Дали да отслабна?
Здравейте! Момиче съм, на 12 г. Висока съм 1, 60 и нещо и съм 46 кг. Според по-голямата ми сестра това не е нормално за моята възраст, но имам приятелка на 13 г. която е 59 кг. И двете сме в 7 клас, просто по-рано съм тръгнала на училище. Във един друг сайт видях под една тема 12 годишно момиче да казва, че е 27 килограма. Е, честно щях да припадна. Че и ако ги намали ще вземе да хване анорексия! Съжалявам, отклонихме се от темата. Та така, ще ми кажете ли дали е нормално да съм толкова тежка? Сега ще ви кажа какво ям и понеже съм на училище ям повече джънк фууд:

Сутрин:Саламка
Обед:Голям дюнер (понякога си взимам и два, но рядко)
Следобед:Каквото намеря по хладилника -може да си направя принцеси или нещо друго
Вечер:Ако майка ми е вкъщи готви нещо за вечеря, но ако я няма (понякога работи втора смяна) си правя принцеси или сандвич.
Вода рядко пия. Винаги пия коли, безалкохолни, но просто не мога да се откажа от тях (особено от колата). Дайте ми съвет, за да мога да се науча да пия повече вода.

П. С. Знам, че това, което ям е вредно, но в бързината се чудя какво друго да ям. И между другото:скоро ще ставам на 13 и ще ми купят ново колело за рождения ден. Колелата са ми страст. Ако карам колело (колкото време и да е, няма да ми омръзне) ще сваля ли някой килограм? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ще помоля редакторите да променят категорията на темата ми. Просто съм забравила да я избера.

От авторката

2.   Да това което ядеш е много и да дебела си.
Ядеш само тестени неща а и на майка ти май не и пука дали ще готви здравословно или не.
Спирай тези дюнери и започни да ядеш стойностна храна трябва да си поне 43 кг

3.   Не се филмирай, бъди благодарна за това, което ти осигуряват

4.   Какво значи дали? !
Аз съм на 23, 1, 63 см - 41 кг.
Сама си направи изводите, а пък ако продължаваш с твоето ежедневно меню ще станеш и 60-80 кг.
Много си малка за диети, но спри с дюнерите, мазните банички и тем подобни боклуци.
Ако не можеш, то поне ги сведи до минимум, а и газираните напитки не само че надебеляваш от тях, но ти се образува и целулит.

5.   Аз съм на 15 години и съм 15 кг.
Защо вярваш на всичко, което прочетеш, и то във форум? Научи се да си подбираш източниците на информация в интернет, където става все по-опасно, съдейки по горните отговори. Не знам за какво е това "одобрение" на коментари като се публикуват неща, които могат да навредят на здравето на едно дете, ако им повярва.
От ръста си в см вадиш 120 и получаваш теглото, под което не трябва да падаш - за теб е 40 кг., ако си 160 см, а идеалното ти е 50 кг. Потърси за индекс на телесна маса и си подбирай сайтовете, които четеш.

6.   До №5 - Малкото по - спокойно, ако обичаш.
Ако обичаш първо се информирай от учебниците, после от интернет, и чак тогава тръгвай да коментираш с хейт горните коментари.
На 15 години няма как да си 15 кг, защото отдавна щеше да си в болница в кома.
За жени : Изважда се 110 от ръста.
Макар, че авторката е по-малка на години, и е много по - наясно от коментарът над мен.
Не искам да съм груба, но определено трябва много да се чете преди да даваш каквото и да е мнение, та и да го смяташ за вярно като оборваш останалите които имат повече опит.

От каква полза ще е колелото, ако продължиш да се храниш по този начин? !
Сутрин винаги се закусва с плодове, на обед може да ядеш нещо не толкова калорично, а вечер пилешко със салата например.
Но не се тъпчи като невидяла, защото след някоя година ще ти е трудно да свалиш килограми.
Винаги се движи - върви пеша до училище, ако не е толкова далече.
Не ползвай асансьор, избягвай пътуванията с таксита и автобуси, освен ако не е наложително и ти е далече.

7.   Щом си 1, 60 и нещо и си 46 кг, ти си в нормата си (както казаха по-горе в коментарите идеалното е 50), та дори си слаба!
Просто пий повече вода (в началото и аз се насилвах, но после свикнах), прави си салати вкъщи, или по някой плод/зеленчук си взимай в кутийка за училище. За същите пари, които даваш за дюнери и тем подобни, можеш да се храниш здравословно и вкусно. А вместо безалкохолно- мин. вода или фреш, или фрапе, нещо от сорта. Тестеното се опитай да го ограничиш, например в седмицата 2-3 пъти, а не всеки ден. Движи се повече- разходки, ходене пеш. Това е не, за да отслабнеш, а за поддържане на нормално тегло. Но за тази височина 46кг си е идеално!

The Little Donut

8.   Миличка, идеална си!
При ръст 160 см перфектното тегло е 50 кг, така че не си дебела, а дори слабичка.
Заради такива като номер 2 и 4 момичетата са склонни към хранителни разстройства!
Номер 2, как изчисли, че момичето трябва да тежи точно 43 кг? ! Идеалното тегло е ръста минус 110, в случая 160-110=50 кг, така че авторката въобще не трябва да сваля килограми, нека не подтикваме децата към крайности!
Номер 4, гордееш ли се с 41-те си килограма? Това, че ти си с поднормено тегло не означава да приканваш и останалите към това! "Сама си прави изводите" - типично по женски, нека накараме момичето да се чувства зле...
Авторке, теглото ти е супер спрямо ръста, така че няма за какво да се притесняваш!
С цел да си здрава и да се грижиш по-добре за себе си, би било добре да намалиш приема на вредни храни, както Н4 предложи.
Желая ти успех и бъди щастлива!

- от една кака на 19, преминала през въртележката на хранителните разстройства, повярвай ми - не искаш да попадаш там!

9.   Най-много благодаря на #6, #7 и #8! Вашите съвети ще са ми от полза. Аз съм близо до училището ми и вървя пеша. Асансьори не използвам, защото не съм на последните етажи. Но все пак ще се движа повече, както казахте. Добре, че има и свестни хора в този сайт! И отново благодаря на номерата, които споменах горе!

От авторката

10.   До №6 от №5: Естествено, че това, че съм на 15 и съм 15 кг не е вярно! Това беше ирония! И съм писала, че от ръста се вади 120, за да се получи теглото под което не трябва да се пада, а не идеалното. Нищо не си разбрал/а...

11.   И мен ми се наби в очи номер 4. За какво да си направи изводи момичето – че ти страдаш от анорексия? Че и се горедееш с нея...

Мила авторке, хубаво е че се интересуваш за здравословното хранене. Диетите са дяволски кръг и не решават нищо. Просто трябва да се яде колкото е гладен човек (а това обикновено не е много, другото е емоционален глад). Виж, за газираните напитки съм против. Много тровят организма и го набъкват с излишни калории. Както номер 8 спомена, има прекрасни алтернативи с фрешове. А ако нямаш пари за тях: един трик как да ти стане по-вкусна водата. Пълниш си бутилката от чешмата и слагаш вътре повечко резенчета лимон и листа от свежа мента. Невероятен вкус има, ще пиеш с удоволствие, и даже ще е полезно! Колелото също е супер идея. Аз винаги така свалям килограми лятото. Затова даже и сега през зимата започнах да карам. Приятно забавление, наслаждавай се и не го мисли много. Ах, да, и месото, особено всеки ден в такива количества, е вредно. Намери ми алтернатива с други неща, които обичаш. Весел живот!