Не мога да продължа без него.
Здравейте!
Имах много изтощителнa токсична връзка последните 3 години. Емоционaлно вредна. Реших аз да се разделим преди няколко месеца. До тук добре. Вчера разбрах, че той има нова връзка... И още по-зле, че я е имал докато сме били заедно. Не мога да ви опиша болката която чувствам. Не знам как да продължа живота си, всичко за което се борих, тоест свободата си, защото нямах такава докато бяхме заедно, в момента ми се струва не толкова важна.
Боли ме, искам да се върна, спомените които имаме ме изгарят от вътре, не знам какво да правя. Насред нова година аз седя вкъщи и рева. Ако можете някак да ми помогнете, ще съм ви благодарнa много. Искам да крещя от болка, много ми е тежко.

Коментари

1.   Можеш!
Дай време на времето.
Весела нова година!
Ж

2.   Здравей, много пъти съм минавала през твоите чувства в момента. Аз НЕтоксични отношения не съм имала всъщност. От личен опит мога да ти кажа, че е далеч по-добре в началото, ако искаш наистина да крещиш, да се превиваш от болка, отколкото да се връщаш при човек, който не те цени и ти срива самочувствието. От там се получава тази емоционална зависимост - сринал ти е самочувствието и смяташ, че не можеш без него. Втълпил ти е едва и не, че друг няма да те хареса и т.н. Ако устоиш с времето, повярвай ми, олеква. Дори да не спреш да обичаш този човек, все пак осъзнаваш, че е по-добре да не си с него. Намирай някакви неща да те разсейват - приятели, ново хоби, каквото и да е. Само не се връщай при емоционални потисници.

3.   Можеш!
Болката ти идва от егоизъм, само болката ще те излекува от него. Радвай се.

4.   И аз бях така първите 3-4 месеца, но от там насетне малко по-малко болката и тъгата отшумяват и при теб е така, просто в началото наистина сърцето кърви, но минава...

5.   " Реших аз да се разделим преди няколко месеца ".. защо да се разделите, да бяхте си дали време, а не раздяла.. но приятеля ти ако е имал друга докато е бил с теб, не тъжи за него, а си гледай живота, считай го за изневяра.

6.   Докато казваш "не мога" - няма да можеш. Кажи "мога" и ще можеш.

7.   Правилно си решила да се разделиш, щом връзката е токсична за теб. Сега трябва да си извадиш поуките, да ги помниш, и да продължиш напред. Преходът между годините е условен - просто дни за почивка и разнообразие. Еуфорията може да се предизвика във всеки ден от живота, не само през установените празници.

8.   След като е имал паралелна връзка още докато сте били заедно, значи едва ли е имал чувства към теб. Не можеш да накараш един човек насила да те харесва и да те обича. По тази логика няма никакъв смисъл да скърбиш по приключилата връзка, тя така или иначе не е имала бъдеще. Дори да не беше сложила ти края, в един момент той щеше да го направи - в случая си постъпила съвсем правилно без дори да си знаела, че ти изневерява и излизаш "чиста" така да се каже от тази връзка. Все още не е минало достатъчно време, нормално е да те измъчват спомени, това няма как да се промени с едно щракване с пръсти, изисква време. Но приеми случилото се като правилното развитие на нещата, колкото и да е неприятно и болезнено. Просто го приеми, това е. Опитай да мислиш, че така е трябвало да стане, че е съдба и че е за добро.

9.   Изчакай половин година и после ще си викаш ужас аз с този ли съм била. Тъй бях с бившия ми голяма любов ама само от моя страна той поиска да се разделим Що рев беше а пича бил с мене само за кефа, ама и сега си се чудя на акъла как съм се вързала на тоя

10.   Това голяма част от нас сме го преживели. Ревеш, блъскаш ходиш като болен и нищо няма значение и знаеш ли... После всичко отминава. Струва ти се вечно. Но има край. Време, време и пак време. Наранено е егото ти, да не мисля, че тази ще е по-щастлива с него. Осъзнах се. Успешна Нова Година!

11.   Нова година, нов късмет, нов мъж.

