Въпрос към дамите тук
Здравейте! Наскоро бях блокиран от една жена, но след като й се извиних за поведението си и й казах защо държа на нея и че я ценя тя ме отблокира. След няколко дена й писах, но не отговори. Зачудих се, ако не желае да контактува с мен в социалните мрежи защо ме отблокира. Аз дори не съм повдигал въпроса. Вие като жени какво бихте казали.

Коментари

1.   Може би има нужда от време или не е заинтересувана, но се е трогнала от извинението ти и е искала да те поощри

2.   Според мен е оценила и приела извинението ти, но това не означава автоматично, че е простила и/или че има желание да има нещо общо с теб.

3.   Един мъж ми прилага същия номер - не ме е блокирал, но не и отговаря. Чете каквото му пиша, и нищо, все едно си водя монолози. И аз не мога да разбера кому е нужно това сърдене, и това правене , че другия не съществува. Какво постигаш? Или ако толкова не искаш да си комуникираш с някого, просто го блокираш, и толкова. Ама това не отговаряне, е доста тъпо и детинско. Или е емоционално незряла жена, или и харесва така да те тормози и играе по нервите ти. Един вид ти прави напук за това, което е станало. Сори, ама е супер тъпо и мен това би ме отблъснало, както и започва при моя случай. Нормалният човек просто ще се изправи пред теб, или драсне някой ред. Това нейното, както и при мен, е поведение на страхливец. Поведение на човек, който просто смята, че така се прави, и това заслужаваш ти като личност. Каквото и да си направил, човешко е поне да драсне някой ред, не да се прави на важна.

4.   Може да ти е обидена или след грешката ти си я отблъснал завинаги сигурно.

5.   Абе много се филмирате с тези 'социални' мрежи.

6.   Повярвай, по-добре да не ти отговаря. Само ще ти върти номера и ще ти се прави на интересна докато накрая не ти каже че не е готова за връзка. Блокирай я, да й стане гадно.

7.   Досаждаш й. Отблокирала те е, защото си е помислила, че си разбрал грешката си и няма да продължиш. Но ти си продължил, съответно тя не ти отговаря и вероятно скоро пак ще си блокиран. Поне при мен това би било причината за подобно поведение. Спри се, не е приятно.

Ж30

8.   Като жена... не... като МОМИЧЕ бих казала, че това са детински истории и не ти е нужно да се занимаваш с хора, които са толкова инфантилни, че да ги е страх да ти кажат в очите, че не биха искали да контактувате.

9.   Може би е очаквала веднага да я потърсиш. Или е искала по-голямо извинение? Може и като цяло да не и се занимава с теб, просто да те е отблокирала за да не мрънкаш.

11.   Елементарно - пробва те колко пък толкова държиш на нея и иска да и повтаряш колко е прекрасна и да се унижаваш да я търсиш, при положение че не ти отговаря. С две думи - чеше си егото, а истината е, че няма намерение да ти даде шанс, а и иска да нарочно да те върти на шиш, за да ти отмъсти.

13.   Както ти писаха, ти казва: - Пиши си! Не ми пречиш, но и не ме интересуваш и спри да ме занимаваш със собствените си проблеми!!!!

14.   От Автора:
Номер 7, това, че съм я питал "как е" не мисля, че трябва да се приеме като досаждане.
Според мен се е трогнала от извинението, но не иска да има нещо общо с мен. Донякъде е и обидена, но не мисля, че е от решаващо значение.
Тази жена се държи много странно. Неотдавна ми беше казала, че ще говорим, когато може и иска.
А в началото на запознаството ни ми беше изтърсила, че почнала да мисли прекалено много за мен, затова се била отдръпнала. По-абсурдна причина не бяха чувал някога.

15.   Когато прочетох питането ти....чак ми стана смешно. После размислих и реших да отговоря...само за да ти кажа, че има един тип жени, като мен....за които социалните мрежи не са начин на живот. Аз лично никак сериозно не мога да приема човек, който чрез Фейсбук например е решил да ме впечатлява....ухажва или както там искаш го наречи. Особено ако се познавате и на живо...т.е. бихте могли да се видите реално.

16.   15, не казвай голяма дума. Ако те сваля някой голям пич по фейсбук, друга песен ще пееш.

17.   <16> Те у фейсо сички са големи пичове ;)

18.   От #7

Тя ти знае намеренията и едно питане "как си" говори, че въпреки извинението, продължаваш да си пробваш. Това е досадно. Имала съм такива случаи. Мъжете, които не разбират от дума са най-неприятни.

Разбира се, тя е друг човек и нейното поведение може да значи друго. Но ти давам честна, директна женска перспектива.

19.   Номер 16 Хахах точно на място й го каза !

20.   19, точно. Всички жени са много капризни и въртят мъжете на шиш. Ама защо ли въртят само средностатистическите или грозните. Айде да и пише примерно Том Круз у фейсо, пък да видим колко социалните мрежи няма да са "начин на живот" за нея и как няма да се впечатли. Ще е отворила краката още на "здр ко пр", колкото и да е досадно последното.

