Дори вашият съвет няма да ми помогне
Здравейте!
Пише ви мъж на 30 години, който в тези дни изпитва най-голямата тъга, разочарование, недоразумение и объркване в своя живот. В такова емоционално състояние съм, че не мога да намеря точната дума, която може да го опише. Това, което преживявам никога преди не ми се е случвало и не знам, какво да правя в момента. Историята е следната... В живота ми от две години насам има едно момиче, с която сме много добри приятели, но с течение на времето аз се влюбих в нея. Преди 6-7 месеца и споделих за това, но тя каза, че не изпитва същото към мен и че ме вижда само като приятел, но след като и споделих това и започнах да демонстрирам любовта си към нея, приятелството ни се задълбочи и започнахме да се виждаме по-често. Запозна ме със семейството си, не веднъж съм им бил на гости, но всеки път, когато отварям темата за нещо по сериозно тя продължава да повтаря, че сме само приятели и че почти няма шанс това да се промени, понеже тя вярвала, че ако има любов между двама, тя пламвала или още в първия момент на запознанството или след като двамата се опознаят по-добре, а при мен и в двата случая това не се е случило, но... Отношението, което демонстрира към мен са противопоказни на думите и, но според нея това е съвсем нормално приятелско отношение въпреки, че не го демонстрира към всичките си приятели, които има. Като пример мога да дам това, че аз съм бил първият мъж, който влиза в техния дом има други неща, но които не мога да споделя тука... Следва моментът, който промени нещата. Скоро, тя замина в чужбина по една студентска програма за един семестър, докато е там, ходи за няколко дни в друга държава при една своя приятелка. Преди няколко дена ми се обади и каза, че иска да сподели нещо лично. Каза ми в прав текст, че докато е била при приятелката си, се е запознала с един чужденец, с когото между нея е пламнала искра и започнали да поддържат връзка чрез интернет и телефон, и взели решение да се обвържат. Колкото и абсурдно да звучи попита ме дали се радвам за това и аз и отговорих, че нейното щастие е най-ценно за мен, но при това положение аз няма как да съм щастлив, казах и че съм шокиран, споделих и че се чувствам тъжен и объркан и не знам как да реагирам. Споменах и че можем да прекратим взаимоотношенията си, но тя каза, че в никакъв случай не иска да загуби приятел като мен и отново ми напомни, че не веднъж ми е казвала, че ме вижда само като приятел, с което трябвало да се примиря и да нямам надежда за нещо повече. В интерес на истината, човек като нея и аз не искам да загубя, но нали знаете онова чувство наречено любов, кой би искал да сподели човека, когото обича с някой друг, кой би издържал на това, човекът когото обича да демонстрира любовта си към някой друг пред него? Но любовта, която изпитвам към нея е толкова силна, че за нищо на света не искам да я загубя. Аз високо ценя нейните човешки качества, отношението и към мен, както и тя, така и аз вярвам, че взаимно можем да си дадем още много неща, споделяме еднакви интереси, хобита и дейност, не я виждам само като един физически обект, колкото и да ме подлудява и привлича с красотата си, но в същото време не съм готов да споделя тази красота с някой друг въпреки, че не е моя, не знам как ще издържа на това, че някой друг без особени усилия ще я има в нощите, за които аз не съм спирал да мечтая. Толкова много съм объркан, нито искам да загубя човек като нея, нито имам силата да издържа на това да я виждам, как споделя любовта си към някой друг, който може би дори няма да я оцени. Знам, че докато приятелството ни продължава, любовта ми към нея ще расте, но докато остава несподелена тази любов се превръща в една болка и самонаказание, която разрушава човекът, който съм, а от друга страна мисълта, че друг човек като нея никога повече няма да срещна, не ми дават покой. Мисля, че вече имам синдромът на сварената жаба...

Коментари

1.   Приятел, навлязъл си много навътре в т. нар. "френд зона" и от там няма излизане, може да си сигурен. Ти си просто удобното кученце, което да се умилква около господарката си, и да маха с опашка, когато тя му нареди.

И стига с тези клишета "не искам да загубя приятел като нея", защото мога да те уверя на 99, 9%, че като замине в чужбина няма и да се сети за теб, особено пък, ако й потръгне с нейното гадже.

