Перфектен е, но...
Здравейте на всички,
Добри слушатели, съветници и емпатични личности,
Момиче на 22 години съм. Всичките ми връзки досега са били по 2-3 седмици, невинни и детински, преди НЕГО. Перфектният! Казвам ви това момче е уникално. Работи и изкарва добри пари, щедър е с мен (не че чакам той да ме храни, по-скоро, че не ме кара да плащам винаги аз по ресторанти, не е пестил когато стане дума за мен и не ми е искал пари на заем както някои други са правили), златно сърце, винаги готов да помогне, пасваме си отлично във всяко отношение и е страшно красив. След години връзка мислих, че няма да има значение един проблем, но ето, че той остана. Аз съм висока. 172 съм и това ме комплексира, той е 183. Сега знам че 1/2 от вас са 160 и може би вашите мъже са 170, но е различно, аз рядко се чувствам ниска до някого, а просто обожавам да изчезва този комплекс. Някак винаги съм си представяла моят съпруг поне 190, за да се чувствам малка, да нося токчета и тн. Предложи ми брак и аз приех. Истината е, че съм изключително объркана, обичам го много, искам да съм с него цял живот, но този комплекс не ме напуска от малка и осъзнавам как се обричам на това да си остане завинаги.
П. П. Не ме изкарвайте суетна, ако не знаете какво е да стърчиш над всички и да трябва да се чувстваш жена въпреки това.
И да, глупава съм, момчето е прекрасно, а аз се вглъбявам в толкова незначителни детайли, които цял живот са ме депресирали.
Помогнете ми, съдии има много.

Коментари

1.   Опитай се да се отървеш от тази мисъл. Убедена съм, че в противен случай ще съжаляваш. 11 сантиметра е по-висок от теб, достатъчно е. Не си изхвърляй щастието заради глупости. Ако всичко, всичко друго ви е наред тогава това не е проблем.

2.   Няма за какво да се тревожиш. 172 не е много висок ръст. Една моя приятелка е 177см.

3.   Аз не разбрах какъв ти е точно проблема.

4.   Толкова клишета в една тема не бях виждал... по-добре го зарежи, хем няма да си точи парите напразно, хем ще е щастлив.

5.   Не разбрах какъв точно ти е проблемът, но реално погледнато не виждам никакъв проблем, щом той е по-висок от теб. Престани да мислиш за глупости.

6.   Моме аз съм 190 (твоя размер), но ще искам като се прибера от работа да ми е сложена софрата, салатката, лед да има в камерата, че ако няма голям бой та чака, след това обичам да си пусна диемите да гледам мачлета, като ги гледам изпивам галон бира с 200г бирен фъстък и от тая бира много се оригвам, чудоооо
Докато свършат мачлетата ми се приспива, но без свирка на немития ми х*й не заспивам, ааааа и задължително с Хепи енд и заспивам като къпан, докато ти миеш чиниите и чашите от орожая ми
Та, въпросче-ще имат ли тогава значение моите 190 см?
Реално съм 190см, подходих иронично към теб, но се замисли кое е по-важно!
Я си трай, не е ниско момчето, ти си дълга

7.   Майкооо... Не разбрах какъв ти е проблемът, ти ли си ниска, той ли не е достатъчно висок. Но дори няма да се напъвам....

8.   Перфектен е за теб, но... има едно НО. В теб са някакви комплекси, които не ти трябват. Защото ти си 172, нормален ръст, а мъжа ти е 11 см. по-висок от теб. И? Има токчета/платформи с 10 см. и пак ли ти е проблем? Не изглежда трагична картинка.

9.   Момиче, с идеални размери сте, не знам защо, но имам чувството, че нещо друго всъщност те смущава, бъди честна пред себе си и си изясни поради какви причини си на път да си провалиш връзката.

Към 6-

готин, развесели ме коментарът ти, само не обиждай момичето, че е дълга! Таман си е, другите са ниски!

