Връзка с възрастен мъж
Здравейте. Имам нужда да споделя и да прочета мнения по въпрос по който мисля от вече много време. Жена съм на 23 години. Не ми е липсвало внимание и мъже около мен, но от 3 години въпреки връзките ми с мъже на моята възраст и до 27 г. забелязвам, че имам желание да бъда с по-възрастен и зрял мъж. Заглеждам се по мъже около 30-35, понякога и по-зрели. Привлича ме това, че излъчват спокойствие и закрила, материално осигурени са и някак си се чувствам малка и нежна в тяхната компания. Младите момчета са привлекателни, но не ми дават усещането за закрила и спокойствие. От половин година усещам и желание за семейство, което не съм усещала до сега. Имам наследствен апартамент и собствена кола, завършвам тази година ПУ и материалното не е основата на това желание. Просто се чувствам по-добре и ми е по-интересно с такъв мъж. Ще спомена и, че баща ми напусна моят живот като малко дете и това явно има значение въпреки, че нищо не ми липсваше като дете.
Имам въпрос към мъжете на възраст 30-40г. Изглеждам добре и се грижа за себе си, имам нещо в главата и не тръгвам от нулата. Емоционално също съм стабилна и готова за сериозна връзка. Бихте ли погледнали на жена на 23 като на ваш партньор и съпруга или виждате такива като момиченца за игрички и сексуални забавления?

Коментари

1.   Виждам 23 годишните като сливи, готови да ги цепя ли, цепя...

3.   Аз съм на 33 и определено ме привличат точно жени на твоята възраст, но и да са зрели като мислене, а не някакви кифли. И такива всъщност са ми идеал за създаване на семейство. Аз съм женен де, но говоря по принцип. Ако сега бях ерген, определно щях да се оглеждам за точно такъв тип жена като теб. Жените на твоята възраст имат и друго предимство - че не са все още напълно изградени като характер и по-лесно биха се напаснали към характера на мъжа, защото всяка дългосрочна връзка изисква определено напасване (ако щеш дори и в секса), а такова при жена на 30 плюс е малко по-сложно. И другото е, че от сексуална гл. т. определено ме привличат жени на твоята възраст и рядко на 30 и нагоре. Не казвам, че са грозни, но просто не са мой тип. Всеки си има предпочитания.

4.   С бившата ми приятелка, която е на 22, а аз на 33 имахме най-силната и споделена любов.
Друга надали ще изпитам пак, но се разделихме поради съвсем друга причина, а не възрастта.
Общо взето двама души един за друг ли са годините нямат значение.

5.   15 години разлика в началото не се усещат, след 10 години обаче проблемите растат.

6.   Аз съм мъж на 30. Да, определено бих имал сериозна връзка с жена на твоите години. Проблемът обаче е, че повечето жени на 20-23 смятат че 8-10 години разлика е много нещо и не биха създали отношения с мен. Поне с такова впечатление съм останал. Ерген съм и като казваш ти започнах да изпитвам нужда да създам семейство, да имам стабилен човек до себе си, с който да споделя живота си и да дам любовта си.
Почти всички жени на 30 вече са женени, с деца, някои разведени, други вече втори брак имат. От друга страна за по-младите изглеждам твърде голям, и то не на години, а като начин на мислене характер и т.н.

8.   Един приятел на 34г се събра с една колежка точно на 23г преди около година.Сега чакат след 7-8 месеца се ожениха и сега чакат детенце.страхотна двойка са, той не е някой шкембясъл чичко, подържано момче е и да ти кажа са страхотна двойка.Много се обичат, познавам ги и двамата и съм разговарял с тях по отделно.То не е нужно и да ги питаш, от хеликоптер си личи че са влюбена двойка и са щастливи.Така че до 10г. а в някой случаи дори и 15 години разлика зависи и от възраста на двамата не момчето да е на 30 момичето на 15г, а както е при теб според мен не е толкова не нормално.

