Не знам как да постъпя,моля помогнете!
Здравейте, момиче на 16г съм. Харесвам момиче и преди да сте започнали с хомофобските коментари моля изслушайте ме първо. Пиша тук, за да поискам съвет какво да направя. Та, с това момиче се познаваме от години. Както се казва имаме дълга история смятаха, че сме заедно, присмиваха и се, тормозиха я. Та, след няколко години, в които не си говорихме, не си споделяхме и изобщо не се виждахме отново сме си близки. Проблемът е там, че разбрах, че отново има чувства към мен, но и тя не ми е безразлична... Сега ще кажете какъв е проблемът като се харесвате и е взаимно? Това, че я е страх да започнем нещо, заради хорските коментари. До скоро имаше приятел, който я нарани жестоко и постоянно я коментираха с кого била, къде били, какво правили и така нататък. Страх я е да не се случи същото. Говорихме го това, споделих и аз какво мисля и чувствам и, че хорското мнение не е толкова важно, но тя държи на нейното. Саднах естествено... Какво се очакваше да направя? Сега сигурно трябва да стоя на 5 километра, за да не започнат да коментират ли? пфф тва е жалко, а аз съм супер ядосана. Съжалявам предварително, ако има някакви грешки и наистина ви моля за съвет!

Коментари

1.   Июууу гадост

2.   Ако никой не знае, какъв ще е проблема? Тъкмо няма да се притеснявате от чуждото мнение. Вие сте заедно не заради другите.

3.   Хората са боклуци. Ако не с хомофобия, с друго ще тормозят. И вас, и един друг тях. Нека си вият.

Направи опита. Опитай. Дай шанс. Някой тук беше задал един доста провокативен въпрос към всички, които ги е страх какво ще кажат хората: и какво в крайна сметка казаха тези хора? Лаеха като помиярите, каквито са. Аз съм търпял тормоз от малки лайненца, защото имам белег от операция. Не е моя вина, бил съм невръстен, трябвало е. Каквото са казали, казаха го. Сега един от тях е монтьор (не заъврши гимназия), друг е евтино наркоманче. Един от тези мелези, баща му беше мутра, та лекето се имаше за неуязвим. После (поне доколкото знам) татенцето се е опънал на грешните хора, идея си нямам жив ли е или не, малкото келешче бе за последно продавач в един от супермаркетите в крайните квартали. И това са само нещастниците от нашия блок. В училище си имаше и други.

Смешното в живота е, че дори ако е боза сега, един ден се подобрява. Уловката - сама трябва да търсиш подобрението, то не те намира само. Опитайте, какво толкова. Ако онези лекета станат вредни, има полиция. Но няма нищо да се подобри ако не отстоиш своето и не направиш усилие. И вие сте хора, един ден ще работите и ще плащате такси. Отстоявай факта, че също имаш правото да си сред хората. Припомни си какво са казали американците:

"Излагаме тези истини да са очевидни, за да се знае че всички хора са създадени еднакви; че всеки един от тях притежава неоспорими права, дарени от Създателя, сред които са Животът, Свободата и правото да дирят щастие... "

4.   Мъж на 35 съм.
Лично аз женска двойка мога да приема. Не знам защо обаче не приемам мъжка двойка. Видя ли ги как си мятат ръчичките и говорят на мяко, направо ми се обръщат червата. Та за твоя въпрос:
На 16 години си. Не си била с мъж. С момченца може би. Изпитваш влечение към твоя близка приятелка която е заела доста от мислите ти. Добре може би си би или да харесваш и двата пола. Това си е твоя работа. Защо и двете насилвате нещата? Защо трябва да е явна връзката ви и да ви гледат как се държите за ръце и целувате на публично място. Правете го когато сте сами. Постепенно и двете ще си решите как да се държите пред хората. Ако се залепите с целувка пред мен, аз ще се побъркам от желание да съм м-у вас. Други мъже също биха пожелали това. Не всяко момиче може да приеме подобна гледка. Ще срещнете и упреци. Лягайте си на саме и времето ще покаже какво да правите.