Ж, 180 см. на бос крак

10.   И без това жена над 170 см с токчета изглежда потресаващо ,какъв е проблемът? Като не те кефи толкова добричък и щедър, дай го на мен, аз пък винаги съм си представяла съпругът ми да е 183см.

11.   1. 72 си е супер, аз съм около 1. 63, но винаги съм искала да съм по-висока... Просто ти е някакъв комплекс, явно..

12.   Не обричай момчето на повърхностна и суетна лигла без реални проблеми. Разделете се.

13.   Зарежи го, търси някой 190. Или ако някой от тукашните е хирург, може би да му се присадят кокили на партньора. Или пробвай да стоиш изгърбена, така той ще изглежда по-висок.

Как да ти помогнем на капризчето? Всичко ти е поднесено, по твои думи идеалният човек. Всичко, на сребърен поднос, пред тебе, готово. Не само недоволна, пък и претенциозна откъм тона на чуждите мнения. Или се примиряваш и с време свикваш, или дотук. Прави както искаш, но друга алтернатива няма.

14.   Как да ти помогнем като изобщо не вдяваме какъв е проблема!??

15.   Интересно! Много даже. Аз съм 194 и идеалът ми за жена винаги е бил 172! Което за мен е нормално висока жена и в никакъв случай не дълга или едра. Просто идеална! Жена ми за съжаление, въпреки претенците за 170см, реално не е повче от 167. Да, за мен е нисичка. Винаги носи токове, високи и пак не е достатъчно. Но това не ни пречи да се обичаме и да сме заедно мбого години. Съвместният живот е съвкупност от компромиси и човек трябва да се фокусира върху положителните неща в партньора! Да нв говприм, че 183 не е никак лош ръст за един мъж :)

16.   А аз разбрах каквъв е проблемът на авторката. Това е ненаситната човешка природа. Ако всико е наред, както в нейния случай, ще си намери нещо, което да се стреми, а наличните блага все едно са нещо обичайно, докато ги загуби. Специално в нейния случай е показателно до какви аномалии води липсата на трезва мисъл

17.   Окей, завърнах се - Авторката
Нека да обясня.
Мацки. Цял живот сте си мечтали на мъжът ви да му е 20 см и за вас това е от изключителна важност. В един момент се влюбвате и заобичвате човек с 15-сантиметров. Да 15 е чудесно число и никак не е малко, а е даже над златната среда, но не е 20. А вие сте мечтали за 20. И ви е важно да е 20. Но човекът е супер и само това ви пречи, това което ви е най-важно, дори и да осъзнавате, че е суета. Проблемът е, че след година ще съм женена за цял живот за него и не знам дали ще останат тези мисли или не, а знам че не е окей да ги има.

18.   Ти си незряла и /ненужо/ комплексирана и по-добре не се омъжвай, за да създадеш още едно нещастно семейство и дете.

19.   Казваш, че е перфектен. Притеснява те само височината. Разбирам да беше по-нисък. Или даже колкото теб, но той е по-висок с цели 11 см!!! Дай си сметка, че проблемът е в твоя комплекс и никъде другаде. Да намериш перфектния и да се откажеш заради мним проблем, който дори не е проблем? Ще съжаляваш! Помисли. Говори с психолог.
Ж31

20.   Аз имах гадже май беше колкото мен и не харесвах това, но той е по - висок. Няма да слагаш токчета и готово, голям проблем.

21.   172 см и се мислиш за висока... Хаха :D

Иначе заради едни 7 см "недостиг" ако изпуснеш мъжа на живота си, не знам... значи не го заслужаваш просто

22.   17, това е някяква фикс идея, граничеща с мания. Според мен не е добре да се жениш за него. Ако бях на негово място, бих предпочел да ме освободиш от присъствието, щом си толкова повърхностна. И като се ожените какво - след няколко години ще решиш, че повече не можеш да понесеш "ниския" му ръст и току виж се е пръкнал някой левен 2 метра и кво правим после? Ще го отнесе той и децата ви. Не се занимавай с глупости, ами го напусни на време.

