Сама съсипах живота си!
Здравейте, аз съм жена на 42 години, имам две деца, доскоро и съпруг. Женени сме от 20 години. Преди да го срещна съм се влюбвала няколко пъти и всеки път са ме наранявали/изоставяха ме/и след това съм страдала много. Тогава си казах, че е по-добре мъжът да ме обича повече, отколкото аз него, за да не страдам повече. Така срещнах бъдещия си съпруг, не бях влюбена в него, но много го харесвах/той беше много красив/. С него се чувствах спокойна и сигурна. Сексът се оказа не толкова добър, но тогава това нямаше толкова голямо значение за мен. Омъжих се за него, след което ми се роди син и отдадох цялата си любов на него, после родих и дъщеря и грижите за децата запълваха празнината, която по-късно почувствах. Междувременно сексът ставаше все по-зле. Той вече не ме привличаше, просто нямаше химия... Аз започнах да го отбягвам, дори напротив, правих секс само заради него... Той не можеше да ме задоволява сексуално и аз си мислех, че това не е толкова важно, до момента в който срещнах един човек, в когото се влюбих.

Никога не съм искала да изневерявам на съпруга си, дори не зная как се случи, но сексът с този човек беше нещо, което никога преди не бях изживявала. Но се оказа, че този мъж е семеен, а той твърдеше нещо различно и всъщност аз пак се почувствах наранена, но както и да е... Съпругът ми разбра за тази връзка и беше съкрушен. Аз се чувствам виновна за това, което му причиних и не мога да си го простя. Той страдаше много, за това че съм го лъгала. Искаше да знае защо... искаше цялата истина и тогава му казах, че всъщност той не ме привлича сексуално, но въпреки това го обичам и бих искала да ми прости, но той не го понесе и ни напусна. Може би е прав да не иска да живее с такава жена като мен. Дори вече не се познавам, а мислех, че съм добър човек... а извърших толкова непростими неща... съсипах живота на хората, които най-много обичам.

Коментари

1.   Интересна история, разсъжденията ти на младини ми напомнят на тези на много близка моя приятелка, дано не завърши и тя така.
Иначе - защо се съдиш? Животът ти не е минал зле. Дала си на мъжа си всичко, което си могла, изгледала си сина си, погледни от добрата му страна. Сега си свободна жена, кой знае - там някъде те чака любовта. Съпругът ти е постъпил правилно, защото веднъж живеем и всеки заслужава да бъде с партньор, които го обича и желае. ТИ СЪЩО!
Не се обвинявай, гледай напред!
В цялата история само любовникът ми се струва виновен, защото не е казал, че е женен, но какво щеше да се промени, ако беше бил честен? Нищо - ти пак нямаше да любиш мъжа си като мъж. Достатачно сте млади и същевременно вече сте изгледали и детето си, и сте постигнали професионална реализация и т. н. - предстоят ви много добри години в живота. Заслужавате и двамата любовта, не се вини за което - виж го като шанс в живота! Успех!

2.   Зная, че трябва да се примиря и да се опитам да гледам напред, но след 20 годишен брак това е ужасно трудно. Имам две деца и дъщеря ми в момента навлиза в пубертета и много тежко преживява раздялата между мен и баща и. Синът ми се е затворил в себе си и изобщо не говори. Не зная как да се справя с това? А и съпругът ми много ми липсва, но не иска и да чуе да се върне при нас. Страхувам се от бъдещето, страхувам се, че повече никога няма да намеря човек, който да ме разбира и обича, а и не бих довела у дома си друг мъж, не искам да причинявам още страдание на децата си. Просто не зная как да продължа.

3.   Еххх, понякога в живота ни се случват такива обрати, каквито никога не сме си представяли. Но това не ни прави лоши хора. ;)

4.   Моят мъж ги свърши същите като тебе. Никога не разбрах защо. Търся вината си и не откривам толкова голяма, че да постъпи така. И без обяснения...

5.   Ако мъжът ти не е имал основателна причина да не те задоволява и той носи вина за твоето състояние, но 20 години не се загърбват лесно, а и какъв е бил смисълът - само да налетиш на измамник, с каквито е пълно и тактиката им е само една. В резултат нямаш съпруг, децата едва ли са щастливи, каквото и да им обясняваш - но освен да го преживееш и да се постараеш да гледаш напред за друго не се сещам.
Мечо Пух

6.   Щом е станало така, значи има някаква логика. Иначе си опитала да си набавиш липсващото, но си платила цената. Ако мъжът ти не подозираше и отсреща имаше човек, който дискретно да ти дава, което искаш, нещата биха продължили добре дълго време, макар че лъжата щеше д ате измъчва. Така става с много семейства. Но... не и при теб. Според мен има хубава страна в това всеки да тръгне в своя посока, иначе щехте да се намразите и дори децата нямаше да ви спасят. Ти си била недоволна дълго време и подсъзнателно готова за промяна....