9.   Мъж на 31 съм. Точно такова момиче си търся и по такива се заглеждам. Но трябва да имат умствен капацитет, не кифли или някакви подобни.

10.   То под 30-35 нормални мъже останаха ли изобщо?
Само някакви мамини синченца, лигльовци и гейчета с епилирани краченца - срам за мъжкия пол.
Къде са героичните ни деди и прадеди, които с оръжие в ръка и несломим дух са бранели майка България? Които са строили мостове, пътища, тунели, предприятия, сгради на трудови бригади и с почти голи ръце?
На сегашните едно "ПА!" да им викнеш в лицето и ще напълнят гащите! Да не говорим, че и хал-хабер си нямат как да се отнасят с жена, с дама...

11.   Хубаво е това, което мислиш. Но ще си позволя да ти вметна- а ти наистина емоционално съзряла ли си, и реална представа що-годе какво търсиш, имаш ли...? Имам предвид, че като общо звучиш по-сериозно момиче наистина, но моя пък опит ми показва съвсем различна действителност с момичета в твоя възрастови диапазон. Ти сама най-добре ще знаеш дали това, което искаш сега е нещо временно, тоест понеже е ново като интерес за теб. С други думи след 2-3 години някак си по-реално ще звучи. Защото ако трябва да сме честни, масово момичета на твоята възраст искат подобни неща, но идея си нямат, че това което искат, струва нещо от тяхна страна.
Малко завоалирано ти го написах, но не искам ни най-малко да засегна някой, тъй като и без това звучи по-хард, но го казвам с цел да си спестиш някои разочарования или да ги спестиш на някой друг.
Иначе мисля, че повече момичета трябва да се осъзнават на тия години като теб, и все пак се радвам, че се срещат.
М33

14.   Аз съм на 28г. с вид на по-малка и се замислям за връзка с 47 годишен, но и той е младолик. Обаче ми изглежда безперспективно заради разликата в годините ни. Между 30 и 40 годишни са окей, авторке, но се огледай за някой близък до твоите години, пет години разлика е окей, ако мислиш за сериозна връзка, и създаване на семейство, с повече, не мисля, че ще се получи нещо дълготрайно, но знае ли се.
А как гледат на младите ли, ами... зависи какво поведение имаш, на мен не гледат сериозно докато не им се докажа. Малко като баща и дъщеря.

15.   №5, след 10 години проблемите растат, но след 20 вече са пораснали и са ги отгледали... Така че... Толкова е едно котило и един пълноценен семеен живот - 20 години.

17.   Някои май тежко приемат, че може мъж да иска да с 10 г. по-млада жена, че са набили единичките.

19.   То па тука сте едните "мъже",че и с такива огромни претенции........Цял свят ви се смее бе

20.   <19>
Ми няма само жените да имат претенции я ;)
Нали искате равноправие ? :) Ей ви го !! ;Р

21.   Годините не са от значение, а човека. Моят шеф е с жена 16г по-млада от него. Той е на 66г. - слаб, активен, купонджия, мускулест, а жена му само лежи и е над 100 кила (56 в миналото).

22.   Наскоро си говорих с една моя колежка, която ми каза нещо интересно. Имало, според нея, голяма разлика между мъже ходили в казармата и не ходилите. Можеш да го включиш в подбора. Прекалено голямата разлика е проблем. Под прекалено разбирам над 10 г. Мъж с такава възраст ще те търси само за секс. Просто като интелект колкото и да си зряла си друга категория. Затова е много трудно да изградиш сериозната връзка която искаш с такъв. А, и още нещо: сериозните мъже към които си се насочила обикновено са заети. Свободните, не са много сериозни или имат някакви проблеми. С тях внимателно!

23.   До 22
Ти, ако се определяш за свястна и срещнеш боклук или разбереш на по-късен етап, че е такъв и го оставиш, ще останеш сама и ще се самоопределиш ли за "не много сериозна или с някакви проблеми"?
Пълна глупост си написала в края на поста си!

24.   До 23 от 22. Аз съм мъж(за протокола). Хетеросексуален.