ПОМОЩ ! Косата ми от руса стана сива
Здравейте! Имах перфектен рус златист цвят и исках да си я боядисам защото избледня взех си на sayos 10. 50 и резултата е сива коса към бяло. Побеснях и си взех на Лореал, ефект -никакъв. Вече 2 ри ден съм така пробвах с кисело мляко да го махна но не става. Въпросът ми е дали се отмива изобщо и дали ще ми се върне русото, ако не какво трябва да направя?

Коментари

1.   Споко, ще се измие. Поне 5-6 по стабилни измивания и ще падне. Била съм какъв ли не цеят на косата и на русото съм експерт. И да ти дам съвет-НИКОГА не се боядисвай сама. Гориш си повече косата, накъсва се от непрофесионалните бои и плюс това никога не може да си сигурна какъв цвят ще станеш. Все пак в цялата работа, в която си се забъркала има един плюс и той, е че дядовците ще те заглеждат повече. Ха ха. Споко, ще се измие.

2.   Ако ще спамиш истерично, поне пускай темата в правилната категория - здраве, спорт и красота, други.

3.   До #1, Фризьорите също ни горят косите, само че за 50-100 лв, а ние за 10-20 лв.
Не съм видяла все още жена с дълга боядисана руса, червена или оранжева коса, защо ли? !
Истината : Дали сама ще се боядисаш или фризьор няма разлика!!!
Колкото и професионална да бъде боята това е химикал, който уврежда структурата на косъма.

До авторката :
Русото, червеното и сивото падат най - лесно, след няколко измивания ще имаш същия цвят.

4.   Предполагам, че е различно при всяка жена. При мен боядисването е излишно, защото цветовете падат много бързо. Накрая ми остава блед оттенък и нищо повече. Същевременно имам приятелки, които много дълго време са имали борба с падането на нанесена боя.
Съветвам те да отделиш малко пари и да отидеш при фризьор. Вярно е, че може да ти излезе по-солено, отколкото да си купиш нова боя, но поне ще има резултат. И не се притеснявай, ще се оправи. Това е коса, тя се третира и оцелява, а накрая израства нова.