Женомразките теми
Защо се навъдиха толкова женомразки теми?
Как мислите?
Нали мъжете искаха жените също да работят, да внасят половината семеен бюджет, да са способни сами да се издържат (защото средностатистическия български мъж не може да си позволи сам да издържа семейство), а сега когато това нагледно се случва се съдират да храчат по жените.
Нормално е с финансовата независимост да дойдат и по-големи изисквания към мъжете, защото те вече не са спасителен пояс на закъсалата девойка в беда, тя сама се спасява.
И когато не е финансово зависима жената търси други качества в мъжа - добро отношение, приятна компания, физическа привлекателност, психическа стабилност, хубав секс, партньорство.
На какво се дължи според вас цялото това словесно насилие, обиди, женомразки теми, принизяване на жените във сайта?
Колко отхвърлян трябва да си, за да развиеш такава омраза към жените?
Мъжете ли станаха по-нестабилни психически?
Днешната култура ли насърчава тази война между половете?
Ще се радвам да чуя вашето мнение.

Коментари

51-100 от 105

58.   Тази тема бръкна в джигера на мъжете-комплексари. И плюенето започна...

59.   Интересно, ако аз бях използвал епитета "ахмак", дали коментарът ми щеше да бъде одобрен? Но да не задълбаваме в пристрастията на модераторите.

Номер 54, не всеки може да си позволи лукса на "честния" развод. Единият партньор е получил, каквото иска и повече не отделя миг внимание на другия, ни за секс, ни за да си разменят две думи. И какво предлагаш? Жертвата или да търпи, или да остави децата с един родител. За щастие, и за да скърцаш безпомощно със зъби, има и трети избор.
Да не говорим, колко "честен" е развода в България. Мъжът си тръгва, след десет години брак той има кариера, сега е и свободен, кой е като него?! А жената, с какво да се похвали, какво има след развода? Солиден опит в бърсане на насрани задници, шетане, готвене и носене на студена бира до царя на дивана и преждевременно състаряване. Много честно, няма що!
Ама такива силни-вилни ахмаци, като теб, хич не смеят да се разведат честно в Калифорния. Познай защо?

Дядо Торбалан (2)

60.   Ей ви го 1:1 ;)

https://www.youtube.com/watch?v=P0-fCn2ptvc

;)

61.   Жена ли е - проблем е.Това е. Не ме интересува хубава, грозна с пари без пари, все нещо ще намери да ти скъса нервите и здравето а в замяна ще иска времето и вниманието ти. Камо ли българка - всичко става по три.

Гледайте си кефа и живота навън от чуждите проблеми.

/mgtow - take the red pill

62.   59, аз не те наричам "ахмак", а просто констатирам факта, че си. Знаем те и от други теми. Ако някой не е съгласен с теб, го наричаш талибан, ама сега го играеш обидена жертва, модераторите ти пристрастни и не знам какво. Айде няма нужда от лицемерие. Като ти публикуваха глупостите и обидите, защо не рева? Тогава модовете ти оттърваха, нали? Като не ти оттърват на тебе и пристрастни. Ами ахмак си си, нищо лично. Лицемерен при това. И между другото ми слагаш думи в устата. Никъде не съм казал, че нямам смелост да се разведа.

63.   Колко жени постигнали връх в кариерата си (като топ адвокати, изпълнителни директори, топ мениджъри и т.н. ) имат за мъж - бояджия, строител, заварчик, шлосер и т.н.1.
Жокер - около 0.01%, че даже е много.
А защо?
Защото жената винаги търси мъж с по-голяма стойност от нейната. Това е било, така е сега и така ще бъде.

64.   Номер 59, аз също констатирам, че си ахмак. Само че, моята констатация не мина одобрение и се наложи да я пусна втори път. За това е и цифрата 2 до псевдонима ми. За твоя изненада, "глупостите" ми най-често не ги публикуват от раз. Но аз се научих, както в този случай, копирам ги и ги пускам отново. И така, докато случа на безпристрастен модератор. Та, аз не "рева", защото някакъв незначителен анонимник ме е нарекъл ахмак, а защото, а защото не мога да му отговоря подобаващо.
И, да, твърдя, че в Калифорния не би ти стискало да се разведеш.

Дядо Торбалан

65.   <63> Правилно !

