Булка без шаферки
Предстои ми да бъда булка след 3 месеца, но май няма да имам шаферки. Така се случва в живота ми, че мъжете се държат добре с мен и ме харесват, а жените ме отбягват и съскат покрай мен. Откакто съм сгодена дори с мъже не разговарям, все пак има благоприличие и пазят дистанция, но не разбирам защо момичетата са такива. Има и такива, които са ми приятелки, но ги познавам от много скоро и не знам дали ще е уместно да ги помоля да ми бъдат шаферки, наистина са добри момичета, но толкова много ме е страх да не ги загубя, че ме е страх да предприема нещо. Мислех, че ще имам страхотни шаферки, докато не започнаха да ме гледат лошо и да не ми звънят. Винаги са ме оглеждали много и са коментирали външният ми вид, а когато някой ми направи комплимент, някоя се обажда за да развали всичко. Например ми направиха комплимент за цвета на кожата и едната се обади, че имам фон дьо тен, а аз нямах... Или пък я похвалих, че и е пораснала косата, а тя каза, че много ясно, няма само моята да е дълга... когато ходим на кафе сме три да речем и те сядат една до друга, говорят си двете и не ме забелязват, ако опитам да кажа нещо отговарят с да или с не и продължават да си говорят двете. Нито веднъж не ме попитаха каква рокля съм си избрала или дори дали съм щастлива или пък дали се вълнувам...

Нямаше с кого да споделя радостите си.
Правила съм много мили неща за тях, но не знам защо се получи така... Сега дори се колебая дали да ги поканя на сватбата си. Дали няма да ме отблъснат и да се заядат...
Не съм ги обидила, не съм сторила нищо, с което да заслужа това, може би понякога ми е трудно да допускам хората до себе си и съм въздържана, незнам дали там е проблема.

Разликата в мен и тях е, че аз ще се омъжвам, а те са против трайното обвързване и постоянно ми си говорят с какви били спали... Когато ходим по магазините аз си търся нещо семпло и удобно, а те къси рокли, 15см-ви токчета и влизат и излизат от магазините без да им пука дали съм с тях или са ме забравили някъде назад....

Просто исках да споделя. Не е нужно да коментирате. Но ако някой е изпитал подобно отношение може и той да сподели, разбира се.

Благодаря хора!

Коментари

1.   По-добре без шаферки, отколкото с такива.
Най-интересно ще е да вземеш за шаферче някое малко дете. Така ще е много сладко, мисля. Или, ако нямаш сестра - братовчедка, или някоя роднина. Все пак кръва вода не става. А тези приятелки, струва ми се, е възможно да ти провалят сватбения ден

2.   Здравей!
Първо - ЧЕСТИТО! Да сте много щастливи, много светлина, хармония, уважение и любов до края на дните ви!
Ами аз чак подобно отношение не съм имала, пренебрегвали са ме, разбира се, но общо взето гледам да комуникирам с хора, които са стойностни. Поради, което не мога да кажа, че имам кой знае колко хора, на които да разчитам, но... така както описваш твоите дружки още не са преминали пубертета. Моята сватба например нямаше да има шаферки, не поради липса на -12 приятелки, които с огромно взаимно удоволствие щяха да влязат в тази роля, , просто не смятам, че е нужно чак толкова. Но пък двете племеннички чудесно се справиха със задачата :)
Не се притеснявай, като не са ти толкова близки и се държат така с теб, изобщо не ги кани за такива (аз и на сватбата си не бих ги поканила, ама нейсе). Не знам колко още време имаш до големия ден, ама ако тези госпожички продължават в същия дух... според мен те изобщо нбе те уважават, ти ще им оказваш честта да са толкова близо до теб. А нали и са против трайното обвързване, а кажи им тогава, щом така, няма да идвате. Ха да видим, мисля, че дори и да останеш без тях няма да е кой знае каква кардинална загуба. Даже мисля, че би спечелила. В света има много стойностни хора, заслужаващи честта да ти бъдат ПРИЯТЕЛИ!
А пък тийнейджърските им коментари хич не ща и да обсъждам!
Желая ти всичко най-най и една прекрасна и незабравима сватба, важното е, да има обич!

Птичето

3.   Напълно те разбирам. Преди година преживях нещо подобно. Откакто съм със сегашния си приятел, всичките момичета, които считах за близки (а те не бяха много), като по команда ме изоставиха и намразиха. Едната го направи в особено тежък за мен момент, когато много разчитах на нея, с една друга пък се познавахме от деца и бяхме като сестри... уж. Не им понесе щастието ми. Явно, докато и аз бях с невървящ личен живот и се оплаквахме една на друга, бях идеална. Сега, когато ги "изпреварих" и не могат да ме гледат. Те и твоите ти завиждат, според мен. Просто хората и особено жените са в повечето случаи адски зли. Подкрепям номер 1. По - добре без шаферки, отколкото с такива. Ще си позволя да изкажа личното си мнение - защо ти е масовка на сватбата? Това е празник на любовта и на радостта от нея, която е събрала теб, любимия ти и най - близките ви хора. На твое място тези, които ми се цупят и вместо да се радват гледат завистливо и пускат злобни реплики, хич не бих ги и канила. Сериозно - защо да си разваляш настроението с киселите им физиономии? Щели да се обидят... Ами, тяхното отношение теб не те ли обижда? Покани само тези, които наистина обичаш и за които си сигурна, че обичат теб и милеят за щастието ти. Спокойно можеш да минеш и без шаферки:) Важното е да стане едно хубаво тържество, да цари атмосфера на любов и хармония, а не да гледаш фалшиви усмивки по снимките после... Лично мнение. Горчиво и да сте много щастливи с младоженеца:)

