъдеш баща /той също е важен за доброто възпитание/, доста професии който не работят жени мога да ти изброя и т. н. Зависима си например от майстора монтьор, заварчик на автомобили, той е мъж в 99, 99% от случайте.
Ако се зачетеш в постовете ми говоря за равенство равноправие, но не разбираш, исках да обърна внимание на това, че ние жените понякога не знаем какво искаме.

Разбира се има и мързеливи хора, не само мъже, но при условие, че жената изкарва 1800лв 2000лв като архитект/дизайнер напр., защо мъжът, който работи на държавна работа от 8 до 16 за малка заплата от 300лв или дори безработен който си намира от време на време някой час-маг, да не поеме грижите за в къщи за децата. Тогава той нито ще е гей, нито ще е мързелив, а най обикновен баща който заменя майката в даден момент, тъй като тя е по успяла в кариерата. Сега да ви попитам; В кое освен раждането не може да ви замени мъж? С какво жените сме повече от тях?

33.   номер 32, става дума по-скоро за това, ако обичаш някого, но той е толкова мързелив, че ти трябва да го издържаш, и да се лишаваш от хиляди неща. а той дори да не побутва пръста.
това за което ти пишеш, е вярно, но са други теми на разговор....
това, което коментираш, че той не бил длъбен да й гледа детето, никой не е длъбен така е.. но тук по-скоро се набляга на начина на живот а не за това кой на кой е длъжен.
явно н ети виси никой на главата...
а много ясно че аз ако вземам 2000лв, той 300, или пък ако вземам 3 бона, ми няма проблем, нали..
амам мнозинството хора работят за малко пари тук..
и когато имаш 2 деца, и ти вземаш 400лв, той нищо, какво правим>>>??

34.   ами и аз чуствам че трябва да отговоря. да не е длъжен както и аз не съм длъжна да го издържам и да му купувам дрешки. все пак е на 28 години. да смятам че мъжа трябва да е отговорен не да чака на жена си. и пак казвам има разлика има хора не си намират работа по специалноста а има такива без специалност дето не им се бачка. та не ми обясняваи кво ми е било в къщи щото нямаш идея. що сега бачка щото няма кои да дава. има ли кои да го издържа ще си наляга парцалките.

35.   кой е на 28г? не разбрах....

36.   29 съм, отговарям за последно и повече не се занимавам.
№30, напълно съм съгласна с теб. Имах предвид, че е по-допустимо, а не че така трябва и така е нормално. Лично в моята връзка и двамата си разпределяме по равно домакинската работа, нямаме деца и двамата работим. Сега кой колко изкарва не е толкова важно за мен. Но не бих търпяла неработещ лентяй, или мъж, който отказва да поеме поне част от домакинската работа.
№32, пак ти казвам номер 25 не е казала това, което ти си разбрала. Как така само ти не можеш да я разбереш.

" ми може за тебе да е нормално и да го приемаш, за мен не е. като е мъж ще е мъж като ще е домакиня да си хване геи за приятел и да се спасява. "

Това означава, че когато един мъж не иска да работи и жена му го издържа, той автоматично се превръща в педераст(образно казано, разбира се). Не домакинската работа го превръща в такъв, а неходенето на работа. Като тук не говоря за уволнен, или временно неработещ, защото се случва. Говоря за мъже, които отказват да работят и живеят на гърба на жена си.
И номер 32, прощавай, че те помислих за момче. Не ми се спори за професиите, не е по темата.

"В кое освен раждането не може да ви замени мъж? С какво жените сме повече от тях? "

Бих ти отговорила, ако имаше нещо общо с темата. Ако искаш пусни нова тема, там всеки ще може да сподели вижданията си по въпроса.

По темата ще кажа, че не е виновен тоя, който яде баницата...

37.   оооо, доакто се карате, кой прав кой крив, авторката се тормози! Мисля, че щом го обичаш трябва да му помогнеш да излезе от ситуацията. Просто му намери работа, уреди го някъде. Толкова е затънал в калта, че чак е залепнал. Изтегли го! Ако не става, просто си дай шанс за по-добър живот без него, и на него възможност да поеме отговорност.