С уточнението, че стойността на повечето жени (около 99%) с годините пада докато стойността на мъжа .... ;))

Ако не ми вярваш виж колко милионери са женени за млади жени докато обратното ... май само Алла Пугачова се сещам, ама тя си е стойностна отлкъдето и да я гледаш докто вие дето драскате тук .... абе сеш' се ;))

66.   63, то и мъжете изпълнителни директори не се женят за чистачки и продавачки

67.   Изчетох всички коментари и жалкото е, че никъде не видях думата Любов.
м 33

68.   ДТ, констатирай си, ама не е вярно. Не си го научил от мен, моите коментари ги публикуват от раз. А и да не ги - няма да се унижавам да търся модско одобрение. На теб ти се накърнява болното его, че някой ти казал нещо, пък не можеш да му отговориш.

По темата - не става въпрос дали в Калифорния ще ми стиска да се разведа. Много добре разбираш, че говоря за манталитет. Да, съгласявам се с теб, че понякога наистина развода пак не е решение, но при някои случаи има решение различно от изневяра, просто на хората им е по-лесно да лъжат и мамят, без да се налага да имат топки.

69.   Тука сте се събрали комплексари и от двата пола, да се надпреварвате кой е по-малко зле.
Едните бедни и страхливи, не им връзват жените.
Другите грозни и невзрачни, не ги искат стабилните мъже.
И се почва рев - едните, че постоянно ги режат, а другите, че ги свалят само ганьовци.
Тва е истината и се побира в няколко изречения, а вие сте изписали две страници, абе съжалете ги малко тия модератори, хората не са длъжни да ви четат душевната помия.

70.   (67) Нормално - виж заглавието ;)

71.   Ох, на мъжа с годините се увеличавала стойността, ох ще ме уморите...ако има кинти, има стойност, без значение млад/стар. Иначе зеро, минус едно. Същото е и с жените. Винаги ще има хора, които купуват и продават "чувства" срещу пари. Но темата беше друга, нали. Женомразците, ако продължават да са такива, виждам един изход - да минат на левия бряг, хаха.

72.   63, ама че странно заключение!

А какво ще кажеш, че от твоята статичстика може да се направи друго (МНОГО по-реалистично) такова, именно: жените си търсят някой на СЪЩОТО ниво като тях!

73.   65, защо приказвате дивотии не мога да разбера!
Падала "цената" на жената с възрастта! Глупости! Биологично след определена възраст не може да забременява, но това съвсем не означава, че не може да прави секс или не е поддържана.
Със съвременната естетична хирургия и поддържащи процедури една 55 годишна жена може да изглежда като 30 годишна! Стига да има пари да си ги позволи!
А за милионерите, не се притеснявай, те могат да си намерят и любовници, и жиголо и по-млади "съпрузи"-стига да искат!
А и като изключим милионерите или хората с възможности, коя млада мацка ще се забие с дъртак. Ясно защо е с него и това не е визията му! Така че, "цената" на мъжете за връзки с млади мацки, също пада с възрастта! Разликата е, че ако имат пари те са по склонни да си "купуват"определен тип млади жени, за да си галят егото, не за друго. И те са наясно, че парите задържат жените при тях, а не личността им. Лично за мен това мислене е комплексарско и жалко.
Не си мислете, че жените нямат очи и не оценят естетиката на стегнатото и хубаво мъжко младо тяло! Не всяка иска да си ляга с дядо, дори и с пари!

74.   73 "Със съвременната естетична хирургия и поддържащи процедури една 55 годишна жена може да изглежда като 30 годишна! Стига да има пари да си ги позволи! "

Според моите наблюдения при "тунинговани" с естетична хирургия мадами е обратното - 30 годишни изглеждат по-зле от 55 годишни. Справка Никита от последния Биг брадър. ;)