23.   Много е зле авторката. Бива комплекси, ама чак път толкова. Какво им става на хората не знам. Едва ли имаш други проблеми щом се вглъбяваш в това. Започни работа или някакъв спорт, това бездействие ще ти съсипе психиката. Бог да ни пази от лицемерни хора, като теб. Поне го зарежи да си търси нормално момиче, не се прави на влюбена.

24.   Авторката се завърна и почна да плещи за друго. Това няма нищо общо с ръста на хората. Ама че комплексарка...

25.   Ахааа, от последния коментар на авторката стана ясно къде му липсват сантиметри на младежа! Еми ти що прие преложението му за брак тогава???!!! Че и се оплакваш тук после. Остави момчето да си намери перфектната за него!

26.   Дай ми го на мен, ако вече не ти трябва. Аз на 183 ще съм много доволна.

27.   Режи и търси някой, на когото можеш да му надуваш балона права. Проблемът решен.

28.   Аз съм 176 и бих дала шанс на 183см. Ти си по-ниска от мен и ти се вижда малко. Осъзнай се. Ходя с ток под 10 см..ок и ше съм колкото него, какво толкова. Проблем е да си по-висока. Ти ако искаш 20 см токове трябва да си 160см.
Ж23

29.   За мен темата е провокация. Когато обичаш някого последното нещо, което забелязваш е ръста му.

30.   Добре бе едни 7 санта ли ти е проблема? Бива да си повърхностна, ама чак толкова. Разбирам да е по-нисък от тебе.

31.   След малоумната фикс идея, грозните англицизми и просташката аналогия вече имаме решение за проблема ти: не се омъжвай, направо го отърви от себе си. Напълно сериозно.

Личи колко си инфантилна. Повдигаш 2 теми, които са известни за комплексите, които будят у повечето мъже - височина и размер (ширина само се чудя как не спомена). Статистически, мнозинството от мъжки полови органи (в състояние на възбуда) варират между 12 и 14 сантиметра. 15 вече е рядкост, 20 вече са доста голяма рядкост (поне сред европейци). Очакванията, дори само за аналогия, са меко-казано идиотски.

Горното е какво ти би чул по принцип, ако не се бе издал.

Последният ти коментар (17) показа, че не си жена.

Към четящите с поне грам акъл - игричката на този е проста. Пуска теми, писани от уж разглезени лигли, провокира реакция. Това не се случва за първи път. Или е корав девственяк, или не знам - баба и дядо сигурно са го обарвали на лошото място, когато е бил на 5.

32.   Аз също харесвам много високи мъже. Всъщност, обожавам ги! Минимума ми е 1, 85. Просто, ако съм с някой нисък, се чувствам все едно съм с жена, а аз съм мъжът. Не искам да обиждам никого, но тия нисичките просто не стават за много от нас. ( Да не говорим пък и, че освен ниски повечето българи са и потресаващо грозни, тъпи, дебели и невъзпитани. ) С висок се чувствам повече от прекрасно. Някак си се чувствам защитена, не знам как точно да го обясня. За мен мъжът трябва да бъде много по-развит физически, спрямо жената, за да може тя наистина да гледа на него като на мъж и да знае, че неговата прегръдка е нейната крепост, а не обратното. Също и високите са влудяващо секси! Има някаква огромна харизма в тях, така че каквото и друго да притежава мъжът, ръстът в никакъв случай не може да се пренебрегне.
А по темата, не знам какво да те посъветвам, авторке, но те разбирам и ти съчувствам. Изчакай още малко, помисли си добре, претегли му плюсовете и минусите и ако наистина е само ръстът, направи компромис, според мен. Свестни и красиви мъже изключително трудно се намират, особено в България...

33.   <17> "А вие сте мечтали за 20. И ви е важно да е 20."