39.   До авторката
От Препатила:
Мила авторке, казва ти го човек, който е в по-лоша от теб ситуация вече 2 години и ти го казва само с най-добри чувства и пожелания - БЯГАЙ ОТ ТОЗИ МЪЖ!!!
Този тип мъже никога не се променят, повярвай ми, знам за какво говоря, защото вече 2 години влача такъв паразит на гърба си.
Има по-хубава професия от мен, възможности за по-добра и по-добре платена работа, НО ОТКАЗВА!
А аз се бъхтя като ненормална за да плащам неговите заеми, правени с бившата му жена.
След като се събрахме даже научих, че се е изнесъл за пръв път от родителския си апартамент с нея и над 2 години тя го е издържала, а преди това мама и тате, щото разбирате ли, той милия бил учил.
Недоучил, незавършил, имал хиляди възможности, защото е от хубаво семейство и не направил нищо през живота си.
Единственият интервал, в който въобще е работил и се е гледал сам, с минимална помощ от мама и тати, е около година и половина, интервалът между мен и бившата.
Той е егоист, аз работя като луда, а той се пожалва и като го накарам да пусне 2 перални "ох колко бил изморен".
И докато аз ходя гола и боса (за 2 години с него съм си купила 1 единствена дреха), той всеки ден пуши поне кутия цигари, налива се с кафенце, чуди се в кой чат или форум да се завре и даже го мързи да слезе до пред блока с кучето.
Какво пък остава за домакинство или друго...
Бягай, защото е невероятно тежко и повярвай ми, колкото и търпелив и обичлив човек да си, то този човек ще унищожи всяка капка любов в теб, с отказът си да се постарае заради теб дори минимално, а ти ще страдаш и ще се чудиш "ама какво не му дадох, защо той така".
Това са хора егоисти, неспособни да обичат когото и да било, различен от тях самите.
Човекът е на 40 - и на бившата си жена е обещавал да се постарае, преди това и на родителите си - прави си сметка, 20 години и отгоре съзнателен живот, в който само е обещавал.
Това е да чакаш от умрял писмо.
Спасявай се докато можеш!

40.   авторката съм:
ноер 40 доста ми напомня твоята ситуация на моята..
искам да те попитам, тъй като аз си го мисля понякога, дали аз е съм причината той да няма стимул, дали ако нещо в живота му се случи, няма да го промени..
разликата с твоя случай е, че моя приятел е от по-безотговорно семейство... но той нищичко не прави...
напоследък и сексът не върви.. не зная защо..
много ми е трудно, честно.

41.   Сексът не само не върви, ами изчезна.
Не мисля, че аз съм причината, защото той е бил същия и преди мен.
Това просто е паразит.
А да съм с някой и да го отрежа, че няма да му помогна - ами няма как да стане.
Моментът в който ще спра да му помагам, ще е моментът в който го напусна.
Но направи си добре сметката, защото такава връзка те изцежда емоционално - не си способна да разчиташ на него за нищо, тепърва ще започнеш да го хващаш, че взима пари на заем от общи познати и да ходиш след него да се чудиш как да ги връщаш.
Той ще ти мята прах в очите с някакви негови си амбиции, които няма да си мърда пръста да постигне.

Това е все 1 да си сама, но с големи тежести на гърба си.
Съвсем сама носиш отговорност за двама.
Ако искаш някой да е безпомощно зависим от теб си роди дете, но не прави такава глупост като мен да хрантутиш мъж.
Ако трябва да сме честни, не вярвам, че вече го обичам - той уби всичката любов и хубави емоции.
Мисля, че наблюдавам някакъв изкривен майчински инстинкт при мен, който е невероятно труден за преодоляване, затова те съветвам - въобще не се хващай на това хоро.

