Цял живот живея в сянката на другата жена, приятелят ми е тъпак
Princess : Здравейте, на 26 г. съм и имам връзка с мъж от много години, живеем на семейни начала. Не искам да прозвучи гадно, но приятелят ми е малко интровертен, да не кажа доста. С липса на самочувствие, още от детството си. Незнам поради каква причина, не изглежда зле, но и не е неземно красив. Това, което ме грабна преди години не е външността или пари, защото имаше само една 12 годишна кола. Грабна ме неговото внимание и отношение към мен. Чувствах се като принцеса. Постоянно ме гушкаше, милваше, всеки път когато идваше да се видим минаваше по 50 км в посока, само за да сме заедно и разбира се, носеше ми по един шоколад с лешници, защото знаеше, че точно това обичам. Доста прости неща, но пък за мен малките жестове, правят голямата любов. 6 месеца, след като се запознахме заживяхме заедно още щом навърших 18. Веднага се напаснахме, все едно цял живот сме живели заедно. С течение на времето обаче започнах да разбирам повече за него. Аз съм била 2 рата жена, с която е спал и имал връзка. Първата му връзка била кратка, защото заминал за чужбина. Понеже винаги е бил скромен и срамежлив и не е заговарял момичета, бил е и отбягван. Бил е обиждан от съучениците си. За жалост и на мен ми се е случвало в детските градини, както и на много други деца. Имал е само 1 приятел момче, а после се запознава и с едно момиче 1 години по - малка от него. Тя се оказва разглезена богаташка, баща и я разкарвал само с черни джипове, къща с басейн, бизнеси всичко. Но двамата с дъщерята не се имали и постоянно се карали, а тя споделяла с моя. Той я харесвал много, ако някой го чуе как я описва все едно е богиня. Казвал и е, че иска да са гаджета, но тя го отрязала, не бил неин тип и можело да му предложи само приятелство. Той естествено бил съгласен, само и само да я вижда. Прекарвсли време заедно и тя му говорела само за нейните истории баща и какъв боклук бил, как я тормозел... И т. н. После тя му казала, че ще става стриптизьорка, и започнала работа. Уж само, заради парите да не била зависима от баща си. ( На тези години, аз също работих, но като сервитьорка, както повечето учащи момичета и лятото в магазин) Но не момичето искала повече пари, отишла в завод и искарала 1 ден само, не било за нея. Години наред карала в заведението, сложила си силикон., тунинг и т. н Той не обича да ходи по кръчмите, но заради нея е ходил. Защото всеки ден се написала като куче, надрусвала и някои все му се обаждал да я прибере в тях. Никой мъж не е искал да е с нея, освен за една нощ. И тя му се е жалвала за това, ( ами нормално като рсботиш курва, кой ще те иска за сериозна връзка) А той горкия я съжалява. За няколко години събрала пари за свое заведение да си отвори ( за което той постоянно говори и се възхищава) и си купила един стар Опел, с които са ходили на улични гонки. Аз съм слушала много разкази, от които останах само с впечатлението, че тя го завъртала, за да го използва, но като почнат да стават близки го отблъсква. Тая кола той и я ремонтирал, защото разбира от това и от гонки и е изкарвал по 1000 лв, от които никога нищо не вземал, защото не искал. Тя уж само от танцуване вземала горе-долу толкова на вечер в клуба. ( Явно и секс е правила и др. Неща) Отделно и е бил кошче за душевни отпадъци, но той заблуден. След известно време тя катастрофира и той я гледал в тях половин година, къпане, до тоалетната всичко. Но въпреки това, тя бе го е искала за нещо повече. Веднъж му благодарила за грижите, като му предлага да му направи една свирка. ( Просто каква наглост според мен) Въпреки това той до ден днешен, само за нея говори. Още откакто тръгнахме с него ( впрочем аз го исках от самото начало, но явно трябвало да искам да сме само приятели) откъдето и да минем се почва , " Ние сме минавали от тук със.... , Пускам някоя песен" тая песен за кви неща се сещам с....
