Искам постоянно да прекарваме време заедно-нормално ли е
Здравейте! Имам връзка с момче от Варна, той е на 24, а аз на 19. Заедно сме от 3 години, сгодени сме.
Много го обичам. Виждаме се през месец, скоро ще заживеем заедно, но има един проблем-постоянно искам да прекарваме времето си в дълги разговори, а той се сърди. Ако не прекараме време заедно, или ако не ми обърне внимание, се разстройвам и него това много го изнервя.
Аз съм от София. Живея с майка ми. С майка ми не съм в добри отношения-постоянно се караме.
Много обичам приятеля си и се чувствам приятно когато прекарваме времето си заедно.
Моля, споделете Вашето мнение-нормално ли е да искам да прекарваме постоянно времето си заедно и той прав ли е да се сърди за това и да се караме.

Коментари

1.   Враца-София е близо. Защо не се виждате по-често? Пък и може би ако плямпаш постоянно всякакви неща, които не го интересуват, нормално да се дразни. Мъжете са такива, не обичат да им се дърдори.. Гримове, клюки, дрехи, абе днеска знаеш ли какво стана ама Пенка еди си какво направи...
Ако е и зает и уморен от работа/университет или нещо такова и да не му се бъбри. Аз с приятеля ми съм от година и няколко месеца и се виждаме 1-2 пъти в седмицата, понеже имам за учене покрай сесията. Чуваме се като станем да си кажем две приказки, и това е.. После се чуваме след няколко часа. Ако е зает с нещо или е с приятелите си или аз с мои, не си звъним постоянно. Казваме си, че ще излезем с еди си кой примерно да се разходим и се чуваме като се приберем. После вечерта за лека нощ. Така като се видим имаме неща да си говорим и да правим. Иначе понякога и аз изпадам в разговорливи състояния, а той играе или има работа и просто казва, че ще се чуем после и аз не се и сърдя.
Рядко звъним по-често освен ако не се сетим нещо да си кажем или питаме.
Намери си приятелки, с които да си говориш типично женски клюкарски неща, а с него отсявай нещата. Говорете за това, което интересува двама ви. Иначе ще мрънка или просто ще спре да те слуша и ще му ставаш досадна.

2.   Нормално е, че искаш да прекарвате заедно цялото си време, но не е правилно да го задължаваш и да му се сърдиш, ако на него не му се говори или е зает. Всеки от вас си има определени отговорности и има нужда от някаква почивка. Независимо с какво се занимава той, понякога ще иска да стои на тихо, понякога ще иска да мъчи, да си остане вкъщи или да отиде на кафе с приятели и ти не бива да му отнемаш това време.
Стига да не те игнорира, не виждам проблем и причина за спорове.

3.   Не в нормално. Намери грешката в себе си. Една връзка не е постоянното внимание. Та ти го задушаваш.

4.   Не е нормално, бързо ще му втръснеш с това натрапване! Всеки трябва да има лично пространство!

5.   1, имаш нужда от по-висок диоптър.

6.   Прави са коментиралите. Аз съм жена и все ми се случва да попадам на задушаващи мъже, които не искат да разберат, че всеки нормален човек си има свои лични занимания и интереси.

7.   Това е така, защото се виждате през месец. То и аз да се виждам с някого така, и аз ще страдам от липса на внимание.

8.   Ако и той го иска, тогава е супер. Иначе е голям проблем.

9.   Нормално е да искаш да чувате постоянно. И аз бих искала да чувам приятеля си постоянно, защото живеем в различни градове.

Но не забравям, че има и други неща, които обичам да правя. Той работи, аз уча... Разбирам те, но няма как да говорите постоянно. Нито е възможно, нито полезно за връзката ви.

Поговорете нормално по въпроса. Разберете от предишния ден кой кога може и стигнете до консенсус.(когато има изградени очаквания е по-трудно да се спори после ;) проблемът не е особено сериозен, така че ,смятам, лесно ще го оправите

Важно е човек да проявява разбиране, търпение и обич към хоратa,които обича... А постоянно мрънкане не показва това(и пак казвсм... разбирам те напълно, но е важно да сме в контрол на емоциите си)

Пожелавам ви успех и дано скоро си заживеете заедно!!

10.   Да. Съжалявам, видяла съм Враца вместо Варна :D
#1