Нещо с мен ли не е наред ?
Здравейте, момче съм, на 19 от "големия град" :). Не мога да си обясня защо не ми върви във връзките, явно в мен е проблема, някъде греша. Винаги съм мил, винаги съм обгрижвал девойката до мен, вианги съм бил внимателен какво говоря и как, защото все пак жените си овъртат нещата, и винаги нещо не се получава и свършва. А аз се привързвам бързо и лесно за жалост и след всяка раздяла ме обхваща тъга, усещам как части от сърцето ми се късат след всяка една мацка. Защото както казах лесно се привървзвам и като свикна точно с човека и всичко се прецаква. На скоро се захванах с момиче, една година по - голямо от мен. Скарахме се, защото съм й писал, когато е имала температура и просто бях загрижен. Каза ми, че не може да си пишем всеки ден и т. н. А нямаше проблеми с това преди да вдигне температура хаха скарахме се, каза ми, че иска време, за да й мине, аз пресметнах, че 2 дена са достатъчни за такова малко нещо и й се извиних 100 пъти, не ми отговаряше, не ми вдигаше нищо. И това вече 2 седмици и като цяло не знам дали сме във връзка или не, а аз супер много харесвам това момиче и искам да съм с нея.. Но уви явно не правя нещо както трябва :) Както казах, през цялото време съм мил, смеем се заедно, говорим си кво ли не, ходим къде ли не и пак недоволна :) Бил съм я " задушавал " и не знаела дали е готова за сериозна връзка. В мен ли е причината според вас? Нещо нередно ли правя? И някакви идеи как да се оправя с това момиче? Писах какво ли не, извинявах се, звънях, нищо. Освен да взема да я изчакам пред тях ли, не знам и аз.

Коментари

1.   Повечето от нашето поколение не струват.
А може и да не се чувстват готови някои, не че не струват. Зависи.
Аз на 19 години започнах сериозна връзка, преди това малко ме плашеха такива предложения.
Ще стане, споко.

Ж22

2.   Избираш неподходящи мацки - красиви и секси предполагам. Я си фани някоя грозна да видиш дали ще избяга ;)

3.   Пич, ти си просто лепка...а жените не харесват такива мъже !

4.   Аз съм номер 1, визирам коментара на номер 3.
Хората са различни. Аз пък точно такива мили момчета обичам!

5.   Здравей, пише ти момиче на 19. Да, както каза номер 4, хората са различни, на някои момичета им харесва постоянното внимание, а на други не толкова вниманието, колкото пространството. Твоето момиче очевидно е от втория тип. И я разбирам напълно и ще ти кажа защо. Аз също се занимавах с едно момче и докато описваше себе си все едно описваше и него. Той също като теб ме обгрижваше, беше страшно мил, рози, шоколади, и също като теб се превързва много бързо, както беше привързан и към мен. Общо взето няма да изпадам в подробности. Да това е едно уникално държание от момче към момиче, просто пак повтарям всяко момиче е различно. По едно време както ми даваше това неговото постоянно внимание, на мен самия той ми омръзна, въобще като човек ми омръзна, започна да ме дразни всяко негово движение, всяка негова дума, също като теб както и ти си звънял на момичето така и той ми звънеше постоянно, това ме натоварваше още повече и изведнъж както имах чувства, буквално се изпариха след като той ми даваше цялото си внимание. Друг е въпроса вече, че говорихме аз му обясних целия проблем защо се дърпам и така нататък и в крайна сметка сега сме приятели, той не отрича, че още има чувства към мен, но дори като само приятел той продължава с това цялото внимание, което може би означава, че той си е такъв човек просто и дори да харесвам всичко в него, може би това неговото внимание ме кара да не искам да съм с него, та аз нямам никакво лично пространство. Та стига съм говорила за себе си

6.   Очевидно не иска нищо повече от приятелство или си има друг ! а с постоянното званене и писане . нещата няма да се променят . още повече я претискаш . намали "добротата" защото е задушаващо П.С Хората са неблагодарни ! М/22

7.   Въобще не слушай 3. Ти си момче мечта! Много момичета бленуваме точно такъв като теб - грижовен, любящ, сериозен, възпитан.
Направо завиждам на приятелката ти, че те има, честно. Ако скоро не промени отношението си към теб, потърси си си друга. Знам, че звучи гадно, но няма смисъл да се тормозиш във връзка, в която не те ценят. Ти заслужаваш любов и щастие, а не пренебрежение. И помни, че си момче мечта.
Всичко най-хубаво ти желая!
Ж, 21

8.   В покера каръците си проличават след 200 хилядната изиграна ръка.
Пиши пак след 20-тата провалена връзка, да видим дали не ти върви наистина.