Мен казва, че ме обича, но никога не съм чувала да говори така за мен. Аз се старая във всяко отношение да го правя щастлив, често загърбвайки своите желания, но без успех. Не излизам сама по кафета и дискотеките или с приятелки, за да не ревнува и да не стои сам вкъщи. Защото колкото пъти съм го молила ми е отказал. Изпраща ме да съм ходела сама. Грижа се за дома, готвя, чистя, работя, показвам му, че ми пука за него. Правя му изненади за рожденни дни или без повод ( въпреки, че той на мен от години нищо не ми е подарявал) Казвала съм му на шега, няма ли да ми подариш цветя за рожденния ден, а той : Знаеш къде са парите купи си каквото ти трябва. Доста, често се депресирам и се чувствам толкова глупава. Като си спомня назад. Той ми е казвал за тая, че се интересувала от коли и аз хоп... Започнах да чета за колите, за да му се харесам повече. Тя била руса, познайте хоп и аз станах руса. Цици няма да си сложа, дори и да имам излишни пари. Много е глупаво знам, но аз се отдадох на тая връзка, а той съжалява за някаква курва, която не е искала нищо от него. Вече минават годините, не ми се иска да се разделяме и да съм загубила времето си напразно. Много тежко бих го преживяла, но и ми е тежко постоянно да бъда втора в мислите му. Никога не съм я виждала, не ни е запознавал. С времето разбрах, че са се виждали през годините, тайно, но просто като приятели каза. Скоро започна да пише сценарии и познайте кой е в него. Главната роля. Да.. не съм аз естествено. Бяхме се раздели с него за 5 месеца, но учудващо не беше заради тази, а защото видях че пише на друга как ще я лижеш, как ще се къпят заедно. Отново ме бе излъгал, че е вкъщи, но аз си бях там. Започнах да му правя на пък и аз да пиша с мъж. Не съм спирала да имам ухажори, но никога не съм ги отразявала, защото съм влюбена. Не съм и изневерявала. Бях се посъветвала с моя приятелка, която каза " Накарай го да ревнува и ще се усети, че не иска да те губи" Так и направих. Започнах да пиша с друг мъж, които беше от другия край на България и знаех, че никога няма да видя. Той също си пишеше с нея дори пред мен. В един момент обаче, този мъж започна да ме печели с внимание, комплименти, които не бях чувала от години и аз постоянно се усмихвай на телефона. Една сутрин по - тъмно, той ме издърпа от леглото и започна да ме удря. Не го бях виждала такъв. Искаше ми паролата, за да види с кои си пиша. Аз не я дадох и го попитах същото и къде ходи когато ме лъже, че е вкъщи или на село. Започна адски побой, счупи стол в главата ми, цялата спалня беше в кръв, блъскаше ме в гардероб и къде ли не, докато не стана време да тръгне за работа. Едва успях да стана и да тръгна към спешното, но от замайването, забравих къде се намира, все едно не бях от този град. Хванах такси и ме закараха да ме шият. Той ми заповяда да се изнесат и аз това и направих. Нямаше къде да отида и потърсих онова момче. Той естествено се съгласи да отида при него и аз отидох. Моя приятел, продължи да ми звъни и да ми се извинява, че направил грешка, която нямало да се повтори, без мен живота му нямал смисъл, обичал ме и т. н. Но аз си реших да дам шанс на това момче. В началото всичко беше ок, докато не разбрах, че ме лъже и краде, че взема наркотици и изобщо не ходи на работа. Изнесох се при една колежка от новата работа. Сякаш знаеше, но тогсва бившия ми приятел започна пак да ме търси и да моли да опитаме отново. Веднага след като сме се разделили, той е отишъл при стриптизьорката, за да го утешава. Тя изведнъж видяла пък колко бил свестен и спали заедно, ходил в тях на гости. Той и готвил, защото тя не била ползвала никога кухнята ( интересно, защото при мен казваше, че не умее да готви) Пробвали да живеят заедно, но тя не ставала за жена. Като приятел била страхотна, но не можела да обича и т. н. Аз с цялата си глупост реших да се съберем и да видим. Няколко месеца всичко беше тип топ, после старата песен на нов глас. Тая невероятна... ЖЕНА. Се споменаваше толкова често, че ми идваше да скоча от някъде. Като му кажеш, " Щом толкова я харесваш, защото не я взе имаше възможност, даже още имаш вземай я и да се свърши. Отговорът беше аз ако съм я искал нея, щях да съм с нея, аз искам теб. Да да! Постоянно мрънка, не бил щастлив, едно време какво правел, сега нищо не правел. А на всяко нещо, което поискам да правим или да отидем ми се отговаря " ами върви, кой те е спрял " Аз съм безкрайно търпелива, но на моменти търпението ми се изчерпва. Просто вече, незнам какво да направя за Ш* БАНОТО му внимание.