Е, ако нещата с него не потръгнат може да те потърси, за да поплаче на твоето рамо, но толкова. Вероятно ще те потърси, и когато се върне в България, ако се почувства самотна, но докато е в чужбина неизбежно ще разредите контактите си, ако не и да ги изгубите изобщо. Там ще е с нова компания, в нова среда, ще изживява нови емоции - надали изобщо ще се сеща за теб, а да не говорим пък ако се окаже, че гаджето й е ревнивец. Който е бил в чужбина много добре знае, че от разстояние много трудно се поддържат приятелства. Не е невъзможно, но настина е изключително трудно.

В общи линии, ако държиш на нея си поддържайте контакти, лошо няма, но по начинът, по който си описал историята, няма какво да се самозалъгваш - нямаш никакъв шанс да те погледне по начин, по който на теб би ти се искало. В твоя случай дори разстоянието, което ще ви дели, ще се окаже в твоя полза, защото невиждани очи наистина се забравят, така че това може да е идеалният шанс за теб да продължиш напред. ;)

2.   Ти потъваш!
Вземи се в ръце. Спешно намери сили да пренасочиш мислите и енергията си в ползотворно хоби, което да те измъкне от самосъжалението и негативните ревностни мисли.
Никак не е лесно, но не си на 18, 20. Този инат да се лепнеш за момиче, което очевидно не е за теб е присъща на 20 г. младежи, тепърва сблъскващи се с несподелената любов.
За теб е късно да си толкова наивен. Само може да ти навреди и да ти загуби така ценното време.
На 30 си и повярвай ми ти трябва сериозна дама, с която да се чувстваш в къщи, да чертаете планове и да гледате напред.

3.   Пич, на 30 си, пък все едно за пръв път си френдзоннат... За жените трябва да има химия, за да искат секс, което наричат "любов". Те са преди всичко биологични същества, изчерпват се с телесните си функции. Не са като нас мъжете, които ни привличат и други неща като характер, ум, приятелство. Една жена като те възприеме за "френд", и до там, мозъкyt и е вече програмиран да те възприема само по тоя начин. Всички сме го минавали това, поне тези от нас които сме правили грешката да възприемаме жените не просто като сексуален обект. Няма как да го схванеш и да ти го кажат, трябва да si го изживееш. За жените, сексът е нещо специално. Нарича се "естествен подбор", те определят с кого ще спят и на кого ще правят деца, така че природата и инстинкта ги управлява яко, така че споко - нищо лично няма в женската "любов", просто биология. Като минеш депресивният период, ще стане по-лесно. Както казват - истината ще те направи свободен...

4.   Напротив, ако се вслушаш в съвета....
Я пак-възхищаваи се на нейното отношение към теб!? Я пак?
Я пак си прочете историята и виж отстрани какво й е отношението!

5.   Да, съветите ни няма да ти помогнат. Само от теб зависи да излезеш от филма, в който си се набутал, че нещата зависят само от твите желания, и да приемеш мъжки нещата - че това ще е само едно хубаво приятелство, и да започнеш да търсиш друго подходящо момиче.

6.   Не ни чувате мъжете какво говорим и това е. Случвали са ми се и двата варианта.

1. Казвам на мъж (не един всъщност), че не го харесвам, че никога няма да стане, че няма шанс. Въпреки всичко, периодично продължават да се пробват и явно таят надежда.

2. Казвам на мъж, че имам чувства към него и искам да съм с него. Не се получиха нещата и след години го питам, какво стана, а той, ами почувствах, че не го искаш. Е бога ми, нали ти го казах директно?

Ако една жена иска да е с някой мъж, тя няма да го реже директно отново и отново. Тя няма да *издържи* да не е с него. Мога да разбера, че нейното поведение към теб те обърква. Но няма как една жена да те иска, да знае, че ти я искаш и да те отблъсква. Кристално ясно е.

Принципно, отрежа ли някой директно, започвам да се държа малко по свободно, защото приемам, че отношенията ни вече са ясни и поведението ми няма да бъде изтълкувано грешно.

Съществува и вариантът, понеже си добър приятел, да култивира отношенията ви в случай, че не намери друг. Да, това е много долно, но има хора, които го правят. Резултатът е налице обаче и винаги е такъв - появява се някой, с който има тръпка, а ти си оставаш вечната резерва. А и да беше влязъл в играта, просто щеше да се стигне до изневяра.

