Втора категория любов. Някой чувствал ли се е така?
Моля Ви кажете, защото ще се побъркам вече. Имам чувството, че съм прокълната за вечни времена. Пиша тази изповед подтикната от лошите чувства, с които се боря напоследък. С него съм от две години. Преди него съм имала три сериозни връзки като в първата мога да кажа, че бях наистина обичана, но бяхме малки, аз бях дете не знаех какво е любов, страхувах се. Скъсахме, събирахме се и така, нараних го доста, но без да искам. След това и той ме нарани. През всичките тези години аз много съжалявах, че съм го ранявала и е страдал за мен. Искала съм му прошка няколко пъти, той е добър прости ми, не се виждаме не знам нищо за него, но винаги съм искала. той да е щастлив. След него обаче всичко се обърна на опаки. Не ми върви с мъжете. Винаги аз бях тази, която страда накрая и по време на връзките. Чувствах се и в момента в сегашната ми връзка се чувствам, така все едно съм втора цигулка, втора катогерия любов. Така все едно съм кошче за развалини, които са били ранявани и сега раняват мен. Сегашният ми, нищо не е говорил за бившата си, но усещам, че много я е обичал, повече от мен. Не говори за нея, нагрубяваме като питам, но не мога да се контролирам. Като че ли е студен, защото преди е бил всеотдаен и любящ, но са го наранили. Не казвам, че не ме обича, но не ми стига не ми стига и това е. Искам аз да съм специалната за него, защото много неща преживяхме и направих много за него. Искам да знам вие бихте ли приели да сте втори, трети вариант за любовта на живота си? Как да се примиря, че няма да ме обича така както искам аз? Дали все още си плащам за болката, която причиних на другото момче?

Коментари

1.   Продължавай така да ровиш и скоро и няма да си "втора", а "бивша".

2.   Или е това или просто е идиот и не си струва да се раздаваш за него, но в пристъп на мазохизъм отказваш да свалиш розовите очила и наричаш агонията си любов. Бившата му не е важна, тя е бивша, сега е с теб. Но ако той не те кара да се чувстваш добре и не прави нищо за теб, когато ти правиш всичко за него, тогава просто не е твоят човек. Всички сме били наранявани в крайна сметка, но не всички се държим като егоисти заради това, нали?

3.   Всяка любов след първата е общо взето втора категория, поне за повечето... Ако не говорим за секс и техники, чисто емоционално човек не е машина, и се изчерпва, остава да живее в миналото, емоциите не са като ключ включено-изключено. Смяната на партньори като носни кърпи не работи ако търсиш някаква дълбочина. Не че ти си втора категория, а цялата система днес води до такова третиране на хората... Това за което си плащаш е, че като повечето момичета си се самозалъгвала, че със следващия ще е по-лесно...

4.   Не бих приел, това е невъзможно. Но аз съм нечовешки инат, а не съм сигурен, че това е най-добре.

5.   В този живот всичко се връща като бумеранг, колкото силно хвърляш, толкова силно те удря! .. пък ако ти харесва да си като, както ти го определи " втора цигулка " стой си, значи си нямаш доверие и самочувствие.

6.   Според мен проблемът ти не са прокоби, а че си поглезено дете с огромно его. Човек, който ИСКА светът да се движи според неговите разбирания и желания - "Не казвам, че не ме обича, но не ми стига не ми стига и това е. "
"Искам аз да съм специалната за него, ... " - ако сте гаджета, значи си специалната за него. Ама имало предишни любови, ама било еди как си. Така е, защото днешното поколение започва без оформен мироглед и духовно съзряване сексуални и съпружески отношения - "Искам да знам вие бихте ли приели да сте втори, трети вариант за любовта на живота си? "
Така, сега на въпросите ти "Как да се примиря, че няма да ме обича така както искам аз? " - като превъзпиташ егото си. То трябва да знае, че не може всичко да получава и всичко да става, както нему е угодно. Ако успееш, хубаво. Ще бъдеш уровновесена и спокойна. Ще знаеш какво можеш да получиш; и когато го получиш, ще му се радваш и наслаждаваш. Ако не успееш да превъзпиташ егото си, вечно ще си задаваш въпроса "Дали все още си плащам за болката, която причиних на другото момче? ". Всъщност това е карма - постлала си си така и ако направиш духовна промяна, ще изпитваш друго, ако не направиш, ще си "прокълната за вечни времена".

