Заслужава ли си ?
Здравейте, аз съм момиче на 23 години. Преди известно време се запознах с едно момче на моите години. Знаех, че си има приятелка, но започнах да имам симпатии към него, както и той към мен. Една вечер бяхме на общо събиране и както си говорехме и танцувахме и изведнъж той ме целуна. Цялата вечер останахме заедно. По- късно вечерта нещата прерастнаха в повече от целувка и се озовахме в тях. Може би на трезво нямаше да го направя след като знам че е обвързан, но ето случи се. От тогава той ме търси всеки ден и аз не знам какво се случва и какво да направя. Заслужава ли си да се боря за него или да продължа напред?

Коментари

1.   Който изневерява с теб, ще изневерява и на теб.

2.   Няма за какво да се бориш според мен. Той има приятелка и се занимава с теб. Ако реално го беше спечила, ако наистина те харесваше и сам осъзнаваше, че се влюбва и приятелката му е само фон, той щеше да се раздели с нея отдавна. Още преди да те целуне. Е, хайде, да кажем, че в най-лошия случай, съвестта щеше да го удари след въпросната вечер и щеше да се раздели с приятелката си на следващия ден. Не си споменала да е женен, да има дете или обща ипотека с приятелката си, нищо не го задържа при нея. Поставила си се във възможно най-гадната роля. Нито получаваш нещо, нито самата ти можеш да дадеш това, което ти се иска. Разбирам, харесала си го, отплеснала си се. Той е изневерил, ти си била само помощник. И все пак... поради каква причина трябва да се бориш за него? Утре може ти да си на мястото на приятелката му. Той говори ли с теб честно и откровено, говори ли с нея така? Той показва ли наличие на съвест, на тревога? Прилича ли на човек, който се измъчва и разделя на две? Пише ти всеки ден, а споменал ли е, какво иска от теб? Напълно безсмислено е да се бориш за него, няма да спечелиш много. В такава ситуация, той постъпва некоректно към себе си, към момичето си и към теб. Или е прекалено объркан, или грам не му пука за никого. И в двата случая, не си заслужава борбата.

3.   Наистина ли питаш дали си заслужава?
Това, което той е направил се нарича предателство в една от най-долните си форми. Това не е мъжко.
Кое по-точно да си заслужава? Да влезете във връзка, да го заобичаш и той утре да ходи по общи събирания без теб, да се запознае с друга и да спи с нея? Човек, който изневерява на друг с теб, докато е във връзка утре ще изневери на теб с друг. Говоря от опит. На мен са ми го правили същото, но бях достатъчно глупав и вярвах, че тя ще се промени. С тази разлика, че когато тръгнахме аз не знаех, че тя има друг, а когато разбрах вече беше късно, защото имах чувства.. и бях достатъчно глупав да дам шанс след такова нещо.
Друг е въпросът, защо ти като си знаела, че той има приятелка и те задява ти не си се отдръпнала. Ако утре си ближеш раните от този " играч ", само и единствено сама ще си си виновна.

4.   Номер 1 го е казал кратко, точно и ясно, и аз съм на същото мнение

5.   Мила, била съм на твое място и знам какво е чувството да си като втори избор за момче. Наистина може да му пука за теб и да ти говори мило, но ако избираше теб пред приятелката си щяха да се разделят и да започне връзка с теб.. Но най-лошото е, че който изневери един път, това няма да му е последният път.. Виж как ще се развият нещата между него и приятелката му и ако не се разделят скоро просто се откажи.. отлично разбирам в какво положение си, аз се борих за въпросното момче, но към днешна дата чувствата ми избледняха поради всички тези драми с приятелката му(разделени са вече) и не виждам никакъв смисъл. Един мъж трябва да цени избора си, а изневярата е лош показател. :)

6.   Намери си сериозно момче и не се занимавай с предатели във връзки!

7.   Тая игра всеки я играе за себе си. Бори се за всяко нещо, което смяташ, че си заслужава, много важно, че ще засегнеш нечии интереси. Да знаеш - никой никога няма да се съобразява с твоите интереси, така че и ти не си длъжна. Това е живота - извоюваш си територия и после я браниш със зъби и нокти. Отнася се не само за любовния фронт, а изобщо.

8.   Има толкова сами мъже, които биха те носили на длан. Защо ти е да се хващаш с обвързан. На всичкото отгоре къде е гаранцията, че един ден ти няма да си на мястото на сегашната му приятелка и да четем тема със заглавие " Огорчена съм, приятелят ми ми изневери с непозната".