75.   Истината за българските мъже е много грозна - хем искат да е слаба и красива ( а откога слаба е равносилно на красива, не знам), да ражда, да им готви, чисти, да ходи на работа, да го изържа, да му прави свирки, да дава отзад... извинявам се за изразите. Също така, ако ги питате, българките сме " курви", " златотърсачки" " кифли". Къде са тия златотърсачки, незнам, защото не мога да ги видя. Не че в чужбина няма такива мъже, но аз съм общувала с източноевропейци, и повярвайте, нито руснаците, нито турците, нито гърците са такива, така че въпросът за балканския манталитет е спорен. Руският мъж винаги ти прави път, дава ти място в автобуса, купува ти цветя, не като българина, дето те нагрубява, не ще да си плати сметката, камо ли цвете да ти купи. Българинът е комплекар, кифла, батка или неграмотник. Българите са едни страхливци, едни мижитурки, толкова страхлив народ не познавам. Погледнете само историята ни - през деня пушка и се прави на герой, вечерта се връща при жена си, при ракията и салатата, а ако има опастност, дим да го няма, зарязва жената или се крие зад гърба й. Затова има толкова женомразство в този сайт, и въобще. Защото са нищожества. Не всички, но повечето. Като гледам приятелките ми с какви са, жална им майка, направо ги съжалявам. Аз съм омъжена за чужденец, и повярвайте, друго е. Хайде, сега чакам да ме залеете с лайна.

76.   74, аз не отричам, че се злоупотребява с пластичните операции и хубави жени стават на маймуни.Това си е до акъла и естетическите виждания на съответната жена.
Ама и ти не може да отречеш, че с добре направени пластични операции или съвременни методи за поддържане на красотата много жени на средна и зряла възраст изглеждат много младолики и не можеш в никакъв случай да им дадеш реалните години!
Пращам ти един линк на случайна статия , която намерих.Преобладаващо жените в тази статия са около 80 годишни!Не, че нещо, ама и през акъла не би ти минало да ги наречеш "грозни", или " с паднала цена", въпреки, че не изглеждат като на 20:)И някои от тях са ПРОТИВ естетичните корекции:)
Така, че пак ми говори, как "цената" на жените "падала" с възрастта!Въпрос на ген е, на поддръжка и на добре живян смислен и в хармония живот!

https://www.zajenata.bg/възрастта-е-само-число!-десетте-най-красиви-жени-на-възраст-над-65-години-на-които-се-възхищава-целия-свят.

79.   67 - Любовта загина, на Запад през 70те, а при нас, в края на 80те и началото на 90те :)

80.   Мдааа. Като чета последните коментари и аргументи няма да минем с два три пирона. Цялото дюшеме е за подмяна ;))

81.   Винаги ще има проститутки, но не винаги ще има BMW-та и апартаменти за раздаване. Рано или късно до такава степен ще приповдигнат самочувствието си, че ще се оглеждат за ферари, яхти и имения. Батериите станаха по издръжливи, така, че борете се за силиконовата индустрия. Можем без два пръста месо и отношението за парцали. Самозабравяте се!

82.   75, това е въпрос на възпитание и усет как да се държиш с една дама. Така, че... не всички българи са такива. Във всяка държава има поне по един такъв комплексиран човек.

83.   <82> Браво!
Много добре и го каза на 75, а именно, че за да се държи един мъж като кавалер пред него трябва да стои дама, а не креслива, вечно недоволна примадона ;))

84.   Момчета, от последните ви коментари, наистина не разбирам какво искате. Хубаво е обаче вие да сте наясно със себе си. С това какво искате, какво предлагате в замяна и да поставите открито картите на масата.
На вас все другите са ви виновни:феминизма, силиконовата индустрия, наричате жените "проститутки", "златотърсачки", "курви" и т. н, но, всъщност търсите и секс преди брака, и жени които работят, за да вкарват нещо в семейния бюджет, а какво предлагате насреща?
Не помагате в домакинството и отглеждането на децата, защото това е "женска" работа, обаче изисквате жена ви също да работи и на заплата, защото сами не може да поемете всички разходи. А дори и да можете не оценявате това, което тя прави за дома и семейството, затова сами я принуждавате да работи на заплата някъде, за да има и тя лични пари и да може да има думата по финансовите въпроси на семейството.
Искате добре поддържана жена, ама ако след определена възраст прибегне до ботокс и повдигане на бюста(без силикон, просто премахване на излишната кожа и "прибирането" му) я наричате "курва" и прекалено суетна. В същото време обаче харчите парите от семейния бюджет за любовници, защото жена ви не се "поддържа" и е преждевременно състарена от бременност, раждане, кърмене... Ама и не искате да се "подмлади". По лесно ви е в къщи да си имате "прислужница", наречена "съпруга" и да си галите егото с млади любовници!
И като това не става точно както вие го желаете, обвинявате всички, ама не желаете да си промените отношението към жените.
Накрая да уточня, че описвам част от мъжете, не всички Слава Богу, но всъщност една голяма част от българските мъже, за съжаление.