Така че, мили мъже, излезте от филма. Всъщност, важи и за двата пола. Когато някой иска да е с вас, той/тя няма да ви реже, след като директно сте му заявили какво искате. И моля, слушайте ни малко повече, като говорим. Те не че и думите не могат да се тълкуват грешно, ама кажат ли ви искам/не искам да съм с теб, вслушайте се.

7.   https://www.youtube.com/watch?v=CbICMs5Bd9Q

8.   Губиш си времето с тази жена. Досега можеше да се пробваш с 20 други и все някоя от тях щеше да ти върже. Ама предполагам, че има и такива мъже като теб...

9.   Сигурно чужденецът просто има големи банкова сметка и хуй. Не се травмирай толкова, братле.

10.   Чеше си самочувствието с тебе, , смята те за недостоен за нея, но няма нищо против да си наоколо и да ти текат лигите по нея.

11.   Мотя съвет - прекрати каквито и да е отношения с нея. За да се почувстваш свободен за нова връзка. Когато общувате подсъзнателно имаш надежа, а това е пагубно самозалъгване. И тя е голяма егоистка - държи те като кошче за душевни отпадъци и резервна гума. Пикла! Може ли да си толкова наивен на 30? Без секс, без нормална връзка? Стига, режи и излизай с други жени.

12.   Я се стени, какви са тези гейски истории. Щял да я изгубиш и т. н. Ти за нея си вярното кученце на повикване. Никога няма да си нещо повече, ти ще си до нея ще я утешаваш а други ще я задоволяват. Като и разбият сърцето пак при теб, щото си вярното кученце и нищо повече. Остави я! Не си губи времето. Намери си друга, която да отговори на чувствата ти.

13.   пич, супер е, че мацката заминава, така ще имаш шанса да продължиш напред. Тя директно ти е казала, че няма шанс за нищо повече, така че не се надявай. Щом си във френд зоната, няма измъкване.
А защо се вижда с теб, кани те вкъщи и пр.? Ами чеше си егото, ласкае се от вниманието ти, все пак друго си е да има някой, който да се върти около теб и да ти угажда, пък и не искаш нищо в замяна. Да, кофти е, че ти подклажда надеждите, но ти е казала, че няма чувства, така че пред себе си е чиста.
Сори, но се събуди относно човешките й качества. На 30 г. би трябвало да си разбрал доста повече за женската природа. Ще срещнеш друга, колкото и невероятно да ти изглежда и ще се чудиш как си умирал за тази мацка.
Айде успех :-)

14.   Аз съм този, с историите за състудентката, която ме отряза. Съчуствам ти, и при мен беше подобно, понеже с нея имаме много общи неща, ми се стори, че може да се получи нещо, но уви. Сега на мен лично ми е по - лесно да преодолявам разочарованието, като наблягам на разликите ми с нея. Както един ми писа, това, че ме е отрязала би трябвало да е достатъчно, за да ми стане противна. Иначе и тя продължава да се държи добре с мен, но само като с приятел. Затова моето мнение е, че когато някой отреже някого, отрязанията да не се кара официално, с този когото го е отрязал, но същевременно да ограничава контактите си него и да се държи по - резервирано. Приятно изкарване на Нова година!

15.   До 3
Да ти имам и мизоганните тъпотии, които си написал
Това да напишеш, че една жена се изчерпва с телесните си функции, означава че на теб ти харесва така да преекспонираш нещата. Жалък си и поне ако автора изпитва чувства, ти и това не можеш да изпиташ

16.   Номер 3 твърди, че жените са изцяло подвластни на биологията си - уникална проекция, като по учебник. Ще те препоръчам на някой приятел психолог да пише докторантура по твоя случай.
Само дето това дори не са твои мисли, а заучени от някой ютюбър девственик, определящ себе си като самодостатъчен и част от MGTOW- демек "толкова сме отблъскващи за жените, че ще се направим, че не искаме да имаме жени, защото те, така или иначе, не ни искат, но като им кажем, че не ги искаме първи, ще им сринем самочувствието и ще ги върнем там където им е мястото--в краката на мъжете, те и без това са едни животни и харесват само мачовци по 1, 90м, с квадратна челюст и големи мускули".
Прав е обаче, че това момиче няма да ти пусне. Колкото по-бързо го приемеш, толкова по-добре за теб. Ще можеш да продължиш напред и да имаш шанс за друга връзка. Не, че никога повече няма да се сещаш за това момиче- винаги ще ти става тъжно, но с времето ще отслабват неприятните чувства.