21.   До номер 18.
Тя казва, че не й досаждам. Но реално всеки може да си казва, каквото иска. Да речем, че си права. И какъв бил твоя съвет, изобщо никога да не я търся пак ли? Щом ме отблокирала, не значи ли, че иска да види дали ще се променя, а не да пиша в същия стил.

23.   Няма как да ти се даде адекватен съвет, тъй като не сме запознати с конкретната ситуация, и с какво точно си я обидил. Според мен не се влияй от съветите тук, че го прави нарочно или те разиграва, а я питай директно защо не ти пише и дали и досаждаш. Бъди искрен с нея. Успех.

24.   Държи те да й харесваш снимките...

25.   <20> Той пък Том Круз точно у фейсо ще си търси гаджета ;)

Сериозно - вярвате ли, че някои свестен ще тръгне да сваля жена във фейса ако може да си намери гадже в квартала си ?

26.   Номер 15 съм...до номер 16 и номер 19: Визията няма нищо общо...а и в интернет всеки може да е...много красив...малко фотошоп....фалшива снимка....начини много. Колкото и старомодно да звучи...едно обаждане, покана за чаша кафе и най-обикновен разговор могат наистина да ме впечатлят. Освен това....приемете го като инстинкт за самосъхранение....но при "разговор" он лайн се губи визуалният контакт, не можеш да възприемеш невербалната комуникация, а за мен тя е много важна...най-малкото защото много трудно се контролира. В никакъв случай не твърдя, че дамата описана в историята е като мен....само исках да покажа и една друга гледна точка.
Към автора...ако и имате телефона и наистина искате да общувате с нея - звъннете и, поканете я на кафе....поне ще знаете със сигурност иска или не...какво губите....вие и сега не общувате....по-зле няма как да стане, поне според мен.

27.   26, остави фотошопа, въпроса е принципен, но ти явно не схвана какво имах предвид или нарочно се правиш.

28.   От #18

Виж сега, аз не мога да ти кажа тя какво иска, казвам ти аз ако се държах по тоя начин, какво би значело.

Съветът ми би бил, заявил си достатъчно интереса си, спри. Ако тя има, ще те потърси. Прави са и някои от другите коментиращи, има жени, които харесват вниманието. Например, имах една приятелка дето един такъв й досаждаше, постоянно мрънкаше от него и нямаше никакво намерение за каквото и да е с него. Но не го блокираше, даже периодично му отговаряше нещо и му обясняваше да не й досажда. Е, за мен това е типичен пример. Затова ти казвам, при такова поведение няма на какво да се надяваш. Една жена като харесва някой не прави така.

29.   от автора. До номер 18.
Има някои обстоятелства, които няма как да споделя тук.
Тази жена е идвала да ме гледа на местоработата ми, за 4 пъти знам със сигурност от нея, сигурно има и още. При нея нещата са сложни, но това не я оправдава, че не си изпълни обещaнията, които ми даде без дори аз да съм ги искал или изисквал. И преди, като бяхме в по-добри отношения пак не ми е отговаряла, каза защо, не казвам, че сега случая е идентичен.
Иначе си права, достатъчно съм завил интереса си, трябва да спра.
Аз не съм някои навлек, който тръгва да досажда на жена, която по ниаккъв начин не е показала, че изпитва симпатия към него и с която не е имал някакви отношения, а само чат примерно.

30.   До 27: Принципно ако става въпрос за закачка....е едно. Аз не случайно изясних, че не бих приела сериозно такъв човек.
В анонимен сайт е безсмислено човек да се "прави"...ще се радвам да разясниш твоята позиция... Благодаря предварително!

31.   Авторе, какво означава да си навлек? !
Отблокирала те е, з ащото иска да се задействаш. Иска живо общуване! А първоначално те е блокитала от някакъв яд на теб. Щом има яд, значи има чуства, емоция. Щом има емоция не си и беразличен. Разсъждавай малко логично!
Иска инициатива, а не да се правиш на ощипана девстеница! Взехте да си бръснете краката и да си скубете веждите, сметката на първа среща оставяте да плащаме нашия дял ние (без въобще да ви хрумне, че това не е реверанс от ваша страна към нашата еманципация, а чиста лиспа на възпитание) Къде отидоха кавалерите? ! Мухльовщина...
Съжалявам, че ще го напиша в минало време но истината е:
Искала те е! Искала е да и се обадиш, да бъдеш непринуден, да действаш.
Ти докато тук сондираш женските мнения... тя си е изчакала чакалото и е възможно вече да е с някой непринуден, импулсивен, активн и смел пич без комплекси!
Набийте си в главите, че ние не харесваме нито паралии, нито напомпани красавци. Харесваме инетерсни, САМОУВЕРЕНИ, дейни и възпитани кавалери БЕЗ КОМПЛЕКСИ!

34.   От Автора до номер 31
Така е както казваш, ако имах възможност щях да й се обадя, но по независещи от мен причини това няма как да стане. Съмнявам се да иска живо общуване, щеше да го покаже. И аз мисля, че не съм й безразличен. Ти какво би ме посъветвала?