Обезцени ли се голото женско тяло ?
Няма нужда от много обяснения, но все пак.

За протокола - 45 г,мъж.

Спомням си като бях тиин колко емоции предизвикваше у мен, а и у съучениците ми някоя съученичка с по-прозрачна блузка или по-къса манта.

Спомням си как се криехме и гледахме разни изпокъсани от употреба списания от тип Плейбой. Порно имаше, но на касети, а видеокасетофоните бяха скъпо удоволствие.

Спомням си колко се вълнувах когато за пръв път видях гаджето си по бельо и колко усилия вложих да я убедя. Чувствах се мъж, победител, бях на седмото небе.

Сега - пишеш "sexy naked girl" в някоя търсачка и те заливат голи женски тела с всякакви пропорции.

Отвориш някой сайт за художествена фотография - същото.

Сайт за запознанства/ескорт - същото.

Да не говорим за сайтовете с домашно порно, които дават доста извратена представа за това как трябва да се подходи към една жена.

После защо имало теми "как да Я сваля" ;)

Въпросите:

Обезцени ли се голото женско тяло и води ли това до загуба на интерес у младите мъже към жените като цяло?

Как да се мотивират тийновете да се учат да свалят жени като получават почти всичко наготово ?

Вие сте.

Коментари

1.   Прав си за всичко, ще ми се да съм се родил тогава, ама така е, такова е времето в което живеем. За мен е безсмислено да се пишат подобни теми. Тези които се чувстват по този начин, прозират "загубата" в пропагандната дума - "свобода", останалите очевидно са на повърхността.

2.   Вярно е, преди си беше цяло събитие да видиш гола жена и възбудата беше неописуема. А сега вече някак се изгуби стойността на голото женско тяло. Не че и сега не ме възбужда, но някак не е същото и се чувствам пренаситен от голота.

3.   Не съм съгласен, напротив -голото женско тяло е красиво а красотата трябва да се показва да и се радват всички! Аз съм доволен като видя разголена готина мацка, колкото повече толкова по добре! Супер са така!

4.   Мисля, че прекалено много си се замислил по темата. Ясно, всичко има, но няма какво да го мислиш, освен ако не работиш като социолог. Мъжът се възбужда от жени, някои и от мъже, някои от гърди повече, други от крака, трети от специфични неща ”фетишисти”, ще се изнанадат някои хора от какво може да се възбудят.
Това, че нещо го има в изобилие, в интернет, се отразява различно на всеки, пък и има разлика между изобилие от порно и снимки, и изобилие от реални жени в живота му, второто е рядкост, и двете са несравними.
Все пак, изобилието ни прави по-претенциозни.

5.   Ами аз смятам, че голото женско тяло до толкова се е обезценило, че чак вече мъжете налитат на други мъже. Сумати гейове се навъдиха, в един момент вече жените ще се конкурираме с мъже за други мъже. Тая демокрация взе да минава към простотия.

6.   Просто голотата е нещо нормално, но хилядите години религиозна перверзност са го превърнали в нещо "мръснишко", както и всяка проява на сексуалност.

7.   Към 2
Голотата е само част от удоволствието. Влюби се и тогава ще си във възторг от голотата на обекта, на твоята любов. Иначе, голотата, сама по себе си е нещо естествено, не се раждаме с дрехи, но и дрехите помагат на въображението, ако са красиви, добре подбрани и върху едно красиво тяло, а най-добре върху тялото на обичния човек, разсъбличаш го с поглед, неслучайно е, че ”сексът” започва първо в мислите.

8.   Аз си мисля, че проблемът не е толкова в голотата, колкото в това, което се опитват да представят като "идеал". Женски тела без грам целулит, с перфектна кожа(естествено обработена с компютър). По-скоро анорексични, отколкото със здравословно телосложение. Без един недостатък(естествено пак с компютърни програми).
И не зная като непрекъснато се залива мъжът с такива "реклами" до колко наистина е потентен с нормална жена.

9.   Напротив! Според мен се обезцени мъжът, поради наличието на евтини китайски вибратори...

10.   Така е, с дрехи е много по-добре.

11.   Прав си, но все пак има голяма разлика между възбуда от снимки и от жена. Гледал съм предостатъчно снимки и вече рядко някоя ми прави впечатление. При реална среща с жена, ентусиазмът и емоциите са нещо съвсем различно.