86.   83, точно това имам предвид. Именно затова съм написала "дама" и мисля, че думата е достатъчно ясна, за да се разбере значението й. Кой каквото разбрал - разбрал. :)

Обаче до 84... дали има смисъл да обясня някои неща или не? Не съм съгласна много с този коментар, защото мисля, че като попаднеш на правилният човек няма да е така, както описваш.

87.   86, аз описвам определен тип мъже. Естествено, че почти всяка жена такива мъже ги смята за неподходящи. Не казвам, че и всички са такива.
Манталитетът на много българи обаче за съжаление е такъв.Според мен една от причините е, че тук реален феминизъм е нямало.Жените са товарени с ангажименти и работа по семейството и на полето, по фабрики и заводи , работили са наравно с мъжете, но не са се възползвали от правата си(не им е била дадена реална възможност, освен написаното на хартия.Даже са ми разказвали как по времето на социализма жени, които са се развели са били местени на друго работно място "за да не развалят морала",И това се случва в голям град, представи си какво е било по малките населени места). Успоредно с това са се ангажирали изцяло с отглеждането на децата и поддържането на домакинство.
И сега, когато жените почнаха да претендират и за правата си, а не само за задължения, мъжът се оказа неподготвен.
Още по неподготвен става от факта, че много от младите вече искат да са отделно, а не "при мама и тате" до пенсия.Ама, като е отделно , няма я "мама" да изпере, сготви и почисти.
И като се прибави и факта , че вече жените на по 40-50-60 години изглеждат достатъчно добре, образовани са , имат си кариера и ако искаш да ги задържиш, трябва да положиш старание....вече мъжът, който до скоро е свикнал само заповеди да раздава, се изправя пред една друга реалност.И трябва бързо да се адаптира.

88.   69 съм.
75, в голяма грешка си, дори в тази извънземна Западна Европа пред която сте паднали на колене (всички други имигранти си държат на своето, само българина и българката целуват краката на чужденците), та в тая Западна Европа в момента има страшно разделение на мъже и жени, сред тези велики Западни "мъжкари", на които им целувате краката, е пълно със същите мишки и комплексари като тези от spodeli.net, обвиняват за всичко феминизма, световната конспирация и какви ли не глупости, дори имигрантите са им виновни и обвиняват жените си, че видиш ли, предпочитали негри пред тях, е от това по-големи комплекси може ли да има, представи си българин да каже, че българките предпочитат цигани и да мрънка жално като детенце. Отвори някой порно сайт и ще видиш армия от Западни бели мъже които мастурбират на порно с чернокожи и бели жени, и пишат в коментарите "аууу, ние не можем да се сравним с тия". Ти да си виждала българин да мастурбира на циганско порно и да говори такива работи? Това е реалността, така че не ми ги хвали твоите западни джендъри. Между другото в цяла Западна Европа са разрешени хомосексуалните бракове и всеки ден някой велик Западен мъжкар се омъжва за друг велик Западен мъжкар. И ти си тръгнала с тях да ни плашиш, слез на земята момиче.

89.   Много мъже не обиждат и майките си, а жените, които докарват сълзи в очите на майките на "женомразците" не с какво да е, а с обричането да гледат синовете си - съвсем нормални продуктивни мъже, да бъдат без потомство. Деведесет процента от жените в БГ между 20- 40 г. Възраст са глупави, нагли, негодни майки и живеещи с промити мозъци. Избиращи чукундури и изнежени мухъли за бащи на децата им, пренебрегващи истинските мъже. Вие се подигравате с усилията на велики наши светила и герои тая държава да съществува днес. Колко от вас признават днес мъж като Христо Ботев за мъж? Или Васил Левски дето е бил готов сам да тича срещу куршумите? Как гледате днес на мъже с подобни нрави? Гледате страхливо и бихте ги нарекли агресивни или пък класиката "инстинктът ти да се правиш на мъж не ми допада" което е брутално. Днес ходите с разни офисни плъхове и насраняци с нежна кожа. Нямате уважение към себе си, а искате истинските мъже да ви уважават. И това било женомразие.