9.   Номер 3 - Нали жените обичаха мъжете да са настоятелни? Или май нещо съм объркал клишето. Май и вие не си знаете манталитета очевидно?

10.   Предполагам си син на самотна майка? За съжаление явно няма кой да ти каже, че връзката с мама и хващането на гаджета са коренно различни неща. Виж сега как работи схемата, не е толкоз сложно...

1) жената се хваща типично с мъж, с който не може да постигне много повече, от това да забременее. Причината е, че тя иска желан, нарцистичен, доминантен "играч", който знае "какво искат жените". Т. е. е отракан, знае как да създава нужна дистанция (catch and release) създава нужното количество драма и т. н. Ако мъжът не играе точно тая роля която жената очаква, тя никога не е сигурна, и все и трябва пространство, време и т. н.

2) та, жената е намерила мъж, той е изиграл "романтичния театър", тя е вече "влюбена", прави му деца, и следва етапа "разлюбване". С това се появява агресия към мъжете като цяло, влизане в ролята на жертва и т. н.

3) тук идваш ти. Ти трябва да си "мъжа" на мама, който тя никога не е имала - мил, грижовен, отговорен, наивен, мислещ постоянно за мама и нейните нужди... до крайност... Т. е. майка ти те прави антипода на мъжа с който те е направила...

4) Имаш избор - или да се превърнеш в "мъж на мама", който е типа мъже, които жените само си мислят че искат, но да си говорим често - или ще си умреш сам, или ще те хване някоя използвачка, която никога не е, и никога няма да те обича... или пък ще станеш нарцистичен "играч" и така ще затвориш цикъла на човешка репродукция...

По-просто казано - жената иска мъжът от който има нужда, а той е този, когото не може да има. Тя иска внимание, но когато го няма. Тя иска нежност, но когато я няма. Тя иска отговорност, но когато я има. Това е парадоксът на емоциите, които са обусловени от нуждата. И не че това не важи и за много мъже, но принципно мъжът е по-рационалният от двата пола и можеш да намериш мъж който е по-поносим...

11.   От автора: До коментар номер 3
Как точно съм лепка? Нито искам да се виждаме всеки ден, нито да си пишем 24/7 и да си звъним? Като си във връзка не е ли нормално да си пишеш с човека поне 3-4 пъти на ден или да се чувате 1-2 пъти на ден? Все пак нали за това си във връзка, за да изслушваш другия как му е минал денят, той да те изслуша, да се подкрепяте ако има проблеми? А не само секс, вечери, кафенца мафенца и тем подобни.

12.   Бета.

Това е твоето поведение. Подмазваш се, ходиш им отзад, лиглиш им се. Не. Не се прави така. Знай си стойността. Никой не обича пасивно поведение, никой и никоя.

Има разлика между възпитано поведение и мазнене. Познай ти кое правиш. Прояви характер - хумор, отдалеченост, увереност. И помни - не всички те харесват, както и ти тях.

Връзката е игра - игра на икономика: какво предлагаш и какво изискваш. Ако предлагаш само добро държание, стойността ти клони към 0. Ако проявиш възпитание, хумор, външен вид, характер и увереност, цената скача стремглаво.

13.   За два дена сто пъти да звъниш пресметни през колко минути си я търсил. Това ако не задушаване, не знам какво е.

14.   Би ми било любопитно да те чуя след 2-3 години:) Номер 3 съм. И ти желая късмет!:)

15.   Не досаждай. Не те харесва и няма намерение да е във връзка с теб. Все ще срещнеш някоя, която те харесва, нали? По същия начин, околко теб може да се заумилква някоя, която не може да те трогне.

