Тя не ме оставя да следвам сърцето си ;(
Преди 3 месеца приключих сериозна връзка той беше момче на моята възраст и наистина се разбирахме доста добре, но с времето той се промени започна с ревноста, скандалите и т. н. Всеки продължи по своя път, поне аз той така и не успя, проблемът е там, че срещнах едно момче, момче което с лекота влезе в сърцето ми. Той ме караше да се смея имаше ненормално сладко чувство за хумор което обожавах, но и тази приказка намери своя край. Майка ми знаеше за новата ми връзка и изобщо не я одобряваше постоянно ми повтаряше, че не бил за мен, че правя огромна грешка за която ще съжалявам. Опитвах се да я уверя, че този човек наистина държи на мен, но тя не искаше дори да ме чуе когато тя отваряше разговор на тази тема ми задаваше въпроси от рода на: какво толко видя в него, с какво те плени и т. н. Не исках да слушам как го обижда, но и не исках да правя още по-голям проблем затварях се в стаята си и си представях, че той е при мен. Постепенно тя започна да ми забранява да го виждам и чувам, това ме разби затворих се в себе си не спирах да мисля за него, той пък от своя страна не преставаше с опитите да се свърже по какъвто и да е начин с мен майка ми винаги разбираше и се почваха скандалите взе ми телефона и лаптопа, за да немога по никакъв наяин да общувам с него вече незнам какво да правя искам да бъда с него, но не искам да съм в лоши взаимоотношения с майка ми!

Коментари

1.   не пишеш годините си, как да ти дадем съвет.. ако си под 18 не можеш да сториш почти нищо например

2.   Здравей, годините ти в този случай наистина имат голямо значение. Защо не се опиташ да седнеш и да проведеш един сериозен разговор с майка си, като първо и обясниш какво чувстваш без да използваш крайни изрази от сорта на "обичам го", "не мога без него", защото тя, предвид мнението й не би ги приела. Според мен трябва да й обясниш, че има неща, които ти харесват в него и че няма как да спреш да мислиш за него от днес за утре и че в живота си навярно ще вършиш и харесваш много неща, които няма да са правилни според нея и че въпреки това тя не трябва да те спира, за да те защити, а да бъде до теб и да ти помага със съветите и обичта си. В живота си човек се учи от грешките и расте като си взима поука. Аз например дълго време бях влюбена в едно момче, мислех си, че е перфектния, а всички бяха против връзката ни, никой от приятелите ми не го харесваше, включително и майка ми :D Сега и аз не го харесвам, не зная как съм могла, при условие, че сега ме отвръщава, но трябваше да мина и през това :) Така и ти трябва да приемеш, че може би майка ти е права, защото моята беше :D Помоли я да ти обясни спокойно какво точно не харесва в него и не се нахвърляй да го защитаваш, просто слушай и премисляй казаното от нея, все пак тя е майка ти и не би искала нищо лошо за теб. Успех от мен, надявам се съветът ми да ти помогне :)

3.   Ох и ние сме така с моя приятел! На 28 съм, е и, какво от това, като ни сринаха! Вече нищо не е същото! На колко си! Не позволявай да ти се меси никой! Аз допуснах това, не го спрях когато бях, малка и сега продължават всички да ми се качват на главата и да ми казват какво да правя. А съм финансово независима, обезпечена, с добър бизнес, дом, положение и т. н. Скръцни със зъби и дори да не си в бъдеще с това момче, просто покажи на света, че можеш да избираш! Дали са ти живот и ще го управляваш както ти и само ти сметнеш за правилно! Успех! И кажи на колко си!

4.   Ако имаш желание ще намериш и начин. Вярно, че е много трудно, но това не означава, че е невъзможно. Тази дума "невъзможно" не трябва да присъства в твоя речник. Годините също са важни, затова ти препоръчвам да ни ги споделиш, за да знаем по-какъв начин да те съветваме и с какво. Ако не си на 18, спокойно, това не е проблем. Никога не се отчайвай и не губи контрол, вярвай, че всичко ще се оправи, рано или късно. Послушай и по-горните коментари, особено този, в който пишеше, че трябва да поговориш сериозно с майка си, ако и тогава не се съгласи с теб ни пиши отново. В тази държава си има закони, които трябва да се спазват, никой не може да тормози по този начин детето си..

