Дали?
Добър вечер на всички! Може би това е поредната банална история но ми трябва помощ и мнения! Искам да споделя нещо. Почти винаги са ме наранявали и винаги съм била на опашката на измамените... Аз ли съм наивна и не го осъзнавам.. Не знам.. Привързвам се бързо и имам големи надежди, явно. Та, един мъж наскоро ми писа, запознахме се, дотук добре.. И изведнъж уж много го интересуваше и някак не ми пише, не вижда съобщенията ми.. или само ги вижда и не ми отговаря. Иначе е супер човек.. Мил и доста си допадаме.. но.. дали иска да сме само приятели или к той ме е въртял както и другите? Аз ли трябва да спра да ми пука или да се надявам? .. Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Спри да си пукаш.
Това с принца на белия кон е приказка. Много се изпонаучиха да показват това което ти искаш. Единствената цел е да те "изброят". Търси скромен човек. Колкото и неугледен да изглежда на вид. Всичко друго е домогване до съдържанието на сутиена и гащите ти.

2.   Съветът ми може да се окаже по-различен от това, което очакваш. Нарочно е, но не е с цел да те засегна по някакъв начин. Единствената причина да се концентрирам върху твоите действия е, че не познавам другите участници в историята и няма как да пиша или говоря с тях.
Допускаш една малка грешка, която никак не е необичайна и не си единствената с този проблем. Влагаш прекалено много, преди да се е случило нещо значимо. Още сте на етап писане, а ти вече започваш да имаш очаквания, после се разочароваш от липсата на внимание и някак си слагаш всеки, който е прекъснал отношенията ви една и съща графа. Не всички са използвачи, не всички са започнали да ти пишат с идеята да имат връзка с теб и не всички са спрели да ти пишат съзнателно. Била си наранявана, сега си обременена от предишния си опит, но е хубаво да простиш и да забравиш. За да не пречиш на собственото си щастие и развитие, не за друго. Ако ти си концентрирана само върху съобщенията, а мъжът в същото време слуша музика, гледа клипове или чака вечерята си, нормално е да ти отговаря по-бавно и на моменти да спира да ти пише. Не е задължително целенасочено да те игнорира, възможно е да го прави, защото вниманието му не е на 100% към чата ви. Съветът ми е, когато имаш интерес към някого, да не се вглъбяваш само в него, а да имаш и странични занимания, интереси, размисли. Така няма да ти прави голямо впечатление, ако нещо не се получи. Естествено, че ще му отговаряш и ще го търсиш, но ако той спре да го прави, по-добре излез за кафе или започни да четеш нещо, да гледаш нещо. Стреми се отношенията ти с хората, които харесваш, да са на живо, очи в очи. Невербалната комуникация е важна, тя ще ти подскаже повече от всяка емотиконка в чата. Когато си пишеш с някого, ти не можеш да си сигурна какво прави той, колко са му важни съобщенията ти, чака ли отговор или се занимава с нещо странично. Ако сте на една маса в кафене, предполага се, че ще усетиш, ако той не влага същият интерес към личността ти или отношенията ви като цяло. Ще се подлъгваш много по-рядко, а самите ти отношения с въпростия ще бъдат максимално ясни за теб. Писането не е за всеки, разговорите по телефона също. Опитвай се да държиш сърцето си здраво, преди да се убедиш, че можеш да го пуснеш със спокойствието, че няма да бъде наранено.