Коментари

1.   Момиче, що се унижаваш така? Само на 26 си...

2.   Уоу. Ти си мазохистка. Съвет ли искаш? Остави го и никога не се връщай при него.

3.   Не си пилей годините с този тип. Очевидно има някакви сериозни комплекси. Побоят е недопустим и щом се е случил веднъж, ще се случи отново. Не прощавай и не се надявай.
Тръгни си от него. Остани сама известно време. Спортувай, запиши се на някакъв курс, който ти е интересен. Намери си самостоятелно жилище, което да направиш по свой вкус. Чети книги, излизай с приятели.
Правилният човек ще дойде. Не се оставяй да бъдеш мачкана психически и физически.
Очевидно си хубаво момиче и не си някой пропаднал боклук.
Не се принизявай да се сравняваш и комплексираш от някаква долнопробна курва. Не живееш в ничия сянка. Приятелят ти живее в измислен свят на нещо неизживяно, а ти се чудиш как да се впишеш в тази изкривена реалност. Не му давай шансове.
Пребил те е и те е оставил сама като куче да стигаш до спешното. Не ти прави подаръци, не излиза с теб.
Нито те обича, нито те уважава.
Спасявай се. Имаш право на щастие.
Ако те тормози и не те оставя да си тръгнеш, сигнализирай с полицията и си извади ограничителна заповед.
Ако пак ти посегне - медицинско.
Потърси също телефони за сигнал за домашен тормоз.
В момента има такива кампании, които могат да ти помогнат и психически да се възстановиш.
Успех, момиче!

4.   Защо ти е вниманието му?
Наистина не те разбирам... малтретирана, лъгана, унижавана... но все пак ще ти кажа мнението си....
Ако наистина си решила да продължиш животът си по този начин и искаш да се бориш за този човек, който явно не те обича и никога няма да го направи - пробвай нещо различно, реагирай по различен начин. Например, когато ти каже - ами отивай сама... ти отиди. Щом заради другата жена си се боядисала руса... време е да смениш цветът си... Изгради друга жена в себе си, с други реакции.
С31

5.   Като си я е гледал, къпал и лекувал и е спасил живота. Щом е направил това за нея, значи нейният живот ще е важен за него, не твоя. Не се връзвай на театеите му. Значи теб те пребива, нея я носи на ръце в банята. Е? Какво очакваш да ти кажат, че те обича ли? Никога не е и няма. и да се случи, фактите сама си ги изложила.

6.   Е... откъде имате нерви да прочитате цели любовни истории? С правилният човек всичко е точно.

8.   Авторката : А аз си мисля, че след толкова години ще ми е много трудно да го преживея. И ме е страх, че ще попадна на същия или дори по- лош. Затова се опитвах да го накарам да ме погледне с други очи и да види какво има до себе си, защото го обичам.

10.   о, не се занимавай повече с него. Изобщо не си струва усилията. Може и цял живот да въздиша по стриптизьорката, която му пуска на час по лъжичка, за да поддържа интереса му.
А ти не го обичаш, това е нараненото ти его, че въпреки всичко, което си правила за него, той не го оценява и поставя мацката на първо място. Няма смисъл, още повече че и ти е посегнал.
Прсто внимавай с какви мъже се обвързваш следващия път.