16.   Просто не си намерил подходящата

18.   От автора: Не съм син на самотна майка. Не познавам истинския ми баща, но имам баща от 6 годишен, така че това няма нищо общо със семейството. И не не съм й звънял по 100 пъти на ден както казва някой в коментарите, макс 2 пъти съм й звънял, сутрин и вечер или само едното :) И съм й писал по 1 път на ден е така просто. Най интересното е, че се прави, че не вижда какво й пиша, а всъщност вижда всичко от падащото меню, но тва е друга тема. Не мисля, че я задушавам нито нещо такова, както казах до преди 2 седмици всичко беше наред и не съм й давал чак толкова внимание, че да й " омръзна " :) Но благодаря за комплиментите все пак от някои от коментиращите, но явно така не става, явно трябва да си груб, да ги унижаваш и да си боклук, за да те харесват. :)

19.   Аз съм номер 1 и 4.
Както виждаш, хора всякакви ти пишат. И е нормално. Виждаш различни мнения и приемаш тези, които са близки на твоите разбирания и усещания.
Едни се чуват през няколко дни, други всеки ден, трети се чуват, виждат и си пишат всеки ден. Аз съм във връзка повече от 3 години - живеем заедно от първия ден на запознанството, съответно се виждаме всеки ден. Пишем си и се чуваме всеки ден като е на работа. Някой път се чуваме по 5 пъти в деня, друг път нито 1. Забелязвам, че жени от други двойки биха искали да са като нас.
Ще си намериш точната приятелка, независимо сега или след години.

Винаги Бъди Себе Си.
Ценен си, но никоя не те е оценила още явно.

20.   Авторе, не, не бхди груб и не унижавай. Ти си мечта за много момичета, свестните де, не курвите. Повечето са от втория тип. Но недей да се променяш, такая ще станеш част от боклука, който така или иначе е в повече. Остани си свестен, отличаваш от останалите, и все ще намериш своето свястно момиче. Различен си, в онзи хубавия смисъл, а различното винаги се откроява в тълпата.
Но имай повече самоуважение. Когато не те ценят, просто си тръгни, за да дадеш шанс да влезе в живота ти тази, която би те направила щастлив.

Не обръщай внимание на хейтърите тук. По думите им си личи какви са и колко са виждали любов...
Бъди щастлив и обичан!

Номер 7

21.   Никога не се моли за любов пич! Навремето и аз бях като теб. Сега съм на 28, мислех си, че всяко момиче трябва да се спечели с внимание, с уважение, но уви НЕ Е ТАКА на днешно време. После започнах да ставам по-груб в чатовете, по-настоятелен, по-сексуален да си пращам члена да искам от тях снимки и нещата се промениха и ми тръгна с момичетата.

Те вече искат първо секс, после са чувствата. Колкото по-добър си, толкова повече ти се качват на главата. Аз много харесвах настоящата си приятелка, ходех в началото при нея уж като приятели тук-таме ме викнеше, после аз ходих нахално, карах я до тях но НИЩО! Отряза ме, защото съм се влюбвал и това не е ок... е постепенно след 10 дни, като и бях казал, че съм влюбен и ме режеше пак и уж щяхме да сме само приятели си пратих пениса уж на бъзик, после тя ми прати нейни голи снимки и трябваше да правим само секс, постепенно обаче се влюбихме и сега сме заедно :D

а секса куцаше 2 месеца заради мен, но пак остана с мен. Вниманието е ок, но жените искат и да си лош с тях понякога, да ги доминираш сексуално, да ги обиждаш не винаги харесват вниманието, омръзва им!

22.   Значи спираш да се занимаваш с нея и не се извинявай за това че се държиш мило, защото изглеждаш като глупак. Тя е тази която ти дължи извинение.

23.   Не искай съвет от жена затова как да се държиш с жени, това са емоционални създания на които рационални подходи не действат. Трябва да знаеш какво да направиш за да им задържиш интереса, с това поведение повечето няма да ги задържиш, без да коментирам, това добре ли е или не. Чак като боклук не е добре да се държиш, има и по подходящо описание. Но идеята е ти да отвърнеш на нежността, която жената при определени правилни действия от твоя страна, ще мечтае да ти даде.