13.   Ще плачеш и страдаш, нормално е щом си обичала. Аз самата съм в подобна ситуация. Много е важно да не се подведеш от хубавите спомени и да забравиш лошите. Съберете ли се отново всичко ще се повтори. Казвам ти го като човек минал на

14.   Номер 1 е много права, с времето всичко ще отмине. Аз преживях същото нещо преди 3 години и то след 10г. връзка. На края разбрах, че последните няколко месеца не съм бил само аз. След което се разделихме и повярвай ми от начало се чувствах сигурно по-зле и от теб. За 2-3 месеца отслабнах с 20 кг, то си ми бяха излишни де :) Но после всичко отшумя и си почнах нов живот. Ако намериш някой по-скоро ще ти бъде по-лесно от колкото сама да го преживяваш. Успех и не се отчайвай и депресирай. Живота ги прави тези номерца и много сме минали през това.

15.   Миличка, отървала си се от човек, който не те заслужава! Та той не те е оценил, и е бил паралелно и с друга по същото време! Защо ще се връщаш при такъв тип? ! Защо ще се връщаш при човек, който не е оценил теб самата? Защо ще си го причиняваш? Ако погледнеш отстрани вашата връзка, дали би я харесала и пожелала на някого? Ти знаеш през какво си преминала, и какви проблеми сте имали, но би ли се върнала в този ад?
Знам какво е спомените да те мъчат, и да се чудиш какво би могло да е. Но жестоката истина е, че щом връзката ви не ти е харесвала, е имало защо. Има хора, които могат да си преодолеят проблемите и да са заедно, и има такива, които просто се мъчат и нараняват. Съдба ли, не знам. Просто някои хора не са един за друг, или не могат да съумеят да съградят нещо, дали поради нежелание и гордост. Всеки човек, дори и кофти, те учи на нещо, и дори те прави по-силен.
Минава се време да забравиш, но не се отчайвай! Излизай с приятелки, облечи се хубаво, направи си прическа. Просто промени нещо във визията си, купи си някоя дреха. Поглези се, отиди примерно на кино, или има доста ваучери за масажи и разкрасителни процедури. Прави всичко това, за което преди си нямала време, или той не е одобрявал. Сигурно имаш хоби, отдай му се. Слушай музика, изгледай няколко комедии, прочети хубава книга. Запиши се на някакъв курс, примерно по танци, и там ще срещнеш доста нови хора. Просто прави всичко онова, което те радва. Остави кофти гаджето, там където му е мястото- в миналото. Ще попаднеш на мъж, който няма да те кара да се чувстваш така, и с него просто ще се получават нещата. Заслужаваш най-доброто, и това не е бившия ти!

16.   Весели празници му пожелавам на тоя авторке, и да е жив и здрав!

17.   От предателството винаги боли. Усещам, че повече те боли не от раздялата, а от това, че си разбрала, че е имало друга. Едва ли има човек на който да не се е случвало. Но знай. винаги има по-лошо от това, което се случва на теб. Знаеш ли какво е да разбереш за изневяра когато вече сте семейство, имате и деца. Когато аз разбрах, имах син на 11години и бебе на няколко месеца. Ужасно е да се бориш с болката, и в същото време да мислиш първо за децата си. Тука много се раздават съвети, че децата си порастват, че родителите им винаги ще са им родители и еди си какво. Не мисля така-децата винаги страдат от раздялата на родителите си. И че човек винаги преглъща много неща в тяхно име. Виждаш ли, че има и много по-лошо. Моят съвет е-не се затваряй в себе си, споделяй с приятелки-поолеква... създай си нови контакти, забавлявай се. Ще видиш, че както са ти писали по-горе, че след време ще се чудиш как си била с този човек....

18.   Благодаря Ви за съветите, наистина ми поолекна малко... Все още ми е кофти, но вече поне мога да дишам малко по спокойно.. Благодаря

19.   Здравей! Аз като теб все още се възстановявам от токсична за мен връзка, която приключи преди повече от 5 месеца, но все още не съм го преживяла. Някои дни се чувствам по-добре, в други спомените ме връхлитат с пълна сила и се чувствам смазана... Бившия ми приятел също като твоя има нова връзка, което тотално ме съкруши. Аз се чувствам така, все едно вчера сме се разделили и не мога дори за секунда да си помисля за друг мъж. Боли.... Много боли!!! Дано вече си срещнала някой, който да е запълнил празнотата в сърцето ти. Аз все още го търся, но съм безнадежна романтичка и вярвам, че принца е някъде там и ме търси :))

20.   И от мен здравей, и аз се боря с чувства към жена която ме отхвърли, вече почти 1 година, все още имам чувства и ми е много тежко, надявам се да мине, защото това е ужасно. И аз като номер 19 един тъп романтик който само си пати от това да си показва чувствата!