90.   89, Левски е секси парче.

91.   Някои от списващите жени тук сигурно са убедени, че "Сексът и градът" е документален филм. ;)

92.   Само ще попитам защо жените постоянно пишете такива феминистки теми. Уж сте най- добрите, намерете си мъж. Не е сложно. Обаче няма такъв какъвто искате. Имате се за експерти във всичко и никой не е достоен за вас. Не бих излязъл с жена, която се има за най- добрата навсякъде. Ако сте толкова добри във всичко щяхте да си намерите мъж, а не да се оплаквате. Явно не сте най- добрите щом сериозните мъже не избират вас и о чакай даже не познавате такива... Тъжна гледка.

93.   63 - То колко мъже, "постигнали връх", имат за жена магазинерка или сервитьорка, като изключвам перверзниците, които ще спят и с отровна змия, стига да има хубави цици.?

94.   От номер 75
Незнам как рещихте, че съм в Западна Европа. Пътувала съм там, и това става ясно от коментара ми, вторият, все още непубликуван, незнам защо. ОМЪЖЕНА СЪМ ЗА РУСНАК. Сега ясно ли е? Нали няма да се наложи да повтарям? И не знам кой на какви колене е паднал, ама както сте паднали вие тука, друга такива не виждам. До 88, КОЙТО Е В ГОЛЯМА ГРЕШКА, понеже не чете.

95.   Номер 13, благодаря ти, че ми подобри толкова силно настроението преди лягане! Ако всеки ден си повтаряш своите комедийни думи (цитирам ги по-долу), след има-няма 5-10 години може и да си повярваш!

"Масово българките са като извадени от списания кукли (не говоря за силиконови кифли).
Вече сме толкова отчаяни, че стремежът ни към перфектност се увенчава с успех.
Образовани сме, с хубави тела, добри домакини, винаги усмихнати и добронамерени, поддържани, работливи и финансово подсигурени. Голяма част със самостоятелни жилища и кариера.
Търсим половинка, с която да градим семейство и да имаме деца.
Насреща си, обаче срещаме мъже, които ни казват, че сме курви, кифли, златотърсачки, използвачки и не сме благодарни, че ни взимат от работа вечер, а ТРЯБВА!!!
Насреща си срещаме темерути, които ни обяснявят: „Аз цветя не купувам! Ти цветя ли искаш? За кво са ти?
Драги мъже, осъзнайте се!"

Може би съдиш за всички, изхождайки от собственото си мнение за себе си, но това е погрешно, защото ти в ежедневието си няма как да се сблъскваш с лицемерното поведение на масовата българка, предлесваща лични изгоди от мъжете. Ти си жена и с теб другите жени се държат по коренно различен начин от това, което казват и показват пред мъжете. Предвид възрастта ти, ме учудва, че все още не си установила този пределно ясен факт.

Къде ги тези масови българки с вид на кукли от списанията, със самостоятелни жилища и кариера, добри домакини, с хубави тела, винаги усмихнати и добронамерени, работливи и парично подсигурени??? Поне два милиона българи ги интересуват точно такива жени, но масово се сблъскват с точно обратното на описаното от теб.

Редно е да се замислиш и кои от мъжете си подбирате, защото от написаното от теб оплакване се вижда, че си падате по доказани темерути и грубияни. И после всички вкупом ревете "Няма истински мъже!". Да, прави сте! Измежду тези, които си подбирате, няма истински мъже.

Все повече си мисля, че мнението ти е пълна измишльотина (няма как да отговаря на действителността, защото тя е коренно различна) и всичко е с цел да подклаждаш вражда тук и да четеш реакциите на хората относно скалъпените ти лъжи. Не се знае и на колко години си, но няма да се учудя, ако си попрехвърлила 60-те или си отегчена от ежедневието си неугледна госпожа на средна или по-голяма възраст.

96.   Добре, наплювахме се едни други и сега какво?

97.   До 75. Аз пък от 20 години съм омъжена за българин и съм щастлива. След като ти си намерила щастието си с чужденец какво дириш в български сайтове по такива теми, пък и квалификации правиш. Живей си щастливия живот и не давай съвети на другите как да живеят. Нали, ти си щастлива!

