На 29 години съм и се влюбих в мъж, който е на 40
Здравейте :) Ще се постарая да бъда максимално кратка и да потърся съвет от Вас :)
На 29 години съм и се влюбих в мъж, който е на 40. Виждаме се от време на време, много е мил, грижовен и се държи покровителствено с мен :) Познаваме се от 8 месеца... не знае, че го харесвам. Поне не съм му казвала, но мисля, че много ми и личи. Това е с две думи. Исках да Ви питам, има ли нужда да го чакам да направи нещо, или щом за толкова време не е реагирал, да спра да се гърча от любов. Само да вметна: Аз не мога да му кажа, че съм влюбена.... просто не мога да го направя, затова не казвайте, че трябва. Просто питам има ли смисъл да чакам? Благодаря Ви :)

Коментари

1.   Мила, боя се, че ние тук не можем да ти кажем. За него знаем само, че е на 40, мил, грижовен и се виждате от време на време. По тези данни не бихме могли да преценим дали той има чувства към теб. Това само той си го знае. Щом даже и ти, която го срещаш и познаваш не можеш да прецениш, какво остава за нас. Според мен бъркаш много като не говориш с него, но то си е твоя работа. Може човекът да си мисли същото като теб - да те харесва, но да не е сигурен дали ще отвърнеш. Може да се е разочаровал по - рано, може да го притеснява "разликата" (което е пълна тъпотия!), а може и да те чувства само като приятел... Никой освен него не може да каже. Ако чувствата ти са силни и не искаш да го загубиш, пробвай поне да му намекнеш и виж как ще реагира. Просто от мъж до мъж разликата е много голяма, ако някой съвет важи за един, за друг не дава и грам резултат, затова смятам, че тук разсъждения по аналогия са неуместни. Успех!

2.   много странно, че си станала на 29 години, а имаш тийни притеснения. Жалко е, че описват човека, в който си била влюбена само с годините му - на 40 си е много добре даже.
Конкретно. Аз съм с мъж, които беше на 39 като тръгнахме, а аз доста по-малка. По принцип на тази възраст мъжете са много готини, порастли са вече, независими са от родители, не търсят себе си и не се лутат като младежите... ЗНАЯТ КАКВО ИСКАТ.
Моят ми каза един ден, че нямало нещо такова като приятелство м-у мъж и жена и че винаги мъжът си има надежди, не си губи времето ей така.
Прочети и „Теория на стълбата“ http://www. fun-6. com/cenni-misli-teoria-za-stylbata. htm - това е написано от психолог и е доказано.
Твоят мъж на 40 не си губи времето така с теб, разбира се, че иска повече, но не иска да те подплаши от твоя страна. Все пак си на 29, не си ученичка - дръж се като жена и в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не му блещи за чувства и любов, ще гледа да избяга - мъжете не вярват в такива излияния (и с право) в началото на една връзка. По-добре почни да му изпращаш сексуални сигнали, гледай го по-така, обличай се леко секси, не разголено, а така, както само една 29-годишна умее - с вкус. Не го преследвай и не досаждай, но го хвали - колко е умен, колко ти е помогнал и такива работи. Докосни го леко по ръката при случай, когато вървите заедно, нарушавай личното пространство от около половин метър, което всеки има около себе си - доближи се, леко го докосвай с тялото си. Като сте на кафе, седни близо до него ако е на сапаре, с-у него, ако си с деколте. Не изпускай погледа му, не говори за други мъже, говорете за вас си, общи теми. Ако му дадеш някакви сексуални сигнали - знам ли, зависи ти какъв тип си, дръж се истествено, той ще се осмели за повече.
Мъжете идентифицират любовта със секса. Може да го е страх да направи първата крачка, за да не го отблъснеш. Покажи му, че го намираш атрактивен като мъж и той ще направи първата крачка иначе. Действай!!!
Успех

3.   Остави го сам да прояви интерес към теб. Ако има някакви чувства ще си ги покаже сам.

4.   Коментарът на номер 2 е възхитителен.
Точно това и единствено и само това е предостатъчно, за да дадеш сигнал и даже и да няма чувства - да те пожелае.
Сполука!