Борония

4.   И от мен първо честито! И много много здраве и любов! Обичайте се :)
По добре с малка булка, не с шаферки :) Не ся ядосвай, те просто завиждат, това е то манталитета на българина!
А ако решиш да си имаш шаферки искам да бъдаа :) :) :)

5.   От Авторката:
Не знам как да се отблагодаря за коментарите! Благодаря Ви! Съгласна съм с Вас. Благодаря на Птичето, благодаря на Борония, благодаря и на теб номер 1.
Когато получих предложението си започнах да мечтая за голяма сватба с около 150 – 200 души, усмихнати лица, но колкото повече наближаваше този ден броят на гостите намаляваше и сега излизат около 100 души. Мисля да не ги каня, понеже наистина отношението им ме обижда и да си призная доста пъти съм плакала…
Нещата, които Ви описах са капка в морето от всички глупости… Но не искам да казвам повече, за да не се разпознаят тук. Само ще добавя, че веднъж ми бяха ровили в чантата… Което ме влуди, но си замълчах… Докато имах проблеми с предишното момче, с което бях преди години те ми бяха първи дружки и постоянно ме разпитваха, дори ме поканиха на кафе, а рядко го правят… Сега, когато получих пръстена само ме наблюдават отстрани и нищо… Така, че тук се сещам за думите на Борония, имат ужасно много смисъл!
Още веднъж благодаря! Чувствам се сякаш си намерих виртуални приятелки : ))

6.   Честито!!!
Не им обръщай внимание. Тези момичета са всичко друго но не и твои приятелки. Продължавай си живота и да не ти пука. Те си нямат сериозни проятели и завиждат на твоето щастие.... А когато си била нещастна и си имала проблеми са ти били първи дружки...
не ти трябват такива шаферки. Фокусирай се над другите момичета, които казваш че познаваш от скоро. Щом са добри покани тях! Дерзай

7.   Тези момичета са всичко друго, но не и твои приятелки! Не им обръщай внимание, просто се фокусирай върху другите две, които познаваш от скоро и стани приятелка с тях
Честито мила!!!

8.   Да, Борония е мъдра, както винаги. Определено не ги кани, но имай впредвид, че тогава може да се излее голяма помия въху теб. От всякакъв род. Но не се притеснявай от това, посрещай с усмивка и пренебрежение, приеми, че просто ги е яд. Не знам дали си от малък град, това би отежнило повече обстановката, но знай и че хората не са глупави и накрая те ще останал сами и неразбрани. Пък току-виж след сватбата, на която не са покани вземат, че започнат да се държат по-адекватно (в което дълбоко се съмнявам) и се окаже, че има за какво да ти бъдат приятелки. Така или иначе, както казах и в първия пост - светът е голям и със сигурност в него има същества, готови да ти дадат искрено приятелско рамо на което да се радваш, да поплачеш или да се облегнеш в нужните моменти!
Много весела сватба ти пожелавам, изпълнена с любов, светлина и хармония, които да ви съпътстват през целия ви житейски път!

Птичето

П. П. И задължително си вземето видео за сватбата! :)

9.   Я да не ти пука от злобни женици ;) И аз съм преживяла същото като теб. "Приятелките" ми паднаха до там, че да ми пресмятат колко струват дрехите ми и да ми държат сметка как си ги купувам. Гледаха ме как се гримирам, съскаха злобно, а после отиваха и ги купуваха същата козметика... А никога не съм парадирала с нищо. След като злобеят, значи има за какво! Отърси се от разни клишета за шаферки и т. н.

10.   Първо тези т. нар. приятелки ти завиждат. Второ защо са ти всъщност шаферки? Предполагам, че няма да си с някакъв дълъг до земята воал или нещо подобно, че да го носят. Колкото до бонбонки, жито или нещо, което се хвърля - всеки от гостите, особено роднините може да го направи. Но се поогледай и си намери свестни момичета за приятелко, защото не всички са завистливи и празноглави като тези около теб.

11.   Момичетата определено си умират от завист...
То е очевадно...
А и като гледам по описанието ти не пръщят от акъл, иначе нямаше да правят тези неща....
Не ги кани, не ти трябват такива шаферки...
Честито и да прекарате незабравимо!

Роша

12.   Здравей:)
Първо честито за прекрасното събитие!
Недей да забравяш обаче, че най-важните в този ден сте именно ти и бъдещият ти съпруг. Повярвай ми, никой от гостите ти няма да си каже "ОФ ама къде са и' шаферките? !? ". Въобще да не ти пука... По-добре без тях. Явно просто са... ами какво да кажа-прости. Как са се намерили 2те обаче... Да те гадните хора лесно се намират. Изобщо не ги кани тези завистливи змии! Не се занимавай с тях повече, има безкрайно много хора, сигурна съм, че ще намериш приятелки рано или късно:)

И No. 1 е права/прав. С някое детенце определено ще е много по-забавно, отколкото с тези...

Катя:)

13.   ГОРЧИВО