Лошото е в това, че пресищането с голи женски тела от медиите прави умът пасивен и силно понижава желанието за общуване с жени. Естествено, ако ти "падне" някоя мадама, нещата ще се случат както трябва, но мадама няма да падне, а съзнанието ти е притъпено от телевизия и интернет и почти не ти се занимава да заговориш някоя. Оттам няма и как да се научиш да сваляш. Затова се повявяват такива глупави теми "как да сваля".

12.   Обезцени ли се голото женско тяло и води ли това до загуба на интерес у младите мъже към жените като цяло? Като момиче на новото поколение (на 20г) бих казала, че да обезценено е. Според мен вече във всеки музикален видеоклип, всеки филм, всяка реклама трябва да има готина мацка с големи гърди и дупе и всичко да бъде на сексуално ниво, когато повече момичета не изглеждат наистина така.

Как да се мотивират тийновете да се учат да свалят жени като получават почти всичко наготово ? Според мен е до възпитание, много са редки тези момчета които те канят на среща наистина, за да те опознаят но съществуват. Когато се запознах с родителите им, осъзнах че бащите им и майките са тези които ги възпитават по този начин и най-вече да уважават момичетата, телата им и да не ги съдят.

13.   От една страна масовото може и да има влияние, но от друга - просто си остарял. Нормално е тийновете да се възбуждат повече.

14.   Точно това си мислех тези дни. Колко са глупави момиченцата, с това показване на тялото се губи интереса на мъжа и дори не ни минава през ума да ги сваляме и събличаме след това.

15.   И "да" и "не".
Това, че можеш да видиш една жена гола на монитора не значи да я имаш. Е има го и този момент да гледаш и да се самозадоволиш, но това не е достатъчно поне за мен.

16.   Не можеш да сравняваш емоцията и трепета на един тиинейджър, който тепърва открива един нов сладострастен свят, със застаряващ мъж, вече имал много партньорки и едва ли не няма какво да го изненада в любовен аспект.
Тиинейджър пълен с енергия, и работещ чичко с хиляда проблема на главата.
Колкото до достъпа на информация си прав, но за всичко е така. Трябва ти рецепта-намираш я за 2 минути.
Песен-слушаш си каквото и колкото поискаш.
За порното и преди го е имало-просто не си знаел или не ти е стискало къде да си намериш

17.   8, да, така е. Дотолкова ни заливат с "перфектни" тела, обработени със софтуер,грим, светлини, подложени на хирургически корекции, фитнес и не знам какво, че неусетно и несъзнателно започваме да вярваме, че това е нормалното женско тяло. И когато видим на живо наистина нормална жена, някак ни идва малко посредствена. Представям си дядовците ни едно време, които са виждали голи само жените си и евентуално някоя любовница как са се дървили.

18.   Прав си. Хубаво ще е да станем като в ОАЕ. Там всички жени са забулени от главата до петите, а мъжете се възбуждат, дори само за секунда случайно видят 2 кв см кожа на китката или глезена.

19.   Живеем в свят в който и мъжете, и жените се обезценяват като цяло. Не ша плача за детските ти спомени от плейбой и как тийновете ще "свалят" жени... Ако "свалят" жени само заради тялото им, надали ситуацията ще е особено розова...

20.   Да, обезцени се! И се губи интересът! ЖЕНАТА СЕ ПРЕВЪРНА В СЕКСУАЛНА РОБИНЯ И СТОКА! Но на мъжете не им пука, защото им е изгодно! Жени, събудете си и вижте какво направи с вас пазарният капитализъм! На всичкото отгоре искат и да сме слаби - всяка година хиляди момичета умират от това. Жените не са предмет, стока, а ПОРНОТО, проституцията, рекламите, модните дефилета, списанията, филмите, клиповете, и всичко, което внушава, че жената е предмет и я превръща в обект, да се ЗАБРАНИ! Защото, най - малкото е неравноправно, а жените нямат достъп до същото удоволствие. Естествено, че от толкова СЕКСУАЛИЗАЦИЯ, светът стана асексуален. Естествено, скотските инстинкти се възпитават у тълпата, подтискайки естествени чувства като състрадание, защото финансовият капитализъм и глобализацията имат интерес. А най- виновни са феминистките и либералите, които направиха бизнес от женската плът. Да не би да мислите, че не могат да се преборят с продажбата на органи, плът? Могат, могат. И най- интересното е, че се загуби еротизмът. Преди жената беше еротична, красива, женствена, с форми, развихряше въображението. Сега всички са еднакви. И понеже отвсякъде сме заляти буквално със секс послания, вече сме пренаситени, ставаме фригидни, импотентни, асексуални. Като прибавим и електрониката, интересът към секса намаля съвсем.