7.   Много хора са ми казвали, че след първата любов/връзка никога не е същото.
В момента съм във втората си връзка и мога да кажа, че наистина усещам нещата по различен начин. Просто когато преживяваш всички трепети и емоции за пръв път с един човек, всяко малко нещо е специално и вълшебно, защото не си го изпитвал никога досега.
Някак си във втората ми връзка не отдавам чак такова значение на малките неща, по-прозаични са ми...

8.   Разбирам как се чувстваш. По принцип аз винаги съм била на мнение, че във връзката винаги единия обича повече, малко или много, но все пак повече. Аз дълги години обичах момче, дори още го обичам, което не ме оценяваше. Имаше чувства, но просто не същите като моите. Дали си зависи от дълбочината на един човек, не знам.. но просто имах чувството, че той и да иска, не може повече от това. Щях да приема аз да давам повече за него, но накрая просто ни се разпаднаха отношенията поради това, че той много слушаше приятелите си, колебаеше се и т. н. Не беше за мен този човек. Обаче и аз като теб във всичките ми влюбвания съм била наранявана и сякаш тези хора са взимали по някаква част от мен, която не се е възстановявала после. Осъзнах отскоро, че вече АЗ имам нужда да бъда обичаната, не аз да обичам. Уморих се. Имало е хора, които наистина са давали много за мен, дори без аз нищо от себе си, но аз нямах чувства и прекратявах нещата. Не ми позволява сърцето да ги лъжа. Тези хора обаче са ми помогнали да видя какво е човек да те обича и да дава за теб. Вече имам нужда от това. Не знам дали вече мога да се влюбя или да обичам, но в бъдеща връзка, със сигурност ще позволя аз да бъда обичаната. Дълго време не вярвах, но е истина, че единия обича, а другия позволява да бъде обичан.

9.   Млад мъж съм на 24 и след първата ми любов не мисля че бих обичал толкова.. Моето лично мнение за скромните ми години е че човек обича веднъж истински и това е...

10.   Може би се лекува с тебе щом толкова е обичал бившата си. Щом го усещаш-наистина има нещо. Никой не е длъжен да е заместител, план Б... просто говори с него и се разберете.

11.   Аз пък мога да кажа, че бях привързана, но не обичах в първата си връзка, нищо че продължи над 10 години. Виж, несподелени те любови още ми оставят горчив привкус. От яд, сигурно и накърнено самочувствие. Любовта е нещо различно от романтичните чувства и сексуалната възбуда, нещо по-универсално, но го разбираме късно.

13.   Здравей много искам да ти помогна по някакъв начин, ако искаш може да си попишем малко.

14.   Не е втора категория, просто човек с годините става по зрял и сърцето му претръпва :) Това си е вид защитен механизъм, защото силните емоции от несподелената любов са доста интензивни и пагубни.

15.   Синдром на Турет ли имаш, че не можеш да спреш да тормозиш човек за нещо, което въобще не ти влиза в работата? Давай така и ще минеш от цигулка на кларинет.

Няма нищо като първия път, първото хлътване е най-силно. Като искаш да си първа нота, търси някой девствен.

16.   Човек е много сложно същество, затова трябва много търпение, упорство и любов за да достигнеш до сърцевината на човека. Понякога и за цял един живот не можеш да стигнеш, но това зависи само от твоето усърдие и готовност да се отдадеш на другия. Да се научиш да го разбираш, да го окуражаваш, да го подкрепяш, да го правиш щастлив и да го оставяш да е щастлив. Трябва много умения да придобием за да извлечем това златно зрънце от душата на човека, което е любовта. Всичко друго е повърхностно, телесно, свързано със секса, което е една самозаблуда за нещо хубаво и за някакви чувства! Такива чести кратковременни връзки говорят за обратното, че използваме човека с нашия егоизъм, за да го консумираме и да не сме сами!

17.   Мъж, който се ядосва когато споменат бившата му или не спира да говори за нея винаги ще си обича бившата. И за него няма да си ти специалната, нито никоя друга, запомни това.
От това, което прочетох разбирам, че не те устройва да си последната дупка на кавала и никоя себеуважаваща се жена няма да е окей с това. Зарежи го и не си губи времето с хора, които не те заслужават!

18.   Хората които не умеят да се отърсят от носталгията по бившите, не трябва да имат нови връзки. Щом са избрали да си живеят в миналото да си седят най добре сами и да тънат в самосъжаление.