Има друг мъж в главата ми
Здравейте, знам, че ще ме упрекнете, но под сигурността на тази анонимност мога да призная. Имам връзка със съпруга ми от 10 години. Бях на 20, когато се запознахме, имаме дете. Никога не сме си пасва ли като характери. Нямаме сходни интереси, виждания за живота. Той е чудесен човек и баща. Напоследък все по-трудно се разбираме. Преди 2 години разбрах, че е имал връзка е друга. Преживях го, простих. Наистина простих. Не само на думи. Продължихме. Но от няколко месеца съм безумно влюбена в друг. Досега не съм срещала човек, който толкова да ме привлича, с който да си пасваме толкова. Мислим еднакво за всичко. Харесваме едни и същи неща. Пишехме си по цели дни и нощи, споделяме. Отидохме и по-далече. Говорихме си за сексуалното ни привличане, имахме и много неприлични разговори. Колеги сме. Признахме си много неща. Той също е обвързан, макар да нямат дете и да не живеят заедно и решихме да не преминаваме на друго ниво. Да е само фантазия. Един ден бяхме на банкет заедно и танцувахме. Никога не съм се чувствала така. После ми написа, че за него не е фантазия, а е много реално. Обясни ми се колко го плаши всичко, колко е сериозно. И изчезна. Каза, че не иска и не е редно да нараняваме другите. И е прав. Изведнъж започна да се държи на дистанция, студено, не пише вече, но постоянно засичам погледа му. Сякаш след този танц всичко приключи. А каза, че е бил сякш в друга вселена, докато не е държал. Може би е за добро. Аз също спрях да пиша. Не бива друг да бъде наранен. Нищо, че аз бях. Не искам да си връщам. Искам да знам само как да го изкарам от главата и сърцето си.

Коментари

1.   Ако има плюс в тази история, то това е, че можеш да бъдеш абсолютно сигурна, че този мъж наистина е МЪЖ - уважава жена си (спрял се е навреме), а освен нея уважава и теб, защото не ти дава напразни надежди, не те залъгва, казал е каквото има да казва.
От главата и сърцето трудно ще го изкараш, но според мен заеми неговата позиция на дистанция - така е най-честно. Ако е писано, ще бъдете заедно на по-късен етап, тогава когато обстоятелствата са такива, че да позволяват и на твоята, и на неговата съвест (тоест тогава, когато действията ви няма да засягат и нараняват други хора).

2.   Вече е късно, наранени ще има. Просто ще си ти и може би той.

4.   Ами кажи му че ще се развдеш с мъжа си заради него ако поиска да видим колко са ти силни чуствата?