21.   хаха теми "как да я сваля" - покажи и че имаш пари и готово :) Повечето жени и мъже не стават. Морала е мръсна дума всяка се съблича и си качва снимките по нета за да събира лайкове или да търси спонсори или каквото там и липсва :) Търсенето определя предлагането...що имало теми "как да я сваля" не е ли по стряскащо да има теми "помогнете на почти 17 съм и още съм девственна" ?

22.   Не съм автора, но искам да питам тези, които смятат, че това е ОК.

Ако видите гола снимка на новото си гадже /постната от старото и гадже/ пак ли ще сте ОК? !

А стара гола снимка на майка си сканирана в нета? А? !

23.   20, преди да пишеш за движение , което не разбираш, най-напред прочети малко(поне да не ставаш смешен/а)
Феминизмът (от англ. и фр. feminism, feminisme, които пък произхождат от лат. femina „жена“[1]) включва политически, социални и други движения, които се борят за и акцентират върху свободата и равноправието на жените, женската гледна точка за света и положението като цяло на жените в обществото. Повечето феминист(к)и са загрижени най-вече за социалното, политическо и икономическо неравенство между мъжете и жените. Феминизмът се концентрира върху идеята, че полът не трябва да бъде определящ фактор за конструиране на социалната идентичност на личността или да бъде основание за различни социално-политически или икономически права.

След отвоюване на правото на собственост, на имуществени и парични притежания, правото на вот и други основни човешки права, политическите кампании на феминист(к)ите днес обикновено се фокусират около такива въпроси като правото на безопасен и легален аборт, достъпа до средства за контрацепция, домашното насилие, еднаквото заплащане на мъже и жени, борбата с дискриминацията по полов признак, сексуалния тормоз и други.
https://bg.wikipedia.org/wiki/Феминизъм

24.   Не се е обезценило, а просто голотата се приема за нещо нормално. По-рано е било едва ли не забранено, мръсно, перверзно...затова си е било цяло преживяване да видиш гола жена.
Абе мъже, вие за какво искате една жена? Защото е забранена или защото е жена? Странни сте.
По тая логика аз като жена би трябвало да съм безразлична към мъжкото тяло и като видя гол мъж да не го и забележа. Ами не е така. Я колко голи мъже има в интернет, по списанията... Ама друго е да видиш на живо. Ако е мъжът който ти харесва, изживяването е безценено. И на всичкото отгоре да знаеш че се е съблякъл за теб. Е това най ме кефи.

26.   23, полът все още е определящ (а и предполагам още дълго време ще бъде) за една изключително важна за човечеството функция - а именно раждането на деца.
А след като в това отношение не сме равни, няма как да бъдем равни и във всяко друго.
Виж до какво води т. нар. "западна култура" или "цивилизация", с еманципацията, феминизма и всичко останало - до демографски сривове и катастрофи.
След 100 години светът ще е мюсюлмански и на слабо образованите и еманципирани малцинства, които тогава ще са МНОЗИНСТВО чисто и просто като количествено превъзходство.

Нормално мъжът трябва да може да изкарва достатъчно пари, за да изхранва 4-5-6-7-членно семейство без липси и лишения. Жената трябва да може да роди и отгледа 2-3-4-5 деца без да ѝ се налага да работи за насъщния, а единствено по желание и за социални контакти. Всичко това обаче е поругано от световните господари, подкокоросвайки жените чрез приказки за "равноправие" да бачкат за тях, и държейки мъжете им в мизерия... На тях им трябват РОБИ, а не свободни хора, които да живеят нормално и сами да определят съдбата си. На 100 човека трябва да има 3-ма мениджъра и 1 учен, да речем. Не може всичкото да е "шеф", особено пък жените, които си имат други и много по-важни задачи, отколкото социалните игрички и парите.