7.   От автора: Благодаря на всички за коментарите! Може би сте прави, че трябва да продължа напред, и, че може би тове е една възможност и за двама ни, но истината е, че се страхувам да не остана сама до края на живота си. Че може след време пак да попадна на човек, който отново да ме нарани и така още повече да съжалявам, че съм изгубила съпруга си. Защото аз вече много съжалявам и искам да си го върна, но не зная как, защото той вече не ме иска.

8.   не гледаи в миналото и не съжаляваи. правим грешки за да научим нещо от тях. търсиш ли ще намериш

9.   Знаеш ли, не мисля, че е грях да обичаш съпруга си без да имаш сексуално влечение към него, или по-точно то да е изчезнало с годините... семейна съм от 16 години, обичам мъжа си, правим редовно секс, защото той иска... но имам нужда от... както всяка жена предполагам...

10.   Какво мога да кажа, освен че авторката наистина трябва да гледа напред към нови възможности. В този момент я е страх от бъдещето и не й липсва толкова мъжа й, колкото един добре познат навик и привидна сигурност. Страда не заради някакво щастие, което е изгубила, а заради добре утъпканото рутинно ежедневие на съжителство с някого, просто за да не е сама. Според мен в живота има много по-лошо от това, но и много по-хубаво, и само който не е опитал от страх да не го наранят, не е намерил истинското щастие!

11.   Не е грях да обичаш съпруга си без да имаш сексуално влечение към него, но прелюбодейството е грях. Дори и да не вярваш в бог си видяла колко силно това наранява близките ти. Последствията наистина са неприятни и си го осъзнала. Гледай напред, помогни на децата да преодолеят момента. Може някой ден пак да се съберете.

12.   Хей, това българите са "уникални". Ако края на историята ти беше, че мъжът ти все още не е разбрал, щяха да те нарекат с какви ли не епитети, че не го заслужаваш, да те сложат до стената и едва ли не да те разстрелят. Обаче щом те е напуснал, ето вече няма интрига, бракът ти е провален и хората не те критикуват, т.е. получила си си заслуженото. Незнам, в последно време много съдници се появиха, много злоба лъха от всеки коментар и си е е.... майката.

Авторке, животът не свършва на 42. Нито си първата, нито ще си последната. Ако си умна ще се поучиш от грешките си, ако ли не - пак ще ги повториш. Успех.

13.   Ти си просто една блудница, лека жена и всичко друго по средата. Ако ми беше сестра щях така да те зашлевя, че да ти направя червено петно.

Лили

14.   Ти сега от позиция на потърпевша, задаваш ли си въпроса-всичко това заслужаваше ли си? Много ми е интересен отговора ти?
Поздрави. Иван

15.   Номер 13 ти си пишеш и ти си гласуваш.... ама че си смешна...

16.   Има една мисъл, четох я някъде, но не помня автора, та мисълта гласи: "Жената трябва да е умна два пъти в живота си, когато се омъжва и когато изневерява, ако не е умна тези два пъти, трябва да е умна цял живот".
Дано с авторката на темата всичко да е наред!
М39

18.   Много жени вече изневеряват, защото съпрузите са им омръзнали в сексуално отношение, не че не ги чукат. Както казваше една 40 годишна дама: "Със съпруга ми съм правила секс сигурно 10 000 пъти, и продължавам да правя, но искам и нещо по различно". Сега проблемът идва когато изневярата е разкрита и тогава човек осъзнава, че живота е не само секс, но и отговорности. Всеки обаче си носи риска.

19.   Авторке, не се самообвинявай! Не вземай и обвинителните коментари на сериозно! Тук е пълно с мъже и жени, които само сипят жлъч:)Аз пуснах тема в която ставаше дума за обратното-изневяра от страна на съпруга ми и съсипан брак.. пак аз бях виновната:)
На твоите години съм! Сама с дете в най-бурната възраст и съсипан брак с изневяра. Не обвинявам! Тъжно ми е. В главата ми са същите въпроси и дилеми! Хем майка, която не може да позволи да обърква живота на детето си. Хем жена, която мечтае за любов. Още не мога да намеря равновесието и пътя между двете.
Не се самообвинявай. Липсва ти рутината, но дълбоко в себе си знаеш, че точно тя не ти е била достатъчна! Трябва ти време. С времето ще разбереш, че не е толкова страшбно да си сама. Ще откриеш собствения си мир... и може би точно тогава ще срещнеш, това, което искаш!
Пожелавам ти го! Вярвай в себе си!

20.   Ще ти мине и без това не те привлича, за какво ти е? Вземи си кученце и вибратор и няма да си сама. Те са най-доброто антидепресивно средство.

21.   Но. 12, знаеш ли защо лъха злоба? Защото повечето мъже сме такива, като мъжа на авторката, а МАСОВО жените са като авторката.
Само дето някои продължават безнаказани от съдбата да си вършеят и развалят животите на себе си, съпрузите и децата си. Защо? Защото непрекъснато търсят пеперуди в стомаха и все нещо им липсва.
Ние мъжете не можем да ви помогнем, колкото и да ви говорим и да ви вразумяване. Само живота може да ви научи... ама по трудния начин. Като този на авторката.