Може ли да се съберем отново ?
Здравейте, разделих се с жената с която бяхме 5 години заедно и имаме едно дете на 5 годинки.

Признавам си не бях добър баща, постъпвах егоистично.
Също така я ограничавах и ревнувах.

Тя спря да ме обича и пожела да се разделим. Като държа да вметна, че също така другата съществена причина беше, че не бях добър баща. Аз не исках, но го приех. Обичам и нея и детето ни.

Останах сам със себе си и си дадох сметка за грешките ми, за егоизма ми.

Решен съм да се променя за себе си и за тях.

Болката и липсата няма да описвам.. чувствам се отвратително.

Въпросът ми към вас е, според вас има ли шанс след време да се съберем отново? Разбира се, това е само при положение, че тя поиска и види, че има съществена промяна в мен.
Това, което ме притеснява е че тепърва ще се виждаме, заради детето и понеже тя вече не ме вижда като мъж и не ме обича, няма ли просто да остане приятел с мен или дори по-лошо просто един познат?

В момента запазваме добрия тон, тя не е казала, че никога повече няма да иска да бъде с мен, но ясно ми каза, че на този етап не иска.

Готов съм да чакам и да се развивам личностно през това време.

Също така бихте ли споделили ваши истории при които се разделяте с човека до вас от когото имате деца, но след време се събирате отново и защо и колко време е отнело?

Знам, че не трябва да се фокусирам във времето, а в промяната в себе си

Благодаря на всички отзовали се!

Коментари

1.   "Въпросът ми към вас е, според вас има ли шанс след време да се съберем отново? "

Ако не си намери друг ще се върне да ти цоца поне кинтите.
Ама ако е секси - все ще се намери някой да я... абе знаеш ;)

2.   Ако попадне на друг, който излезе по неподходящ от тебе, може и да иска да се върне, но щом сама си е заминала, по добре не се занимавай с нея! Намери си нова жена и си създай нормално семейство, грижи се за детето си, времето ще покаже кой е бил по добрият родител Като стане на 14 години, детето ще си избере при кого да живее, имай търпение и бъди добър баща, жени много, не си хаби нервите с тази, не те заслужава!

3.   Има надежда, но трябва да дадеш всичко от себе си и да се промениш коренно. Успех.

4.   Споко, пич! Нещата ще се оправят. Щом си осъзнал грешката си, очевидно е, че я обичаш и искаш да поправиш нещата. Не избързвай прекалено много, поговорете насаме и съм убеден, че ще я омилостивиш.

5.   на света има малко невъзможни неща, така че на въпроса може ли ще отговоря: по принцип може.
Дали обаче ще се случи при теб няма как да знаем. Много зависи от това как ще се развие животът и на двамата след раздялата, дали ще се срещнат друг човек, дали ще се развиват или напротив.
Честно казано, както описваш нещата - лош родител, ревност, ограничения, не ми звучат добре. Аз лично трудно бих се върнала при теб. Все пак не става дума за кофти период, пишеш за 5 г., което показва модел на поведение. Но хора всякакви, не познавам жената, за да дам мнение.
Във всеки случай поработи върху поведението и нагласите си, за да не повтаряш грешките си с тази или друга жена

6.   А защо не си мислил какво представляваш през времето, когато сте били заедно и тя ти е давала милярди шансове, а ти си продължил да се дъниш? !? Сега си тръгнал да го умуваш на свършен факт
И вълка козинката си мени, нрава не-ти ще си останеш същия, какъвто си бил

7.   За възможно, възможно е. Но ще има смисъл само ако наистина се промениш, иначе ще се нараните още повече и двамата. Ако чувстваш, че не можеш сам, иди на психолог.
Чрез детето ще можеш да й покажеш, че си се променил. Като й предложиш да го взимаш при себе си по-често, за да има време за себе си, да излиза с приятелки и т.н., но не и докато излиза по срещи, защото още я обичаш.

8.   Жени много
Ама и мъже още повече, така че спокойно-всички сме и сте заменими
И като родители и като съпрузи и като любовници
Тръгнали да умуват за многото ха ха ха

9.   Сигурно е възможно но ще трябва да даваш десетократно най доброто от себе си и пак няма да е същото. Ще оцени какво правиш, но няма да те заобича както преди.

10.   Повярвах ти-разкаял си се, звучиш ми искрено. Всички грешим. От това, което чета и тя изглежда читаво момиче. Дано се съберете, ти за себе си винаги ще намериш жена, а тя-мъж, но за вашето дете вие сте единствените мама и тати. Аз преглътнах изневяра, точно поради тази причина. О, ако не бяха децата така го бих изритала, ама така го бих изритала, че не е истина. Децата ми израснаха спокойни, това ми стига. Къде къде по-големи трагедии има. А при вас дано се получат нещата.