Не иска деца или не иска да са от мен?
Здравейте! Много харесвам сайта и виждам, че има много точни хора, които дават супер съвети и подкрепа.
Та, моят проблем... не е точно проблем, но определено се притеснявам малко.
Аз съм момиче на 20 години, приятеля ми е на 22 и сме вече от три години заедно. Имахме трудности в началото с характерите, но постепенно всичко се изглади. От година и половина живеем заедно и се разбираме прекрасно. Той преди си беше от "лошите момчета" :D но от както е с мен доста се укроти и то по негово желание, аз не съм го карала да прави нищо, но това е друга тема.
От скоро започвам да се филмирам за семейство. Да, рано ни е и имаме доста планове за бъдещето ни. Искаме да заминем в чужбина, да работим, да пътуваме и т. н. Не бих родила в близките пет-шест години.. и все пак, от време на време ми идват такива мисли и си представям колко щастлива мога да бъда ако му родя дете някой ден!
И явно всичко си има плюсове и минуси. Много пъти е казвал "като имаме дете то ще е еди какво си, ще се казва еди как си"... но на скоро направо ме закова с едно изказване, което твърдо противоречи на горното. Споменах нещо за деца и той ми каза, че категорично не искал да има деца, понеже е трябвало така да бъде модел за подражание на някого.... и аз останах като тресната. Ами разбира се, че трябва, генийче... Той явно не се смята за достатъчно добър за да бъде баща? ! Останах като тресната и доста ме нарани. Започнах да си мисля за едно твърдение, в което вярвам, че мъжете искат да имат деца, но не от всяка! Вечер когато заспиваме си представям как му казвам, че съм бременна и много се радваме, а сега ме е страх да си го помисля за да не би той да не се зарадва... Да, в момента сме млади и ни е рано за деца и не сме готови, но аз някой ден ще поискам... Според вас наистина ли го мисли? То няма как да му влезна в главата и да разбера сама, но все пак. Също така ми каза, че ще е по-спокоен ако е момче, че с момичетата много ядове. Какви са тия глупости? ! :D Дори не можах да повярвам, че той казва такова нещо. За съжаление не мога да контролирам природата и да му предоставя от мъжки пол, ами к'вото дойде както се казва. И днес пак го спомена... че не искал да има деца, нищо не казах и не реагирах никак, защото не ми харесва да говоря по темата и ми става тъпо. Не иска изобщо, или не иска от мен просто? ! А той много добре знае, че искам и то искам да е на него, а не на друг... объркана съм, не знам какво му се върти в главата, дали е малък още за да мисли за такива неща (то и аз съм)... Проблеми в семейството е имал много, особено с баща му, което е предпоставка затова, че би искал да е по-добър баща...

Коментари

1.   Вече го писа това. Колко пъти ще пускаш едни и същи теми ? Ми няма да иска на 22г. естествено. На тази възраст човек има други приоритети. Аз също родих на 31г. Вземи се съсредоточи върху образованието, кариерата си, пътувания, излизания с приятели. Сега Ви е времето за това.