24.   Авторе, много ясно, съвсем нормално е да се чуваш по няколко пъти дневно. С моята жена когато сме скарани се чуваме по 5-6 пъти. Но възможно е, ако си гадняр да имаш по-голям успех с конкретната.

25.   За да не те объркваме повече само ще ти кажа: жените са привлечени от самоуверени мъже, които нямат нужда на ден по 2 пъти да звънят. За писането - да, нормално е да пратиш 1, 2 съобщения, но зависи какви. Ако са пълни с въпроси "какво правиш в момента" или "кога ще се видим" това не е много нормално. Означава, че нямаш собствен живот и занимания. Естествено е една зряла жена това да я подразни.

Отдръпни се малко, излизай повече с приятели, прави неща, които на теб са ти интересни и освен че ще имате повече теми за разговор, вече няма да си зависим от нея и това ще укрепи отношенията ви.

26.   Чак да си груб и да ги унижаваш не, но трябва да следваш правилото за моркова и тоягата. Създай си модел и неща, които си склонен да приемеш във връзката и такива които са недопостими, например да ти каже че й трябва малко време да остане сама или да ти каже не ми звъни че си мн досаден, в такива случаи директно прекратявай връзката. Когато мацката реши да нарушава правилата и да иска да се налага и да води парада, тогава следва тоягата, а именно лишия от вниманието си... Спри са я търсиш, пишиш харесай снимка някое др момиче излизай с приятели и така, сокато тя се усети и почне пак да те търси, тогава обаче и казваш, че това втори път повтори ли се ще означава край на връзката и кой откъде е. И не слушай съвети от жени за това щак се сваля жена!!! Харесва ли ти или не така са отношенията между половете, който го разбере и може да се адаптира има успех. И естествено трябва да имаш какво да предложиш... Да си социален, да имаш авторитет и уважение от остащхора около теб, да си мателиално стабилен и сериозен н отношениата и естествено хумор, това е мн важно никоя жена не обича скучни мъже. Проблема е, че някои мъже са такива по рождение и не могат са се променят и за съжаление остават сами без това да зависи от тях!

27.   Спри да се излагаш и да вдигаш самочувствието на някаква лигла! Спри да я търсиш, ако тя те потърси, не отговаряй веднага, прави се, че не ти пука. Жените не обичат путльовци, които им тичат нон стоп по гъза и са луди по тях. Точно затова зарязах последния. То не бяха съобщения, звънене по тел, чак и на приятелките ми звънеше да ме издирва. Пълна смешка. Със сигурност не си гадже с въпросното момиче.

28.   Какви са тия коментари, завиждали на приятелката му. Те не са гаджета, очевидно е, момичето му казва, че не е готово за връзка и изчезва по две седмици, може да спи с двама трима през това време, те викат гаджето ти. Тцтцтц

29.   От автора: реших да предприема последвн ход, а именно да й оставя подарък пред тях. Нещо скромно беше, бонбони, плюшена играчка, която харесва и картичка(надписана лично). Е завърши с блокиране от фб след реплики като " това преля чашата " и тем подобни. И мисля че това беше всичко. Опитах каквото можах, дадох каквото можах, не оценява. Това да днешните жени явно :) Аз ако бях лично щях да звънна веднага, да се зарадвам.. Няма такова нещо.. Блок и това е, защото е по лесно да избягаш без да кажеш нищо от колкото да застанеш очи в очи с човека и да му кажеш всичко както е. Доблест и смелост се иска обаче.. Както и да е.. Благодаря на всички за коментарите, съветите и комплиментите. :)

30.   Ми може би наистина я задушаваш, или искаш всичко да е прекалено бързо. И на мен ми се е случвало- ходим от примерно месец-два, и се почнат едни големи планове за бъдещето ни, едни обещания. Малко плашещо е, остави нещата да се развиват естествено.
Трябва да си самоуверен, но не и пък пълен непукист спрямо нея. Ако я игнорираш, или се правиш, че не значи нищо за теб- ще си тръгне и оставаш сам.