Възможно ли е да ми е писнал или наистина не го харесвам?
Попаднах в много сложна ситуация. Омъжих се за мъж, към който не изпитвам физическо привличане. Заедно сме от много години. Може би 11. С него съм, защото беше мил, добър, разговаряхме на всякакви теми. В началото не ми правеше впечатление, дори го заобичах силно, имах кошмари, че ме оставя, че го губя и плачех много. Т. е. изпитвала съм чувства. Но след толкова години явно се опознахме добре, а и той се промени. С много свои действия ме отврати и обиди, но прощавах, а и не ми даваше да го оставя. С всеки такъв случай на обида оставах с него, но вътре нещо в мен се погубваше. Сега изпадам в тежки състояния, в които ако гледам някой романтичен филм не спирам да мисля за любовта между актьорите, дори си харесвам някой актьор и изчитам всичко за него. Половинката ми не е грозен, но не е и красавец. Висок е колкото мен, не ходи на фитнес, обикновен човек. Понякога много се впечатлявам физически от мъже високи 1. 85 с красиво лице, които само като погледна очите и усмивката и се разтапям, а с него това никога не съм го изпитвала. Имаме дете на 4г. Не искам да расте с разведени родители, а и ме е страх от развод. То не е ставало свидетел на кавги, тихи хора сме, прегръщаме се, смеем се, но тайничко крия в себе си това неудовлетворение. И не зная дали не е някаква фаза и впечатляване по актьори, които в реалния свят не са толкова симпатични като във филмите, в които всичко е нагласено. И не знам дали просто дългата връзка не се е поизчерпала вече. Моля за съвет. Не зная какво чувствам точно. В началото си спомням, че много харесвам очите му, лицето му, но с времето се промених и сякаш започнах да искам нещо ново. Той никога не флиртува с мен, ако иска интимност всичко става набързо и в живота ми липсва всякаква романтика. Никъде не ходим. Само работа и грижи по синът ни. От време на време гледаме филми у дома вечер и това е.

Коментари

1.   "явно се опознахме добре, а и той се промени."

Не се е променил. Никога не си го обичала. Бил ти е удобен.

Примири се. Няма да стане по-добре.

2.   Поредната кифла, дето се подмокря като види някой напомпан. Абе аланкоолу, тия дето ходят на фитнес да не би да са необикновени? Аман от външност и постотии. Дете имаш, семейство си създала, не се карате, какво повече искаш? Бил той правил грешки, а тя - света вода ненапита и безгрешна. Него пита ли го колко пъти е прощавал и колко неща е преглъщал, щото и ти по твоите критерии най-вероятно също си обикновена? Аман вече, аман!

3.   Какво да ти кажа и аз имах 11 годишна връзка, и нещата се случиха подобно на вас, само дето ние нямахме деца. Дойде един момент, в който
май си писнахме при положение, че наистина много се обичахме ама наистина, но на края явно си омръзнахме.Правехме секс колкото от ред да мине, все пак си е физическа нужда, вечер често гледахме телевизия в различни стаи, защото двамата гледаме различни неща някакси нещата не вървяха и в един момент тя ми изневери.След което всичко свърши, и вече 4 години не сме заедно.Не ви го давам като съвет защото имате и дете, но не виждам много бъдеще, от това което разбирам за вас.

4.   " Не зная какво чувствам точно. В началото си спомням, че много харесвам очите му, лицето му, но с времето се промених и сякаш започнах да искам нещо ново. " - Като не знаете какво искате, защо си се натрапила при човека, че и дете родила!? За бъдещето на това дете помислили, преди да го родиш? Харесвала му очите, но мъжът не е само очи, той има и душа. Не бил романтичен, а ти беше ли мила с него, показа ли му, че значи нещо, че е баща на детето ви? Ето това сте жените, хващате мъж само за осеменител, и после нямам чувства!? Ти никога не си имала чувства, не бил висок, не бил красив, не бил романтичен, все той е някакъв неудачник, а видите ли, жената е по по най, тя е богиня!? Остави човека и се махай, но остави детето при него, защото не можеш да бъдеш майка, утре и детето си няма да харесваш!

5.   Лошо, много лошо....
Крачката да се омъжиш, да направиш дете с човека с който си е много отговорна.
11г заедно предполага, че си го опознала и си изгледала бая филми с хубави актьори и е трябвало да го оставиш много по-рано, сега може би щеше да си с някой убавец дето щеше да ти разказва играта...
Спри с Тея филми и простотии, защото явно си отвеяна и самата връзка ви е в застой, което е нормално.
Ти самата направи нещо по въпроса да разнообразите връзката, сподели му какво те мъчи, какво може да поправите, Но ако го обичаш. Ако е само рутина, тогава единственото решение е раздяла. Жалко за 11-те години и детенцето, явно просто днешното поколение дотолкова му стига ценностната система и семейни ценности

6.   Дай му детето и се махай!