11.   От Авторката : Много ви благодаря на всички за вниманието и съветите, много е хубаво да споделиш , защото почва да се трупа в мен. Ако кажа на приятелка, започва да ме разнася или съди. Какво щели да кажат хората, и други подобни. Мисля, че взех решение и благодарение на вас , когато виждам отстрани как изглежда решение да се променя изцяло. Има много малко време да преосмисли какво ми причинява, време докато си стъпя на краката финансово . Ако не започне да се държи както в началото, по- добре сама да си стоя. Ако ще е за единия секс имам си вибратор, колкото и смешно да звучи. Любов търсех,но не я откривам

12.   От Авторката : 3 толкова си прав/а" Приятелят ти живее в измислен свят на нещо неизживяно, а ти се чудиш как да се впишеш в тази изкривена реалност"

13.   Напускай го тоя и... т веднага! Не те обича, пребил те, унижава те непрекъснато като те сравнява с друга... за какво си с него? ! За да те пребие отново или за да слушаш всеки ден как тя била такава, как тя била онакава, какво правели заедно и т. н. Ясно е, че той е влюбен в нея, не в теб! Просто недей да се унижаваш! На 26 си и имаш много време да срещнеш правилният човек за теб.

14.   Така, като те чета (а то толкова тъжно и толкова искрено) ме обхваща едно единствено желание: да ти хвърлям и аз по един бой всеки път, в който дори си помислиш за него.

15.   И със свещ да търсиш, трудно ще е да попаднеш на по-лош. Спасявай се докато е време.

16.   Ами, не - не е приятелят ти тъпака. Защо седиш там? Махай се, колкото може по-бързо и по-далеч от тази токсична връзка.

Докато позволяваш подобни взаимоотношения влизаш в един модел на мислене и поведение, които те превръща в жертва и ти изменя нагласата така, че подсъзнателно само подобни боклуци или мъже, които не те уважават и ценят да привличаш. Дистанцирай се, не скачай веднага в нова връзка, осмисли нещата, дай си време да се почувстваш отново уверена и добре в кожата си и така търси пак мъж - без да позволяваш повече компромиси със себе си. Имай малко достойнство момиче - той те е пребил като куче и те е оставил да кървиш, ти пълзиш обратно.

Или може би си финансово зависима от него и нямаш към кого друг да се обърнеш, нито къде да живееш? Това ли е? Ако е така ще е по-сложно, но не невъзможно. Работиш ли в момента, ако не има ли възможност да започнеш нещо, даже да не е особено квалифицирана работа? Tрябва да заделиш малко спестявания да може да се изнесеш самичка. Само на 26 си - виж обявите за студентски квартири - има момичета по две, по три наемат голям апартамент и си делят наема, може да намериш в някое подобно жилище стая, ще ти е идеално за на първо време. Ще си стъпиш постепенно на краката, а като се оправи самочувствието и се поизлекуват раните в душата, ще почнат да се навъртат и по-подходящи момчета около теб. Дай си време да се възстановиш - заслужаваш да си с човек, който наистина те обича и държи на теб.

17.   След толкова много години... Хората цял живот живеят, че и деца имат, и пак се разделят! От цялата история аз се хванах на поне 3 места, на които щях лично да го зарежа. Оставяш го и не поглеждаш назад. Иначе много ще имаш а теглиш.

18.   УЖАС!!! Млада си не си го причинявай, иначе си обречена да изгубиш още ценни години от живота си, съвземи се, почини си от всичко, не търси веднага връзка!

19.   Точно това е точно казано, пуска му на час по лъжичка, колкото да поддържа интереса му, а той е глупак

20.   Авторката: #14 Понякога ще е добре да има някой който да ми влива мозък, с бой или не :) поне се развеселих
#16 Мисля, че много отдавна съм увредена психически. Няма да се оплаквам и да набеждавам родителите си, но вторият ми баща и майка ми ме тормозеха и биеха ежедневно, заключваха ме в мазето с дни, още бях на 10 години, когато майка ми ме наричаше уличница, курва и т. н Посягала ми е с нож, многократно, чупили са ми ребра и крак, в един момент исках само да умра, за да може всичко да приключи. Звънях в закрила на детето, но пратиха жена, която и беше приятелка и естествено ме издъни и ядох още повече бой
2 пъти се трових с хапчета, той се появи в този момент и ме махна от там. Заедно за 10 години успяхме да съберем пари и да отворим автосервиз. Сега работим заедно, живеем заедно и това, че ако се махна няма къде да отида и съответно и работа няма да имам. Слава богу боя не се е повторил вече 5 години след оня бой, но безразличието е всекидневно

21.   Отърви се от него, докато си оше млада, и още не е късно.
М 36