2.   Мъж на 40.
Малки сте още. Мога да изпиша много неща свързани с отглеждането на едно дете. Не сте достатъчно зрели за това. Не се обиждай. Не го казвам с лоша умисъл. Не е въпросът да забременееш и да родиш. Това го могат доста жени. Влез в сайтове за родилки, майки и такива които търсят помощ. Погледни реално на живота. В момента какви разходи имате, а след като се роди детето ще са по 2, че даже и по 3. Колкото и да мечтаеш за дете, помисли и за него. Едно малко, крехко и безащитно живо същество. С появата си на бял свят, то сбъдва мечтите ти. Любов, безкрайно раздаване, многобройни безсънни нощи които ще ви се сторят безкрайни. Помисли, че никой не е длъжен да ви помага. Храна, дрехи, сметки. Всичко става страшно скъпо. Тези средства трябва да дойдат от таткото. Не спал цяла нощ заради колики. Блъска за насъщния и вечерта отново. Всяко малко дете се разболява периодично докато си изгради имунна система. Това са бягане по доктори. Попадане на некомпетентни мед. личности. Разтакаване от-до. Не дай си боже да стане нещо по-сериозно с детето. Бях си в къщи. Изведнъж синът ми /беше на 4 месеца/ започна да реве страшно силно. Пробвахме всичко. Храна, вода, топъл компрес на коремчето. Продължаваше да пищи. Нещо ме накара да отворя памперса да не би да се е наакал. И останах като застрелян. Единият му тестис се беше подул много и беше силно зачервен. Едвам успях да набера педиатърката му която едвам говореше, че било нормално да плаче заради колики. Не помня колко гневен бях с нея по телефона и и затворих. През това време жена ми намери телефон на завеждащата в родилния която имаше частен кабинет на 200 метра от нас. Чухме се с нея и го грабнах от повивалника както беше голичък. Омотах го с едно одеало и на бегом в кабинета и. Опипва го 5-6 минути и се опита да се свърже с неин колега. Изпратих му адреса със смс и до 20 мин. беше в къщи. Трябваха му 3-4 мин. Детето иведнъж спря да крещи. Пи доста вода и заспа на мига. Обясни ни, че се е изсипал и е нормално за момченцата. Наместил го е, но трябвало да се оперира. Три месеца ме въртя по телефона. В този град. Не в другия. В нашия град не намирал анестизиолог и операционна. Докато не ме посъветваха да отида при учителя на този хирург. А не е някой безизвестен. Три месеца треперех и не знаех къде се намирам. Докато не ми каза доктора да не сме посмели да пипаме детето без да се е изсипал отново. Годините ви също са от значение. Минеш ли 30, % за синдром на Даун също се покачва. Жена ми забременя на 34 и с този процент също ни изкараха ангелите. Кавги и скандали пред детето не трябва и да си помисляте да правите. Чети. Запознай се с повече факти. Сама ще разбереш, че това е огромна крачка в живота. А до думите на приятеля ти, той преминава през такъв период. Ще помъдрее. Сам ще започне да иска дете. Но не го притискай и не му натяквай. Най много да избяга от теб. За това казах, че сте малки.

3.   Не, не сте малки. Точно сега е времето да имате деца. Човек колкото по-млад стане родител, толкова по-добре. На 20 г. няма да имаш тези нерви и енергия като на 30 г. Повярвай ми. Попитай го директно дали иска деца от тебе, ако не иска го зарязвай. Не си пропилявай годините, защото понякога зачеването не става от първи-втори опит, има двойки при, които отнема години.

4.   Според мен, това, че се "филмираш" за деца, значи, че вече започваш да ги искаш. Че след като сте в стабилна връзка, живеещи заедно, инстинктът ти се е събудил. Само че изглежда, че на него тази стабилност му действа по противоположния начин - не иска да си разваля начина на живот, комфорта. Ако е така, създай му малко дискомфорт. Например като си вземете куче, за да свикне да си разваля спокойствието заради нещо, което обича.

5.   Ти сама го каза: филмираш се. Пробвай да живееш в настоящето, бъдещето е далеч.

Alpha, ж. 30 г.

6.   Мъжете никога нямат деца от тази която обичат,а имат от тази,която им е сигурна

7.   Не мисля, че е рано, както някой казват, сега сте най-енергични и нищо не ви тежи. Природата е определила кога е най-добре да се раждат деца.
Аз съм на 25, за съжаление по стечение на обстоятелствата все още нямам семейство.

От личен опит знам, че не е приятно да имаш възрастни родители. Причините са доста, но не ми се изброяват. Една от тях е, че когато хората трябва да намалят темпото, да ходят по почивки, да са по-свободни и спокойни (над 52-3), моите родители се бъхтеха, за да ме издържат, защото бях ученик.