Момичето, което харесвам си намери гадже
Здравейте! За първи път споделям история в този сайт и се надявам някой да ми помогне, защото в момента наистина ми е много трудно и не знам какво да направя. На 15 години съм, от Варна и наистина имам силни чувства към момичето, което ми е съседка. С нея започнахме да поддържаме отношения от лятото, защото просто излизахме в една компания, но тогава не съм имал никакви подобни претенции, а я чувствах просто като приятелка. След края на лятото обаче най-добрата и приятелка замина за Германия и ние започнахме да ставаме по-близки. В такъв смисъл, че просто говорихме ако не всяка вечер поне през вечер по няколко часа по мисинджър. Буквално започнахме да си споделяме всичко и аз доста бързо започнах да имам чувства към нея. В началото обаче си бях раздвоен, защото още имах чувства към бившото ми гадже, което ми е и най-добра приятелка, но тя заминаваше за Англия така че нямаше какво да направя. Да се върнем обаче на главното момиче в историята, естествено нямаше как да и кажа веднага, но малко след като бях сигурен в чувствата си, тя ми сподели, че харесвала момче от нейния клас, с което също са добри приятели. Това ме притесни, не само защото тя харесва някой друг ами и за това, че щом ми споделя такова нещо значи вероятно съм навлязъл в така наречената friend зона, а от опит знам, че от там МНОГО трудна се излиза. Всъщност тя ми беше разказвала доста за него преди, така де познават се от доста време. Тогава тя беше наистина тъжна, защото била 1000% сигурна, че той не изпитва същото и за това нямало смисъл да му казва. Аз естествено нямаше как да реагирам по друг начин освен да подходя приятелски и да и дам някой адекватен съвет, колкото и да заставам срещу себе си по този начин. Известно време нещата си бяха по този начин, но тя просто вече ме имаше за ндп и вече реших, че по някакъв начин трябва да и покажа какви намерения имам, без да и го казвам директно (естествено, знаейки че ще се стигне и до това). На една игра на предизвикателства тя беше останала сама срещу най-добрия ми приятел (той не знаеше, че я харесвам) и за да я откаже я предизвика няколко пъти да го целуне и тя го правеше не за друго ами за да спечели играта (100 % беше сигурно, че не го харесва). Най-следващият ден се уговорихме с един приятел той да ме предизвика да я целуна, НО тя каза, че с мен би и било неудобно, защото съм и бил най-добрият приятел, което естествено не ми се хареса и веднага ми пролича, че съм сърдит, мина малко време и се прибрах. Вечерта, тя ми се обади и ме пита дали съм бил сърдит за това с целувката и аз и казах, че ми е малко странно, че целува най-добрия ми приятел, а не целува мен при положение, че сме вече доста близки. Рожденият и ден беше малко след Коледа. Там бяхме аз и най-добрият ми приятел (който вече знаеше). Чрез картичката, която написах трябваше да си проличат чувствата ми, въпреки че не бях написал нищо директно. Не си мислете, че съм се мъчил да я накарам да разбере с намеци, защото съм страхлив и не мога да и го кажа директно, а просто защото преди да и го кажа, исках тя да има идея за чувствата ми. За Нова година бях извън града при роднини и докато ме нямаше разбрах, че няколко човека са се шегували по мой адрес, че я харесвам и тя просто питала моят ндп, дали е вярно и той и отговорил, че трябва да пита мене. Прибрах се и бях сигурен, че тя вече знае, че я харесвам и се подготвих да и казвам, обаче тя не можеше да излезе, а на следващия ден бяхме на даскало и се отложи за почивните дни. Петък (ден преди деня, в който щях да и призная) тя ми се похвалва как казала на момчето от нейния клас, което ''УЖ'' беше 100% сигурно, че ще каже НЕ, че го харесва. Това ме наведе на мисълта, че тя наистина още не знае за чувствата ми. Оставаше ми само да се надявам той да откаже. По-късно получавам съобщение - ''ТОЙ КАЗА ДАААА! ТАНЦУВАМ ОТ КЕЕЕЕЕЕЕФ!
Можете да се досетите, че на момента бих юмрук на стената, мислейки си КАК МОЖЕ ДА МИ СЕ СЛУЧВА. Тя ми се обади, говорихме 10 минути, в които говорих АДСКИ умрялото, тя през цялото време ме питаше какъв е проблемът и накрая просто и казах, че не ми се говори и това беше. Това стана вчера. Наистина ми е СУПЕР гадно за това. Като цяло въпросът ми е какво да правя: дали въпреки това, че тя е супер щастлива да застана пред нея като мъж и да и призная чувствата си, рискувайки да загубя тази близост между нас или да дам време, да изчакам може би да скъсат и тогава да и казвам, каквото и да е? Ако реша да и казвам, честно казано не се интересувам толкова от откъс, мога да приема мъжки това ако тя наистина е по-щастлива с него, аз знам, че когато цениш един човек, ти трябва да го оставиш да бъде щастлив.

Коментари

1.   Много тегава ситуация и да, прав си, че се излиза от friend зоната трудно... Но не е невъзможно, понякога се случва в по-късен етап да погледнеш на даден човек по друг начин. Аз смятам, че е по-добре да изчакаш, защото сега твърде много рискуваш. Сега може да я загубиш като приятел, а и тя е с друго момче. По-натам като скъсат според мен е време вече и да й показваш, че я имаш като повече от приятелка. Излъчвай повече сила, не физически, а духом, всяко момиче обича това. Търси повече физическа близост, прегръдка например, неволно докосване и виж как ще реагира, за да знаеш как да продължиш. Трябва да си повече мъжкар, ако трябва смени гардероба, взимай си хубав парфюм, тренирай. Не й бъди лакей.

2.   Ай стига ве!!
И това го пише МОМЧЕ? ! Т'ва поколение сте ТОТАЛНИ ЖЕНЧОВЦИ!!

3.   Да кофти е френдзоната, започни да я игнорираш. Започни да игнорираш всички които ти губят времето и ти използват присъствието от което ти не ставаш по-добър - момичета, най-добри приятели и т. н.. Мисли само за себе си. Използвай си времето да ставаш по-добър във всичко. Всички после сами ще дойдат.

4.   Дистанцирай се за момента от нея. Не чак да губите връзка съвсем, но определено недей да й обръщаш толкова внимание.
След време ако се раздели с това момче и ти все още изпитваш нещо към нея - тогава "атакувай" пак.
Ако ти отмине - честито, тогава пък може да имате приятелство. :)

5.   А ти какво очакваше, тя да влезе в манастир докато се натуткаш ли? Да ти е за урок занапред, че нещата се правят с правене, а не с назландисване.

6.   Аз усетя ли че нещата отиват към т.н. "френд зона" или че няма да има никакво развитие -дори и само сексуално, веднага тегля чертата и се прехвърлям на друг обект на моите желания, защото не мога да отделям от скъпоценното си време за някакви си лиготии. Вярно че не можеш да казваш на един човек кого да харесва той и кого не, но все пак трябва да имаш малко самоуважение, за да не се принизяваш да влизаш във френд зоната.

7.   Номер 2 нещо го отдава на подигравка към автора- това не се толерира и как го реши че автора е женчо- който го е написал да си върне думите назад.