Приятелят ми иска да замине
Здравейте. Накратко, момиче на 19 съм от малък град. Имам приятел от година и няколко месеца. На 20 години е, ако има значение. Обичам го, смятам че и той ме обича, много пъти ми е показвал, че държи на мен. Проблема е, че иска да замине да работи в Англия скоро. Казах му, че съм против да замине, но той е на мнение, че ще е по-добре да работи там. Иска му се да заминем заедно, но аз все още съм ученичка и учебната година е до юни. Пропуснах да спомена, че работя след училище. Та има възможност приятеля ми да замине до края на месец януари. Казва ми, че след като завърша ще отида при него, но ме притеснява това, че до тогава има най-малко 5 месеца и през това време ще се отдалечим един от друг. Казва ми, че ще му е трудно да е далеч от мен и, че няма и да си помисли за друга докато е там, но се налагало да замине поне за няколко месеца. До сега не сме се разделяли за повече от 3 дни на разстояние. Винаги сме били много сплотени, имаме страхотна връзка. Караме се понякога, но след 2 часа вече сме се сдобрили. Обмисляме и след като завърша да заживеем заедно, но ме притеснява това негово заминаване. Според вас има ли вероятност това разстояние макар и за месеци да се отрази зле на връзката ни и чувствата ни да се променят?

Коментари

1.   От какво се страхуваш? Насила нямаш право да го задържаш. Тъкмо ще си проверите връзката, нека заминава.

2.   Аз имам приятелка, която от 3 години и нещо поддържа връзка от разстояние с приятеля й от Италия, той е българин де, но се прибира все по-рядко и по-рядко. Идва си за празници почти всеки път, за 10 дни, преди идваше по цяло лято, вече идва пак само за 10 дни. Тоест в годината се виждат много малко пъти, тя го търпи това нещо, при положение че той не прави особено планове за двамата, а твърди, че я обича. По-скоро я има за собственост, това се случи с течение на времето, преди не беше така, но явно хората се променят. Има и друго нещо - ти какво реално искаш да правиш със своето бъдеще? С какво искаш да се занимаваш, искаш ли да учиш някъде, какви са ти целите? Ако имаш цели тук, не мисля, че трябва да ги рискуваш заради любовта. Миналата година едно момиче завърши, замина за Англия с приятеля й и се скараха и разделиха. Бяха 2-3 години заедно преди това. Моята приятелка затова не иска да замине в Италия, защото тя учи тук, семейството й е тук, както и приятелите. А нейния приятел не иска да учи, там изкарва пари с тежък труд и без особено развитие. Сменя периодично работата само. Така че, помисли си. Не може ли приятеля ти да замине временно за Англия да работи? Или пък ти самата, ако имаш ясен план какво ще правиш и можеш в Англия, така е по-приемливо. Не се води по чувства и такива, защото може да скъсате и ако самата ти не си се стремяла към развитие и си си изгубила годините, става страшно.

3.   Е реално ако е сериозен и иска да е с теб там, защо просто не изчака няколко месеца? Вярно, сега след Брекзит ще е малко по-кофти, ама Англия няма да избяга...

4.   От авторката към номер 2: Той иска след края на учебната година да замина при него и да работим заедно, след което да се върнем в България есента примерно. Знае какво искам да правя след като завърша и каза, че ще се съобрази с моите планове. Но на мен просто не ми се иска да замине сега, а да почака поне още някой месец.