5.   Ами да аз попринцип все още нямам 18 аз съм на 16 а приятелят ми септември месец ще навърши 18... Аз попринцип се опитвам да говоря с нея по най-спокоен начин но тя не ми отдава такава възможност незнам просто какво да правя!

6.   Много важно: Защо майка ти е против?

7.   много важно ако го обичаш и искаш да си с него ще намериш начин. до някъде разбирам маика ти иска да те предпази от болка но няма това право. аз съм на 31 и тя все още се опитва да се меси. отстояваи себе си. като не иска с добро виждаите се таино важното е да изживееш живота си както искаш и то от самото начало. успех ако искаш да поговориш с някои аз обичам да слушам

9.   Абе, хора... тази майка все пак не може така настървено да ги гони само защото не и е симпатичен.... Иначе ще е за психиатрията! Какви са доводите и?

10.   има такива маики. довода е следния. веднъж като не уцелиш правилния си наранена и да се хванеш с друг ти пак ще си наранена. мама не иска да страдаш и не иска и тя да страда покраи теб. просто те третират така и на 30 и 40 години. говоря от личен опит. другия вариант е да е харесвала много предишното момче и да си мисли че може да ги събере отново

11.   Да тя определено име едно на ум да ни събере и не иска да осъзнае, че с него не съм щастлива..!!

12.   кажи и че няма да я бъде тая и кажи че живота си е твои

13.   Хора благодаря ви много за всеки един съвет, но приятелят ми неможе да понася повече факта майка ми да ме третира като каква ли не днес тайно се видяхме и решихме да прекратиме всякакъв контакт надявам се всичко да утихне с времето и с майка ми да сме в добри отношения :))

14.   жалко съжалявам за това.

15.   И аз защтото се надявах всичко да се оправи, но надеждите ми бяха напразни.

16.   да разбирам те напълно. аз успях да се преборя. много ми беше трудно, мъжа ми е чужденец. ще ти дам съвет не и даваи оттук нататък да ти се меси толкова в живота

17.   Ще се постарая! Благодаря :))

18.   Миличка, пълен игнор на мама! Край! Мисля, че тя пропусна шанса да бъде до теб! Препоръчвам ти една здравословна дистанция, никакви прекалено лични неща. Нека да се усети, че е постъпила егоистично като се е опитала да ти се налага. Успех!

19.   Вече го взех впредвид надявам се, че осъзнава колко глупаво е постъпила :))

20.   е така бяха и са моите родители и двамата! Цял живот ми се бъркат! Що? Що ли, ами щото им позволявам! Станах на 30 и само ми звънят "прибра ли се, яде ли, изкъпа ли се" оффффффффффффффффф, фак офффффффффффф, толкова е дразнещооо! Дано не стана такъв родител, задушаващо, тягосно и отегчително!

21.   Това си зависи изцяло от теб, за да не бъдеш такъв родител трябва да видиш трхните грешки и да се опитваш да не ги повтаряш!

22.   След приключване на сериозна връзка, интервал от 3 месеца за започване на нова е рисков. Попадала съм в аналогична ситуация, като търпях в продължение на година, подобно отношение на родителите ми спрямо приятеля ми. Почти им бях обърнал гръб, пренебрегвах думите им и си влошихме взаимоотношенията. С времето, обаче човекът до мен започна да проявява симптоми в характера си, които наподобяваха предупрежденията на родителите ми. Не бе лесно решение, но трябва да се вземе от раз - прекратих връзката! Сега съжалявам, че ми отне толкова време да го проумея... ако ролите на приятеля ми и тези на родителите ми бяха разменени едва ли в подобна ситуация той би застанал до мен, докато моето семейство застана здраво зад мен, въпреки обидите и униженята на които ги бях подлагал, през периода в който "сляпо" следвах любовта и вярвах в партньора си! Съветът ми е да се довериш на родителите си, но след като сериозно поговориш с тях и изискаш аргументите им!

Поздрави! :)