98.   Аз лично дами заслужаващи уважение и пишещи в темата не виждам.

Защо ?

Една истинска дама никога не би използувала подобни епитети по адрес на други хора независимо мъже или жени.

Твърди се (от "дами"), че ако един мъж охарактеризира една жена по не до там приятен за нея начин, то той обижда всички жени и в частност майка си.

В същото време чета доста нелицеприятни определения за мъжете. "Дамите" , които ги пишат дават ли си сметка, че обиждат бащите си и по-точно мъжете на собствените си майки ? Едва ли ;)

А относно това, че:

"жените на по 40-50-60 години изглеждат достатъчно добре, образовани са , имат си кариера и ако искаш да ги задържиш, трябва да положиш старание"

Мисля, че жените на подобна възраст по-им приляга да гледат деца, евентуално внуци, а не да хойкат по мъже. Не, че не могат, но както се казва - всяко нещо с времето си ;)

99.   Да започна с това, че съм мъж. Чета коментарите и не вярвам на Ушите си... Каква е тая омраза и злоба? Жените били такива... Мъжете били онакива... Ей хора, какво ви става?

Сега по темата, има доста озлобени мъже, защото са били отхвърлени и започват с чистата злоба, като слухове, коментари и т.н. Вярно е, че една жена колкото по независима става, толкова по малко може да й предложи един мъж. Или поне така започва да си мисли, в това число съм и аз. Защото вече не опира до финансова подкрепа а до равенство. Тук идва момента да бъдеш човек, кавалер, джентълмен и т.н.
Но явно сме забравили как става това... С тея социални мрежи и т.н. забравихме как да общуваме лице в лице.
Не трябва да се слагат всичко под общ знаменател. Жените били курви и използвачки а мъжете били еди си какви.
Я да попитам мъжете, кой ги направи жените такива? Кифли изглеждащи като пластмасови кукли? Ние мъжете, защото на някаква малка част им се харесва това и си търсят такива. Но това са хора с пари с много пари със скъпите коли и т.н. Хващат си малко момиче да си го моделират както си искат и така. Приятелката й Минка, вижда че на Ганка и потръгнало с такъв и тя почва да си търси чичко паричко. Как ще го хване? Със същата визия като на Ганка. И ето ви го резултата. Едно изкуствено общество с измислени ценности и момичета на 18 изглеждащи като елитни проститутки. Не ми харесва това..

100.   Днес пак има новина за домашно насилие и убита от приятеля си млада жена - зверски пребита и изнасилена от мъжа, с когото живеела на семейни начала. Не знам какво да коментирам - гледам темата и се ужасявам, колко агресия и омраза към жените имa. Толкова злоба, толкова комплекси се изливат отгоре ни - като че ли е толкова лесно да си жена и да се справяш със всички изисквания на обществото, че и с това да трябва да се бориш, да не знаеш, кога половинката ти, човека на който се доверяваш, ще превърти и ще вдигне ръка, за да ти нанесе удар, вместо да те погали или да те прегърне.
И не мога да не се запитам, как ли се чувства в такъв момент майката, родила и възпитала бъдещият убиец. Дали го оправдава, дали вини мъртвата, дали не се чуди, кога и къде сбърках? Съжалява, че изобщо е родила? Дали кръгът не се затваря - една жена го ражда и възпитава, а друга плаща накрая за грешките и?
Това е огромна отговорност - да доведеш на този свят нов живот и в един момент да осъзнаеш, че си се провалил като родител, че детето ти е нещастно, че нещо в него е необратимо сбъркано, че е изгнило отвътре, отровено от омраза - че детето ти е отнело живота на нечие друго дете...
Болно ми е и ми е мъчно като чета мненията на мъжете, изказали се по темата. Не знам, какво друго да кажа.

101.   94, познавам няколко човека с майка рускиня и баща българин, но нито един с баща руснак и майка българка. От българите женени за чужденки, най-много се женят за рускини. Отиди лятото на Слънчев бряг и ще видиш колко много българи се забиват с рускини.

102.   100, добре, ама това, че някой психопат решил да отрепе жена си, какво общо има с българите като цяло? То психопати си има във всяка държава.

