Тази връзка не върви наникъде.
Моля редакторите на сайта да одобрят историята ми, защото съм много объркана и наистина имам нужда от помощ.

Аз съм момиче и съм на 15, а гаджето ми е на 17. Пишем си от 3 месеца някъде, но само общи неща: ''Как си? ;Кп; Обичам те;.. той е романтичен и от време на време ми казва някои много сладки неща. Трябва да вметна и, че ми отговаря през няколко часа. Не се сърдя, разбирам че може да е зает. Сякаш няма какво да си говорим. Живеем в София и кварталите ни са сравнително далеч един от друг. Излизали сме само веднъж на първа среща и беше много неловко, държахме се като приятели, а в чата точно обратното. Той е много срамежлив, а аз не обичам да си губя времето. Няколко пъти го питам да се видим и той казва, че принципно иска, но се случва нещо. Миналата седмица отново го попитах, но той е настинал и естествено няма как. Писна ми да го питам, аз си изгубих едва ли не достойнството. Чувствам, че тази връзка не върви наникъде. Мисля да мине още малко време и да скъсам с него, но ми е жал, изпитвам чувство за вина, а и той много пъти ме е карал да се чувствам щастлива и ще ми липсва. Той ми е верен, възпитан е, г/д красив, никога не ме е обиждал и винаги се е държал много добре с мен. В днешно време е трудно да срещнеш такъв човек. Много съм объркана и не знам какво да правя. Бих искала да ми дадете съвети и моля без нападки, ако ще ми се подигравате изобщо не си правете труда да коментирате.

Коментари

1.   Ми не си пасвате.

2.   Вие нямате никаква връзка!

3.   Виждали сте се веднъж, а живеете в един град? Това не е връзка. С моя приятел сме на 300 километра разстояние и правим повече усилия да се виждаме. Тоя или не знае как да завърже един разговор заради социалните мрежи или само те върти на малкия си пръст.

4.   Ходите заедно от три месеца, но сте излизали заедно само веднъж? В началото е писал сладки неща, но принципно не ви върви общуването?
Не, съжалявам, това не е връзка. Не е възможно за 3 месеца нито веднъж да не е имал възможност да излезе. Образно казано, ти се намираш в пустиня и чакаш да завали дъжд, по-добре си спести мъченията. Може да е мил и добър, но ако е само онлайн, изобщо не се зачита. И вземи си вдигни малко самочувствието, да не я втасаш след време. Има момчета, пак около 15-17 годишни, които са мили, възпитани, ще ти отговарят на съобщенията, ще излизат с теб, ще си говорите свободно и всичко ще е хубаво. Това, че не те обижда, не означава, че е добър за теб. Има толкова много други фактори, които също са важни. Ти си малка, нормално е да се впечатляваш от добро отношение, но и сама виждаш, че не общувате и не излизате. На твое място не бих го нарекла връзка.

5.   Защо просто не останеш и не продължиш? Лесно е да се обърнеш и да си тръгнеш! Всичко е просто период, етап. Помогни му да се отпусне. В любовта достойнството не играе...