42.   все едно отчасти случам себе си...
а в твоя случай мислиш ли, че ти изневерява?
мене какво ли не ми се върти в главата...

43.   Имах подобни предположения и нямам точен отговор - зависи от настроението в което изпадна.
Знам обаче, че през по-голямата част от времето не ми пука, толкова съм изтощена и физически и емоционално.
Ако останеш с него неминуемо ще стигнеш до този етап.
Вече не усещам нищо женствено в мен - изтощена, изтормозена, неспособна да помисля за себе си заради неговите глупости.
Имам подозрението, че усещането е много близо до това да си самотен родител, така че мисли добре дали да продължиш с него.

44.   номер 43, авторката съм...
Хиляди пъти съм премисляла всичко, предполагам и ти..
но 1во с лека ръка сериозна връзка трудно се разбива..
за майчинския инстикт съм на твоето мнение...
може би и страхът от самотата го има при нас, не мислиш ли?
аз като цяло нямам много близкаи хора.
дори и с най-големите си недостатъци ми е най-близкият човек от години насам..
интересно ми е на твоя човек, опитвала ли си се да му намериш работа? как приема, , новината''?
при нас ако почне работа, ще е по-лесно една идея разбира се.
веднъж майка му подхвърли да сме мислили за бебета... доста се зачудих как може да каже такова нещо.. уж много ме харесва, но утре аз ако обеднея, дали ще е така?

ти мислила ли си (интересно ми е да чуя мнението на жена в моята ситуация), един ден теоретично дори, ако се обърнат нещата, той би ли се грижил за теб по същия начин? аз лично не мога да си отговоря на този въпрос, не съм убедена...
твоте родители, виждайки ситуацията какво мислят?
моите нищо хубаво, но аз от малка не се влияя от мнението им, напротив, защото мнозинството хора се влияят, а аз ненавиждам това.

45.   няма да се промени. аз на брат ми съм му намирала работа не отиде. ако си мислиш че децата ще го променят си в голяма заблуда може да си намери друга и да остави теб и децата. децата са тежест мила. маика кво я гледаш колко свекърви харесват снахите си

46.   номер 45, а брат ти иначе има ли си приятелка? и ако има как се оправят?

47.   има ту са заедно ту се разделят. тя е 11 години по малка тати и дава пари. пък и тя няма кои знае колко по различен начин на мислене от него. така че търкулнало се гърнето и си намерило похлупака. в момента пак е спрял работа и разчита на маика ми е пробва и с мене ама вече не върви. равносметката е 1 месец работа 6 месеца в къщи и не защото хората не му намират работа че на тях им е по гадно да го гледат без работа. ама взе вече да им писва че все се дъни

48.   До авторката от жената в същата ситуация :
Ако се обърнат ролите...
Питала съм го и казва да.
Но главата си залагам, че е не, просто защо множество пъти съм го предупреждавала, че е криза, че взимам малко пари, не насмогвам с неговите заеми, че може да си изгубя работата, че от тази изключително тежка работа ме болят коленете и се подуват и че не мога един преглед да си направя заради него и неговият мързел...
резултат никакъв.
Колко ли пъти му се молих, настоявах, виках, плаках, пак се молих... няма файда от тая история.
Истината е, че няма никакво значение какво ще направиш, защото той няма да ти помогне и да те облекчи по никакъв начин.
И ситуацията сега е пак същата - снощи той взе от мен пари, уж щял да ми ги върне вечерта, били за сделка, а вечерта като го подсетих каза, че нищо не бил изкарал от сделката, защото се наложило да пуска фактура.
И сега за пореден път той има пари в себе си, моите пари, а аз не.
Сама съм си виновна.