103.   <101> "но нито един с баща руснак и майка българка"

Валентин Кулагин е такъв ;)

104.   Кулагин полуруснак ли е бил? Това обяснява държанието му.

105.   98, мисли, каквото си искаш за жените на 40-50-60 години, но не забравяй, че те, като имат деца или внуци, съответно има и мъже, които са бащи или дядовци:)
Децата са колкото на единия, толкова и на другия, а грижата за внуците се поема предимно от родителите и баба и дядо са само помощ, а не основно ги да отглеждат. Поне при отговорни родители трябва да е така. Още повече, като детето мине определена възраст.
И да-мъжът трябва да полага старание за жена си, както и тя за него. А не само жената да се нагърбва със всичко(работа наравно с мъжа, домакинство-изцяло на нея, гледане на деца-предимно тя).
И тук не става въпрос да се ходи по мъже, а мъжът да не си мисли, че жена на тази възраст няма избор и съответно той може да я мачка в къщи или неглижира, а пък да се прави на Казанова на вън.
Въпросът е до уважение и разбирателство и до зачитане желанията на другия на не до разсъждения от типа:"С уточнението, че стойността на повечето жени (около 99%) с годините пада докато стойността на мъжа.... ;))"(цитирано част от мнение по темата).
И, ако критикуваш хойкането на жените на тази възраст, то съответно би трябвало да не одобряваш и това на мъжете. Все пак и те имат деца или внуци:)

106.   103, значи има един българин с баща руснак и той е гей, какво повече да говорим :)

107.   100, ами точно същия ден имаше новина - жена уби мъжа си и после спокойно отиде на работа. Ама баш на същия ден, сутринта. Това защо не го каза? Разбирам желанието ти да изкараш мъжете насилници и психопати, но не е така и нямаш право.

108.   Интересна тема, поздравления!

В момента българското общество все още излиза от изкуствено наложеното равенство между половете по време на комунизма (стилът Валентина Терешкова, жените - борци, тежки атлети, кранисти, стругари и др.).

Поради липсата на добре развита пазарна икономика и истинско гражданско обществом логично и нормално е отношенията да се върнат и/или да възпроизвеждат/ да приличат поне на отношения от средновековието/ феодализма.

При тези отношения жената и мъжът има определена роля. Голямата разлика с феодализма, обаче, е, че за разлика от тогава, сега хората не са вярващи и просто липсва морала на христианската (или ислямската) религия. Поради тази причина, по естествен път ролята на жената се избистря по посока на феодално-ориенталския модел, само че без моралните задръжки на този модел от онова време.

Ето защо нарастват случаите на сериозна ревност от мъжа спрямо жената, които изразяват по-голямото желание за контрол от страна на мъжа и чувството на мъжете за водещи, господари на ситуацията.

Като цяло, концепцията на равнопоставени, работещи жени с прекалени либерални виждания - напр. свобода на общуването с другия пол, не е устойчива концепция в дългосрочен план. Това се доказва неимоверно в живота и практиката чрез демографското състояние в световен мащаб - застаряващият и с малко деца ''Запад'' и кипящият от деца и млади хора в относително здрави семейства ''Югоизток''.

Много хора не могат да разберат, че въпреки т. нар. равенство и въпреки заетостта на жените извън дома, това не означава липса на мораални задръжки, това не означава свобода за флиртове, за изневери и за поставяне на партньора/ мъжа в неблагоприятна или унизителна ситуация. Не означава мъжът да бъде оставен без собствени деца или да бъде накаран/ принуден/ излъган да отглежда чужди деца.

Чисто физиологически, все още жените са тези, които раждат деца, но пък мъжете си запазват правото да се опитват да контролират или поне да искат да знаят дали децата са техни или на друг (конкурентен) мъж.

В някои по-консервативни общества необходимостта жената да работи се разглежда като леко срамна, донякъде подкопава самочувствието на мъжа, че може да се грижи за семейството си (жена си). Това неименуемо го поставя в неблагоприятна позиция спрямо друг по-силен (и по-богат) самец, който може да привлече принудената да работи съпруга на по-бедния мъж. В този случай, по чисто дарвиновата теория на оцеляването, е много вероятно по-силният самец да се сдобие с поколение за сметка на поколението на по-слабия мъж.