Така е хич не ме интересува какво представлявал феминизмът и от къде произхождал той. Гледай РЕЗУЛТАТИТЕ от него...

27.   При положение, че днес, без да излизаш от вас, може по телефона или лаптопа да си поръчаш проститутка за 50 лева, като предварително си разгледал снимките й, мисля че това е отговора на въпроса колко струва голото женско тяло.
Порното не се брои, защото гледаш някакви клипчета, а не на живо. Докато проститутката ти идва на крака.

28.   Ами, тя голотата омръзва в един момент и се превръща в част от ежедневието. Което е добре, защото няма да има преграда за много мъже в отношенията с жените за бъдещи времена. Сексът няма да е лукс, както беше до преди няколко години, тогава много хора направихме сефте над 22г. Че и някои на 30. Ама пък нещо друго ще ти кажа, жените си падат по мъже над 30те улегнали и в спортна форма. И буквално момичета от 18 до жени над 50 с бракове и деца са готови на всичко за плътски изживявания. На много мъже не им се занимава след 30 с мокри мечти и мастурбация, ама при жените не е така. От опит ти казвам. Така, че нека се обезценяват, ние няма да се обезценим. Природата е нсправила така, че жената да желае хубавия улегнал мъж.

29.   Авторът:

Не очаквах толкова мнения. Ще отговоря само на някои иначе съм ги прочел всички.

(1) Всяка тема по начало е бесзмислена. Осмисля се или се обезсмисля от дискусията по нея.

(2) И при мен е така. Някак съм преситен от гледане. Виж действието е друга бира.

(3) Виж коментар 22.

(5) Няма опасност. Гей или си или не си.

(6) Прав си да. Има племена които си ходят голи. Едва ли го смятат за неморално, но това поведение си е само за там.

(7) Чувствата не играят - мъжете сме наясно.

(8) - Виж в гугъл за "Amateur nude pic" за това е темата.

(11) И аз това забелязвам. Мозъкът се атрофира един вид.

(12) Младите момичета имате голяма заслуга за това. Никой не ги е карал насила все пак, а с дупе се пробива най-бързо в шоубизнеса.

(18) Мислиш ли, че в ОАЕ не гледат голи жени по интернет?

(19) А за какво да ги свалят. Да им готвят?

(20) Вече казах, че жените също имате пръст в това.

(22) Много интересен казус. Не се бях сетил. Все пак по подразбиране в интернет гледаме чужди жени. Признавам, че ако видя моята няма да съм щастлив.

30.   26, ти не може да кажеш какво ще е след 100 години:)
И какво "трябва", на хартия е едно, в реалността друго.Точно затова е възникнал на Запад класическия феминизъм.Защото има голяма разлика между "трябва" и "случва се реално". Реално никой не желае да е човек втора ръка и буквално да се моли за физическото си оцеляване.И ако иска вода и хляб, и евентуално разходка и палто за зимата "да слушка", че иначе и гол ще ходи , и бой ще яде.Никой няма да си подпише доброволно робската присъда.
В България ,конкретно, жената никога не е била САМО домакиня и майка.Била е на полето наравно с мъжа(от това е зависило оцеляването им).
По времето на социализма е била част от "работническата класа" и отново е била редом с мъжа на работа във фабриките.Отделно домакинство, деца(които мъжът приема като "женска" работа, но ще се наложи да промени възгледите си за това в съвремието).
Просто човечеството е все още на много ниско ниво на развитие и ако дадеш цялата власт на един човек, може ти да не оцелееш.Затова и жената се е ангажирала да работи за пари в "индустриалното Западно общество".

31.   Пичове нормално е да се обезцени, всичко се обезценява. Сега съм на 22, но като бях малък си беше преживяване и като даваха Покемон по телевизията щото беше само неделя сутринта и го чакахме като топъл хляб, когато GSM-а ти имаше bluetooth също беше преживяване щото с инфрачервения порт се прехвърляха снимки супер бавно. По обезценено е защото има изобилие, но в никакъв случай не бих казал, че това е нещо лошо!

32.   Обезцени се напълно, защото липсват истинските голи жени, такива каквито ги е създала природата - без грим, без идиотската епилация на тялото, ботукси и пр. глупости. А сега ни заливат с безлично анорексични, пластвасови, ощавени, бездушни кукли.