7.   човечеца заслужава по-добро от теб

8.   Ами ти какво очакваш? Имаш изисквания към мъжа си, но не казваш ти фитнеса посещаваш ли, поддържана ли си или след 11 години понякога не си измива косата понеже си уморена...
Това е рутината. Друго няма. И ние сме така, с тази разлика че аз настоявам да излизаме чат пат. И в секса нещата не са като в началото, но при повечето двойки с дълги бракове и връзки е така. Вместо да се оглежда за други мъже обърни внимание на своя. Елате в реалността бре хора и най изтънчения, красив и нагласен мъж у дома става лежляк, които не помага в домакинството, понякога пърди и не винаги си мие зъбите преди лягане.

9.   "Заедно сме от много години. Може би 11"

То наистина е била една любов, дори не знаеш колко години сте заедно... Иначе се зачети тук, пълно е с жени като теб. Просто след няколко години, няма как да ви се получи "като по филмите". Аз затова препоръчвам на мъжете да не се женят, и градят живот около идеята за семейство. Нема как да стане тая работа в днешно време, особено ако отговаряте на тия условия:

"мил, добър, разговаряхме на всякакви теми"

10.   Щом е мил и е добър човек какво значение има? Вие сте семейство, имате и дете. Представи си се запознаеш с някой красавец, залитнеш и изгубиш семейството си. Би ли го причинила на себе си, на детето си заради едно красиво лице и евентуално хубав секс. Голяма част от съзнателния ти живот е минала с този човек. Красивите образи от филмите са за това - да се прехласват хората по тях. Много хора пък мечтаят за твоя живот- спокоен, с дете, с добър и кротък мъж. Убитите жени напоследък сигурно за това са мечтаели... Дори не си влюбенав някой конкретен, искаш да замениш всичко това заради нещо, което мооооооже би ще получиш. Но на каква цена?

11.   Той не флиртува и не е романтичен. А ти?

12.   Не го напускай, ще съжаляваш. Като остарееш всички ще са сбръчкани, скучни и повечето дебели. Не си разваляй семейството. Говоря от опит с жена като теб, аз от мил и добричък, ме захвърлиха... Сега детето пита постоянно кога ще се върна. Но аз няма, защото ме унижаваха, гониха, разделиха от детето (почти всяка събота и неделя е при мен сега), всички казват, колко съм добър. Тя също говореше, че няма вече чувства, не може да живее с мен, не ме понася, без тръпка не се живеело. Аз знам, че като поостарее, а сега често не е добре със здравето и нервите, мен ще ме търси.
Сега, когато не съм с детето, тренирам и чета книги, ставам по-привлекателен и с по-добра обща култура. Решил съм да си гледам спокойствието, детето и личния кеф, без сериозни връзки. Усмихнат и жизнен съм, а тя понеже не е свикнала да гледа детето сама през седмицата е кълбо от нерви, преди робът всичко правеше.

13.   Здравей, мисля, че си описала над 80% от всички бракове по света, особено след 10-на години и 1-2 деца.

Знаеш ли какво ми се струва - че вместо да гледаш филми с красиви актьори, да вземеш да прочетеш някои книги, даже може от българската класика - напр. Йовков или Талев или Димитър Димов и др. Разбира се и чужди автори са за препоръчване.

Второ, опитай се да разбереш, че романтиката е една илюзия и винаги е краткотрайна. Няма романтика, която да продължава дълго. Помисли или говори с баба си, дано е жива още, или с възрастни хора, или прочети повече, че до средата на 20 век никой не е говорил сериозно за романтика. Всички са се женели предимно с уговорени бракове и то уговорени от родителите, които са имали опита и знанията да избират, вместо младите. По-нататък, ако случайно няма някакво тотално непасване и намразване, са се получавали много щастливи и многодетни семейства на база на уважението и старанието между 2та партньори да живеят заедно и в услуга един на друг.

По никакъв начин не можеш да си въобразяваш, че мъжът ти е лесно заменим, особено без развод, с краткотрайни кръшкания. Не можеш да си въобразяваш, че ще имаш красив актьор, а и да го имаш, красотата - както неговата, така и твоята, ще са до време...

От развода няма страшно, най-много да се наложи да разделите жилището/ парите. Но това е много по-малко усилие от живот в лъжа и измама.

В една дълготрайна връзка/ брак сексът обикновено е като яденето - хайде, ще ядем ли, какво има, какви са подправките - нищо повече, нито по-малко от това. И 2та може и трябва да допринасяте за това.