От тук следва, че по-слабият мъж, бидейки все пак мъж и опитвайкли се да се докаже, ще се опита да защити себе си и своя ген, своето семе - напр. освобождавайки се от невярната/ неблагонадежната си жена и търсейки други възможности...

109.   Да ви кажа бившата ми приятелка доста често плюеше своите бивши. Единия(бащата на децата й)какво лошо бил коментирал за нея пред общите им приятели. Майка му колко властна била и той бил правел всичко, за да я задоволи. Имал малък член и не можел да го използва. Този човек всъщност е причината тя да съществува в сегашния й вид. Човекът е милионер и живее в най-скъпия московски квартал. Всичко, което има тя в момента, е защото го е цедила с години издръжка и за да не гледа гнусно възпитаните копеленца и плаща за всичките пътувания и коли. Ако я питаш драгата Олга, тя всичко е изкарала сама и никой не й е помогнал. Преподавала английски надомно и давала уроци по тенис и така си купила скромна количка BMW 730d, който на запалване гълта по 5 лева. После като го оставила другото гадже било мързеливо и с малко мъжество. Следващият криел много служебна информация, по-следващия много я притискал, по по-следващият нямал собствено жилище, но пък сексът бил хубав, но все пак не било писано да са заедно и се разделила с него. Често да ви кажа тази жена не спираше да говори за бившите си. УЖАС!!!
Работил съм като спасител на морето 7 години. От заможно семейство съм, но го правех, защото запознаствата с много интересни хора бяга всекиднвено. За тези 7 години преспах с точно 7 жени. Аз за съжаление съм от мъжете тъпаци, които за няма и месец се влюбват и решават, че искат конкретно тази жена. Но уви нито една не поиска нещо по-сериозно. Имаше от различни градове и държави. Склонен бях да пътувам често, за да се поддържа една здравословна връзка, но така и не се получи. Един вид бях отхвърлен 7 пъти подред. Никога не съм демонстрирал, че баща ми има пари. Той има да, но аз нямам. Не искам да съм поредния, който наследява всичко, защото има късмет. Да, работя в неговата фирма, получавам много повече от средностатистическия българин, но няма как да се хвана и да отида в някаква умряла фирма и да ме експлоатират. Интерестно беше след като разкрих пред едно рускиня какво всъщност има баща ми(т. е. и аз за пред нея). Как рязко се влюби в мен, след като не искаше да ме вижда и била много заета. Така е като се влюбвам в к**ви. През останалото време ближех рани и спортувах, пътувах, за да се отърся от кофти протекли обстоятелства и да отворя нова страница. На 25 години съм отхвърлян съм доста повече от 7 пъти. Да ви кажа честно има и качествени жени и качествени мъже, но срещата е почти невъзможна. За съжаление боклуците и от двата пола са болшинството. Карам скромна за нашия стандарт кола Golf Mk5, но когато се е случвало да взема на баща ми джипа се усеща как долните мърши мятат погледи към мен. Да се плача ли да смея ли не знам.

110.   До 97 от 75

Защо да не пиша тук? Този сайт е за всички. Не ми трябва твоето или което и да е разрешение, моля!

Някой по-долу написал, че не е виждал двойка - руснак-българка. Да, рядко се срещаме, вярно е.

До 100
Написал си, че не виждаш дами в този форум. Аз пък не виждам нещо кавалерско в теб. Не е вярно, че жената прави МЪЖЪТ МЪЖ. Мъжът прави жената дама, ако я уважава. Не може да те обиждат, и ти да си стоиш, и да си мълчиш.

Някои хора тук призовават към убийства. Къде са модераторите? Всяка четвърта българка е пребивана или убивана. Става въпрос за нашите майки, сестри, дъщери, приятелки, роднини, колеги, за вашите съпруги и гаджета. Но явно не ви е грижа. Господа! Не създавайте дъщери! Само за миг си помислите, че вашата дъщеря е премазана от бой/ изнасилена/ измъчвана/ обиждана/ сексуално тормозена, било от непознат или познат, дори близък. Или вашата майка? Какво става? ...

" За една нация се съди колко е цивилизована, по това, какво е отношението в нея към жените". В. Юго. Явно ние сме далеч от цивилизацията. С това привършвам, и повече няма да пиша тук. Достатъчно си загубих времето.

51-100 от 105