Купете си 20 см вибратор и се опитайте да си го поставите целия анално. Сигурен съм, че още преди да сте постигнали пълно проникване ще промените размера на "мечтата" си ;))

34.   Ъпдейт от Авторката
Отидох на психотерапевт. Жената ми каза, че имам комплекс като по-голямата част от населението и това не означава, че бракът ми няма да е успешен, от което се притеснявах. Моя приятелка ме предизвика да нося токчета за цял ден (какво става с този дъжд няма да ви казвам хаха), разбрах накратко че има и по-високо. Cпечелих си доста погледи от жени, от мъже и се отказах от токчетата. Слушайте има още, казах на момчето, той пък ме вдигна на ръце и ме пита дали вече не се чувствам малка и просто го обърна на майтап, но всичко е окей, защото не си странно, да не се чувстваш перфектен, а твърде висок.
П.П. Благодаря на малкото хора, които оказаха някакъв вид подкрепа. Благодаря и на тези, които ме “изгориха за вещерство” и ме изкараха толкова сбъркана и недостойна за годеникът ми - ако не бяхте вие нямаше да отида на психотерапевт. Данке на всички, че се включиха. За друг път по-леко с думите, другото момиче може да няма пари за професионалист.

35.   Аз съм 1.82 и са ми връзвали жени малко по-ниски от мен, какво се панираш?. Но то си е въпрос на вкус.. Баща ми казваше така: Всеки сантиметър след 1.80, плюс чар, добра форма и усет са ти гаранция за мъжко съвършенство. На 36 съм. Ти се радвай на човека или го остави.

36.   Към авторката:
Интересно как наблегна на факта, че си харчел парите по теб.. и това е 1 от нещата които го правят перфектен??

37.   Авторке, 32 съм. Ако искаш да поговориш с някого по темата - може да измислим нещо. Само дай знак. Същата като теб съм и те разбирам на 1000%
Ж21

39.   Защо се опитваш да комплексираш мъже или конкретен мъж? По-логично ми се вижда, че си някой нисък мъж с комплекс представящ се за жена или по-скоро жена с мъжки ръст дето не я огрява. Ако е второто, има и мъже над 1.90. За теб, търси си ги. 1.80 е ок за мъж. Нито е щъркел, нито е тапа. Но ако ти си толкова, то ти трябват около 2м. Мъжаги.

40.   Вие сте луди, стига тази мания за външния вид! Това е насаждано в обществото, това са пълни глупости! Истината ее това в което вярват хората, щом си щастлива с него, кара те да се усмихваш, уважава те, обича те, какво значение имам как изглежда, всички ли сте толкова побъркани, разбирам го Киану Рийвс, ти си перфектна ли? Няма такива хора, аре няма да се занимавам да пиша повече... няма смисъл

42.   Ооо, висока съм точно колкото теб! Със същите странности съм. Искам да се чувствам някак по-малка, а това е трудно. Проблемът ти е глупав, но го разбирам на 100%! Не знам дали и аз бих могла да съм с някого под 190см!

43.   Една ей такава като теб, не само опропасти моя живот, не само нашата красива връзка, ами и собствения си живот. Последва бесен курвалък в търсене на перфектния. Оказа се че с всеки следващ ставаше все по зле, и по зле. Докато накрая най последния мухльо на планетата й направи дете, който се оказа с 2брака и 3 други деца. Разбира се след като разбрал че е бременна духнал
Сега тя ще опропасти и живота на детето си, защото то ще живее без баща. Детето й цял живот след това ще я обвинява, че тя го е лишила от такъв. Да не говорим че вече самата тя за нищо не става, бих казал, че вече от толкова курвалък съвсем изтрещя и вече доста често й се случва да изпада в нервни кризи... нямаше кърма. Косата и е чисто бяла. Напълня и на нищо не прилича.

И всичко това се случи заради 12 сантиметра.

Някои вас, жените сте чисто и просто идиотки. умеете само наранявате от собствената си несигурност. Не той, ти не ставаш.... и като го смениш положението няма да се промени.