Не можеш да си въобразяваш, че някой изключително чаровен и самоуверен мъж ще те грабне и ще те доведе до оргазъм на първата маса или в първата горичка по пътя. После ще разбереш, че оргазмът си е същият, както с мъжа ти, само че ще имаш съвест с много угризения. Тежест, която ще мачка както теб, така и мъжа ти, а индиректно и детето ви.

Моето лично мнение е, че след детето може би ти е омръзнало или досадило ежедневието, може и малко хормоните да са се променили, може да си влзязла в т. нар. криза на средната възраст, че едва ли не трябва да хванеш ''последния влак''.... Не слушай дъртите к**ви, особено в някои по-малко населено място. Това са хора с унищожен морал, още от времената на комунизма, с някакви абсолютно неадекватни представи за семейство, морал, дълг, принадлежност, лоялност, уважение... Те не са виждали такова нещо и са били мачкани по всякакви начини, затова не могат да бъдат никакви надеждни съветници.

Така че - съсредоточи се в семейството и детето ви, опитай се да провокираш или да създадеш малко по-впечатляващи предпоставки за по-силни усещания... Говорете си открито с мъжа си, споделяй, ако нещо ти липсва или би искала да разнообразиш и пр.

Напр., защо да не вкарате секс-играчки или да правите секс сред природата или просто в банята или в басейна... и пр...

Възможности много, просто трябва да има желание за заздравяване и насърчаване на семейството, а не да се търсят варианти извън него...

Поздрави и успех!

14.   Абе я стига сте критикували жената! Намира се в трудно положение и има нужда от съвет!
Мило, опитай се да създадеш романтика между вас, това е женска работа. Ти знаеш как. Ние жените имаме способност да разпалваме чувствата, а като го видиш отново влюбен в теб това няма как да не повлияе и на двама ви.
Просто намери време само за вас двамата. На Дечко няма да му стане нищо ако преспи една вечер при баба и дядо, за да бъдете само двамата някъде. :)
Желая ти успех! Запази си семейството :)

15.   По мои наблюдения, описаното от теб се случва, когато в единия или в двамата се натрупа напрежение от нерешени конфликти. Визирам думите ти, че той те е обидил няколко пъти, а ти си преглътнала... Обида не се преглъща, а прощава. А можеш да простиш само ако изясните нещата така, че и двете страни да са доволни.
Дори само заради това, че имате дете си струва да положите всички усилия да оправите отношенията си. Ако не намирате път един към друг, може да опитате да отидете и при специалист (терапевт).
Има и една книга, която чета в момента и има и интересна информация точно за отношенията в двойките. Ако желаеш, хвърли и едно око - Емоционалната интелигентност на Голман (писана е от психолог).
Успех!
П. П. Ако си оправите отношенията, очите му пак ще станат красиви за теб :)
Ж30

16.   До коментар номер 2: а вие не се ли подмокряте като видите някоя силиконова кифла? Айде моля ви се... това е нормално да ти харесват хубави хора от противоположния пол.

Обичала си го, но нещата между вас сякаш за изчерпани. Имаш 2 варианта- да си стоиш на това деридже до живот и да си траеш, защото хотата не можеш да ги промениш. Или да го зарежеш и да пробваш да потърсиш пак щастието. Аз лично съм на мнение, че е по-добре сам отколкото в лоша компания, но има жени, които не могат да стоят сами, не знам ти от кои си, може би от вторите щом се чудиш толкова какво да правиш..

17.   Като няма проблем в семейния живот, дай да си създадем.. аз ще ти изневеря пък после кот' стане.. толкова ограничени и прости хора в тази държава боже.

18.   Ми прати го на гурбет по чужбината. Печелиш на два пъти. Няма го - не те дразни. Появява се - ще има парички, да си харчиш, а за похлупак и меден месец... :)

19.   Коментиращите сте забравили нещо важно, а именно, че не го харесва визуално като мъж, в такъв случай, няма как да се случат нещата, колкото и да е идеален, а идеални хора - няма, така, че... рано или късно, минусите се натрупват и се сещаш - абе, всъщност, аз не го/я харесвам, защо правя компромиси, защо съм с него/нея?
Сега... авторката е зле, факт, толкова години са минали и дете родила... няма да те коментирам, всеки живее живота си според акъла си, НО - има случаи, в които се запознаваш с някого и той/тя те пленява като личност или визия, няма значение, пленява те само с едно от двете (недостатъчно условие за здрава връзка) и трезвата мисъл отстъпва за период от време, или пък се обажда желанието да бъдеш добър с човека до теб, особено ако той/тя е добър към теб, и така... минава се време, свиквате един с друг, но това не е любов, затова идват моменти, в които поради ситуация или натрупали се ситуации, си казваш - какво правя, всъщност с него/нея? Изходът е ясен.