49.   номер 48, мислиш ли че са с нас, защото ни използват или ни обичат?
понякога си мсиля аз ако не помагам на моя човек, какво ли би било?
може би компенсираме нещо, купуваме нещо, имаме изкривен майчински инстинкт, както беше написала 1 от другите жени.
Дразня се като видя жени, които името си не могат да си напишат, но иначе ходят облечени като принцеси, признавам си, а аз се чудя как да направя това и онова..
и уж аз съм по-умнтата, нали... ама накрая друго се оказва...
защото точно на тия неграмотните, децата им утре по-добре ще живеят.
от друга старна нашите все ми казват, , зарежи го'', но се дразня някой да се меси в живота ми..
мил ми е, но не зная как ще разчитам на него..
пи теб нещата как се очертават?

50.   Аз съм тази с изкривеният майчински инстинкт и съм и 48 ;)
Не купувам нищо, също като теб не съм меркантилно, но нямам нужда да го доказвам.
Уж умна, а не знам как кацнах в този капан.
Повтарям ти го за н-ти път -не можеш да разчиташ на него за нищо и това няма да се промени.
При мен нещата се очертават, че се опитвам да го натискам, да поставям условия, да го амбицирам за реализация в области, които са му интересни...
Има промяна, но не може да се нарече успех.
Но от цялата история пак аз страдам, защото това негово развитие ми коства още множество парични притеснения и умора и изтощителни работни дни.
Иначе при теб усещам онова тинейджърско на пук на родителите ти, нищо че си на 1 мнение с тях.
Съветът ми е да помислиш какво е най-добро за теб и да го направиш.
Защото дори да се опиташ да го избуташ нагоре, то ти ще влагаш още енергия, средства и нерви в неговата нежелана реализация (вместо в твоята, а какво ще стане, ако той после те остави? ).
Не си струва.
Съжалявам, че съм тръгнала по този път и не вярвам истински, че нещо ще се промени.

51.   пробваи мила. не му помагаи кажи искам да си купя някои неща сега не мога. тои ще ти покаже използва ли те или има някакви чуства. въпреки че ако имаше някакви зачатъци на чуства щеше да го е срам че е такъв. моя брат е заявил в прав текст на маика ми че не му се работи и не смята да си търси работа

52.   номер, 50 -авторката съм.
По повод последния ти коментар реших да пиша относно, , Иначе при теб усещам онова тинейджърско на пук на родителите ти, нищо че си на 1 мнение с тях. ''
Може би до някаква степен си права.
Исках само да конкретизирам в случая защо правя напук.. на 26г съм.
1ви много години са ми минали с този човек, с всичките му недостатъци.
Освен това винаги съм имала едно чувство за справедливост - имам предвид следното:
Моето семейство винаги е било добре материално, не сме богати, но се справяме. Неговото обаче винаги е било бедно. Виждала съм ги как свързват 2та края преди.. Изведнъж той остана и сам отвсичкото нагоре... Нашите са си със своето право да не го приемат по ред причини, но това, за което ще ни се различават мненията винаги е, че аз казвам, че той ако беше някой, като всички други момчета - татко да му вземе кола, мама да му готви и да го гледа, вероятно нямаше да е толкова лош.
Мързелив е, спор няма, не е инициативен - да, така е.
Но в горните ми твърдения, никой не може да ме разубеди.
Факт е, че повечето хора малко или много имат гръб от страна на родителите си. Много неща тръгват от семейството.
Проблемът при мен тръгва от несигурността, ок ще се лиша от това и онова, но защо трябва да е така?
Понякога дори съм се обвинявала и съм си казвала, че ако беше с друго момиче, можеше родителите й да го приемат и да го оценят, и той да има стимул за нещо повече...
може пък и цял живот да си е такъв мързелив.

номер 51, той нищо няма да ми каже, но като знам, че е гладен и няма да има какво да яде, и няма на кой да разчита, ми става жал за толкова близък човек.
чувставата са много лесни понякога, когато има средства. моя приятелка хвана много богато момче, залива я с подаръци, а ходят от много скоро... искам това, искам онова... ами ако момчето няма тази възможност утре, какво правим...
и с твоя брат намирам общи неща, той на колко години беше?
И по въпроса с жените как е>
Благодаря за мненията ви,

1-50 от 68