Приятелят ми обижда нещата, които харесвам.
Проблема е, че половинката обижда нещата, които харесвам и ме обижда и мен по този начин. Обижда някои песни, които са ми любими, не критикува, а съвсем сериозно си обижда. Не само песните де, същото му е и отношението към някои мои вещи. Казвам му да престане и че не ми става приятно, но той си знае неговата. Как можело да се сърдя за такива простотии. И после естествено се ядосва за това че аз съм му сърдита. Критики приемам, все пак всеки си има свой вкус, но той си обижда и явно не вижда проблем в това. Как бихте постъпили в такъв случай?

Коментари

1.   Човекът просто е откровен и директен. Не виждам причина за сърдене. С моя имаме много различен вкус и непрекъснато си разменяме остроти по повод музика, филми и т.н. без никой да се сърди. Приятелят ти е прав, че е абсурдно да се засягаш от това, че не ти споделя вкуса.

Alpha, ж. 30 г.

3.   Зарязвай този комплексар, защото с времето ще става все по-негативен и противен.

4.   Наистина, как може да се сърдиш за такива простотии?! Как е възможно песен или вещ да бъде обидена??!!! При нас различния музикален вкус е повод за шеги, не го приемам за обида!
Проблем в него не виждам, виждам в теб- защо ти решаваш да се чувстваш обидена? Без значение за какво. Може би ти не го харесваш достатъчно и си търсиш повод да му го върнеш с излишни сръдни и разправии? Ако те дразни- напусни го, не го съди. Успех!

5.   Послушай мъдрия съвет на н3. Кой е по-квалифициран да дава акъл относно романтична връзка от една девствена крава, чиито килограми наброяват ръста ѝ в сантиметри? Никой.

6.   Здравейте! Знам, не разбирам от "този" тип неща все още, защото съм една на 14, но ще ви дам съвет. По-добре спрете да контактувате с този човек. Разбирам, че той няма същия вкус като вас за накои неща, но това не му дава правото да ви обижда по този начин. Щом той не уважава нещата, на които вие се наслаждавате с удоволствие тогава този човек не заслужава вашето уважение и любов.. Според мен спрете с комуникацията за известно време. Ако той наистина ви уважава ще дойде при вас и да се надяваме, че се е променил.

Лекси 41

7.   Ми то ако е BTS и аз ще псувам.

8.   Не му обръщай толкова внимание. Нормално е да имате различен вкус, няма двама напълно еднакви човека, така че е безсмислено да се карате за музика, дрехи или вещи. Спрете да обсъждате такива теми и го помоли да не бъде толкова остър, за да не се ядосваш.
Иначе никой не е господар на емоциите си, понякога изневиделица нещо те вбесява и от теб зависи само реакцията ти, не можеш да си промениш чувствата. С моя приятел не пускаме песни, които не се нравят на един от нас. Хората са измислили слушалките, а и вие не сте 24/7 заедно, така че си слушай любимата музика, когато си сама. Обясни му най-човешки, че се дразниш на острите коментари и не ти е приятно да ги чуваш, та ако му е по силите да не се заяжда, междувременно му кажи, че и ти няма да му натрапваш собствения си вкус.

9.   Зарежи го. Вярно е, че всеки има мнение, но е важен начина, по който го изказваш. Особено, ако мнението ти засяга твой близък.

10.   Никой няма право да те обижда, директно или коствено.

11.   Разкарай го!
Ж32

12.   Да, трябва да се разделите. Но не защото той обижда нещата, които харесваш, а защото сте твърде различни по начин на мислене. Почти съм сигурна, че за него това е форма на бъзик и закачка, познавам такива двойки - в очите на останалите изглеждат сякаш се обиждат, критикуват, но за тях си е форма на комуникация, шегуват се и никой реално не се засяга.
Просто ти си по-сериозна, със силно изразено его и сигурно обичаш "дълбоките" разговори, докато той вероятно е по-небрежен в общуването и не влага много мисъл и смисъл. Противоположностите може и да се привличат, но после не могат да се търпят.
Колкото и да говориш с него, това си е част от характера и стила му на комуникация и не се променя ей така. Не го оправдавам - аз например държа на бъзик, обичам и самоиронията, но не бих изтърпяла всеки ден някой да се "майтапи" с мен, след като ясно съм заявила, че не ми харесва. Но ми е ясно, че хората трудно се променят. Айде, можеш да го научиш да си вдига чорапите от земята и да си слага чиниите в мивката, ама трудно ще го научиш да си държи езика зад зъбите, когато му дойде на ум някоя "шега".

13.   Като за начало спри да му обръщаш толкова внимание а ако вече прекали може и да го зарежеш накрая, чудя се как може да има такива комплексари

14.   Да не би Рангел Чеканов директните отговори(ОООООО) да ти е гадже, че да е директен толкова?